Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#3041 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 kwiecień 2021 - 07:18

Są najdalej jak się da na pontonie :)

Pogódź się z tym, że Garminy są bardziej wrażliwe na zakłócenia, albo zmień ekran. Ja pływam na Osapianie- czyli maxi niskich lotów ,na echomapie w trybie SI nie miałem zakłóceń, na Helixie - niewielkie, widoczne jedynie w echogramach otwartych w programach, na Simradzie od Navico-bez problemów z SI/DI, 2d nie używam. 

Natomiast jak chcę zebrać dane SI to i tak pływam na MK na przełącznikach. Wtedy dane  i  w programach są "czyste". 


  • Seki lubi to

#3042 OFFLINE   Turnmills

Turnmills

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBialystok
  • Imię:PAweł

Napisano 08 kwiecień 2021 - 07:53

Pierwsza echosonda.
Drodzy koledzy i koleżanki. Nadszedł czas na zakup pierwszej echo.
Prośba o porady. A więc:
  • metoda połowu: tylko spinning
  • Budżet 1000  - 1500 pln
  • Łowienie weekendowe
  • miejsca łowienia do tej pory: 50 % Narew ( Narwiański Park Narodowy - ponton i brzeg), Narew - do Wizy - tylko brzeg,
50 % zbiornik Siemianówka. Nie wykluczam też rozszerzenia miejsc wędkowania np. o mazurskie jeziora.
Cel: lokalizacja dołów, górek, wypłyceń , zbadanie dna. Miło będzie, jak sprzęt pokaże ryby:)
  • Dylemat: standardowe echo vs. deeper
Standardowe echo. Jest mnóstwo pozytywnych opinii o sondach Lowrance MARK 5x z monochromatycznym wyświetlaczem. Warto, czy dołożyć do nowszych sprzętów z kolorowymi ekranami np. Lowrance, Gramina?
Jeśli chodzi o Deepera, to jak jest z czasem jego pracy? Wystarczy na 8 godzinne łowienie? Działa tylko od momentu kontaktu z wodą, czy non stop? Jak Deeper radzi sobie  ze skanowaniem rzeki w nurcie, biorąc pod uwagę aspekt znoszenia go przez prąd do brzegu? 
Czy w ogóle da się pogodzić dwie kwestie - ponton i brzeg i czy to nie narzuca posiadania i standardowej echo i tak czy siak jakiegoś deepera?
Jeśli posiadacie coś na sprzedaż, chętnie zapoznam się z Waszymi propozycjami
 
Z góry dziękuję za porady.


#3043 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 kwiecień 2021 - 08:09

 

Pierwsza echosonda.
Drodzy koledzy i koleżanki. Nadszedł czas na zakup pierwszej echo.
Prośba o porady. A więc:
  • metoda połowu: tylko spinning
  • Budżet 1000  - 1500 pln
  • Łowienie weekendowe
  • miejsca łowienia do tej pory: 50 % Narew ( Narwiański Park Narodowy - ponton i brzeg), Narew - do Wizy - tylko brzeg,
50 % zbiornik Siemianówka. Nie wykluczam też rozszerzenia miejsc wędkowania np. o mazurskie jeziora.
Cel: lokalizacja dołów, górek, wypłyceń , zbadanie dna. Miło będzie, jak sprzęt pokaże ryby:)
  • Dylemat: standardowe echo vs. deeper
Standardowe echo. Jest mnóstwo pozytywnych opinii o sondach Lowrance MARK 5x z monochromatycznym wyświetlaczem. Warto, czy dołożyć do nowszych sprzętów z kolorowymi ekranami np. Lowrance, Gramina?
Jeśli chodzi o Deepera, to jak jest z czasem jego pracy? Wystarczy na 8 godzinne łowienie? Działa tylko od momentu kontaktu z wodą, czy non stop? Jak Deeper radzi sobie  ze skanowaniem rzeki w nurcie, biorąc pod uwagę aspekt znoszenia go przez prąd do brzegu? 
Czy w ogóle da się pogodzić dwie kwestie - ponton i brzeg i czy to nie narzuca posiadania i standardowej echo i tak czy siak jakiegoś deepera?
Jeśli posiadacie coś na sprzedaż, chętnie zapoznam się z Waszymi propozycjami
 
Z góry dziękuję za porady.

 

Pisałem ci na FB- szukaj 7 cali z sonarem bocznym używkę , lub dołóż do strikera 7sv plus, bo najtańszy i porysuje bezproblemowo mapy. 



#3044 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 kwiecień 2021 - 09:13

Stoję przed wyborem zakupu echosondy. Do wybory Helix 9 mega SI G4N i Garmin Echomap 92sv uhd z przetwornikiem Gt 56. Budżet ten sam, więc kwestia co lepiej obrazuje szczególnie jeżeli chodzi o SI. Widziałem ostatnio film jak obrazuje Garmin i wyglądało to całkiem nieźle. Mam już zmówionego Helixa ale zacząłem się trochę łamać bo Garmin jednak oferuje trochę więcej i obsługa ponoć jest łatwiejsza.


  • Lucas 235 lubi to

#3045 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 10:30

Stoję przed wyborem zakupu echosondy. Do wybory Helix 9 mega SI G4N i Garmin Echomap 92sv uhd z przetwornikiem Gt 56. Budżet ten sam, więc kwestia co lepiej obrazuje szczególnie jeżeli chodzi o SI. Widziałem ostatnio film jak obrazuje Garmin i wyglądało to całkiem nieźle. Mam już zmówionego Helixa ale zacząłem się trochę łamać bo Garmin jednak oferuje trochę więcej i obsługa ponoć jest łatwiejsza.

Proste, G4
  • wujek lubi to

#3046 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 kwiecień 2021 - 13:14

Też jakoś instynktownie skłaniam się w kierunku Helixa.


  • malinabar lubi to

#3047 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 08 kwiecień 2021 - 13:52

Wspieram w tym słusznym wyborze  ;)


  • wujek lubi to

#3048 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 14:22

Też jakoś instynktownie skłaniam się w kierunku Helixa.

Chyba że weźmiesz 84xxx +gt56

#3049 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 kwiecień 2021 - 14:37

Janek, jak pisałem- vs echomap 92uhd- Helix, bez dwóch zdań. Miałem echomapa, z helixem 8MSI+ pływałem, a to te same flaki co w 9tce. Gt56 to jedno, ale rozdzielczość jest tak samo ważna, by mieć jakość obrazu. 


  • wujek lubi to

#3050 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2333 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 08 kwiecień 2021 - 15:02

Wtrącając swoje nieudolne i amatorskie trzy grosze - brałbym koliberka . To SI nawet w moim leciwym G2N w siedmiu calach robi robotę . Nawet nie wyobrażam sobie , jak wygląda takie dziewięciocalowe Mega SI . Zazdroszczę po cichu dylematu tak w ogóle  ;)  :D .


  • wujek lubi to

#3051 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5851 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 kwiecień 2021 - 15:17

Dzięki za sugestie :),decyzja już podjęta, biorę kolibra.  Bartek przesiądę się z Lowranca 5chirp na 9 więc pewnie będzie duża różnica. 


  • malinabar lubi to

#3052 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 08 kwiecień 2021 - 15:57

Chyba ZE DOŁOŻYSZ JESZCZE RAZ TYLE i weźmiesz 84xx +gt56,bez snesu...przecież to zupełnie inny pułap cenowy który Lucas235 zaproponowałes...autor zapytania celuje w rozsądną i przyziemną półke cenowa i taka też zasugeruj jak chcesz pomóc,to tak samo jak zapytałbym na forum motoryzacyjnym,panowie budżet 5000zl kupić golfa czy passata? A ktoś dodałby "chyba dołożysz że weźmiesz audi rs6" ...kolego zdecydowanie helix! Będziesz bardzo zadowolony

Użytkownik IntruZ9 edytował ten post 08 kwiecień 2021 - 16:10

  • wujek i Lucas 235 lubią to

#3053 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 16:30

Chyba ZE DOŁOŻYSZ JESZCZE RAZ TYLE i weźmiesz 84xx +gt56,bez snesu...przecież to zupełnie inny pułap cenowy który Lucas235 zaproponowałes...autor zapytania celuje w rozsądną i przyziemną półke cenowa i taka też zasugeruj jak chcesz pomóc,to tak samo jak zapytałbym na forum motoryzacyjnym,panowie budżet 5000zl kupić golfa czy passata? A ktoś dodałby "chyba dołożysz że weźmiesz audi rs6" ...kolego zdecydowanie helix! Będziesz bardzo zadowolony

Ty weź spróbuj się skoncentrować jak czytasz!
Przecież napisałem że z tego nad czym się zastanawiał to że bez wątpienia 👉G4👈
A jak już gt56 to z 84xx. Lub coś z XSV ale wtedy trzeb by coś jeszcze dobrać.

Użytkownik Lucas 235 edytował ten post 08 kwiecień 2021 - 16:31


#3054 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 08 kwiecień 2021 - 16:36

Widzialem co napisałeś,gdybyś poprzestał na "proste G4" to bym nic od siebie nie dodał,a tak wyleciałes z brandem który jest top pod względem wydajnościowym i cenowym tez,a nie taki jest clou wątku autora...rozumiem że miałeś już w rękach HB g4 jak i 8410? Bo wnioski musisz mieć na podstawie czegoś?
  • Lucas 235 lubi to

#3055 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2021 - 17:16

Dzięki za sugestie :),decyzja już podjęta, biorę kolibra.  Bartek przesiądę się z Lowranca 5chirp na 9 więc pewnie będzie duża różnica. 

Wybór znakomity :) Teraz jedyny problem to kupić. W necie nawet jak dostępne to jednak niedostępne.....

Pokazało się trochę 12 i 15, a mniejszych brak....


  • wujek lubi to

#3056 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 17:26

Widzialem co napisałeś,gdybyś poprzestał na "proste G4" to bym nic od siebie nie dodał,a tak wyleciałes z brandem który jest top pod względem wydajnościowym i cenowym tez,a nie taki jest clou wątku autora...rozumiem że miałeś już w rękach HB g4 jak i 8410? Bo wnioski musisz mieć na podstawie czegoś?

Nie stety kolego ja tylko Hondexa HE-8000 miałem i mam. A co do wniosków to wyniosłem od osób którzy umieli wiedzę swoją podeprzeć rozsądkiem.
A cóż to za wielki brand ten 84xx?!
Top pod względem cenowym i wydajnościowym hehe 🤣👍 Nara

#3057 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 08 kwiecień 2021 - 17:37

Nie "hehe" tylko Top,czyli najlepsza, najwyższa seria garmina czyli GPSmap 84xx

#3058 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 17:52

A jakby się miał do tego helixa Garmin GPSMAP 923xsv z przetwornikiem GT56UHD? Bo cenowo już bardziej zbliżone
  • Lucas 235 lubi to

#3059 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2021 - 17:59

W dalszym ciągu - zdecydowanie Helix :)

Ale ja nie lubię Garmina :)



#3060 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 kwiecień 2021 - 18:14

A jakby się miał do tego helixa Garmin GPSMAP 923xsv z przetwornikiem GT56UHD? Bo cenowo już bardziej zbliżone

To jest rzecz, która będę chciał bardzo mocno sprawdzić , celuje w ten ekran, mam znajomego z MSI+8cali i może coś z tego będzie- w wojnach sonarowych na blogu.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
  • Biesan lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych