Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zaostrzenie moderacji forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 13 marzec 2008 - 11:41

Po tym co już od dłuższego czasu obserwuje na forum ,a ostatnio w wątku o pstrągach, mam do modów prośbę. Proszę, by dla utrzymania poziomu Jerkbaita zaostrzyć kontrolę i korzystać częściej z restrykcji.Zdaje sobie sprawę ,że moderowanie tak wielkiego forum jest praco i czasochłonne, ale im wcześniej tym lepiej.Robi sie powoli taki galimatias i śmietnik, że trudno to opanować. Tak jak pisał pitt, z tego powodu starsi użytkownicy coraz rzadziej tu zaglądają , i mają coraz mniej chęci by zabierać głos.
Mnóstwo postów utarczkowych zasługuje na ostrzeżenie, zbyt duza pobłażliwość nie doprowadzi do niczego dobrego. Trzy ostrzeżenia i ban- takie zasady są na wielu forach, a kryteria przyznawania ostrzeżeń znacznie ostrzejsze.
Inna sprawa. Może założyć mały dział rozmowy gdzieś razem z oftopem. Niech tam się ew. bractwo rozgrzewa. Posty były by automatycznie czyszczone w krótkim czasie np.2 tyg..
Posty z tego działu jak również z off topa nie powinny być liczone do stażu( nie wiem czy teraz są?), bo narodzi nam się niedługo pokolenie ekspertów od pierdół, typu: Fajna rybk, mnie sie podoba ,mam taki sam kręciołek.
Na razie tyle.ale jeszcze sie odezwę.

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 marzec 2008 - 13:05

Witam,
Otrzymuję takie sygnały już od jakiegoś czasu. Dziękuję za otwartą dyskusję. Generalnie myślę podobnie o moderacji. Czyli więcej konkretów.

pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2008 - 15:34

O, już widać pierwsze zmiany. Zniknęli wszyscy eksperci, i bardzo dobrze. W koncu trudno byc ekspertem od pisania wiadomosci na forum

#4 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 13 marzec 2008 - 15:52

Co fakt to fakt, wiele dyskusji w wątkach jest tak rozwodnionych, że nie wiadomo czego dotyczy. Trudno w takiej sytuacji zabierać głos skoro nawet czytać tego czasami się nie chce.
Pozdro Jachu

#5 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 13 marzec 2008 - 16:05

Żeby to miało ręce i nogi. Proponuję na stronie głownej forum umieścić Regulamin Forum. Umożliwi to łatwy dostęp i cytowanie punktów każdemu użytkownikowi, co pomoże modom w utrzymaniu porządku i ułatwi wyłapywanie przypadków jego łamania.Właściwie skrót do regulaminu powinien być gdzie się tylko da. Może jestem gamoniem , ale nie potrafię nic takiego jak regulamin aktualnie znaleźć :wacko: Na podforach mogą być dodadtkowe ogłoszenia (jak wyżej)ze szczegółami umieszczania wątków.
Co do zliczania postów uważam,że nie powinny być liczone posty również z działów ciekawe strony i giełda i oczywiscie w/w.
Ilość posiadanych ostrzeżen powinna być uwidoczniona pod gwiazdkami- niech wszyscy widzą z kim mają do czynienia, bo mogą uniknąć dzieki temu wplątania się w niesmaczne dyskusje.
Można też zaostrzyć reguły rejestracji na forum. Ja wiem ,że nikt w necie nie jest anonimowy(choć dochodzenie jest mozolne), ale jest coraz więcej gowniarzerii w sieci co myśli ,że jak tylko poda ksywkę i napisze że gdzieś z Polski to może bezkarnie dokazywać.

Dzięki panowie ,że podjęliście wątek, może wiecej osób się wypowie, dorzuci jakieś pomysły

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 marzec 2008 - 16:31

Można też zaostrzyć reguły rejestracji na forum.


Co masz na myśli? Propozycje. Chętnie przyjmę wszystkie pod rozwagę.


#7 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 13 marzec 2008 - 16:40

Remku,przepraszam bo może nie pamiętam czy przy rejestracji na forum akceptowałem regulamin, czy taki regulamin istnieje?
To pierwsza i podstawowa sprawa przy rejestracji- akceptuję regulamin i zgadzam sie ponieść wymienione w nim konsekwencje w przypadku jego łamania.

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 marzec 2008 - 16:41

Tak - jest.

#9 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 13 marzec 2008 - 16:57

Kurcze, to ja jestem tępy, nijak nie mogę go znaleźć, ani używając pomocy, ani wyszukiwarki :wacko:
Możesz mi podać link?

Regulaminy działów to owszem znalazłem

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 13 marzec 2008 - 18:23

Wyloguj się i ... jest opcja zarejestruj się.

#11 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 13 marzec 2008 - 18:44

Hmm... Ja wiem, że mamy wolność słowa i demokrację. Jednak nie o te trzy zdania mi chodzi. Jak pokazują coraz liczniejsze przykłady na forum nie wszyscy umieją korzystać z w/w dobrodziejstw. Nie każdy dorósł do odpowiedzialności i autocenzury. No oczywiście jest napisane o możliwości usuwania postów, treści obraźliwych itd. Nie ma jednak żadnych szczegółowych uregulowań, możliwych sankcji. Dla mnie taka krótka informacja jest wystarczająca, ale niektórzy ludzie muszą mieć chyba kawę na ławę. Poza tym szczegółowy ,zwięzły, łatwo dostępny regulamin znacznie ułatwi wam pracę, o czym pisałem wyżej.
Np:
1. Jakie posty są zakazane?
a) posty obrażające innych użytkowników,
B) posty zawierające ogólnie pojętą, obraźliwą treść,
c) posty o treściach propagujących postępowanie niezgodne z polskim i międzynarodowym prawem (w jakiekolwiek formie)...
2. Na forum obowiązuje zakaz używania wulgaryzmów ...
3. Wątki zawierające kłótnie, wyzwiska czy służące wyłącznie nabijaniu postów będą zamykane,usuwane...

itp ,itd
może niektórzy właśnie tego potrzebują, bo choć może nie są dziećmi ,ale często zachowują się jak dzieci :wacko:

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 18:56

zgadza sie :D
do tego nalezy koniecznie dodac regulacje publikowanych fotografii a takze uwzglednienia C&R

#13 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 13 marzec 2008 - 19:23

[quote title=rocky napisał(a)
a) posty obrażające innych użytkowników,
B) posty zawierające ogólnie pojętą, obraźliwą treść,
c) posty o treściach propagujących postępowanie niezgodne z polskim i międzynarodowym prawem (w jakiekolwiek formie)...
2. Na forum obowiązuje zakaz używania wulgaryzmów ...
3. Wątki zawierające kłótnie, wyzwiska czy służące wyłącznie nabijaniu postów będą zamykane,usuwane...
[/quote]
I jak te punkty znajdą się w regulaminie, to się coś zmieni? Dojdą posty - przeczytaj regulamin. Moim zdaniem, jedyne rozwiązanie, to dwa ostrzeżenia z wyjaśnieniem i ban - władza w ręce moderatorów :D Taki zwięzły regulamin będzie zrozumiały. Rozbudowany twór da tylko poczucie dobrze wykonanej pracy. Sam akceptowałeś regulamin i nie pamiętasz tego (ja też), więc jego ranga nie jest zbyt duża... Nawet jak będzie super widoczny...

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2008 - 19:30

Moze taki regulamin:

1. Admin ma zawsze racje
2. Jezeli Admin nie ma racji, patrz 1.

<_<

#15 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 13 marzec 2008 - 19:33

Jest Was kilku, potraficie pewnie podejmować właściwe decyzje B)

#16 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 13 marzec 2008 - 19:39

Jednak myślę, że dobrze napisany regulamin (jednoznaczny) daje efekt. Spójrzcie na dział kupię sprzedam. Dzięki wprowadzeniu jasnych zasad jest tam porządek, a jeżeli ktoś łamie regulamin, to jest przywoływany do porządku w oparciu o tenże i to nie tylko przez moderatorów.
Jak nie ma jasnych przepisów to jest wiele interpretacji i bezprawie. Gdy są łatwiej kierować ludźmi.

#17 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 13 marzec 2008 - 19:50

Moze taki regulamin:

1. Admin ma zawsze racje
2. Jezeli Admin nie ma racji, patrz 1.

<_<

@Friko,

Ja bym dodał:
1. Milczenie jest złotem, a mowa tylko srebrem!
2. Przeczytaj dwa razy to, co zostało napisane, wyłącz kompa, i zaloguj się ponownie. Da Ci to czas ochłonąć.
3. Słowo napisane nie niesie żadnych emocji, to my nadajemy emocje napisanym słowom. (vide 2.)
I tak dalej, i tym podobne.

Najtrafniejsze rozwiązanie, wg. mnie, to regulamin pojawiający się przy każdym logowaniu (tak jak u mnie w fabryce - nie mam żadnych praw, a to co pisze podlega całkowitej kontroli i konsekwencje nieprzestrzegania zakazów, a jest ich wiele, bardzo wiele).
B)

:D

#18 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 13 marzec 2008 - 19:54

Pomysł z ostrzeżeniami pojawiającymi się przy nicku jest niezły - niektórym zaoszczędzi zbędnych dyskusji, których niestety jest coraz więcej.
Regulamin powinien być gdzieś ogólnodostępny, tak aby niektórzy mogli sobie odświeżyć pamięć. Pomysł Pitta o nadrzędności C&R nad pozostałymi partiami <_< też powinien być widoczny - nie wiem może na banerze

#19 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 13 marzec 2008 - 20:01

W dziale kup/sprzedaj regulamin jest przestrzegany, bo sprzedający/kupujący ma w tym swój interes...


#20 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 13 marzec 2008 - 20:06

A ja bym tak trzymał dalej jak jest.Ci co tym kieruja robia to dobrze a jak znajdzie sie jeden z drugim nie stosujacy się do ogólnie przyjętych zasad to i tak poniesie konsekwencje.Nie dawno mielismy przykład że i bany nie pomagają.A to że niema gwiazdek ,kresek itp. jako oznaczenia ostrzeżeń to chyba jedna z rzeczy która odróżnia to forum od innych.Na tym forum panuje pewna atmosfera którą obostrzenia mogą zepsuc.
Jans