Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Linka ocierająca o blank w kijach castingowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 11 marzec 2008 - 19:48

@Pablos

To nie jest do końca tak ,że chodzi zawsze o całkowitą różnicę w masie zestawu przelotek. Oczywiści jest to ważne , ale blank nie jest taki sam na całej długości. Najbardziej obrazowo można opisać to tak : Jakbyśmy przymocowali sobie wysokie 10 kg ciężarki na głowie i ramionach, a następnie pobiegli to sprawiłoby nam to trudność. Gdybyśmy rozłożyli ten ciężar w odpowiednich miejscach naszego ciała w liczbie 8- 10 płaskich ciężarków wysiłek przy wykonaniu ruchu byłby znacznie mniejszy . Jak byśmy zrobili to za pomocą 15 to mogło by to krępować nam ruchy. -oczywiście jest to duże uproszczenie:)

PS. Fajny kijek ukręciłeś ten z monetą -widziałem zdjęcia gratulację –podoba mi się szczególnie kształt rękojeści

Łukasz

Uzbroiłem blank z wędki spinningowej 240cm długosci na 9 przelotkach. Choc nie wiem jak bym się napocil z wyginaniem-linka nie dotknie blanku. Wszystko to dlatego, że przelotki nie sa typowo castingowe ale dużo wyższe. Na moje szczęscie blank jest dośc sztywny i dzieki temu waga jak ilosc przelotek nie wplywaja negatywnie na jego prace :D
Co do lightow zgodzę się, że sa potrzebne przelotki o jak najmniejszej masie przy tym niskie i linka moze ocierac o blank, jednak bardziej w górnej częsci, która pod wiekszym obciążeniem staje się prosta...
PS. Dzieki za dobre słowo z kijkiem, choc to Tobie muszę podziekowac za doradztwo i dobry wybór materiałów :D
Pozdrawiam!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych