Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poczekalnia, moje pierwsze kroki w twórczości.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1527 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 12 kwiecień 2015 - 23:13

Januszu bardzo dziękuje za radę, szczerze? nawet nie pomyślałem o tym, aczkolwiek z początku robiłem sobie kreski, kółka kwadraty, co bym mógł sprawdzić jak aerograf dawkuję mi farbę oraz powietrze. Już na samym początku rozrzedzanie samej Pactry było dla mnie problemem , bo była albo za gęsta albo za rzadka, ale teraz mniej więcej wiem w jakim stosunku rozrzedzać aby kolor oraz konsystencja była odpowiednia :)

 

Pozdrawiam Piotr.

Serwus :) Jeżeli chodzi o pactrę to z tego co pamiętam nie musisz ich rozcieńczać są już gotowe do malowania aero. Wyjątkiem są kolory intensywne np: pomarańcz, żółty itd. Aaa i do łuski nie używaj spinaczy bo w miejscach gdzie dasz spinacze oczka w siatce się zniekształcą :) A tak ogólnnie to bardzo fajnie jak na pierwszy raz.


  • gienio08 i wojtekmat lubią to

#362 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 13 kwiecień 2015 - 15:11

Przepraszam koledzy zle zacytowalem. Mialem zacytowac pabla jajcarze a zacytowalem inaczej. Pablo bardzo fajnie pomalowane. Ja probowalem pactre naniesc gabkowo ale wyszla mi totalna porazka.

#363 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 13 kwiecień 2015 - 20:06

Serwus :) Jeżeli chodzi o pactrę to z tego co pamiętam nie musisz ich rozcieńczać są już gotowe do malowania aero. Wyjątkiem są kolory intensywne np: pomarańcz, żółty itd. Aaa i do łuski nie używaj spinaczy bo w miejscach gdzie dasz spinacze oczka w siatce się zniekształcą :) A tak ogólnnie to bardzo fajnie jak na pierwszy raz.

 

Super dzięki za podpowiedź, akurat tą siatkę na tym woblerku ściągałem rękoma ku dołowi, no i troche się wydłużyły co poniektóre. Ale nie jest najgorzej myślę :)

Dziś pomalowałem partię 6 woblerków ,ale z początku aero coś nawalał...Przeczyszczony pięknie po każdym kolorze, a i tak raz sikał bardzo mocno,a raz delikatnie, na dodatek nie odskakiwał czasami spust i powietrze jak leciało tak leciało...

Załączone pliki



#364 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 13 kwiecień 2015 - 20:38

Nie to żebym się znał, ale trochę wygląda jakbyś wkleił mu ster i oczko brzuszne na plecach :)

miała to być rybka w czasie tarła hehe :D 



#365 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 13 kwiecień 2015 - 20:53

Tak sadzisz? Hehe, nie no ja tam mysle ze chyba moze byc :P jeden testowy wykonany i praca jest rewelacja a przeciez o to chodzi :)

#366 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 13 kwiecień 2015 - 22:48

Te z czarnym grzbietem wyglądają fajowo:) Jaka waga i długość??



#367 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 15 kwiecień 2015 - 04:30

7,5 cm oraz jakies 10-12 gr dokladnie nie wiem musze wage aptekarska do kompletu przygarnac jeszcze :) Pozdrawiam Piotr

#368 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 09:41

Januszu bardzo dziękuje za radę, szczerze? nawet nie pomyślałem o tym, aczkolwiek z początku robiłem sobie kreski, kółka kwadraty, co bym mógł sprawdzić jak aerograf dawkuję mi farbę oraz powietrze. Już na samym początku rozrzedzanie samej Pactry było dla mnie problemem , bo była albo za gęsta albo za rzadka, ale teraz mniej więcej wiem w jakim stosunku rozrzedzać aby kolor oraz konsystencja była odpowiednia :)

 

Pozdrawiam Piotr.

Pactry nie nadają się do aero, mi zarz go całego zapychają i trzeba dość dobrze go czyścić :/ zmieniłem farby na Vallejo Air i nie ma żadnego problemu, wlewam i maluje :)



#369 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 19 kwiecień 2015 - 10:48

Pactry nie nadają się do aero, mi zarz go całego zapychają i trzeba dość dobrze go czyścić :/ zmieniłem farby na Vallejo Air i nie ma żadnego problemu, wlewam i maluje :)

No nie wiem mi nigdy Pactra aero nie zapchała:)



#370 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 19 kwiecień 2015 - 14:18

Demowsky no i stalo sie :/ dysza 0,2 pactra koloru brazowego zapycha aerograf. Czarna oraz inne kolory ok. zmiana dyszy na 0.3 i rowniez zapycha. zolta na 0.2 tez miewa problemy. Czuje ze trzeba bedzie zmienic farby. A tak chwalilem sobie pactre... Pozdrawiam koledzy.

P.s aerograf to bd-207 z od fachowiec.pl.

#371 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 19 kwiecień 2015 - 14:39

Odezwij się do Rudiego, ponoć ma najlepsze farby 



#372 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 10:36

Demowsky no i stalo sie :/ dysza 0,2 pactra koloru brazowego zapycha aerograf. Czarna oraz inne kolory ok. zmiana dyszy na 0.3 i rowniez zapycha. zolta na 0.2 tez miewa problemy. Czuje ze trzeba bedzie zmienic farby. A tak chwalilem sobie pactre... Pozdrawiam koledzy.

P.s aerograf to bd-207 z od fachowiec.pl.

Ja też kupiłem pactry bo w modelrskim mi polecił, a nie wiedziałem, że są np Vallejo Air (choć 9zł za buteleczke ale warto), po kilku miesiącach dałem na gwarancje aero i go niby wyczyścili bo był bardzo brudny. W sklepie ten sam ziomek pyta mi się jakimi farbami maluje, odpowiedziałem że pactra to mi powiedział że one nie nadają się do aero  :blink:  Ktoś raz na forum pisałem właśnie o Vallejo, zamówiłem i nie żałuję i polecam ;)

Jeśli ci się przyda to polecam sklep http://allegro.pl/fa...5139543388.htmlchyba że masz możliwość zakupienia u siebie w mieście to lepiej sobie dobierzesz kolory, bo inaczej wyglądają na wzorniku a jak sobie zamówisz to można się troche zdziwić :P



#373 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 10:37

No nie wiem mi nigdy Pactra aero nie zapchała:)

to nie wiem czemu się tak dzieje, jedni chwalą, drudzy nie..



#374 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3202 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 22 kwiecień 2015 - 11:08

to nie wiem czemu się tak dzieje, jedni chwalą, drudzy nie..

Jeżeli chodzi o mnie to ani nie chwalę ani nie mogę powiedzieć że są "be" bo jedyne jakich używam to pactra i createx i pactra jakoś bardziej mi podchodzi:)



#375 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 12:14

Jeżeli chodzi o mnie to ani nie chwalę ani nie mogę powiedzieć że są "be" bo jedyne jakich używam to pactra i createx i pactra jakoś bardziej mi podchodzi:)

Też nie mówie, że są złe :P, ale mam koło 30-40 tych pactry i teraz nie wiem co z tym zrobić, to jest problem :/



#376 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 22 kwiecień 2015 - 12:59

Też nie mówie, że są złe :P, ale mam koło 30-40 tych pactry i teraz nie wiem co z tym zrobić, to jest problem :/

 Wystaw na giełdzie w dobrej cenie ;)



#377 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 15:01

 Wystaw na giełdzie w dobrej cenie ;)

W sumie to nie pomyślałem, zobacze ile tego dokładnie jest i jaka ilość farby to wtedy przemyśle ;)



#378 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 23 kwiecień 2015 - 12:05

Chcac podratowac temat wstawiam kolejna porcje fotek moich urobkow sprzed tygodnia. kleniowe (balsa) praca X 2,5 cm okolo 3 gram. Boleniowe (lipa) waska sinusoida 7,5 cm 10 gr.Co sadzicie? Jest to moj drugi raz kiedy maluje wieksza partie wobkow aerografem :)

pozdrawiam Piotr

 

P.S

 

Przypominam iż krytyka jest mile widziana,z tego względu że dopiero strugam od około 2,5-3 miesięcy.

 

 

Załączone pliki


Użytkownik Vrpona edytował ten post 23 kwiecień 2015 - 12:13

  • *Hektor* lubi to

#379 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 23 kwiecień 2015 - 15:01

(...)

Przypominam iż krytyka jest mile widziana(...)

 

Nie podoba mi się. Że nie masz własnego wątku :D


  • G_rzegorz lubi to

#380 OFFLINE   Vrpona

Vrpona

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 23 kwiecień 2015 - 17:09

Dzieki za mile slowa :) sa to slowa motywujace znacznie do dalszej pracy :) Mysle ze na dniach postaram sie porobic ladne fotosy i otworzyc nowy watek ;) Pozdrawiam Piotr