Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BARENZOWA WOBLEROZA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
648 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 05 styczeń 2014 - 19:03

Oj ja też czasem nie mam weny do malowania, aero to jednak pracochłonny sprzęt i trochę upierdliwy w obsłudze a ten mój za 30zł to już w ogóle :lol:  dlatego ostatnio kombinuję z gąbką :ph34r:



#142 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 styczeń 2014 - 03:11

(...) aero to jednak pracochłonny sprzęt i trochę upierdliwy w obsłudze a ten mój za 30zł to już w ogóle :lol:  (...)

Są gorsze zboczenia.

Ale trochę masochistą to jednak jesteś :D

 

Gąbki to fajny, ciekawy i (niestety) również "trochę upierdliwy" kierunek :) Ale po opanowaniu daje niezwykle interesujące możliwości.



#143 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 06 styczeń 2014 - 14:01

[quote name="BARENZ" post="1368029" timestamp="1388926953"]Obiecany to i zmieni ;)
Wiem, że miał być także rynniaczek ale strasznie zarobiony ostatnio jestem a i weny do malowania  brak. Jakoś się nie mogę w Nowym Roku przybrać a przygotowanych trochę czeka (część surowych, część w podkładzie i nawet już w perle niektóre czekają).
3l3t.jpg[/qu
Widzę że moje brznowki sie podobają ;)

#144 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4982 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 styczeń 2014 - 16:16

Byłem dziś w ramach spaceru na rzeką, ryb tam nie ma więc mogłem bawić się różnymi nowymi woblerami.

 

Nurciaki to bardzo fajne i mega stabilne w nurcie woblery, bardzo łatwo dają się ustawiać. Mam dwie tonące sztuki, które całkiem nieźle latają, pracują przy bardzo wolnym jak i expresowym ściąganiu, można modelować ich pracę poprzez doginanie oczka do mocowania z linką, ja dostroiłem je poprzez podgięcie oczka do góry przez co ich praca stała się drobniejsza, szybsza i pogłębiło się lusterkowanie. Myślę, że ten korpus ma spory potencjał, warto popracować ze zmianą długości i kąta pochylenia steru w celu zrobienia wersji płycej pracującej a może nawet boleniówki gdyż lusterkowanie tych woblerów wydaje się naprawdę atrakcyjne. Niecierpliwie czekam na wiosnę i testy na kleniach.

 

@Barenz naprawdę wyszły Ci te woblery. 



#145 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2014 - 16:26

Jak widzisz Kubo sporo eksperymentuje.

Jeśli chodzi o Twoje woby to ogólnie robisz je zajefajne. Przecież Ci o tym nie raz mówiłem. Nie tylko Brzanówki mi się podobają.

Faktycznie SDR-y rynniaków podobne do Twoich brzanów wyszły  ale co tu można stary więcej wymyślić. Rynniaki to jedne z moich pierwszych woblerów, które strugałem prawie dwa lata temu. Nowe są po prostu bardziej krępe i mają większe jaja, a historia nie raz pokazała, że na przeroście pewnych organów można tylko zyskać.

Pozdrówka ;)



#146 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2014 - 16:36

Byłem dziś w ramach spaceru na rzeką, ryb tam nie ma więc mogłem bawić się różnymi nowymi woblerami.

 

Nurciaki to bardzo fajne i mega stabilne w nurcie woblery, bardzo łatwo dają się ustawiać. Mam dwie tonące sztuki, które całkiem nieźle latają, pracują przy bardzo wolnym jak i expresowym ściąganiu, można modelować ich pracę poprzez doginanie oczka do mocowania z linką, ja dostroiłem je poprzez podgięcie oczka do góry przez co ich praca stała się drobniejsza, szybsza i pogłębiło się lusterkowanie. Myślę, że ten korpus ma spory potencjał, warto popracować ze zmianą długości i kąta pochylenia steru w celu zrobienia wersji płycej pracującej a może nawet boleniówki gdyż lusterkowanie tych woblerów wydaje się naprawdę atrakcyjne. Niecierpliwie czekam na wiosnę i testy na kleniach.

 

@Barenz naprawdę wyszły Ci te woblery. 

Dzięki Kuba. Cieszę się, że się podobają.Tak jak pisałem na PW miała być niespodzianka z pracą jednego z nich i była ale widzę, że odpowiada Ci typowo NURCIAKOWA akcja ;).

Jeśli chodzi o ich stabilność w nurcie zarówno przy przytrzymaniu jak i ekspresowym prowadzeniu  to jest to dla mnie kwestia najważniejsza, więc cieszę się, że to doceniłeś.Nazwa woblera niej jest przypadkowa  :D  Jeśli chodzi o przyszłe wersje korpusów to się pomyśli, ale to w przyszłości :D

Kolorki odpowiadają?


Użytkownik BARENZ edytował ten post 06 styczeń 2014 - 16:52


#147 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4982 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 styczeń 2014 - 17:00

Bardzo fajne kolorki, efekt jest taki, że fioletowy wobler przyłożony do zielonego blanku stał się zielony, znam ten efekt z mojego terrarium, poznaj Sylwię:

 

a4d3a59c5067c305.jpg


  • wildriver, woblery z Bielska i BARENZ lubią to

#148 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2014 - 20:05

Wiataj Sylwio!

Mam nadzieję,że nie gniewasz się, że zaczerpnąłem trochę z Twego zwyczaju by zadowolić Twego Pana :P

Cieszę się, że jesteś zadowolony Kuba.

Powodznia w testach. :D



#149 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 07 styczeń 2014 - 08:45

Heheheh guciolucky fajowo się nazywa :-)

Wobki typu nurciak tak jak pisał guciolucky fajnie zrobić płytko schodzące do max 0,5m na kiju prawie w wodzie a na podniesionym smużące ,wstawiasz w płytki przelew i jedziesz wędą góra - dół :-).

Kleniochy bójcie się :-)


Użytkownik Kielo edytował ten post 07 styczeń 2014 - 08:49


#150 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 08 styczeń 2014 - 01:11

Pewnie w przyszłości o tym pomyślę. Myślałem o wiośnie  a na przelewach głównie łowię latem, teraz miały być pstrągowe przygody ale w sumie to już się sam pogubiłem co to za pora roku, więc chyba czasu coraz miej. Zobaczymy  może jak znajdę chwilę ;). Na razie muszę pokończyć to co rozgrzebałem. Chwilowo jestem uziemiony w domu to może pomaluję to co mam przygotowane, choć dziś się zmusiłem i wyszło tak sobie bo ciężko po zastrzykach na tyłku usiedzieć i trzeba się śpieszyć a to kiepski doradca :(. Jak wyschnie bezbarwny to wrzucę jakieś fotki.


Użytkownik BARENZ edytował ten post 08 styczeń 2014 - 01:13


#151 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 08 styczeń 2014 - 19:11

Jeszcze bez sterów. Taka mała kropkowa gromadka.

 

nj4y.jpg

 

4nnn.jpg


  • Stachu442 i koziol13 lubią to

#152 OFFLINE   RUDI75

RUDI75

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • Lokalizacjafarbyrudi.com
  • Imię:MARCIN

Napisano 08 styczeń 2014 - 22:57

E no Marcino, tragedyji nie ma, więc nie wiem czemu nie jesteś do końca z nich zadowolony. Aero masz już opanowane i kropka. A zresztą czy woblery które są pomalowene trochę nie tak jak chcieliśmy ;)  nie będą łowiły? Pamiętasz pomarańczową paskudę, co o niej mówiłem? A ona jak gdyby nic pokazała co potrafi.



#153 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 09 styczeń 2014 - 08:28

Wiesz jakie jest moje zdanie. Nie malowanie a praca woblera czyni go łownym dlatego wobler najpierw ma pracować a potem wyglądać :P.. To,że nie ma tragedii to wiem, po prostu nie do końca jestem zadowolony. z wykonania. Malowanie samo w sobie jest ok, bo taki efekt chciałem osiągnąć tylko wykonanie wymaga jeszcze sporo uwagi ale na pewno będę miał okazję to poprawić bo jednak idzie zima to trzeba kropki malować ;).



#154 OFFLINE   koziol13

koziol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 13:23

A takie ryby będą  łowić nurciaki na kanale

 

 

a nurciaki ładne


Użytkownik koziol13 edytował ten post 10 styczeń 2014 - 13:24

  • Maciek Rożniata i bertold12 lubią to

#155 OFFLINE   bertold12

bertold12

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 299 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 15:13

o boziu ale się uśmiałem))))))))))



#156 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 11 styczeń 2014 - 00:23

Nie wiem Sylwek, zależy w co je uzbroisz. Ja zbroję Nurciaki w ultralighty pewnie by się porozginały, chyba , że by się zapiął za ten różowy statecznik na spodzie :P.

Uśmiałem się jak dziecko :D



#157 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 12 styczeń 2014 - 15:23

Pierwszy wypad w Nowym Roku

Połowiły trochę Rynniaczki i Nurciaki ;)

 

zi39.jpg

 

4ack.jpg

 

Szału może nie było  ale padło w sumie kilka szczupaczków i okoni,więc pierwsza wyprawa 2014 chyba udana. ;)


Użytkownik BARENZ edytował ten post 12 styczeń 2014 - 19:38


#158 OFFLINE   kubaS 1

kubaS 1

    ks-lurebaits

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3025 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Kuba

Napisano 12 styczeń 2014 - 15:29

Czuje że tu chyba mod wpadnie :)

#159 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 12 styczeń 2014 - 15:58

 Nie ma co narzekać pierwszy wypad na chwilę w tym roku, więc jest ok.

Może teraz Ci się humor poprawi Kubo :P ?

pqmh.jpg

 

Ale to nie na Nurciaka :P


Użytkownik BARENZ edytował ten post 12 styczeń 2014 - 20:08


#160 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 12 styczeń 2014 - 22:29

Fajny pasiaczek ile miał? :)  sandacze się zadomawiają jak dobrze pójdzie to i na nurciaki bedziesz takie u nas łapać :lol: