Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wiesci z Mietkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2507 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 30 listopad 2015 - 15:22

Panowie a w okolicach wyspy da radę pływać ? Dzieje się tam coś ? W środę planuję za okoniem popływać ale czy jest sens ?



#1182 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 15:34

Wczoraj podjechałem z ciekawości po kinie z rodziną. Tak połazić po pirsie i się pobrudzić. 

Stan wody mega niski! Półki betonowe na pirsie dobry metr nad wodą. 

 

Panowie, a ktoś potwierdzi informacje, że PZW ponoć w tym roku wpuścił do Mietkowa 250 tyś. sztuk sandacza? Słyszałem, że tak, ale nie wierze :)  



#1183 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 30 listopad 2015 - 16:56

(wpuścili ponoć pokarm dla okoni :)) ciekawe jakie długie te sandaczyki  :rolleyes: 


  • peter78 lubi to

#1184 OFFLINE   MariuszSNC

MariuszSNC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSiechnice

Napisano 01 grudzień 2015 - 22:43

Witam.Z potwierdzonego zródła wpuszczono wylęg letni,oraz wylęg jesienny  około 10 cm.Winą za obecny stan obarczeni są chłopcy z wałbrzycha i świdnicy,dlatego od nowego roku nie będzie porozumienia z tymi okręgami z okręgiem Wrocław.I o to chodzi,jeszcze limit,dodatkowa opłata i ostre kontrole i Mietków za parę lat będzie jak w latach 90.

Pozdrawiam. 



#1185 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 22:56

Witam.Z potwierdzonego zródła wpuszczono wylęg letni,oraz wylęg jesienny  około 10 cm.Winą za obecny stan obarczeni są chłopcy z wałbrzycha i świdnicy,dlatego od nowego roku nie będzie porozumienia z tymi okręgami z okręgiem Wrocław.I o to chodzi,jeszcze limit,dodatkowa opłata i ostre kontrole i Mietków za parę lat będzie jak w latach 90.

Pozdrawiam. 

Dobrze ,że znalezli winnych , bo ta sytuacja nie ma nic wspólnego z cyklicznym opróżnianiem z wody.Kiedyś rejestracje były od Katowic po Zieloną Górę i były ryby.



#1186 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:00

Witam.Z potwierdzonego zródła wpuszczono wylęg letni,oraz wylęg jesienny  około 10 cm.Winą za obecny stan obarczeni są chłopcy z wałbrzycha i świdnicy,dlatego od nowego roku nie będzie porozumienia z tymi okręgami z okręgiem Wrocław.I o to chodzi,jeszcze limit,dodatkowa opłata i ostre kontrole i Mietków za parę lat będzie jak w latach 90.

Pozdrawiam. 

To nie stanowi żadnego kłopotu większość wędkarzy z wałbrzyskiego i tak wykupi karty poza okręgiem wałbrzyskim... w którym zostaną działacze i dziadki...

brak porozumienia z wrocławiem ale także z okręgiem opole, które mimo pobieranych opłat wprowadzają dodatkowe zakazy dla wędkarzy z wałbrzyskiego zakaz połowu na całej rzece Nysa i zbiorniku nyskiego.

A i prawdą jest, że większość stacjonujących cały rok na Mietkowie czy innych dużych wodach w kempingach to byli górnicy z Wałbrzycha i ci też pewnie wykupią karty w okręgu wrocławskim...

Na wodzie potrzebna jest kontrola, sami wiecie co dzieje się obecnie na PIRSIE i nikt z tym nic nie robi... a wystarczy zamontować kamerę i szybko pozbyto by się kłusoli a i koszta inwestycji niewielki...

a ZWIĄZKOWI chodzi tylko o kasę... bo wędkarzy z roku na rok ubywa...


  • nalewator i oland lubią to

#1187 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:35

A jak wytypowano ludzi odpowiedzialnych za obecny rybostan i stwierdzono, że to Wałbrzych i Świdnica jest winny wszystkiemu? Po ilości mandatów? A ile tych mandatów był? 

Z drugiej strony to dość grube stwierdzenie i ja bym się nie pokusił o takie oskarżenia. 

 

@ZIKU

Znajomi, którzy jeżdżą na pirs z braku laku, raportują że na potęgę wyciągane za kapoty są rozpióry, które się w porcie grupują... Pirs w ciągu dnia jest teraz jak Manhattan w NY :) 



#1188 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 02 grudzień 2015 - 13:51

a kto miał te mandaty wystawić ? PSR ma to w d.......e 



#1189 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 14:12

Nie wiem kto, ale ktoś kto taką opinię wydał musiał to zrobić na jakiejś podstawie, dlatego ja pytam na jakiej... Jeśli nie mandaty to co innego, ale co? 



#1190 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 02 grudzień 2015 - 17:32

Witam.Z potwierdzonego zródła wpuszczono wylęg letni,oraz wylęg jesienny  około 10 cm.Winą za obecny stan obarczeni są chłopcy z wałbrzycha i świdnicy,dlatego od nowego roku nie będzie porozumienia z tymi okręgami z okręgiem Wrocław.I o to chodzi,jeszcze limit,dodatkowa opłata i ostre kontrole i Mietków za parę lat będzie jak w latach 90.

Pozdrawiam. 

Ja jestem ze Świdnicy i i z moich informacji za obecny stan wody a szczególnie sandacza są winni chłopaki  z siechnicy bo je po prostu zeżarli jestem dość często na mietkowie i nigdy nie zaobserwowałem różnicy miedzy okręgami wszystko dostaje w łeb a ryby się skończyły bo przypomnę ze okręg Wrocławski (zarządca zbiornika) nie przypilnował zbiornika 2011 jak spuszczali z niego całą wodę i pokarz mi gdzie te sandacze mogły się schować?

 

ps też szukałem ich pod kamieniami     :lol: :lol: :lol:

Załączone pliki



#1191 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 02 grudzień 2015 - 17:36

Nie wiem kto, ale ktoś kto taką opinię wydał musiał to zrobić na jakiejś podstawie, dlatego ja pytam na jakiej... Jeśli nie mandaty to co innego, ale co? 

byłem w niedziele i niema co histeryzować bo tylko 1 osoba zabrała 2 rozpióry reszta pływa dalej :P



#1192 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 02 grudzień 2015 - 18:38

Ja zjadłem wszystkie sandacze, byłem tam 2 lata temu, 3 albo 4 razy i wszystkie wyłapałem.........

 

Jak zawsze szuka się kozła ofiarnego, jednak wydaje mi się, że okręg wrocławski bierze górę nad tym zbiornikiem, wrocławska straż przyjeżdża trochę częściej w kwietniu i maju, kiedy jest pierwszy nalot "hunów". mordują sandacze sumy i bolenie przy ujściu Bystrzycy przy Domanicach. Jest to większość miejscowych "hunów", dlaczego ich się nie obarcza częścią winy? 



#1193 OFFLINE   MariuszSNC

MariuszSNC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSiechnice

Napisano 02 grudzień 2015 - 18:46

Sandacze zżarli żywczaże,mniej populizmu więcej merytoryki,coś się ruszyło na zbiorniku ?



#1194 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 02 grudzień 2015 - 18:50

jak winni już są jak dla mnie winna jest kopalnia bo to oni robili odkrywkę i niby remont zapory

 

ruszyły rozpióry .a tak poważnie to co ma ruszyć jak sandała jak na lekarstwo


Użytkownik KODZAK1234 edytował ten post 02 grudzień 2015 - 18:52


#1195 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 19:00

byłem w niedziele i niema co histeryzować bo tylko 1 osoba zabrała 2 rozpióry reszta pływa dalej

Ja nie tragizuję :-) tylko mówię jak jest i co się działo w ciągu tygodnia. ;-)

#1196 OFFLINE   salmo

salmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 20:46

Przeniesione do innego watku

Użytkownik salmo edytował ten post 02 grudzień 2015 - 20:48


#1197 OFFLINE   ROBERTsandacz

ROBERTsandacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚwidnica

Napisano 03 grudzień 2015 - 05:18

Miałem ochotę kilku kolegom z postów wyżej napisać kilka "miłych "słów,ale...kłusole i mięsiarze nie mają w dowodach adresu zamieszkania Świdnica czy Wałbrzych,Wrocław, Dzierżoniów,Strzegom czy jakakolwiek inna mieścina posiada swoich przedstawicieli. Obarczenie akurat  Wałbrzyszan za obecny stan,to w/g mnie celowe działanie nowych władz pzw Wrocław. Dlaczego tak myślę,ano to bardzo proste-byłe wałbrzyskie nie posiada żadnej konkretnej wody na swoim terenie,więc najłatwiej od nich wyciągnąć kasę w postaci dopłat.


  • KODZAK1234 lubi to

#1198 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 03 grudzień 2015 - 08:07

I tak z Wieści z Nad wody wchodzimy w politykę i skąd pochodzi mięsiarz/kłusownik. To chyba temat do zamknięcia zanim jakaś City Battle wyjdzie :)



#1199 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 03 grudzień 2015 - 11:09

Miałem ochotę kilku kolegom z postów wyżej napisać kilka "miłych "słów,ale...kłusole i mięsiarze nie mają w dowodach adresu zamieszkania Świdnica czy Wałbrzych,Wrocław, Dzierżoniów,Strzegom czy jakakolwiek inna mieścina posiada swoich przedstawicieli. Obarczenie akurat  Wałbrzyszan za obecny stan,to w/g mnie celowe działanie nowych władz pzw Wrocław. Dlaczego tak myślę,ano to bardzo proste-byłe wałbrzyskie nie posiada żadnej konkretnej wody na swoim terenie,więc najłatwiej od nich wyciągnąć kasę w postaci dopłat.

Nie prawda, posiadają przepiękne zbiorniki jak Topola, Kozielno czy Zagórze, Dobromierz 

i sprawdź jakie było zarybienie w tych dwóch pierwszych zbiornikach w tym roku... za ok 6 tysi rocznie, łącznie na dwa duże zbiorniki... w dodatku jakiejś mieszanki, więc skoro nie mają wody a tylu wędkarzy więc i kasę mają - to co jest grane jak nie lewizna... papier przyjmie wszystko i każda kwotę zarybienia!!! a co z faktem że na Kozielnie i Topoli brak jest wody i czemu nie wprowadzono zakazu połowu także z brzegu, ponadto w wodzie są sieci ale związku to nie obchodzi!!! dlatego inne okręgi odsuwają się od okręgu wałbrzyskiego bo widzą co dzieje się w ich władzach... skoro wędkarze łowią w innych okręgach to związek powinien tak się dogadać dla dobra swoich WĘDKARZY z innymi okręgami ale w zamian powinny iść także kasa...

nie szkoda mi mojego własnego okręgu, co roku i tak opłacam składki w innych i mam nadzieje że szybko się rozleci PZW

Ja w 2016 na pewno nie opłacę wałbrzyskiego jak wielu moich kolegów...

 

sorry za of top

 

Brak sandacza w Mietkowie to wpływ wielu czynników nie tylko wina wędkarzy czy pseudo wędkarzy... duże spustoszenie w rybostanie zrobiło spuszczanie wody


  • nalewator, vince83 i TomekSudety lubią to

#1200 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1028 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 03 grudzień 2015 - 11:16

Waldku, nasz okręg to chyba najmniej gospodarny okręg w całym PZW.

Wcale się nie dziwię, że nikt nie chce z nami porozumienia.

Topole i Kozielno pogrzebali żywcem...

O zatruciu Nysy ? ani widu ani słychu !

O zatruciu Ścinawki ? ani widu ani słychu...

A kto będzie chciał z nami podpisać porozumienie ? Kto tu przyjedzie wędkować ? Za czym ? Po co ? :lol: 


  • nalewator i rapek lubią to