Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wiesci z Mietkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2523 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 13 lipiec 2012 - 13:02

nie jestem pewien czy by mi się nie znudziło ... co wypad metrówka. Ja wole się jednak uganiać za króliczkiem :D
Jakbym pojechał na takie łowisko to po powrocie do polski wędki bym schował do szafy a tak nadal mi się chce i zawsze próbuję...
Jeżdżę na ryby nie tylko po ryby.


To nie do końca tak, wraca się i dalej się łowi... Złowiłem juz trochę tych metrówek i setki mniejszych szczupaków w SE. Były dnie, że kilkadziesiąt ryby były normalnym wynikiem, było też kilka takich, że wydłubanie 5 było trudnym wyzwaniem, ale to były wyjątki, skrajne warunki pogodowe, brak zrozumienia łowiska. Jednak to się nie nudzi. Fakt że w Polsce nastawiam się na szczupaki może raz czy dwa w roku. Gdybym jednak mieszkał nad takim powiedzmy Żarnowcem, to mogłoby to wyglądac inaczej, ale na DŚ celowe łowienie szczupaków to takie trochę strzelanie z armaty do wróbli.
Koledzy byli w NZ, nałowili pstrągów po 60-70cm i nadal ganiają po lokalnych rzeczkach łowiąc 30taki i 40-taki. Nadal szczęście sprawia ryba powyżej 50cm.
Jesteśmy pasjonatami wędkarstwa, a to tak rozległy temat, że zawsze się coś ciekawego znajdzie. Poza tym, zawsze można trafić ten właśnie dzień, który na kolejne miesiące dodaje nowej wiary. Jednak jak ktoś ma szczęście jeździć i regularnie łowić w rybnych łowiskach, wie jak przykro jest nad naszymi wodami... niestety...
  • Bartek1978 lubi to

#822 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 13 lipiec 2012 - 20:46

[quote]

Nasze hobby w Polsce powoli zaczyna tracic sens bo według mnie w wedkarstwie chodzi o łowienie ryb a nie o spedzanie czasu na spacerach
Bartek
[/quote]
I tu chyba koło się zamyka. Skoro desperaci jadący nad wodę złapią już tego szczupaka 49,5cm to leci do wora. A niech tam niech mam coś z tego że tyle razy nic nie złowiłem. Jest zbyt ogromna presja i chyba nic tego nie zmieni. Trzeba by zarybić rzeki i jeziora samymi metrówkami i to w takiej ilości żeby i wędkarzom i kłusolom się przejadło a cena szczupaka w sklepie spadła do 2zł za kg.

Wracając do Mietkowa, tutaj to dopiero będzie masakra jeśli ryby za wiele niema a i to co się uwiesi będzie szło do siatki. Powinni tutaj wprowadzić całkowity zakaz wynoszenia ryby z łowiska na 5 lat . Inaczej rybostan będzie się odradzał przez 30 lat.

[/quote]

Popieram. Na zalewie Zegrzyńskim również powinien być zakaz zabierania ryb(drapieżnych) z tym że wtedy to tylko rybakom byśmy zrobili dobrze.
Po pierwsze primo to usunąć należy racjonalną gospodarkę rybacką i tzw odłowy kontrolne.

#823 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 21 lipiec 2012 - 13:40

witam

po dłuższej przerwie od miecka , krótkie pytanko jak tam rybki bo coś cicho
A planuje juto mały rekonesans,

pozdrawiam
Danek

#824 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 22 lipiec 2012 - 09:56

to daj znac jak bylo

#825 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 02 sierpień 2012 - 23:48

Witam
i jak tam na Mietkowie , wybieram się na urlop do Polski i to jest najbliższe jezioro koło mnie więc myślę je odwiedzić , druga sprawa czy jest tam możliwość wypożyczenia łódki , łódki z silnikiem?

#826 OFFLINE   siwers

siwers

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 04 sierpień 2012 - 14:41

Witaj:)Łódkę można wypożyczyć przy plaży od strony Bożygniewu , ale niestety bez silnika...A co do ryb to nie mam pojęcia bo dawno mnie tam nie było.pozdr!
P.s napisz czy coś gryzło :mellow:

#827 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 04 sierpień 2012 - 20:44

slabo z rybkami ale w domu ich nie zlapiesz :unsure:

#828 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisano 16 październik 2012 - 07:44

jak na mietkowie nikt nic nie lowi??

#829 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 687 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 16 październik 2012 - 09:40

Znajomi meldowali o sporek ilości brań, nawet po kilka na głowę, czyli pow. 10 na 2-os łódkę. Niestety same maluchy. Trafiały się ponoć pojedyncze piękne okonie. Zastrzegam, że to tylko nie sprawdzone info. Sam nie byłem.

#830 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 16 październik 2012 - 17:46

bo wpuscili take po 25cm i mniejsze :rolleyes: pozatym lipa

#831 OFFLINE   vince83

vince83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 październik 2012 - 23:08

Oj lipa i to straszna. Byłem dzisiaj z kolegą i jedyne co nam się trafiło to dwa szczupaczki po ok. 30cm. Poza tym nic!!! Jedyny plus wyprawy to piękna pogoda.

#832 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 19:34

Witam, dawno nie byłem na zniszczonej mojej wodzie- planuje wypad w sobotę może ktoś cos deptał tamte rejony

Czy jest sens panowie- bólem dzisiaj przejazdem i na wodzie we mgle pływały dwie łodzie, ale co z rybami

Danek

#833 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 21 listopad 2012 - 20:55

:( lipa

Użytkownik KODZAK1234 edytował ten post 21 listopad 2012 - 20:56


#834 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 19:32

dzieki, ale ja i tak sprawdzę tę lipę :huh:

Danel

#835 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 24 listopad 2012 - 21:17

i jak tam :)

#836 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1081 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 19:28

wlasnie jak ten sezon na mietkowie??sa perspektywyze w przyszlym sezonie bedzie mozna polowic czy cieniutko??

#837 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 27 listopad 2012 - 21:40

oj raczyj nie kopalnia zrobila swoje kupe ryby poszlo zapora drobna padla w kaluzach klusowniki tez nie spali podrostkow brak 20 30cm jedynie co wpuscili ale na taki zbiornik to kropla w morzu. sandacz jest ale w bardzo malych ilosciach czyli lipa niema bialej ryby w przedziale 6-15 zawsze bylo czarno przy brzegu a teraz pojedyncze stuki :( :( :(

#838 OFFLINE   jarecki

jarecki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 16 maj 2013 - 08:31

Witam, Na Mietkowie full wody , ale i full ryb . Ludzie połapali szczupaków i boleni a nie mówię także o białej rybie której jest zatrzęsienie. Facet koło nas jak obchodziliśmy brzegi złapał łącznie 12,40 kg rozpiórów które uwolnił spowrotem do wody , Karpi leszczy amurów oraz co ostatni nas zadziwiło SUMÓW naprawdę sporo. Pozdrawiam



#839 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 16 maj 2013 - 09:47

łał :o, pewnie jakieś ufoludki w nocy zarybiły.

 ale będzie eldorado.



#840 OFFLINE   Casdamato

Casdamato

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 maj 2013 - 10:55

Ciekawe informacje.. :D Czy to z dobroci serca takie informacje podajesz ? Czy masz w tym jakiś intreres ;)?

pozdro :)


Użytkownik Casdamato edytował ten post 16 maj 2013 - 10:56





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych