Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poczekalnia, moje pierwsze kroki w twórczości.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1527 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   tabss

tabss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 12 marzec 2015 - 20:34

Czołem :)

Tak więc jak mówiłem wcześniej, pochwalę się swoją "twórczością"

Materiał to lipa, stelaże przez całość z dentalu 0,8mm

Część oklejana tkaniną (dostałem bardzo fajne taśmy w pasmanterii), część malowana motipami, lakierami do paznkoci. Wszystko impregnowane kaponem domaluxu, na koniec hartzlack.

W "warsztacie" dosychają jeszcze małe jaziowe groszki, i boleniówki 6cm oklejane taśmą aluminiową z wyciskaną łuską. Obciążenie boleniówek sprawiło mi najwięcej trudności, a myślałem że to najłatwiejsze wobki do wykonania...

Ogólnie to dosyć fajna zabawa z tym wszystkim jest, setki litrów wody w wannie i przeklinania że nie śmiga tak jak chciałem :)

Jednak coś się udaje i to cieszy. Oby tylko rybki się interesowały :)

Następne produkcje będą już malowane aero, czekam tylko na presostat do lodówkowca.

Na końcu wymoczone w kaponie robaczki czekające na malowanie i resztę

Załączone pliki


  • robbertzam i Gimbo lubią to

#322 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 marzec 2015 - 22:39

Fajne robaczki ;) czy woblerki są oklejane tkaniną?



#323 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 marzec 2015 - 23:37

(...)

Część oklejana tkaniną (dostałem bardzo fajne taśmy w pasmanterii), (...) 

 

 

 

Fajne robaczki  ;) czy woblerki są oklejane tkaniną?

 

:huh:


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 12 marzec 2015 - 23:38


#324 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 13 marzec 2015 - 09:36

Sorry, tak to jest jak się, piszę na forum 3 minuty przed wyjściem na pociąg :D  


  • woblery z Bielska lubi to

#325 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 28 marzec 2015 - 19:01

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy, woblerki strugam od około 1,5 miesiąca a spinninguje jakieś zaledwie pół roku. 

Moja Twórczość opiewa jak na razie na struganiu woblerów z lipy, wklejanie gotowych stelaży do woblera, i zachowanie idealnej symetrii. Póki co idzie mi myśle że dopuszczająco, natomiast malowanie niekiedy nie jest takie jak bym chciał. 

Maluję woblery farbkami plakatowymi fun&joy, oraz używam farb akwarelowych wodnych tej że firmy.

Zaopatrzyłem się w podstawowe narzędzia do wykonywania woblerów. Wszystkie są robione ręcznie, nożem do tapet oraz papierem ściernym różnej ziarnistości. Wykonałem około 10-15 sztuk gotowych woblerów które pracują dobrze, oraz 5 może 7 takich które pracują źle, lub też nie pracują choć nie wiem jaki błąd mogłem popełnić.

Czekam na wasze opinie, negatywne jak i pozytywne, co mógłbym zmienić, jak dociążyc (z czym mam aktualnie największy problem), jak malować, a przedewszystkim jakimi farbami. Pozdrawiam Piotr.

 

Załączone pliki



#326 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 28 marzec 2015 - 19:38

fajne kluski ! :)


  • Vrpona lubi to

#327 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 28 marzec 2015 - 22:35

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy, woblerki strugam od około 1,5 miesiąca a spinninguje jakieś zaledwie pół roku. 

Moja Twórczość opiewa jak na razie na struganiu woblerów z lipy, wklejanie gotowych stelaży do woblera, i zachowanie idealnej symetrii. Póki co idzie mi myśle że dopuszczająco, natomiast malowanie niekiedy nie jest takie jak bym chciał. 

Maluję woblery farbkami plakatowymi fun&joy, oraz używam farb akwarelowych wodnych tej że firmy.

Zaopatrzyłem się w podstawowe narzędzia do wykonywania woblerów. Wszystkie są robione ręcznie, nożem do tapet oraz papierem ściernym różnej ziarnistości. Wykonałem około 10-15 sztuk gotowych woblerów które pracują dobrze, oraz 5 może 7 takich które pracują źle, lub też nie pracują choć nie wiem jaki błąd mogłem popełnić.

Czekam na wasze opinie, negatywne jak i pozytywne, co mógłbym zmienić, jak dociążyc (z czym mam aktualnie największy problem), jak malować, a przedewszystkim jakimi farbami. Pozdrawiam Piotr.

Ciekawe kształty:) 3 w górnym rzędzie...chyba kotwice będą się często zczepiały...??


Użytkownik Qcyk edytował ten post 28 marzec 2015 - 22:36


#328 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 marzec 2015 - 05:45

Jak już Ci mówiłem kształty ciekawe i widać staranność w struganiu  :) ciekawi mnie ten z drugiej fotki od góry, jakie jego przeznaczenie? Kształt typowej boleniówki  natomiast "głębszy" ster niż zwykle w takich konstrukcjach 



#329 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 29 marzec 2015 - 06:12

Qcyk

 

To typowa boleniówka, pod kotwicę nr 10 lub nawet 8 , sprawdzałem nie haczą się :) Zdjęcie pod kątem wykonane a więc tak nie bardzo widać. Postaram się przesłać dzisiaj jeszcze parę fotek moich prac.

 

MichałM

 

Ten biało czarny z pseudo imitacją łuski mojego wykonania to taka boleniówka/sandaczówka, dość głęboko potrafi zejść. Z początku chciałem zrobić tego woblerka na stelażu SDR lecz za bardzo nie wiem od czego zacząć. Wpierw patrzę starannie wystrugać wkleić stelaż i dociążyć co by dobrze pracowały :)

 

 

Pozdrawiam Piotr ! 

 

 

Załączone pliki



#330 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 marzec 2015 - 17:31

Tego ostatniego malucha testowałeś? Chodzi jak trzeba?



#331 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 29 marzec 2015 - 18:24

MichałM 

 

Tak testowałem, dziś pięć takich samych było nad wodą, 4 pracują idealnie tak samo jak pracowała baza, natomiast piąty wyskakuje sam z wody, a przy bardzo powolnym prowadzeniu delikatnie smuży. Obstawiam coś z oczkiem, przyglądne mu się bardziej. 



#332 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 marzec 2015 - 18:59

Może być za wysoko, przynajmniej w tym z fotki tak mi się wydaję. Gdyby było bardziej wystawione łatwiej byłoby przygiąć w dół



#333 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 29 marzec 2015 - 19:41

Gdyby było bardziej wystawione łatwiej byłoby przygiąć w dół

 

 

Przyznaję rację Michał. Za mało oczka wystawiam, choć w jednym trochę zostawiłem odsunięte, sprawdzę na nim doginając je w górę (ten który dobrze chodzi) aby sprawdzić co to zmieni, i wytestuje :) Pozdrawiam

 

 

 

MichałM 

 

Ten drugi od góry, biały z imitacją łuski niby miał być boleniowy ze sterem (nisko schodzący) ale jak wyjąłem ster, przekonałem się że jednak zaslepię nacięcie na ster, i zrobie bezsterowca. Pracuję po prostu rewelacyjnie ! :) 


Użytkownik Vrpona edytował ten post 29 marzec 2015 - 19:43


#334 OFFLINE   Sikor82

Sikor82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sikorski

Napisano 02 kwiecień 2015 - 18:22

Cześć Wszystkim

 

Kończę właśnie nową porcję trzydziestu siedmiu sztuk. Trochę się rozpędziłem ale wiadomo sama frajda :D

 

Załączony plik  DSC_0001.jpg   56,41 KB   4 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSC_0003.jpg   59,24 KB   4 Ilość pobrań


Użytkownik Sikor82 edytował ten post 02 kwiecień 2015 - 18:22


#335 OFFLINE   Sikor82

Sikor82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sikorski

Napisano 02 kwiecień 2015 - 18:28

:)


Użytkownik Sikor82 edytował ten post 02 kwiecień 2015 - 19:07


#336 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 02 kwiecień 2015 - 18:57

Woblery ładne kolorowe, trofeum też niczego sobie niemniej złowiony w okresie ochronnym więc zdjęcie zgodnie z regulaminem pewnie zostanie usunięte przez moderatora. W każdym razie witaj wśród zarażonych, jeszcze miesiąc i spokojnie będziesz mógł się pochwalić kolejnym okazem  ;)



#337 OFFLINE   Sikor82

Sikor82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sikorski

Napisano 02 kwiecień 2015 - 19:06

Sam usunę jeżeli taki regulamin. Zasady rzecz święta :)


  • MichałM lubi to

#338 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 02 kwiecień 2015 - 19:54

Fajne wobki. I dobrze piszesz sama frajda!:) A co za ryb był na fotce bo nie zdążyłem zobaczyć...:D



#339 OFFLINE   tetsu

tetsu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów

Napisano 04 kwiecień 2015 - 01:49

Witam.

 

Oto moje pierwsze woblerki. Wszystkie uwagi są wskazane ponieważ dopiero zaczynam. Materiał to lipa, drut 0,6mm, moczone w caponie następnie podkład biały i zabawa z lakierami do paznokci oraz troszke sprayów na koniec utopione w domalux sliver. Niektóre potrzebują jeszcze sterów i ustawienia.

 

Pozdrawiam.

Załączone pliki


Użytkownik tetsu edytował ten post 04 kwiecień 2015 - 01:51


#340 OFFLINE   Sikor82

Sikor82

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sikorski

Napisano 04 kwiecień 2015 - 05:48

Dzięki Ocyk za dobre słowo, po świętach testy zrobię i lepsze zdjęcia jak już stery wkleję i uzbroję rybeńki :)

Trafił mi się bolec ponad 70 cm wrócił do swoich oczywiście:)