Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zew Natury - Rodbuilding


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 19:34

Remek ten lamiglas zainspirował mnie do napisania o Uniwersaliżmie...i co ważniejsze pozwolił potwierdzić w praktyce pewne castingowe teorie, a inne odrzucić jako wyłacznie internetowe. Później trafiłem w podobne kije cabelasa i ze stajni ATC/shikari. To 17 funtowy kijek, który z scorpionem/curado 101 pozwala na względnie komfortowe rzuty 5g woblerkiem o przecietnej lotnosci. Jego max to jakieś 25g czyli 13 cm duel aile magnet. Przy tych 25g nadal miał moc do zaciecia i energicznego holu. W praktyce oznacza to, że w grę wchodzi skuteczne łowienie i okonii, pstrągów na mniejsze wabiki jak i polskich esoksów na wieksze woblery. Dynamika tego Lamiglasa pozwalała na przerzucenie Warty 12g salmo Thrilla czy inne boleniowe przynety. Tak wiec na rapy z mniejszych rzek też się nadawał. Nic nie spada z tego kija, nawet na plecionce... :D

atak BTW to liczę, że Łukasz poza designem wyciśnie z niego maksa.. Jego castingi w mojej opinii są bardzo daleko dystansowe i rzuca się znich bardzo komfortowo...

#22 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 22 marzec 2008 - 19:51

Bardzo dobra audycja, jedynie szkoda że u nas takich brak w naszych rozgłośniach radiowych.Jerzy piszę że nie podoba mu się styl japoński, ja napiszę że mi odpowiada stary dobry styl i japoński pod warunkiem że cała reszta jest na najwyrzszym poziomie a nie wyobrażam sobie muchówki w stylu japan to była by już profanacja tak zacnej metody wędkowania.

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 marzec 2008 - 20:11

Jurku,
Dzięki za odpowiedź. Ja sobie tak ostatnio pomyślałem, że ten uniwersalizm pojawia się w castingu po pewnym czasie, wraz z rozwinięcem się pewnych i trzeba do niego podchodzić ze spokojem. Kiedyś na pstrągi jeździłbym z wędką 8lb i multikiem z rodziny scorpionów. Teraz jadę z wędką 16lb ( :D) i Abu Morrumem sx1601 (AE-74). Nie do pomyślenia a jednak ... można i problemów nie ma najmniejszych.

Pozdrawiam
Remek

#24 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 20:19

Bo jak madrze skomponujesz zestaw to łowienie pstrągów na mniejsze wabiki jest mozliwe kijami mocniejszymi niz ultra lajty. W przypadku elitki 8 lbs to o brak mocy bym sie nie obawiał, wystarczy do holu większej ryby. ja chyba obecnie gdybym potrzebował kij do bardzo małych i lekkich wabików poszedłbym w kierunku wedki dłuższej, ale mocniejszej niz delikatnego króciaka..
Tak wracajac do audycji radiowej to ciekawi mnie co w US łowi się na kije 8-10 lbs ?? panfishe? walleye?

pozd JW :D

#25 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 marzec 2008 - 20:25

moj np kijek shikari opisany jako 3/4 oz 17lb 7' spokojnie laduje 5gr wabiki.a mocy ma wystarczająco by ryby na klatę londować <_<

a co do tych 8-10 lb to może na Crappie :unsure:

#26 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 marzec 2008 - 20:26

Może to?

#27 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 marzec 2008 - 20:37

Biosteron :mellow: bardzo Ci dziekuje ze dales rade nagrac audycje bo byly by nici z tych naszych tu analiz .
Panowie musicie tez zrozumiec ze Greg pracuje dla St Croixa wiec bedzie tu chwalil jego rzemioslo . W usa sa firmy co robia gotowe wedki , robia je seryjnie i sa super produkty ale zdarzaja sie tez slabsze seryjki ...czesto jest to do poprawy w nastepnym wydaniu . Sa tez firmy ktore tak kochacie , ktore buduja wedki na zamowienie . Greg jest projektantem ale tez testerem wedzisk i te szczegoly ktore zauwaza w nastepnych seriach wprowadza i koryguje jakiekolwiek bledy ktore wychodza w praniu . Seria wedek podlodowych jest caly czas w rozwoju , przypominam ze to trwa dopiero kilka lat a przeciez inne serie juz maja dluga historie . Generalnie z wedek seryjnych korzysta wiekszosc klientow-wedkarzy . Takich milosnikow ktorzy chca miec wedke dla siebie i po swojemu jest maly procent , przyznaje ze ten procent rosnie bo sa ludzie majacy wieksze wymagania , kaprysy i dudki . Tak wiec swoje zdanie maja budujacy wedziska , swoje firmy i swoje wy jako klienci . Kazdy ma prawo miec TO swoje zdanie i to jest piekne bo To jest wolnosc .
Ja szczegolnie lubie moje Wild Rivery mimo ze to sredni pulap ...ale gdybym byl w Polsce to pewnie tez bym sie pokusil o zrobienie jakiegos super wedziska dla mojej raczki i charakteru wzgledem muskie czy np steelheadow . Na dzis mnie na to nie stac . Generalnie oparlem sie na St Croixach bo nawet seryjne sa bardzo dobre i cenowo przystepne ale sa tez inne firmy i kazdy ma prawo i powinien sprobowac dotknac innego kijaszka . Celem audycji jest pokazanie doswiaczenia i wnioskow Tadeusza , Grega , Wojtka i tak na to trzeba patrzec . Inne osoby moga miec inne doswiadczenia i pomysly na wedkarstwo.. wtedy posluchamy ich i ocenimy co nam sie moze sprzydac . Im wiecej doswiadczen i rozmow tym wiecej wiedzy i tak ma byc ...wazne zeby to bylo na luzie i z zartem :mellow:
jerry hzs maniak przygody i wypraw ...nie sprzetu :lol: B)

#28 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 22 marzec 2008 - 20:42

Jerzy ja nie mogę pojąć po co wedka na pstruchy 8lb taką na Kwisie czy Bobrze to pstrąga można cholować do jesieni ja stosuje 16lb jak Remek Sławek i wielu kolegów i z monobloka wabki 5g i wirówki2 latają na skarpę drugiego brzegu jak nie wychamuje, a to już nie małe ciurki. ale mam pewność że jak mi kaban przy krzakach przywali to go zatrzymam. Tak samo jak stosowanie żyłek a nie linek, żyłki jakoś mi nie pasóją a linki pstrągom nie przeszkadzają.

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 marzec 2008 - 20:47

Rzeczywiście byłem w szoku. Ja łowiłem na monoblocka bolenie. Fajny młynek ale jak zobaczyłem tornado uganiającego się za kropkami z tym multikiem pomyślałem - biedny człowiek musi się męczyć :lol: Ale jak zobaczyłem jak gościu śmiga to ... koniecznie sam musiałem sprawdzić. Oczywiście nie można tego porównać do specjalizowanych multiplikatorów pstrągowych ale ... było na prawdę nieźle.

Jerry, mnie też Wild River przypadł do gustu zwłaszcza w wydaniu XRods. Super sprawa.

Pozdrawiam
Remek

#30 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 marzec 2008 - 20:58

Jerry, mnie też Wild River przypadł do gustu zwłaszcza w wydaniu XRods. Super sprawa.


a może Remek widziałes fajnego WR u Szczupłego Maćka na warszrtatach castingowych nad Kwisą?:mellow: <_<
taki fajny z inskrypcja 'hasior.jerkbait.pl <_< <_< <_<


#31 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 22 marzec 2008 - 21:01

Remek wiesz że w tedy nie miałem innej alternatywy bo Curado było jeszcze w drodze, wcześniej męczyłem się revo stx i wcalę mi to nie przeszkadzało.Teraz sparowałem wędkę z curado 101 i za bardzo nie widzę różnicy między nim a monoblokiem poza ergonomią, na pewno może być inaczej jak bym się znalazł na wodzie gdzie musiałbym stosować jakieś zawansowane techniki ale mi to nie grozi na moich rzeczkach. Natomiast jak już przyjdzie czas na mikro wabki to już cast idzie za szafę a muchówka wkroczy na całego, a i to raczej nie wchodzi w rachubę bo czas taki to już łajba; sandały, bolki pasiaki i kacze dzioby a może i wąsale

#32 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 marzec 2008 - 21:11

Oczywście hasior, że widziałem. Właśnie o tej wędce mówię. Aż mi ślina ciekła (fujjjj :D) ale to prawda.

Pozdrawiam
Remek

#33 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 marzec 2008 - 21:14

tiaaaaaaaaaaaaaa :o sobie zrobie replikę <_< tej sie pozbyłem bo miałem zaraz na wyspy mykać a tu masz Ci los jeszcze zostane trochę:twisted:
poszła w dobre ręce Maciek ja dobrze przetestuje na sumkach :mellow:

#34 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 21:22

jerry HZS ale akurat st croixy w wykonaniu seryjnym są na poziomie własciwie rodbulderskim. To widać jak się bierze te kije do reki nie tylko na targach, ale przedewszystkim nad wodą. Wędki custom są wg. mnie propozycją nie tyle dla dudków ale dla tych co szukaja rozwiazań trudno dostępnych na rynku. Przynajmniej na j.pl widac taka tndencję. W dyskusjach o rodbuldingu rzadko omawiane są kwestie typu jaki wzorek wstawic w blank albo czym wyciąć finezyjny grip. Dyskusje dotyczą jakości komponentów i sensownosci ich uzycia w róznych konfiguracjach.

Tornado!! St croix z serii Legende Tourament czy Elite przy 8-10 funtach mocy to sztywne badyle o sporo zaniżonym opisie. Przy 90% pstragów jakie widzę na forum wystarczą w zupełnosci. Zresztą na casting łowi się też klenie i okonie. Tam spiszą się jeszce lepiej... :D

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 marzec 2008 - 21:26

Tornado!! St croix z serii Legende Tourament czy Elite przy 8-10 funtach mocy to sztywne badyle o sporo zaniżonym opisie. Przy 90% pstragów jakie widzę na forum wystarczą w zupełnosci. Zresztą na casting łowi się też klenie i okonie. Tam spiszą się jeszce lepiej... :D


Jurku, ja mam 8lb Elite i do 60% moich zastosowań jest dobra. Jednak są takie łowiska w Polsce (nie Kwisa - bo ten zestaw testuję), w których użycie wędki 16lb na pstrągi to żadna przesada. Oczywiście na Kwisie, czy Bobrze to 8lb Elite byłoby super.

Pozdrawiam
Remek


#36 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 21:33

na allaha!! Są jeszcze w PL pstrągi ktróre dadzą radę 8 funtowej elitce? Ja mam na myśli kij budowany na blanku 5S66LF :D

Jakos namnie ten blank zrobił bardzo mocne wrażenie. W wielkopolsce chyba mi nie grozi spotkanie z pstrągiem wielkosci łososia :mellow:

#37 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 22 marzec 2008 - 21:36

Jerzy nie mam podstaw się nie zgodzić skoro w łapach ich nie miałem ale widzę że moje nowe wędki z okoniami też sę dadzą radę biorąc do tego co poprzednio stosowałem, ale piszę o okoniach nie okonkach bo i te małe wyjadą na wędce sumowej 8)Ja lubię wędki o akcji szczytowej ale to się może zmienić z castem, nigdy nie mów nigdy.

#38 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 marzec 2008 - 21:38

Oj Remku, nie pisałbyś tak o Kwwisie czy Boberku, gdybyś zobaczył co z moim Lamiglasem X86MTS wyczyniał, w tym roku, pewien pstrągalek. A to było całe 17 lb
A jeśli tu mowa o TEJ Elitce, co ją nad Boberkiem, na Zlocie ponałem, to nie chcesz wiedzieć co sobie pomyślalem o takiej konfrontacji.
No chyba, żebym sposobem @tornado, wlazł do wody :unsure:

#39 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 21:50

tornado moc kija wg. tego co jest napisane na blanku a tym jak odbieramy kij majac go w rękach to dosc mocno rozbieżne pojęcia. Zresztą może kiedys przy okazji jakiegoś zlotu porównamy sobie kije lajtowe właśnie pod katem ich mozliwosci w spotkaniu z większym okazem.

Popper to przy 8,6 i 17 funtach to kij musi robic wrażenie delikatnego, przynajmniej w szczytowej sekcji. Ta sama (niby) moc i długosć 6,6 pozwala na hol sporego szczupaka... Dlatego napisałem wyzej, ze do lajtowych zastosowań zwłąszcza na rzekach poszedłbym w kierunku kija o większej mocy i długości.. :D

#40 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 22 marzec 2008 - 21:50

Odbiegliśmy trochę od tematu, zew natury- najbardziej mi się tam podobał luz i fascynacja tych ludzi. A najbardziej że Jerkbajt zaczyna robić karierę za wielką wodą to są bardzo dobre rokowania na przyszłość, mogę się spodziewać wielu ciekawych tematów.Mam nadzieję że i na innych kontynętach znajdą się nasi ziomale którzy zaczną też coś ciekawego pisać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych