Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4207 odpowiedzi w tym temacie

#1641 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 wrzesień 2018 - 05:47

Czym róznia się się te Helixy 10 w tym sklepie?Czy są wogóle 10 calowe bez Si?Tak mi to wygląda.

Interesuje mnie Helix 10 mega z chirp Si i DI. Może znacie  jakiś sklep w Niemczech z lepszą ceną niż 1512 EU-może być stacjonarny.

Nie widziałem w sieci taniej niż 1512e za 10 mega, może Moritz mieć taniej. Modele G2N występują na pewno w wariantach DI, SI  czyli różnica to ducer , soft obsługujący go w echu no i cena.


  • womaly23 lubi to

#1642 OFFLINE   cacyk

cacyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 12:18

Witam, poszukuję echosondy z gps do 4 tyś. zł.

Możecie polecić coś dobrego ?



#1643 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 wrzesień 2018 - 12:34

Striker Plus 7 albo 9sv. Oba spokojnie w budżecie i jeszcze sporo zostanie.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 12:34


#1644 OFFLINE   Otto

Otto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 21:57

Witam, Panowie.
Jestem totalnie zielony... Im więcej czytań tym mniej wiem ;D
1. Mam jakiś budżet,jakiś tzn. 2500 mógłbym wydać.
2. Zbiorniki na jakich pływam od 1,5m do 26m
3. Mam możliwość kupić lowrance elite 4 komplet za 600 bez gps
4. Lubię nowe rzeczy i wyczytałem, że Garmin Striker Plus 7SV mi się podoba, bo ładnie wygląda i ekran fajnie świeci i jest w przyzwoitych pieniążkach od Pawła z forum ;D tylko jak wspomniałem jestem zielony a potrzebuje kupić zestaw z mocowaniem, baterią, i najlepiej torba transportowa.

#1645 OFFLINE   Maciek K

Maciek K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWPI
  • Imię:Maciek

Napisano 28 wrzesień 2018 - 06:41

Bierz od Pawła 7sv a do tego ;)  :

https://www.sonarskl...ory-p-1740.html

 

Do tego 2 szt. :

https://www.sonarskl...ycle-p-196.html

 

Jak nie pływasz "szybko" to takie mocowanie da radę :

https://www.sonarskl...ondy-p-206.html

 

Gwarantuje, że "prądu Ci nie zabraknie :)

 

Paweł najlepiej Ci doradzi.


Użytkownik Maciek K edytował ten post 28 wrzesień 2018 - 06:42


#1646 OFFLINE   Otto

Otto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 28 wrzesień 2018 - 08:49

Dzięki Maciek, to muszę się z zakupem w takim razie wstrzymać, ale wiem w co celować. Co do pływania, jak nie pływam z kolegą łódką, to biorę ponton, tak więc ten uchwyt w zupełności wystarczy. Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji.

#1647 OFFLINE   KrisKolas

KrisKolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:Kolas

Napisano 30 wrzesień 2018 - 11:19

Siemaneczko ludzie.

NA wstępie chcę powiedzieć, że szukałem i czytałem sporo na forum itd. ale mam dalej sajgon w główce.

A więc, chcę kupić echo, (to nie moje pierwsze), mój budżet to 10k. Pływam głównie po jeziorach, rzekach w Polsce i nie tylko ale brałbym ja również na wyprawy na morze typu Rugia i Norwegia(2-3 razy w roku). Echo musi mieć boczny sonar,3d, tworzenie map, gps, generalnie to chyba wszystko co terażniejsza technologia posiada. Miło by było jak by dało się sterować z sondy silnikiem z przodu(nie jest to konieczne).

Myślę, że cale jeśli chodzi o ekran to 9 będzie git. Mysle tylko o 3 firmach :Lowrence, Garmin lub HB. Macie jakieś sugestie? dzięki za ewentualne info. P.S. żeby w zestawie było już wszystko, czyli kompletna gotowa do użycia. Pozdro



#1648 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 30 wrzesień 2018 - 11:41

cover czy uchwyt RAM? poczekaj jeszcze ze 3 miesiące, zimą zwykle sa wyprzedaże i dobre oferty, szczególnie że Lowrance zapowiada kolejny model powyżej Carbona, Ostatnio Carbony z Totalscanem były na dobrych przecenach. Czy masz łódź z silnikiem dziobowym lub planujesz?



#1649 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 wrzesień 2018 - 11:48

 Garmin  - brak sterowania silnika,  ma swój system tworzenia map

Humminbird- brak 3D, mapowanie  z kartą zero lines-  dodatkowo jednorazowa opłata za kartę SD

Lowrance Carbon- wszystko co trzeba ,ale 10k nie starczy na wariant z tym co mówisz, no chyba, że w używce. Moduł 3D kosztuje swoje, kabel do silnika xi3/xi5 minimum 1200zł,

Simrad nss9 evo 3 to co karbon bez mapowania live, za to mocniesze flaki, na morzach częściej simrady zobaczysz. niż inne sprzęty od Navico.

 

Proponuję poczekać ,mogą zdarzyć się okazje na giełdzie lokalnej.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 30 wrzesień 2018 - 11:49


#1650 OFFLINE   KrisKolas

KrisKolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:Kolas

Napisano 30 wrzesień 2018 - 11:50

chyba wole Cover. Łodzi jeszcze nie mam, ale mam w planach kupić. dlatego w roku pływam na wielu łodziach. i musi być mobilna sonda.uchwyt na kij zrobi mi znajomy. Tak chce zrobić,żeby poczekać na zimę i dopiero kupić na następny sezon.tylko interesuje mnie konkretny model z tych 3 firm, który jest najwyższy z oferty. i który ma najbardziej zadowolonych użytkowników.



#1651 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 wrzesień 2018 - 11:55

9 cali z 3D nie dasz rady w tym budżecie. Zostaje tylko ze skan boczny a więc nie najwyższy model

#1652 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 wrzesień 2018 - 11:59

Przetwornik Totalscan daje po 30m na stronę, także będziesz musiał się zorganizować się finansowo jeżeli 3D jest warunkiem. Dodatkowo- moduł 3D, 2 przetworniki i okablowanie wraz z echem trudno nazwać mobilnym zestawem, skrzynka o pojemności 20L może starczy na to z aku, może nie.



#1653 OFFLINE   KrisKolas

KrisKolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:Kolas

Napisano 30 wrzesień 2018 - 12:05

może źle określiłem,słowem mobilna bo zdaje sobie sprawę,że ze wszystkim to nie będzie mało miejsca. ale to dla mnie żaden problem. jeżeli będzie trzeba dołożyć pieniędzy to tak zrobię. myślałem jeszcze o 7 calach. ale chyba to za mało. 



#1654 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 wrzesień 2018 - 12:14

3d w 7 calach to mayly ekran, ale idzie spokojnie kupić wtedy w tym budżecie

#1655 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 wrzesień 2018 - 12:16

Dla przetwornika 3D, obrazowania bocznego większego zasięgu moim zdaniem minimum 9 cali. Lepsza rozdzielczość ekranu i wszystko jest po prostu większe dla oka.

 Edyta:

Jeżeli udzielasz się na morzu, to do pełni satysfakcjonującego obrazowania, pomyśl przyszłościowo nad przetwornikiem AirMara np. TM150.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 30 wrzesień 2018 - 12:18


#1656 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 12:20

Jeśli możesz to poczekaj, jak piszą Koledzy niedługo premiera nowego modelu i z kolejnymi miesiącami obniżki na HDS Carbon 9 z SS3D będą coraz większe, a to jest chyba to czego szukasz. Edit: Ewentualnie w cenie 8k masz od ręki Raymarine Axiom 9 z RV 3D z DE, w PL ok. 10k (obecnie brak możliwości sterowania silnikiem z poziomu echa).

 

Edit 2: obecnie optymalny zestaw HDS Carbon 9 + Airmar TM 150 + SS3D można w DE wyrwać za ok. 3k EUR -> https://www.mybait.d...t-kartenplotter <- zakładka Set-Angebote


Użytkownik Maciek. edytował ten post 30 wrzesień 2018 - 12:49


#1657 OFFLINE   KrisKolas

KrisKolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:Kolas

Napisano 30 wrzesień 2018 - 12:33

Ok. czyli jednak Lowrance. To był mój cichy faworyt. dzięki za info i czekam na więcej ewentualnych opinii. pozdr



#1658 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 30 wrzesień 2018 - 14:19

Ok. czyli jednak Lowrance. To był mój cichy faworyt. dzięki za info i czekam na więcej ewentualnych opinii. pozdr

Jeśli 3D to oczywiście Lowrance. Natomiast popatrz chociażby na filmy na youtube, to 3D póki co to trochę porażka jest. Jeśli to jest najważniejszym aspektem, to wstrzymaj się do premiery nowego HDS-a. Moim skromnym zdaniem lepsze wyobrażenie o strukturze dna daje dobre obrazowanie boczne. Ja mając możliwość przetestowania Helixa 10 Mega i Raymarine Axiom 3D wybrałem Humminbirda. 

Pozdrawiam.



#1659 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2018 - 16:14

Jeśli możesz to poczekaj, jak piszą Koledzy niedługo premiera nowego modelu i z kolejnymi miesiącami obniżki na HDS Carbon 9 z SS3D będą coraz większe, a to jest chyba to czego szukasz. Edit: Ewentualnie w cenie 8k masz od ręki Raymarine Axiom 9 z RV 3D z DE, w PL ok. 10k (obecnie brak możliwości sterowania silnikiem z poziomu echa).

 

Edit 2: obecnie optymalny zestaw HDS Carbon 9 + Airmar TM 150 + SS3D można w DE wyrwać za ok. 3k EUR -> https://www.mybait.d...t-kartenplotter <- zakładka Set-Angebote

 

@Maciek
nie będzie juz większych obniżek na Carbony.
Nie ma juz ich w magazynie producenta, zostało to co mają dystrybutorzy i sklepy.



#1660 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 30 wrzesień 2018 - 16:24

W DE będą jeszcze taniej, została ich sporo u kilku dużych sprzedawców. W Polsce polityka cenowa jest dla mnie nienormalna, więc się nie wypowiadam.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych