Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

STANOWCZE NIE ZAKAZOWI TROLLINGU W LUBLINIE - DOŚĆ PLUCIA W TWARZ.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 17 listopad 2013 - 19:30

   Jestem z Puław i jako najbardziej zainteresowany sprawą, gdyż jestem zarządzie koła Puławy Azoty mającego blisko 1900 członków pozwolę sobie zabrać głos. Sam lubię trolling i łowię z powodzeniem wraz z żoną i dziećmi. Trollingu uczyłem się bezpośrednio od najlepszego Marka, ponieważ to on zaznajomił mnie z tą metodą. Od początku uświadomiłem sobie, że jest to metoda za pomocą, której można skutecznie w krótkim czasie zmasakrować ryby na dość długim odcinku. Działa to tak, że pojawiają się uczciwi wędkarze i umieszczają zdjęcia w różnych miejscach. Za nimi pojawiają się kombinatorzy, tollingowcy, szarpakowcy oraz grunciarze. Wszyscy wiedzą gdzie łowić, ponieważ albo widzieli wypuszczane duże ryby naocznie bądź w innych źródłach (gazeta). Efektem tego jest najazd braci wędkarskiej z całej Polski na dość krótki i płytki odcinek Wisły lubelskiej. Na skutek takiego najazdu nie trzeba długo czekać. Większość wędkarzy jest niezadowolona bo trolingowcy zazwyczaj nie zachowują odległości 50m bo i nie ma jak na wąskiej rzece. Wiem , że jest to uogólnienie ale tak niestety jest. Kolejną sprawą jest rejonizacja i lokalny patryiotyzm. My tu pilnujemy wody i dbamy o akweny niekoniecznie tęskniąc za najazdami rzesz innych wędkarzy, których odsetek wypuszczających ryby nawet jak jest większy to i tak jest nieduży obserwując trollingowców. Podsumowując zakaz trollingu jest mniejszym złem mającym na celu ochronę największych ryb. To kolejne uogólnienie, ale niestety wiem, co piszę, bo od 5 lat jestem komendantem Społecznej Straży Rybackiej naszego Powiatu. Pomijając już prawa jednostek do samostanowienia należy zaznaczyć, że na chwilę obecną większość osób w kole chce zakazu, więc my reprezentując naszych wędkarzy złożyliśmy wniosek o zakaz do Zarządu Okręgu. Na tym polega demokracja, to na jej podstawie kiedyś zakazano też skutecznych metod połowu pstrągów na żywe przynęty. Dziwi mnie, zatem taka walka ludzi o zakaz trollingu na wodach sobie obcych, na których większość nie wędkowała. Rozumiem, zatem tych, którzy do tej pory przyjeżdżali i niestety będą musieli przestawić się na łowienie na ciężki spinning lub tych, którzy dorabiali sobie, jako przewodnicy wędkarscy na naszych wodach. Zarząd Okręgu Lubelskiego reprezentuje interesy swoich członków i to na nasz wniosek ustalono zakaz. Myślę, że to rozjaśni tą sytuację osobom niezorientowanym i pozwoli dokonać stosownej oceny sytuacji.

Pozdrawiam wszystkich uczciwych wędkarzy.

 A ja mam nadzieję, że również Tarnów wprowadzi taki sam zakaz, bo po ostatnim lipcowym artykule w WŚ odcinek praktycznie nie uczęszczany stał się jawnym odcinkiem najazdów najemników. A po zakazie w na lubelskiej pewnie tutaj się przestawią następni.

 

Niestety @rózgaś narobiliście sobie bigosu sami, a taka czy podobna petycja i tak żadnego skutku nie przyniesie.

 

Nie ganie trolla jako złej metody jednak wolę by był zakaz niż potrzeć na to co się stało w tym roku na naszym odcinku.



#22 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 listopad 2013 - 19:53

przeniosłem post.


Użytkownik krzysiek edytował ten post 17 listopad 2013 - 19:58


#23 OFFLINE   meyger

meyger

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 listopad 2013 - 20:07

 dość o pierdołach, bo to nie po to powstał ten wątek .POWSTAŁ PO TO, ŻEBY POKAZAĆ CO NIEKTÓRYM, ŻE ICH POMYSŁY NIE KAŻDEMU SIĘ PODOBAJĄ I MAMY JUŻ DOŚĆ TYCH BZDETÓW. KOLEDZY CO NAJGŁOŚNIEJ KRZYCZĄ Z REGUŁY TROLLING ZNAJĄ TYLKO Z PRZEGLĄDARKI GOOGLE. ALE SPRÓBUJEMY ZROBIĆ COŚ BYŚCIE JESZCZE MIELI KIEDYŚ OKAZJĘ SIĘ PRZEKONAĆ, JAK SIĘ MYLICIE.

PROPONUJĘ 2 SPOSOBY SPRZECIWU

1) NA MOJEGO MAILA POPROSZĘ OD WAS MAILE SPRZECIWU.

TYTUŁ MAILA; STANOWCZE NIE DLA ZAKAZU TROLLINGU WPROWADZONEGO PRZEZ ZO LUBLIN

TREŚĆ - Jestem przeciwny wprowadzeniu zakazu trollingu przez ZO PZW w Lublinie i upoważniam Krzysztofa Rózgę do umieszczenia mnie na liście osób podpisujących się pod protestem o następującej treści:

Zarząd Okręgu PZW w Lublinie

Ul. Nałkowskich 105

20-470 Lublin

My niżej podpisani wyrażamy zdecydowany sprzeciw przeciwko zakazowi trollingu wprowadzonemu uchwałą ZO w Lublinie. Wprowadzenie takiego zakazu nie ma żadnych podstaw merytorycznych i jest przejawem arogancji i skrajnego nie koleżeństwa wobec wędkarzy łowiących metodą legalną, choć mniej powszechną z racji choćby ograniczeń finansowych, od metod najczęściej stosowanych nad Wisłą. Trolling jako metoda niszowa i mniejszościowa powinna być chroniona przez Zarząd Okręgu tak jak chronione są wszelkie mniejszości w naszym kraju. Na tym również polega nowoczesna demokracja. Uległość zarządu okręgu  wobec elektoratu nie rozumiejącego trollingu, w tej i podobnych kwestiach, spowoduje nacisk na inne decyzje ZO nie  służące ani nowoczesnemu wędkarstwu ani dobrej kondycji wód. Przykładem niech będą pojawiające się często żądania zarybień rzek karpiem zamiast rybami prądolubnymi, czy powszechny opór działaczy przed nowoczesnymi metodami wędkarskimi, które docierają do nas z różnych stron świata – jak np. metody wertykalne. Zakazu trollingu nie da się obronić ustawowym obowiązkiem prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej, gdyż ZO ma instrumenty prawne służące regulacji  ilości ryb zabieranych z łowisk, bez potrzeby ograniczania metod połowu. Przykłady takich pozytywnych regulacji mamy na południu kraju gdzie nikomu nie przyjdzie do głowy ograniczanie skutecznych metod połowu, a zagrożone populacje pstrągów i lipieni chroni się obligatoryjnym nakazem wypuszczania ryb. Takie łowiska mamy na Sanie, Dunajcu i wielu innych rzekach. Zastąpienie tych instrumentów zakazami krzywdzącymi jedną grupę wędkarzy nie sprzyja ochronie ryb, a jest jedynie przejawem syndromu psa ogrodnika. Wielu z nas zainwestowało, głównie w bieżącym roku, niemałe pieniądze w sprzęt, który miał służyć uprawianiu i doskonaleniu wyłącznie tej metody a zachętą do trollingowania były również inwestycje w porty na Lubelskiej Wiśle, pozwalające uprawiać trolling w cywilizowany sposób. Zakup i wyposażenie pontonu lub łódki trollingowej z silnikiem to koszt zwykle przekraczający 20 tys.zł, a górna granica wydatków na trolling praktycznie nie istnieje, co wynika choćby z wysokich cen dobrych przynęt trollingowych. Sprzęt trollingowy ma przy tym bardzo ograniczone zastosowanie w powszechnie dopuszczonej przez PZW metodzie spinningowej. Jeśli  więc Zarząd Okręgu podejmie uchwałę niekorzystną dla wędkarzy trollingowych, będziemy zmuszeni dochodzić na drodze sądowej odszkodowań za inwestycje poczynione przez nas w metodę trollingową. Z poważaniem  

 IMIĘ NAZWISKO, MIEJSCOWOŚĆ

 

Z TAKIMI INFO DALEJ JUŻ SOBIE PORADZĘ. SPISZĘ, WYŚLĘ, MAJĄC DOWÓD NA SKRZYNCE. MAM NADZIEJĘ, ŻE MOJA SKRZYNKA PĘKNIE W SZWACH I PIERWSZY RAZ ZASKOCZYMY EPOCZTĘ I BĘDĘ MIAŁ WIĘCEJ WIADOMOŚCI OD REKLAM :-)

MÓJ MAIL ruzgas2106@poczta.fm

 

2) DRUGĄ DROGĄ NATARCIA NA PRZECIWNIKA PROPONUJĘ ROZWIĄZAĆ TAK. - PO WYSŁANIU DO MNIE MAILA Z POWYŻSZĄ ZAWARTOŚCIĄ PROPONUJĘ RÓWNORZĘDNIE WYDRUKOWAĆ KAŻDEMU CHĘTNEMU TREŚĆ SPRZECIWU Z PIERWSZEGO POSTA I DAĆ WSZYSTKIM ZNAJOMYM WĘDKARZOM PRZECIWNYM DO PODPISANIA. PÓŹNIEJ UMÓWIMY SIĘ NA KTÓRYŚ DZIEŃ I WSZYSCY RAZEM WYŚLEMY ZWYKŁYM TANIM LISTEM DO ZO PZW LUBLIN. PRZED WYSŁANIEM KAŻDY ZROBI FOTKĘ ZEBRANYCH PODPISÓW POD PROTESTEM I WYŚLE MI NA MAILA. PODLICZYMY, PORACHUJEMY I POCZEKAMY.

 

A PO WEEKENDZIE POMYŚLIMY JAK PRAWNIE PODEJŚĆ TEMAT, BO NA PRZYKŁAD KOLEGA MARIO KUPIŁ SOBIE TERAZ CAŁY NOWY ZESTAW PONTON+SILNIK+ECHO (NA CO MA RACHUNKI) DO PŁYWANIA PO LUBELSKIEJ WIŚLE I TERAZ JEST MU SMUTNO BO Z.O. ZROBIŁ MU I WIELU INNYM PSIKUSA. PONIÓSŁ DUUUUUUŻE STRATY. A JEST TAKICH KOLEGÓW SPORO..... HMMMMMM NO CÓŻ. NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI.

 

WASI KOLEDZY TEŻ MAJĄ MAILE, ICH KOLEDZY TEŻ. ZRÓBMY TO DOBRZE.

I u mnie też poszło



#24 OFFLINE   matiazay

matiazay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaLublin/Polska
  • Imię:MAti

Napisano 19 listopad 2013 - 09:04

Szanowny Panie Piotrze Russa:

- czy to prawda że reprezentowane przez Pana Koło Azoty Puławy zrezygnowało z udziału w GPX Lubelszczyzny w 2012roku z powodu wprowadzenia na tych właśnie zawodach zasady żywej ryby?

- czy ten Pan należy do Pańskiego (Azoty Puławy) koła http://www.dziennikw...ULAWY/121119439

Tego sandacza już nikt nie złowi

Pana zapewnienia o chęci ochrony wód mijają się z prawdą w 99%. O ile jest możliwe przypilnowanie wody w okolicach Puław o tyle już od Kazimierza w górę rzeki kłusownicy będą mieli wolną rękę i znów będą stawiać siatki w biały dzień - kto przebywa nad Wisłą na Lubelszczyźnie dokładnie wie o czym piszę.

Na boku należy wskazać Pana zachowanie w stosunku do wędkarzy w tym mnie. Docinki typu "tak... na pewno macie wykupiony troling" nie przystoją stanowisku które Pan piastuje.
 

Uważam, że koledzy wędkarze powinni podjąć ciągłe i nieprzerwane działania mające na celu bądź zniesienie zakazu trolingu na Wiśle bądź ograniczenie go terytorialnie.

Mateusz Walencik

 

*poprawiłem link i podpis


Użytkownik matiazay edytował ten post 19 listopad 2013 - 12:27


#25 OFFLINE   piotr rusa

piotr rusa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPuławy
  • Imię:piotr
  • Nazwisko:rusa

Napisano 19 listopad 2013 - 10:40

Chętnie odpowiem.

Jesteśmy strażą SPOŁECZNĄ poświęcając swój prywatny czas na ochronę wód. Staramy się chronić Wisłę na odcinku od Sężycy do Piotrawina. W ciągu 5 lat zatrzymaliśmy ok 50 grup, bądź pojedyńczych osób popełniających przestępstwa związane z kłusownictwem. Wystarczy poszukać w internecie i można znaleźć opisy z części naszy akcji. Robimy co możemy, a co koledzy robią dla ochrony wód? Nigdy nie spotkałem się na naszej wodzie aby trollingowiec zadzwonił na Policję. Łatwiej pisać o tym, że zawinąłem się z ryb bo atmosfera nie taka. Atmosferę tworzymy my wszyscy. Brać trollingowa ciągnie w swoją stronę, ale porządki należy rozpocząć od siebie. Proponuję zacząć od swoich stron i dać innym przykład. Łatwiej zakazać uciążliwego trollingu, jak wprowadzić wymiary górne. Takie zmiany małymi kroczkami, bo nie ma wielkiego przyzwolenia na to. Jeszcze raz apeluję do kolegów o ochronę wód, bo łatwo się o tym pisze. Proponuję się wziąć do roboty bo tylko to przyniesie efekty. To mój ostatni wpis na ten temat. Pozdrawiam!

"Na boku należy wskazać Pana zachowanie w stosunku do wędkarzy w tym mnie. Docinki typu "tak... na pewno macie wykupiony troling" nie przystoją stanowisku które Pan piastuje."

Odpowiem na pana zarzut, gdyż dotyczy to mojej osoby. Pytanie rzuciłem z przekąsem do mojego kolegi, który siedział na pańskim dziobie z mojej prywatnej łodzi. Jeśli poczuł się pan urażony to znaczy, że nie zrozumieliście o co chodzi. Mianowicie ten kolega Marek w zeszłym roku zatrzymał jednego z trollingowców bez OPŁATY TROLLINGOWEJ tak chętnie wpisującego się na tym forum. Porządki należy zacząć od siebie i wtedy włączyć się czynnie do ochrony naszych wód. Pan ma na granatowej łodzi czarny napis, który to powinien być widoczny z daleka. Być może pan ma coś do ukrycia, ale jako pracownik mundurowy powiniwn pan wiedzieć, że to wykroczenie. Kolejna sprawa ochrony. Jak jest pan teki przenikliwy to powinien pan wiedzieć (Tylko we wrześniu najechaliśmy w górze wisły dwie ekipy kłusowników, w Chotczy na gorącym uczynku z policją i Machowie, gdzie zbiegli, ale stracili łódź z silnikiem, jest opis na stronie KOŁA PUŁAWY AZOTY) poza tym ja nie odpowiadam za uczynki naszych lokalnych wędkarzy. Niech się pan ogarnie i przyłączy do naszej pracy, jeśli tak panu zależy. Jak się rzuca jakieś uwagi w stosunku do innych osób należy mieć odwagę podpisać się z imienia i nazwiska. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy wszak wszystkim uczciwym powinno zależeć, nieprawdaż?

 

Ps. Dla niezorientowanych - przestępstwo (kłusownictwo) to połów nielegalny narzędziami rybackimi, a wykroczenie to (np:trzy wędki lub niewymiarowa ryba). Wyniki naszej pięscioletniej pracy to setki spraw wykroczeniowych w sądach i zakończone mandatami oraz dziesątki spraw za kłusownictwo, pouczenia idą w tysiące. TO TYLE O NAS teraz weźcie się sami do roboty zanim zaczniecie oceniać innych.

RYBY CHRONI SIĘ PRZEZ CAŁY ROK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


Użytkownik piotr rusa edytował ten post 19 listopad 2013 - 10:48


#26 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 20:12

Cześć. Czy ktoś podjął się może wydrukowania  sprzeciwu i zebrania podpisów? 



#27 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 19 listopad 2013 - 20:29

Krzysiu wracam z szpitala w wtorek w przyszłym tygodniu i moge zebrać podpisy u siebie - żaden problem.

Do kiedy można to zbierać ???



#28 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 20:34

Dopóki PZW lublin będzie miało nas dość :-)


  • Karol Krause lubi to

#29 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6282 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 19 listopad 2013 - 21:30

Obawiam się, że w roku 2014-tym będzie trudno cofnąć ten zakaz. Z tego, co mi wiadomo, zezwolenia są już drukowane od kilkunastu dni i ciężko będzie to zmienić. Oczywiście jest możliwość wykonania aneksu, ale to kosztuje (około 50 tys. sztuk). 

Jeśli uważacie, że warto, to nie odpuszczajcie. Warto pójść na posiedzenie ZO i wyrazić swoje zdanie bezpośrednio. Zarząd nie może zabronić udziału w posiedzeniu nikomu, oczywiście w konkretnym temacie. Dlatego sugeruję przesłanie petycji/wniosku i kontakt z Dyrektorem Biura ZO w celu uzgodnienia spotkania z Zarządem na najbliższym posiedzeniu. 

Znam osobiście 3 ludzi z ZO Lublin i myślę, że Was wysłuchają. Czy zmienią decyzję? Nie wiem, ale zawsze warto rozmawiać.



#30 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 20 listopad 2013 - 16:53

A ja oficjalnie po tym co dziś usłyszałem i wczoraj widziałem wystosuję pismo do PZW TARNÓW o zakaz trolingu. Jak wiadomo jest okres ochronny suma, jednak kilka ekip nic sobie z tego nie robi, a w najlepsze trolują sobie pewien odcinek, nie zważając na nikogo.

 

Nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale jakieś zasady muszą być, niech to będzie zakaz nawet od 1 listopada do 30 czerwca, byle był skuteczny, bo tak to każdy powie, że łowi sandacze.



#31 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 19:11

Witam serdecznie,

Panie Piotrze Rusa , serdeczne dziękujemy (chyba mogę się tak wyrazić tzn- w liczbie mnogiej - za większością wędkarzy)  za waszą (w tym Pana !) aktywnośc w zwalczaniu kłusownicta !!! BRAWO!!! Nie odpuszczajcie !!!

Chyba rozumiem Pana - ( i Panów  z PZW Puławy) punkt widzenia co do troski o lubelską Wisłę.

 

Pewnie bez problemu możliwości trolingu w lubelskiem mogły by dalej obowiązywać , gdyby pozostałe okręgi PZW gospodarujące Wisłą (Tarnobrzeski, Radomski ) też zazwoliły na trolling na swoich wodach. Wówczas cała brać trollingowa rozpłynęłaby się po klikuset kilometrach Wisły!!!

A teraz tylko Lublin ma pozwolić na wyczesanie Wisły Lubeskiej do spodu- DLACZEGO ?

( na naszej -lubeskiej dosyć wąskiej Wiśle bywało też tak- tego lata-  że ciężko się było minąć na wodzie tak było gęsto od braci trollingowej)

 

Sam trollinguję (  zawsze wypuszczamy duże ryby ) -  i trochę mi ten zakaz zmienia taktykę łowienia , ale wczytując się w pierwszą wypowiedż  Pana Piotra Rusy cyt . "wybraliśmy mniejsze zło" sam nie wiem ale szczerze powiedziawszy chyba tak samo bym postąpił.

 

 

 Sądzę ża cała nasza para w gwizdek powinna pójść w kierunku umożliwienia trollingu na wszystkich wodach w Polsce , z jednoczesnym ograniczeniem ilościowym i wielkościowym cennych gatunków ryb.

 

Panie Piotrze (zwracam się teraz  do Piotra Rózgi ) bardzo dobry protest wymyślony przez Pana!!!

Ale czy nie można by wykorzystać Pana osobistego zaangażowania w "Wędkarski Świat" i kontakty z waszymi prawnikami , aby o takiej możliwości zacząć myśleć- tzn np -umożliwienie połowu tą metodą na wszystkich wodach (lub jakkolwiek inaczej to ujmując )?.

 

Czytając wszystkie wypowiedzi wszystkich uczestników tego tematu - widać jedną troskę - aby można było łowić dużo i duże ryby !!! To jest bardzo dobre !!!

I ten nasz zapał należy -(trzeba koniecznie !!! ) wykorzystać .

 

 

P.S. nie znam osobiście żadnego uczestnika tej dyskusji.

 

Pozdrawiam,Kuba



#32 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 20 listopad 2013 - 21:32

A ja oficjalnie po tym co dziś usłyszałem i wczoraj widziałem wystosuję pismo do PZW TARNÓW o zakaz trolingu. Jak wiadomo jest okres ochronny suma, jednak kilka ekip nic sobie z tego nie robi, a w najlepsze trolują sobie pewien odcinek, nie zważając na nikogo.

 

Nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale jakieś zasady muszą być, niech to będzie zakaz nawet od 1 listopada do 30 czerwca, byle był skuteczny, bo tak to każdy powie, że łowi sandacze.

A ja wystosuję pismo do PZW o zakaz spiningowania bo na Wiśle Tarnowskiej tez nie jedno kiedyś widziałem.Myślę ze zakazy nić nie dadzą i kolega myśli że ci co teraz trolinguia to jak będzie zakaz to przestaną :lol:  :lol: bo ja w to nie wieżę.. 



#33 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 20 listopad 2013 - 21:48

A ja wystosuję pismo do PZW o zakaz spiningowania bo na Wiśle Tarnowskiej tez nie jedno kiedyś widziałem.Myślę ze zakazy nić nie dadzą i kolega myśli że ci co teraz trolinguia to jak będzie zakaz to przestaną :lol:  :lol: bo ja w to nie wieżę.. 

Rozbawiłeś mnie, ale ok pisz masz własne zdanie, własną wizję ja Ci jej nie zabronię.

 

Co ja myślę to niestety, ale o tym mało wiesz więc komentarze zachowaj dla siebie.



#34 OFFLINE   banita800

banita800

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaDąbrowa

Napisano 20 listopad 2013 - 21:53

Po co zabraniać trollingu?

Zrobić zakaz zabierania jakichkolwiek ryb złowionych ze środków pływających i szafa gra.

Użytkownik banita800 edytował ten post 20 listopad 2013 - 21:56


#35 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 22:01

Każdemu łatwo się mówi jak nie zabraniają mu łowić tak jak lubi. Cóż zrobię, że to lubię. Jest to na obecny czas moja ulubiona metoda, a przerabiałem w wędkarstwie już dużo dziwnych rzeczy. A to, że ktoś uważa że ten zakaz w czymś pomoże, to jest w błędzie. No ale trzeba się o tym przekonać. Mojego i wielu innych nie przekonają żadne argumenty. Pomoże to jak umarłemu kadzidło.



#36 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 20 listopad 2013 - 22:07

Zakaz może w niczym nie pomóc, ale w ślad za nim mogą pójść częste kontrole (o ile PZW Lublin posiada wystarczające "zasoby ludzkie" ;) ), a płacenie kary co 3-4 wyjazd na pewno niektórych skutecznie zniechęci...



#37 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 22:36

W ferworze "walki"  pomyliłem imię Pana Krzysztofa Rózgi- przepraszam i pozdrawiam Krszysztofa Rózgę.

Kuba



#38 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 20 listopad 2013 - 22:48

Cytuje za JACOBO1 :

 

Sam trollinguję (  zawsze wypuszczamy duże ryby ) -  i trochę mi ten zakaz zmienia taktykę łowienia , ale wczytując się w pierwszą wypowiedż  Pana Piotra Rusy cyt . "wybraliśmy mniejsze zło" sam nie wiem ale szczerze powiedziawszy chyba tak samo bym postąpił.

 

Przepraszam ze zapytam a '' małe też wypuszczasz '' ???????

 

Zapraszam koledzy do dyskusji w dziale CAFE  ;)

Tutaj potwierdzajmy własne poparcie dla kolegów walczących w słusznej sprawie  :)  :)  :)



#39 OFFLINE   JACOB01

JACOB01

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 22:57

Zdarza się , że zabieram rybę .



#40 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 23:21

Po takich panach jak ja to mój dziadek na konia wchodził. krzyś jestem.


  • Karol Krause i Maciek1 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych