Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troć w sezonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 styczeń 2006 - 18:12

Witam,
Niestety dzisiaj w teleekspresie nie było żadnych doniesień z rzek trociowych. Był ktoś może? Widział coś?
Czekam z niecierpliwością na pierwsze doniesienia.

pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 01 styczeń 2006 - 18:43

Słyszałem jak na czacie PW gościu mówił, że na Słupi goście po 24-tej siedzieli w krzakach i czekali na świt. Żeby tylko trotke dorwać jako pierwsi. :lol:

#3 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 02 styczeń 2006 - 05:58

Pełen optymizmu goniłem do Słupska,a przed oczami miałem piękne ryby z poprzedniego sezonu. Dotarłem okolo 6-tej,było ciemno, a na rzece trwalo już biczowanie wody,jednak jak dotąd bezskuteczne.Wraz z nastaniem świtu tłum gęstniał,jednak zaczynamy łowić kiedy jest już widno.Padają pierwsze rby,tłum gęstnieje tak, że zaczynamy obijać się łokciami,a na trzy rzuty jeden przeciągam bez splątania się z tym, z naprzeciwka. Myślę- dość,i wycofuję się w dól rzeki.Stojąc na moście ,próbuję policzyć wędkarzy,jednak bez powodzenia, bo na dole toczyła się walka z rybą co bylo znacznie ciekawsze.Do godz.11-tej padlo osiem ryb a największa coś ok.90cm.Jednak na taką rzeszę/+ - 300/ ludzi to niewiele. Opuszczam Słupsk w poludnie i przenoszę się na Wieprzę , lecz do domu wracam pokonany.Wczorajszy dzień zweryfikowal moje podejście do Słupi na tyle,że nigdy nie otworzę sezonu w mieście, choć dalej uważam że jest tam najwięcej ryb.Bardzo mnie ciekawią wrażenia rockiego ale na nie trzeba jeszcze poczekać.pzdr.

#4 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 styczeń 2006 - 09:02

W Bydlinie złowiono dość sporo ryb i to w większości ładne sztuki. Największa troć 106 cm, była też 99cm, kilka 90-tek i 80-tek. Do tego kilka łososi. 90% ryb złowiono rano. Mnie tym razem nie było dane.

pozdrawiam,

Marek


#5 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 02 styczeń 2006 - 14:17

Słyszałem jak na czacie PW gościu mówił, że na Słupi goście po 24-tej siedzieli w krzakach i czekali na świt. Żeby tylko trotke dorwać jako pierwsi. :lol:

To juz lepiej w samym Slupsku, na klatce mozna do switu przekiblowac... :lol:


#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 02 styczeń 2006 - 14:34

To juz lepiej w samym Slupsku, na klatce mozna do switu przekiblowac...

Jeszcze ludzie pomyślą, że blokersi siedzą z bejsbolami :lol:

#7 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 02 styczeń 2006 - 14:39

Dużo informacji możecie znaleźć na www.trotka.com , na forum o rybkach łososiowatych i na tej stronce http://www.pzw.wejhe...ocredy2006.html

#8 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 02 styczeń 2006 - 19:17

Witam! JUż po otwarciu.Widzę że powstał nowy wątek,pewnie się nieźle rozwinie :D Ale do rzeczy.Byłem w Słupsku o 8-mej i to co zobaczyłem przeraziło mnie-tłum ludzi w odstępach dosłownie na długość kija.Faktycznie niektórzy zaczęli już o 2-giej w nocy!!!! :huh: :huh: Pognaliśmy więc do Machowina gdzie było dziewiczo(przynajmniej rano)tylko 1 samochód tak że pełni werwy ruszyliśmy w dół po świeżym śniegu!!!Mimo to peirwsza i druga tura przedzielone kiełbaską przy ognisku zerowe.Miałem jeden kontakt o czym świdczyły łuski na kotwiczce ale szczerze mówiąc nawet nie rozpoznałem tego jako branie.Z wieści z całej rzeki mogło paść 50-70 ryb.Do tych dużych troci to podchodziłbym z rezerwą.Z wieloletniego doświadczenia wiem że 1-go wyposzczonych trociarzy ponosi trochę fantazja i ryby rosną z kwdransa na kwadrans,a np o 62cm troci gość powiedział że miała trzy i pół kilo :lol: :lol: :lol: Większość dużych ryb to były jednak łososie.Dziś rano spotkałem gościa który chwilkę wcześniej wyjął łośka ponad 90cm a pochwalił się że wczoraj złowił 118!!!!!! :huh: :huh: :huh: :unsure:
Od świtu byliśmy w Bydlinie ,od południa w Kwakowie.Tam złowiłem trotkę 54cm więc sezon uważam za otwarty :lol:
Aha!lukomat złowił srebrniaka 62 cm i jedna mu zeszła,ale już sam pewno o tym napisze.
A moja złowiona oczywiście na stinga 9F LPD :mellow: ;)

#9 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 styczeń 2006 - 19:30

Rocky :D Wiadomosci Wedkarskie stoja obok komputera :mellow: odbieram wiec Twoj komunikat jakbys do mnie mowil :mellow: . Ciesze sie ze obaj zaliczyliscie po rybie , otwarcie udane , teraz juz na luzie ...

#10 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2006 - 19:48

@Rocky, @Luko,

gratuluję złowienia trotek i wspaniałego rozpoczęcia sezonu! :D

#11 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 02 styczeń 2006 - 19:59

Wielkie dzięki!
Jurku!Całkiem przyjemnie się poczułem gdy uświadomiłeś mi że za wielką wodą jakiś rodak może mnie rozpoznać-dzięki!
Powiem wam też że po zeszłorocznych rybach wydawało mi się że podchodzę do tematu spokojnie ale...Nie da sie!To jest jakieś zauroczenie,magia-ta mała trociunia daje tyle samo adrenaliny i szczęścia co duża :o

#12 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 02 styczeń 2006 - 20:14

Pamietam usmiech szczescia Komancza z jego trocia na salmiaka . Twoj jest taki sam ...ech Wy Trociowcy :mellow: , a jaka duma w slepiach :mellow:

#13 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 02 styczeń 2006 - 20:17

:lol: :blush::lol: :blush::lol: Embarassed

#14 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 02 styczeń 2006 - 21:20

Ufff!Posiekałem jeden płat trotki na tatara,drugi posiekam jutro bo świerza ryba bardzo klei się do noża ale już mnie przypiliło ;)
Z innych wieści to usłyszałem od miejscowych że JEDEN tylko aborygen(nie wiem czy był najlepszy)pozyskał w sezonie 1200 Kg tysiąc dwieście kilogramów troci w lesie m-dzy Bydlinem a Włynkowem - straż tam oczywiście nie zaglądała :angry: :angry: :angry:

#15 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 02 styczeń 2006 - 21:48

Rocky jak oceniasz rozpoczęcie sezonu ?Ja niestety nie pojechałem ,zniechęcił mnie telefon od kolegi z Rzeszow który jechał do Słupska 21 Godzin.Obdzwoniłem wszystkich znajomych którzy byli na Słupi i wszyscy twierdzą że jest bardzo cienko ,bo padają pojedyńcze sztuki ale jak na tą żesze wędkarzy to bardzo mało .Coś mi się wydaje że okres ochranny jest po to żeby kłusole mogli w spokoju mordować nasze łosośki. Embarassed

#16 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 02 styczeń 2006 - 22:01

Tomi nie jest tak źle! Jak już napisałem padło parę rybek co jest niezłym wynikiem ponieważ woda była tragicznie niska! przez co ryby stały w ciut trudniejszych miejscach :(
A pogoda-faktycznie nie ułatwiła dojazdu :wacko:

#17 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 02 styczeń 2006 - 22:09

Mam zamiar wybrać się za tydzień,tylko jak sobie pomyśle ze teraz tylu wędkarzy miało tak słabe wyniki to niewiem czy za tydzień coś jeszcze zostanie,co ty o tym sądzisz czy wyjazd za tydzień ma jeszcze sens? :unsure:

#18 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 02 styczeń 2006 - 22:17

Oczywiście że ma sens!Co więcej myślę że po pierwszym przesileniu dopiero zacznie się łowienie tym bardziej że już dziś woda zaczęła się podnosić na odwilży.Ja niestety jadę za dwa tygle-Przyszły weekend praca :( Skup się na najbardziej oklepanych miejscach,tych na widoku dla straży-jednak tam uchowało się najwięcej ryby :angry:

#19 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 02 styczeń 2006 - 22:23

Nie wiesz na co brały najczęściej?

#20 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 02 styczeń 2006 - 22:49

Z tego co widziałem i dopytałem to tak równomiernego podziału ról chyba jeszcze nie było!Biorąc jednak pod uwagę odsetek łowiących na woblery błystki były skuteczniejsze choć może to być błędny wniosek bo na wobki łowi większość mniej doświadczonych wędkarzy :wacko: