Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wiesci z Mietkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2523 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 marzec 2010 - 10:10

Dokładnie. Ile uda się wyhodować szczupaków w tym krótkim okresie, tyle będzie później rosło już w mniej sprzyjających warunkach. Szkoda tylko, ze wędkarze nie przepuszcza raczej 50cm rybkom, a szoda bop po kilku sezonach byłoby całkiem sporo ryb 70-80, az pojedyncze zasiliłyby stado metrowyc mam. Taka sytuacja udała się na Czorsztynie. Później niestety jak siętowarzystwoi zwiedziało, szybko uporali się z nadmiarem dużych ryb i dziś trafiają się dość sporadycznie, choć ubiegły sezon był całkiem udany.
  • TAJMIEN, Bartek1978 i AdrianK lubią to

#522 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 12 marzec 2010 - 22:22

Coś mi się wydaje że takie zarybienie może dobić Mietków z prozaicznej przyczyny.za dwa lata z tego zarybienia będzie dużo szczupaków i jak tylko wszyscy się dowiedzą że biorą to przy okazji wybiją sandacza i okonia.
podam przykłady z mojego podwórka.
Zarybialiśmy kiedyś Olze tęczakiem oczywiście wszyscy o tym wiedzieli .Po każdym zarybieniu ludzie którzy nigdy spinningu nie mieli nawet w ręku poczuli nowe powołanie .To co się działo przez pierwszy tydzień to była masakra przy okazji wybili klenie i potoki .jako że Czesi mogą łowić nawet na robaki to szybko uporali się z niedobitkami.
Drugi przypadek to apokalipsa Goczałkowic.
7 lat temu obniżyli poziom wody w Goczałkowicach na trzy lata w tym czasie ogromne połacie płycizn zarosły gęstym buszem.Po zalaniu tych zarośli szczupaki znalazły doskonałe warunki do rozmnażania .Szczupaków było wszędzie pełno ja łowiłem po 8 ,10 w przeciągu kilku godzin rekord 13 w trzy godziny.
To co się działo od września to był horror na spinning łowili wszyscy nawet grunciarze się przestawili na szczupoka bo biere a jak biere to trza brać .
W niedziele na długości 20 kilometrów lini brzegowej co kilka metrów stał wędkarz.Uporali się z nim w trzy lata, z brzegu wędkarze.Z wody rybacy golili sieciami cały okrągły rok bo nie było lodu.Przy okazji wyrżneli okonia i sandacza.
Psełdo wędkarze rekordziści mieli po 150 200 szczupaków za sezon.
Teraz wszystko wruciło do normy,gościa ze spinningiem ciężko trafić ,miejscowi którzy są na wodzie bardzo często w zeszłym roku mieli na koncie po 3 ,4 sztuki ledwo miarowe.
Sandacza nikt nawet nie widział po prostu zero.
W trzy lata wybili wszystko do dna :(
Moje wspaniałe jeziorko umarło. :(



#523 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 13 marzec 2010 - 10:47

Tomi skąd ja to znam,w moim Miasteczku zrobiliśmy zalew rekreacyjny pow.6h, A że było to za komuny każdy musiał odpracować swoje.Po zalaniu nikt się nie chwalił czy czymś zarybił jedynie wędkarze przywozili z Odry Rybki bo zjeść się ich nie dało. Parę lat Partia zabraniała wędkować.Ale ratownicy spostrzegli że na blachę ciągniętą za kajakiem co rusz coś siadało i to nie małego.Partia się zwiedziała od swoich i zrobiła 22lipca zawody dla siebie.I tak w 1 dniu padło 237szczypłych baaaardzo dorodnych w 2 ponad 180 a we wrześniu już nikt zębaczy nie widział.

#524 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 13 marzec 2010 - 11:27

Wracając do Mietkowa zbiornik ten ma ogromy potencjał ze względu na ukształtowanie dna jak i powierzchnie,a na domiar jest ciągle ryte przez kopary żwiru i ciągle się zmienia. Parę naście wysp i kanałów w koło nich daje super schronienie wszelkim rybom. Także jest szansa że rybostan jakiś pozostał po spuszczeniu wody jak i ochrona wszelkich gatunków.Pocieszające jest to że woda po wielu latach została solidnie wymieniona podczas tych dwóch zrzutów może kwitnąć tak nie będzie jakiś czas.

#525 OFFLINE   MariuszSNC

MariuszSNC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSiechnice

Napisano 31 marzec 2010 - 09:53

Pzw przeprowadziło na zbiorniku odłowy kontrolne,dużo sandacza,bolenia,suma i okonie ponad 2 kg...Jeszcze tylko 2 miesiące,pozdrawiam i wesołych świąt wędkarskiej braci życzę

#526 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 687 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 31 marzec 2010 - 10:46

Tak się zastanawiam, czy po tych odłowach kontrolnych jeszcze coś w zbiorniku zostało?

#527 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 31 marzec 2010 - 10:48

Moje pytanie będzie podobne czy te ryby wracają do wody ?

#528 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 31 marzec 2010 - 19:51

Nigdy nie wracają, te odłowy są po to ,żeby mieli co jeść.
i oczywiśćie jest to najlepsza pora na taki odłów,kiedy ryby szykują sie do tarła

#529 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 01 kwiecień 2010 - 10:38

Pzw przeprowadziło na zbiorniku odłowy kontrolne,dużo sandacza,bolenia,suma i okonie ponad 2 kg...Jeszcze tylko 2 miesiące,pozdrawiam i wesołych świąt wędkarskiej braci życzę



Skąd kolega ma taka informację?????????

Bo moje pewne źródło mówi, że nie na Mietkowie, lecz na Bystrzycy!

Pozdrawiam
Danek


#530 OFFLINE   MariuszSNC

MariuszSNC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSiechnice

Napisano 03 kwiecień 2010 - 11:14

Wiadomość jest potwierdzona,odłowy odbywały się w okolicach wysp.Pozdrawiam.

#531 OFFLINE   MariuszSNC

MariuszSNC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSiechnice

Napisano 22 kwiecień 2010 - 09:49

Witam wszystkich Mietkowiczów,wczoraj przeprowadziłem dłuższą rozmowę z ichtiologiem,z usług którego korzysta PZW.Tematem przewodnim była piaskownia która powstaje w Siechnicach,nie omieszkałem podyskutować o naszym Mietkowie i Odrze.Posiadam dosyć ciekawe informacje,aczkolwiek nie zamierzam ich puszczać w ogólny obieg,kultura i zasady tego wymagają,skłonny jestem je przekazać w czerwcu przy okazji spotkania nad wodą.Pozdrawiam serdecznie jeszcze tylko 39 dni,aby skrócić czas oczekiwania zastosuje antybiotyk w postaci łososiowania z okazji 1-majowego weekendu,z wód przybrzeżnych Bałtyku w okolicach Piasków.Do zobaczenia 01.06.

#532 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 kwiecień 2010 - 16:41

Witam wszystkich Mietkowiczów,wczoraj przeprowadziłem dłuższą rozmowę z ichtiologiem,z usług którego korzysta PZW.Tematem przewodnim była piaskownia która powstaje w Siechnicach,nie omieszkałem podyskutować o naszym Mietkowie i Odrze.(....)



Nie bądź taki tajemniczy - Napisz chociaż ogólnie czy wieści pozytywne czy negatywne itd.

#533 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 22 kwiecień 2010 - 18:31

No właśnie, przecież nikt nie wytrzyma tyle czasu! :D

#534 OFFLINE   MariuszSNC

MariuszSNC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSiechnice

Napisano 26 kwiecień 2010 - 07:23

Będzie dobrze.Jest dużo sandacza,wpuścili 1.5 tony szczupaka,są potężne okonie,ryba ma mieć zapewnione warunki do tarła.(2lata temu powodem słabych brań było spuszczenie wody kiedy rybki były ustawione już na gniazdach i gotowe do tarła,sandacz się nie wytarł i ikrzyce musiały zabsorbować ikrę,co już na samą myśl odbiera apetyt.w tym roku ma być dobrze.Nasi ulubieńcy z kopalni zrobili dużo dobrej robótki,odsłonili połacie wspaniałych tarlisk,jeśli coś nie dopierdolą z wodą,będzie git,szykuje się powolna inwazja drapieżnika.Jeszcze tylko limity opłaty ochrona i powoli zbliżmy się do Europy.Jest też masa bolenia,ale pan I stwierdził ze to dobrze,bo rybki z ząbkami będą miały co jeść.
Problemem są sumy które się plenia rosną i ganiają wszystko,jeśli nie w celach kompsumpcyjnych to z potrzeby terytorializmu i instynktu.NA Odrze jest to obecnie główny problem i za bardzo nie wiadomo co z nim zrobić.Duże rybki ganiają małe do 3 kilo!!!!!!..........
Pozdrawiam serdecznie,życzę udanej majówki,wielu wypuszczonych szczupaków i jeszcze tylko 34 dni,niech moc będzie z z wami.

#535 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 844 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 09:24

Szykuje się też poważna i wcale nie powolna inwazja dwunożnego drapieżnika, a jest on o wiele bardziej niebezpieczny.
W poprzednim sezonie byłem na Mietkowie wiele razy, nie byłem ani razu kontrolowany, limit sandaczy do zabrania powinien zostać ograniczony do dwóch lub jednej sztuki, a prawo skutecznie egzekwowane. Jedynie z wprowadzeniem dodatkowych opłat PZW nie powinno mieć problemu, jeśli będziemy się dopominać to je dostaniemy i raz na miesiąc przyjedzie dwóch strażników -kłusowników, porozmawia z kolegami którzy w bagażnikach będą mieli po kilkanaście sandaczy; wypiszą jeszcze mandat za brak kamizelki ratunkowej i pojadą; a my będziemy się cieszyć że mamy limit i opłaty. Przy obecnej presji i skuteczności łowiących, moim skromnym zdaniem zbiornik nie obroni się, musi być bardzo skutecznie pilnowany i to nie przed sumami.

Pozdrawiam
Tomek

#536 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 26 kwiecień 2010 - 09:36

W poprzednim sezonie byłem na Mietkowie wiele razy, nie byłem ani razu kontrolowany, limit sandaczy do zabrania powinien zostać ograniczony do dwóch lub jednej sztuki, a prawo skutecznie egzekwowane. Tomek

Sluszne
Ale bez zmian w ZO nic sie nie zrobi. Ktos sie tam musi dac wybrac i przekonac obecnych tamtejszych myslicieli. Mamy tu na stronie przyklad, ze to dziala :mellow:

#537 OFFLINE   MariuszSNC

MariuszSNC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSiechnice

Napisano 28 kwiecień 2010 - 11:36

Pzw niech zostanie sobą,za 3 lata będą nowe przetargi na wody,obecnie jest monopolistą na rynku dzięki rozwiniętej linii ośrodków zarybieniowych.PO tym okresie będą nowe przetargi na dzierżawę wody.Wyjścia są dwa,albo zacznie działać na zasadzie współpracy z wędkarzami na zasadzie współpracy i konsultacji przy
doborze ilości i rodzaju gatunków,albo wody powoli zaczną przechodzić pod dzierżawę stowarzyszeń (oby),lub osób prywatnych.TO drugie rozwiązanie z doświadczenia raczej kończy się nieciekawie,przeważnie dzierżawca czyści siateczką akwen i po 2,3 latach oddaje go w stanie dziewiczym......Założenie stowarzyszenia
to raptem 15 osób,pojawia się opcja darowizn,sponsorów,dotacji itd
Za naszą granicą zachodnią prawie każda oblegana woda ma prywatnego właściciela,wiąże się to z opłatami ale coś za coś.Mój kuzyn mieszkający w Luxemburgu,łapie na nielicznych wodach państwowych,dodatkowo ma pozwolenia na kilka jezior i zbiorników w okolicy(Francja-15 km,Belgia 20,Niemcy-najdalej 30),z przeprowadzonych rozmów i zdjęć łapie fajne rybki,ale tam nie ma dziadów i ludzie w większości wypuszczają połów.Ostatnim aspektem
jest to że nasi włodarze żyją z naszych składek(i to na bogato)i jeśli nie zaczną działać,to tych pieniążków zacznie ubywać,ale to ich problem i co najlepsze oni dobrze o tym wiedzą.Nasz Mietków to tylko postulaty kolegów z poprzednich wypowiedzi plus pożądna dawka sandaczy w zarybieniu i mamy eldorado.....
Pozdrawiam.

#538 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 29 kwiecień 2010 - 19:49

I jeszcze jedno kłusuja na mietkowie az zygac sie chce :angry: (królik i spółka ziomali)

#539 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 29 kwiecień 2010 - 19:56

że zapytam, a w jaki sposób kłusują? siatka, sznur, prąd, wędka?

#540 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 29 kwiecień 2010 - 20:39

to ostatnie wedka :angry:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych