Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wybór echosondy!


  • Please log in to reply
4157 replies to this topic

#2141 OFFLINE   mnap86

mnap86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 posts

Posted 13 April 2019 - 17:21

Skupiam sie glownie na mapowaniu live, bez zrzucania logow, obrabiania i tworzenia mapy. Nie jestem na tym etapie jeszcze a i latwosc uzytkowania live tez duzo lepsza. Nie plywam na spalinie. Zawsze moge oplywac zbiornik z grubsza, obadac mniejwiecej co i gdzie a pozniej zrobic szczegolowa mape fragmentu ktory mnie konkretnie interesuje. Pozatym dokupic karte mozna zawsze, te 450pln to nie jest az tak zaporowa kwota, zeby nie pozwolic sobie na taki zakup za miesiac, 2 czy 3.

 

Chyba sie sklaniam bardziej w strone helixa. Teraz jeszcze kwestia czy 5 z karta na start, czy 7 i karta pozniej...


  • geno04 likes this

#2142 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 posts
  • LokalizacjaL

Posted 13 April 2019 - 17:25

7 i karta poźniej, bedziesz więcej widział gdy użyjesz SI,



#2143 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 13 April 2019 - 17:30

Skupiam sie glownie na mapowaniu live, bez zrzucania logow, obrabiania i tworzenia mapy. Nie jestem na tym etapie jeszcze a i latwosc uzytkowania live tez duzo lepsza. Nie plywam na spalinie. Zawsze moge oplywac zbiornik z grubsza, obadac mniejwiecej co i gdzie a pozniej zrobic szczegolowa mape fragmentu ktory mnie konkretnie interesuje. Pozatym dokupic karte mozna zawsze, te 450pln to nie jest az tak zaporowa kwota, zeby nie pozwolic sobie na taki zakup za miesiac, 2 czy 3.

 

Chyba sie sklaniam bardziej w strone helixa. Teraz jeszcze kwestia czy 5 z karta na start, czy 7 i karta pozniej...

5 cali to za mało na wygodne używanie sonaru bocznego na wodzie. Sam mam  m.in. helix5 SI 1gen i wiem co piszę.



#2144 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 13 April 2019 - 17:37

Karte zdążysz dokupić, cali nie dasz rady :)
  • fish28 and wuran like this

#2145 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,576 posts
  • LokalizacjaMazury

Posted 13 April 2019 - 18:21

Z wielkością ekranu jest tak samo jak z wielkością silnika do łodzi.
  • chlodnica likes this

#2146 OFFLINE   espe

espe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 April 2019 - 20:46

Możecie pomóc w odpowiedzi na pytanie iloma zakresami i kolorami dysponujemy jako użytkownicy do cieniowania mapy w striker 7sv plus i elite ti2? Nie ma tego w instrukcjach a tworzenie map podczas pływania miła rzecz (dla mnie jedna z ważniejszych) ale efekt zależy od kolorów. W strikerach kolory są delikatnie mówiąc do bani (kto to wymyślił) ale jest ich chyba 10 (dla mnie za mało niestety zwłaszcza odcieni błękitu których jest jak na lekarstwo), w elite w instrukcji jest cieniowany błękit pytanie ile tych zakresów (oraz ile kolorów) można użyć - tego nie znalazłem. Dzięki.



#2147 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,158 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 13 April 2019 - 21:06

W Elite Ti pytasz o Genesis Live czy Sonar Chart Live?

Genesis Live https://www.genesismaps.com/Features w opisie masz cieniowanie 10 swoimi kolorami a reszte robisz odcieniami niebieskiego


Edited by wuran, 13 April 2019 - 21:30.


#2148 OFFLINE   espe

espe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 April 2019 - 21:34

merci



#2149 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 posts
  • LokalizacjaDublin

Posted 14 April 2019 - 19:39

Lowrance hook2 5 gps z przetwornikiem splitshot,  Gps Garmin striker plus 7sv    ,czy Humminbird Helix 5 chirp di gps g2.Może ktoś podpowie która ma najszerszy stożek ,i czy w ogóle jest różnica w szerokości stożka tego normalnego a nie bocznego miedzy tymi echami,bo do mnie te liczby nie bardzo przemawiają.



#2150 OFFLINE   mnap86

mnap86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 posts

Posted 16 April 2019 - 13:40

Zamowiony helix 7 SI G2. Mam nadzieje, ze bedzie sie spisywal i bede zadowolony.


  • hm62 and Maciej_K like this

#2151 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 posts
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Posted 17 April 2019 - 18:42

Koledzy, czy ktos moglby tak po krotce porownac Helixa 7 SI GPS G2N do Echomap 91sv? Przewertowalem watkow kilka i jako takiego porownania nie znalazlem...
Suche dane znam, ale moze ktos mial kontakt z obiema echosondami?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2152 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 posts
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Posted 17 April 2019 - 19:01

Przede wszystkim nikt nigdy takiego porównania nie robił,dlatego ciężko będzie Ci znaleźć.zresztą takie zestawienie nie ma sensu...wybór jest tylko jeden echomap91...9" bije na głowę każda siódemke,a jeżeli znasz suche dane to nic nowego nie odkryjemy,jak masz możliwość to bierz 9cali, uwierz-nie pożałujesz

#2153 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 posts
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Posted 17 April 2019 - 19:11

Wiem, ze dwa cale to duzo i to przemawia za Garminem. Jednak jest tu kilku szpecow ktorzy moze takowych porownan nie opisywali, ale mieli do czynienia z tymi modelami i beda potrafili podpowiedziec co przemawia za HB, a co za Garminem. A tych aspektow kilka jest...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2154 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 posts
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Posted 17 April 2019 - 19:43

Wszędzie sami spece,jak żyć? Wiesz co to są te same półki jakościowe,żadna nie ma przewagi nad druga,różnica jest tylko i wyłącznie w rozmiarze,który to w tym przypadku ma "znaczenie"...nie dadzą Ci nic spece którzy rozloza Ci te dwa modele na czynniki peirwsze,tzn dadza! Będziesz mieć jeszcze większy mętlik w głowie:) nie odkryje Ameryki jak powiem że większość będzie Ci doradzać większy rozmiar ekranu,i to jest główny aspekt w którym garmin nakrywa czapka hb
  • godski and Kacper Kniaź like this

#2155 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 posts
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Posted 17 April 2019 - 19:51

Dzieki kolego :), tez tak sadzilem, ze rozmiar przechyli szale na strone Garmina, ale bardzo chetnie poznam jeszcze opinie kogos kto obie obłowił i moglby powiedziec co bedzie lepsze/gorsze w Garminie- bo przeciez nie tylko rozmiar sie liczy. Zastanawiam sie nad sensem zamiany powyzszego HB na echomap 91sv, bo akurat jest takowa “okazja”.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2156 OFFLINE   ADriaNAS

ADriaNAS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 posts
  • LokalizacjaLW
  • Imię:Adrian

Posted 18 April 2019 - 11:03

Siemka Posiadam humminbirda solixa 12, ktore echo z firmy lowranc byscie dokoptowali na lodzi. Napewno wezme 9 cali, ale nie wiem ktory model I nie ma sie kogo poradzic. Glowna przyczyna dla ktorej biore lowrenca to dostepnosc do map I w przyszlosci kompatybilnosc z motorguidem dziobowka.

#2157 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 18 April 2019 - 11:27

jesli same mapy i dziobowiec to seria ti ogarnie to. jesli w zamysle jakies nowe przetworniki live itd to seria hds live badz hds carbon .


  • Lucas 235 likes this

#2158 OFFLINE   ADriaNAS

ADriaNAS

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 posts
  • LokalizacjaLW
  • Imię:Adrian

Posted 18 April 2019 - 11:33

No wlasnie live czy carbon.

#2159 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,502 posts
  • Imię:adam

Posted 18 April 2019 - 11:38

praktycznie rzecz biorac 9" cali przy carbon i live zbytnio sie nie rozni. live chodzi ciut plynniej ze wzgledu na wieksza ilosc ramu, bedzie obslugiwal livesight bez dotakowego boxa . prawem rynku carbon wybiera sie na emeryture, poki co jest jeszcze wspierany softowo bo sprzet jest mocny, ale co bedzie za rok ? Pewnie premiera LIVE2 :)


  • Lucas 235 likes this

#2160 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 18 April 2019 - 11:39

Siemka Posiadam humminbirda solixa 12, ktore echo z firmy lowranc byscie dokoptowali na lodzi. Napewno wezme 9 cali, ale nie wiem ktory model I nie ma sie kogo poradzic. Glowna przyczyna dla ktorej biore lowrenca to dostepnosc do map I w przyszlosci kompatybilnosc z motorguidem dziobowka.

Znaczy masz już silnik MG?

Jeżeli chcesz echa  używać jako plottera do map i sterowania silnikiem- wystarczy Carbon/Simrad/Elite TI2

Edyta- doczytałem, silnik w przyszłości.


Edited by Maciej_K, 18 April 2019 - 11:45.