Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4207 odpowiedzi w tym temacie

#1661 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 wrzesień 2018 - 16:30

Przetwornik Totalscan daje po 30m na stronę, także będziesz musiał się zorganizować się finansowo jeżeli 3D jest warunkiem. Dodatkowo- moduł 3D, 2 przetworniki i okablowanie wraz z echem trudno nazwać mobilnym zestawem, skrzynka o pojemności 20L może starczy na to z aku, może nie.

 

@Maciej_K

TotalScan "daje" wg producenta do 91m na stronę przy 455 kHz
 

Sonar SideScan Imaging
  • Max Range: 455 kHz ─ 600’ (182 m), 300’ (91 m) to each side; 800 kHz ─ 200’ (60 m), 100’ (30 m) to each side
  • Max Speed: 35 mph (56 kph)
  • Mark Objects: 15 mph (24 kph)
  • Optimum Speed: 10 mph (16 kph) or less
DownScan Imaging™
  • Max Depth: 300’ (92 m)
  • Max Speed: 55 mph (88 kph)
  • Mark Objects: 35 mph (56 kph)
  • Optimum Speed: 10 mph (16 kph) or less

http://ww2.lowrance....mmer-en-nz.aspx



#1662 OFFLINE   KrisKolas

KrisKolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:Kolas

Napisano 30 wrzesień 2018 - 16:56

HB wyglada na to, że ma faktycznie lepsze 3d. ale to. nie jest najważniejsze dla mnie kryterium. chodzi mi o całokształt, która wygrywa w ogólnej punktacji, jeśli chodzi o wszystko.pozdr



#1663 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 wrzesień 2018 - 18:37

@Maciej_K

TotalScan "daje" wg producenta do 91m na stronę przy 455 kHz
 

Sonar SideScan Imaging
  • Max Range: 455 kHz ─ 600’ (182 m), 300’ (91 m) to each side; 800 kHz ─ 200’ (60 m), 100’ (30 m) to each side
  • Max Speed: 35 mph (56 kph)
  • Mark Objects: 15 mph (24 kph)
  • Optimum Speed: 10 mph (16 kph) or less
DownScan Imaging™
  • Max Depth: 300’ (92 m)
  • Max Speed: 55 mph (88 kph)
  • Mark Objects: 35 mph (56 kph)
  • Optimum Speed: 10 mph (16 kph) or less

http://ww2.lowrance....mmer-en-nz.aspx

 

 

Ty mówisz o nowinach  HDS Live i ActivScan??

 

 Ja mam na myśli  true data- sprawdzonych na własnym sprzęcie, gdzie miałem totalscana a teraz moduł 3D i ducer do niego,  a nie o marketingowych abecadłach.

30-max 35 m na stronę czytelnego obrazu- to jest realny zakres przy głębokościach trochę większych niż 10m. Pozwoliłem sobie podkreślić, bo nie sądzę by ktoś był zainteresowany ciemnymi ramkami na bokach - typu "stare kino" a tak dzieje się po zwiększeniu zakresu w Totalscanie. Gdyby to był taki miód, nie kupowano by modułu- a większość ludzi kumatych robi tak ze względu na zwiększony zasięg i jakość obrazowania bocznego z SS3D 

Ducer od 3D daje 50m, może trochę więcej na stronę czytelnego obrazowania na moich wodach- pewnie trochę by jeszcze podeszło np. na 20m głębokości- ale nie mam takich jezior u siebie, by to sprawdzić.

800khz było reklamowane jako opcja przy extremalnie płytkich wodach- o ile pamietam, w sofcie 18.2 nie ma szału z zasięgiem, ponoć  dla starych sprzętów wejdzie 18.3 ze sztuczkami graficznymi , by postrzeganie szczegółów podnieść . Na filmach promocyjnych HDS Live widziałem czytelne 30m na stronę z 800khz, a to już jest coś...jak na Navico.

 

Także peace, marketing marketingiem,a  życie -życiem.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 30 wrzesień 2018 - 18:55


#1664 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 wrzesień 2018 - 19:13

Popierm kolege @Maciek_K. to co napisla producent ,a rzeczywistosc to 2 skrajne bajki. Ze sprzetu mozna wycisnac sporo, jednak to wymaga czasu i testow. a 80% uzytkownikow poprostu go nie ma i chce go poswiecic na lowienie, a nie zglebianie tajnikow...Tak samo jak z 3d i zasiegiem po 160m na strone... Przy dobrych warunkach, odpowiedniej gelbokosci i poprawnych ustawieniach osiagniecie 100M jest naprawde czyms... marketing robi jajo z glowy :) Ten kto ze dwa razy wyda sporo $ trzeci raz tak latwo podjesc sie nie da



#1665 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 wrzesień 2018 - 19:23

Nigdy nie widziałem materiałów ze 100m czytelnego zasięgu na stronę dla bocznego z SS3D- nawet w rosyjskich zasobach. Może te specyfikacje są tak robione- że niby zasięg max w warunkach idealnych i np. w słonej wodzie i trafia to na papier.... za duże są rozbieżności między teorią  a praktyką.



#1666 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 30 wrzesień 2018 - 22:01

Jednak frustrujące jest to że generalnie Polacy mają mbiej kasy a Niemcy więcej i tańsze echoloty;)
  • szczupak1 lubi to

#1667 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 01 październik 2018 - 19:35

a co tam w swiecie hb i raymarine ?



#1668 OFFLINE   KrisKolas

KrisKolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:Kolas

Napisano 02 październik 2018 - 18:10

A wiadomo jaka jest data premiery nowego carbona?



#1669 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 październik 2018 - 18:23

A wiadomo jaka jest data premiery nowego carbona?

U nas- pewnie wiosna wczesna będzie.

W USA  są już preordery, nie jest tanio, zwłaszcza za zabawkę do LiveSight (Dostępna od wiosny), której przetwornik to 1500$ , do tego klasyczne obrazowanie Active Imaging 3+1 300$, jeżeli chcesz to Active Imaging z 3D, kolejne 300$ i masz komplet przetworników, no chyba że zażyczysz sobie lepszy ducer do 2D, czyli kolejne 300$

Teraz pozostaje wybrać tylko wielkość ekranu i okazuje się, że zabawa w najnowszy wypust 9 cali na bogato uczyni w naszych realiach ponad 20k pln.......


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 październik 2018 - 18:26


#1670 OFFLINE   KrisKolas

KrisKolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:Kolas

Napisano 02 październik 2018 - 18:49

Maciek O_O 20 kola to juz chyba przesada. jak bym jezdzil na zawody itd. to bym kupil. ciekawi mnie tylko jaka bedzie przepasc miedzy 9 w tej wersji teraz? :)



#1671 OFFLINE   KrisKolas

KrisKolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kris
  • Nazwisko:Kolas

Napisano 02 październik 2018 - 18:54

poczekam na jakąs fajną cenę na hds carbon 9. teraz zaczynam się rozglądać za łodzią :)



#1672 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 październik 2018 - 18:58

Maciek O_O 20 kola to juz chyba przesada. jak bym jezdzil na zawody itd. to bym kupil. ciekawi mnie tylko jaka bedzie przepasc miedzy 9 w tej wersji teraz? :)

Otóż nie będzie......

do carbona możesz wpiąć i nowy ducer Active Imaging 3+1, do modułu SS3D możesz wpiąć nowy ducer 2+1, możesz też dokupić LiveSight w postaci modułu za 300$ i ducera w cenie jak podałem powyżej.

Realnie nowy HDS live daje większą wydajność sprzętową- 2 rdzenie procka, nie wymaga modułów dodatkowych do 3D i LiveSight i to w zasadzie wszystkie różnice, które są mi wiadome na teraz.



#1673 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 październik 2018 - 19:03

U nas- pewnie wiosna wczesna będzie.

W USA  są już preordery, nie jest tanio, zwłaszcza za zabawkę do LiveSight (Dostępna od wiosny), której przetwornik to 1500$ , do tego klasyczne obrazowanie Active Imaging 3+1 300$, jeżeli chcesz to Active Imaging z 3D, kolejne 300$ i masz komplet przetworników, no chyba że zażyczysz sobie lepszy ducer do 2D, czyli kolejne 300$

Teraz pozostaje wybrać tylko wielkość ekranu i okazuje się, że zabawa w najnowszy wypust 9 cali na bogato uczyni w naszych realiach ponad 20k pln.......

Pany, za 20k to ciekawie. Jeżeli Live Sight jest od Garmina, to najtańsze echo Garmin z obsługą Live Scope kosztuje połowę tej kwoty za komplet, a 10" GPSMAP 1022xsv  można by wyrwać też sporo taniej. Ciekawe jak to się ukształtuje.



#1674 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 październik 2018 - 19:18

Paweł tak, ale wszystko idzie w kierunku unifikacji sprzętów, mając sprzęt od Lowrance możesz mieć wszystko co wymyślono dla wędkarstwa w dziele elektroniki :2D, 3D, SS dalekiego zasięgu, dziobowiec sterowany z poziomu echa i teraz Live. Do tego obsługa własnych map i robienie ich z większą dokładnością w Reefmasterze. Pozostaje, by ktoś wymodził na większą skalę obrotnicę do ducera SS3D i masz rozpoznanie struktury wokół łodzi i to dalekiego zasięgu.

A LiveScope/Panoptix nie jest stricte Garminowskie, oni też wykupili firmę co się tym zajmowała po społu z Airmarem i teraz skończyły się pewnie prawa patentowe lub po prostu Navico dogadało się z Garminem w sprawie licencji/rozliczeń wzajemnych za sprawę DI z niedalekiej przeszłości.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 październik 2018 - 19:21

  • Maciek. lubi to

#1675 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 październik 2018 - 19:26

Co w sumie sprowadza się do braku sterowania dziobówką w Garmnie i brzydsze, bo niecieniowane mapy. Jak ktoś nie potrzebuje wodotrysków, to można sporo zaoszczędzić. Co do obrotnicy - puki nie będzie to odpowiednio rzutowane, tzn. echo  nie będzie tego odpowiednio obrabiać, to musiałbym sobie chyba jakiś koprocesor pod czaszkę wszczepić żeby ogarnąć na side scan :). Masz jakieś przykłady, linki na yt czy coś w tym stylu gdzie można to zobaczyć? Coś kiedyś o braciach ze wschodu pisałeś.


  • Maciek. lubi to

#1676 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 02 październik 2018 - 19:31

500 euro kosztuje moduł do sterowania motorguide z garminem.



#1677 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4765 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 październik 2018 - 19:39

Chłopaki z BoatLab sprzedają ten moduł do MG, czy ktoś inny?

 

Paweł,  Garminy mają porównywalny zasięgiem boczny jak Lowrance w SS3D??- bo dla wczesnego rozpoznania wody to jest absolutnie kluczowe obrazowanie. Niczym innym tak szybko nie sprawdzisz wody jak bocznym. Nawet twardości dna są widoczne jako jaśniejsze obszary- przynajmniej w obecnych wariantach kolorystycznych SS3D

Jeżeli robisz mapę struktury dna, znaczy z obrazowania bocznego danej wody, to niestety nie załadujesz tego do Garmina i tu jest kolejna przewaga Lowrance/HB

 

Co do obrotnicy- Rosjanie robią to,

Obrazowanie wyglada mniej więcej tak:, przy czym to Gen2, więc aktualne modele będą miały dużo lepszą rozdzielczość.

https://youtu.be/z46yoF9f3Lw

Z tego co doczytałem, liczyli sobie za to 2k$ - nie wiem jaka kompletacja-  ducer to  SS3D, czy jakiś moduł tam jest, czy to tylko kwestia mechaniczna, czy wymaga ingerencji w soft, czy nie.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 02 październik 2018 - 19:42


#1678 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 450 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 02 październik 2018 - 19:43

Tak,chłopaki z BoatLab.



#1679 OFFLINE   pepek

pepek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaWeybridge

Napisano 15 październik 2018 - 13:00

Cześć, czytam te internety i im więcej czytam tym mam większy bajzel w głowie! Stoje przed wyborem echo i moja pierwsza myśl to byl straiker 5dv, po lekturze interneta doszedł jeszcze  LOWRANCE ELITE 5 TI GPS ECO+TRANSDUCER. TOTALSCAN i STRIKER 7 SV. 

Prosze o jakies tipy a moze jeszcze coś innego  np jakis Raymarine Dragonfly 7 PRO CPT-DVS ?? 

gubie sie w tym wszystkim !



#1680 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 październik 2018 - 13:54

I pewnie myślisz, że ktoś powie kup to albo tamto i będziesz Pan zadowolony. Każdy ma swój typ i będzie go chwalił. I każdy będzie miał trochę racji  a bajzel w głowie dalej pozostanie. :rockon:


  • xeniowy lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych