Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#2921 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 25 wrzesień 2020 - 08:39

Zdecydowanie Solix, potem Raymarine Axiom Pro lub HDS Live - to już w zależności od preferencji osobistych lub specyficznych potrzeb.



#2922 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2020 - 13:30

Zdecydowanie Solix, potem Raymarine Axiom Pro lub HDS Live - to już w zależności od preferencji osobistych lub specyficznych potrzeb.

nie stawiałbym na pierwszym miejscu Solixa, może równo z HDS

do HDS Live mogę podłączyć dwa przetworniki na raz, do Solixa tylko jeden, w HDS Live widzę całą mapę jaką zrobiłem w Solixie tylko obszar 1 km na 1 km, 



#2923 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 wrzesień 2020 - 13:38

2 SI na raz nie zobaczysz , nawet w sieci. (Testowalem) możesz przełączać się między obrazami i tyle. Po drugie aby 2 xdcr pracowały to siec badz hub. Pisze o lowrance

#2924 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2020 - 14:01

Ale mogę podłączyć tradycyjny sonar oraz SI jako dwa różne przetworniki



#2925 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 25 wrzesień 2020 - 19:36

@nowy 76 zapytał o echo gdzie priorytetem jest dobre obrazowanie dna a nie widok mapy, to dla niego sprawa drugorzędna. Nadal wskazałbym na solixa



#2926 OFFLINE   Fabian

Fabian

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Fabian

Napisano 25 wrzesień 2020 - 19:48

Witam,

porównuje sobie dwie echosondy Garmin Striker plus 9sv i Lowrance Hook Reval 9 TripleShot. Różnice jakie między nimi znalazłem: 

-Lowrance ma czytnik karty SD gdzie można zapisać logi sonaru i odczytać na komputerze a Garmin zapisuje w pamięci urządzenia,

-nakłada FishReval w Lowrance ma jakiś odpowiednik u Garmina?

- w sklepie znalazłem taką informację: "klasyczne obrazowanie CHIRP 200kHz" dla Lowrance oraz "klasyczne obrazowanie CHIRP 150-240kHz" dla Garmin,

oznacza to, że w Garmin mogę sobie wybrać zakres obrazowania, przez co rozumiem zakres stożka?

Z góry dziękuje jeśli komuś będzie się chciało odpowiedzieć :)



#2927 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 wrzesień 2020 - 20:15

Nie ma odpowiednika Fish reveal 

Garminowskie dane sa martwe- nie zobaczysz ich bez drogiego softu, który nie waypointuje nawet. 

Czysto fizycznie to Lowrance łatwiej ogarniesz nastawami,bo SI/DI to tyklo jeden suwak+paleta kolorow, Garmin ma większe możliwości użycia przetwornikow różniastych a do HR tylko dwie opcje realnie TS lub Splitshot ,bo inaczej to kable dodatkowe. 

Palety kolorów mnie bardziej podchodzą te od Lowrance. 

Tylko nie wiem czy coś nie wyszło z tym HR- bo koledzy niektórzy mieli wymiany serwisowe po awarii przetworników. 

Przewaga systemu Garmina to baza map socjalnych a przewaga Lowrance to możliwość przeglądania danych i ewentualnie nakładka struktury, czyli mapa dnaz sonaru bocznego. 


  • trex i Fabian lubią to

#2928 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 25 wrzesień 2020 - 20:17

Przewaga systemu Garmina to baza map socjalnych a przewaga Lowrance to możliwość przeglądania danych i ewentualnie nakładka struktury, czyli mapa dnaz sonaru bocznego. 

Maciek, czy aby na pewno baza map socjalnych Garmina jest lepsza od map socjalnych (social maps) w Lowrance (C-MAP)?



#2929 OFFLINE   Kasjan

Kasjan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 wrzesień 2020 - 20:24

Witam,
porównuje sobie dwie echosondy Garmin Striker plus 9sv i Lowrance Hook Reval 9 TripleShot. Różnice jakie między nimi znalazłem:
-Lowrance ma czytnik karty SD gdzie można zapisać logi sonaru i odczytać na komputerze a Garmin zapisuje w pamięci urządzenia,
-nakłada FishReval w Lowrance ma jakiś odpowiednik u Garmina?
- w sklepie znalazłem taką informację: "klasyczne obrazowanie CHIRP 200kHz" dla Lowrance oraz "klasyczne obrazowanie CHIRP 150-240kHz" dla Garmin,
oznacza to, że w Garmin mogę sobie wybrać zakres obrazowania, przez co rozumiem zakres stożka?
Z góry dziękuje jeśli komuś będzie się chciało odpowiedzieć :)


Dokladnie nad takim samym dylematem stałem od kilku miesięcy. I wybór padł na lowrance. Jutro jadę odebrać echo ze sklepu i nie moge doczekać się testów. Poczytaj parw postów wyżej dużo kokretnych podpowiedzi jest. Nie trzeba dużo się cofać bo sam tydzień temu o to pytałem.
  • Fabian lubi to

#2930 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 wrzesień 2020 - 20:42

Maciek, czy aby na pewno baza map socjalnych Garmina jest lepsza od map socjalnych (social maps) w Lowrance (C-MAP)?

Wiesz, dawno nie patrzyłem, ale jakoś pokrycie wydawało się większe. Natomiast nie zmienię zdania o jakości tych map, bo c-map rzeźbi z logów sonaru a to daje większe możliwości niż same pliki z danymi QD



#2931 OFFLINE   nowy76

nowy76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 28 wrzesień 2020 - 18:29

 

mam pytanko
właśnie się zastanawiam nad wymianą echosondy Lowrence ELITE 9 z przetwornikiem 3x1 i nie wiem na jaką:
  1. HUMMINBIRD HELIX 10 MSI+ G3N GPS CHIRP
  2. Lowrance Echosonda GPS HDS 9 LIVE 3w1 Active
  3. Raymarine AXIOM RV 9"
  4. Axiom 9PRO 3D
  5. Humminbird solix 10 chirp mega si+ g2

    zależy mi na dokładnym widoku dna

Wybór padł na solixa 10 chrip mega si+g2

dziękuję za pomoc :)



#2932 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 09 październik 2020 - 07:30

A tu kilka zrzutów ode mnie.

Załączone pliki


  • malinabar i Sonary i mapy lubią to

#2933 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 październik 2020 - 08:05

Sam za namową Marcina i Maćka kupiłem Elite Ti2 - po niespełna pół roku użytkowania potwierdzam pozytywne opinie.

Czasem mam problem z nawigacją jak się zapatrzę w ekran - detalizacja wyrywa z butów. A mam zaporóweczkę gdzie przyjemność sprawia mi samo odkrywanie tego co leży na dnie.

Jestem w szoku Marcin z Twojego zrzutu z wczoraj - 30 metrów na 455kHz i jeszcze tak daleko na boki sięgać - klasa.


Użytkownik scOOtt edytował ten post 09 październik 2020 - 08:05


#2934 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 11 październik 2020 - 20:52

Witam,

 

czy jest możliwość ściągnięcia polskiej instrukcji do Elite 7 ti2? Ewentualnie może ktoś mógłby udostępnić. Mignęły mi gdzieś posty o prawach autorskich itp. i związanych z tym wątpliwościach natury prawnej. Dlatego w razie co proszę o info na priv.



#2935 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 13 październik 2020 - 05:33

Panowie, a jak jest z gotowymi mapami od Navionics ?

Rozumiem, że do Lowrance, Humminbirda pasuja doskonale ale co znaczy że Bluechart g3 dla Garmina zawiera mapy Navionics? 

 

Muszę kupić jakiś sprzęt z ekranem 9' i chciałbym aby czytał gotowe mapy i miał skanowanie boczne. Jeśli Navionics działa z Garminem to przy nim pozostanę ale nie upieram się przy tej marce, Reveal jest też przydatny. 



#2936 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 13 październik 2020 - 07:17

Znaczy to tylko tyle, że Garmin kupując Navionicsa użył ich dane do stworzenia swoich map. Format mapy nadal pozostał ich - Garmina, czyli mapy Bluechart nie uruchomisz na niczym innym niż urzadzenie Garmina i odwrotnie na urządzeniu Garmina nie uruchomisz innej mapy niż Bluechart


  • sucks_one i Dzudik lubią to

#2937 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 13 październik 2020 - 07:23

Znaczy to tylko tyle, że Garmin kupując Navionicsa użył ich dane do stworzenia swoich map. Format mapy nadal pozostał ich - Garmina, czyli mapy Bluechart nie uruchomisz na niczym innym niż urzadzenie Garmina i odwrotnie na urządzeniu Garmina nie uruchomisz innej mapy niż Bluechart

Rozumiem, że w wyniku wciągnięcia Navionicsa przez Garmina na mapach Bluechart powinienem spodziewać się map akwenów jakie były oferowane do tej pory przez Navionicsa ? 



#2938 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 13 październik 2020 - 07:53

Taki był cel tego przejęcia. Ale co oni umieszczą to tylko oni wiedzą. 



#2939 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 885 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 13 październik 2020 - 07:54

Dzięki 👍

#2940 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 21 październik 2020 - 09:49

Panowie pytanko,mam HDS live 9... wymyśliłem sobie takie coś,otóż mega dużo korzystam z bocznego na całym ekranie,nie chce sprzdawac echo i kupwoac 12" ...kupując dodatkowe 7"(np Elite ti) pod 2d i di zyskuje łącznie 16 calowy roboczy obraz z dwóch echosond..teraz pytanko czy można podłączyć obydwa echa pod jedno ako? W teorii nie będzie to kolidować?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych