Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#2321 OFFLINE   mariusz18538

mariusz18538

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 wrzesień 2019 - 15:35

Za 3350 zł możesz kupić w UE nową echosondę Humminbird Helix 7 Chirp Mega Si GPS G3.


Użytkownik mariusz18538 edytował ten post 30 wrzesień 2019 - 15:38


#2322 OFFLINE   stachmiesz

stachmiesz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSztum

Napisano 01 październik 2019 - 07:51

Jeszcze jedno pytanie- nie znalazłem obiektywnych porównań obrazów z echa bez i z chirp. To w tanich sprzętach cokolwiek daje, czy też chwyt marketingowy. Sorry za banalne dla Was pytania, ale jestem laikiem w tym zakresie.... a chciałbym wiedzieć co tracę decydując się na gt40

#2323 OFFLINE   Rasstaman

Rasstaman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaNarew
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Rasstaman

Napisano 01 październik 2019 - 08:22

Rozumiem że moje pytanie było tak banalne że nie chcecie mnie wprawiać w zakłopotanie odpowiedzią 😎 Dzięki 😎👌

#2324 OFFLINE   i_de

i_de

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 01 październik 2019 - 16:05

GT40 głównie daje przewagę w szukaniu ryb w toni, ale dobre obrazowanie boczne które ma GT52 może to moim zdaniem zrównoważyć.

 

Czyli GT52 ma lepsze obrazowanie boczne od GT40? Na czym polega różnica?

 

pozdr.



#2325 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 październik 2019 - 16:22

Rozumiem że moje pytanie było tak banalne że nie chcecie mnie wprawiać w zakłopotanie odpowiedzią Dzięki

Sorry, że tak bezpośrednio- ale nie podałeś info jaki masz budżet. To jest kluczowa informacja. Jeżeli mamy się odnieść do Deepera- cenowo, to na rynku pierwotnym- czyli nówki sztuki będzie to wyglądać słabo. Nie ma praktycznie ech na jezioro/rzekę. Decydują $ w pierwszej kolejności, potem twoje doświadczenie z echami(poziom skomplikowania urządzeń jest różny) i inne sprawy- np. kolega ma podobne i pływacie razem, podobnie - czy interesują cie mapowanie tak/nie

Jeżeli chcesz iść w echa bezprzewodowe, to lepszym rozwiązaniem będzie Raymarine Wifish albo ściągnięcie z USA urządzenia typu Vexilar SP200.  Nie rzucisz tym z ręki, ale wskazania będą poprawne na tyle, na ile poprawnie zamontujesz przetwornik. Mapowanie jest tam dostępne przez Sonarchart- dla Vexilara, 



#2326 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 01 październik 2019 - 17:03

Czyli GT52 ma lepsze obrazowanie boczne od GT40? Na czym polega różnica?

 

pozdr.

 

Nie napisałem, że ma lepsze. Chodziło mi o to, że na bocznym i tak powinieneś zobaczyć większość ryb, które uciekną z widoku 2D i DV ze względu na wąski stożek. GT 40 ma większą moc i część użytkowników twierdzi, że lepiej pokazuje na boki niż GT 52. Ten drugi za to ładniej rysuje 2D, bo ma chirp i razem z bocznym mniej więcej na poziomie GT 40 może być lepszą propozycją dla niektórych. Dużo zależy od tego gdzie i jak się łowi, dlatego najlepiej przetestować oba. To bardzo popularne echo w PL i raczej nie będzie problemu z odsprzedażą jednego z przetworników.



#2327 OFFLINE   i_de

i_de

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 01 październik 2019 - 19:33

Dziękować. Wszystko jasne

Pozdr.

#2328 OFFLINE   Rasstaman

Rasstaman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaNarew
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Rasstaman

Napisano 01 październik 2019 - 21:13

Dzięki Macieju !

Użytkownik Rasstaman edytował ten post 01 październik 2019 - 21:27


#2329 OFFLINE   Rasstaman

Rasstaman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaNarew
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Rasstaman

Napisano 01 październik 2019 - 21:24

[quote name="Maciej_K" post="2646579" timestamp="1569943337"]

Sorry, że tak bezpośrednio- ale nie podałeś info jaki masz budżet. To jest kluczowa informacja. Jeżeli mamy się odnieść do Deepera- cenowo, to na rynku pierwotnym- czyli nówki sztuki będzie to wyglądać słabo. Nie ma praktycznie ech na jezioro/rzekę. Decydują $ w pierwszej kolejności, potem twoje doświadczenie z echami(poziom skomplikowania urządzeń jest różny) ....

Więc - budżet, no tak najlepiej nie więcej niż 1600zł, nigdy nie pływałem z echem, zależy mi na sondowaniu dna w trakcie płynięcia, również ze względów bezpieczeństwa, Narew u mnie to kamienne rafy i pale zalane mętną wodą, w lipcu to istny labirynt, a przy okazji ryby,- znajdowanie dołków, temperatura wody, prędkość- tak to sobie wyobrażam. Woduję ponton że skarpy, więc silnik mały 4 konny, lekki, sonda też fajnie jak by była kompaktowa żeby nie ganiać po skarpie z ciężarami. Dzięki za pomoc.

#2330 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 październik 2019 - 05:30

Czyli raczej 4-5 cali, z gps do oznaczania zdradliwych miejsc, byś wiedział płynąc ponownie co jest grane. 

Garmin striker plus 5 cv jest w twym zasięgu- prosty w obsłudze, zrobi ci mapkę dojazdu do miejscówki i jest kompaktowy, podobnie jak jego przetwornik. 

Możesz zejść o rozmiar niżej striker plus 4cv, ale on ma jedno ograniczenie- nie możesz z niego wyjąć zrobionej mapki. To akurat ważne, bo w domu możesz sobie oznaczyć niebezpieczne miejsca jak i te rybne, opisać je i następnym razem wiedzieć jak i gdzie się poruszać. 

Jeżeli w grę wchodzą echa używane- można się zastanowić nad HB helix5 z gps. Raczej możliwy do osiągniecia w tym budżecie- w wersji G1 i G2



#2331 OFFLINE   stachmiesz

stachmiesz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSztum

Napisano 06 październik 2019 - 09:31

Jeszcze jedno pytanie- nie znalazłem obiektywnych porównań obrazów z echa bez i z chirp. To w tanich sprzętach cokolwiek daje, czy też chwyt marketingowy. Sorry za banalne dla Was pytania, ale jestem laikiem w tym zakresie.... a chciałbym wiedzieć co tracę decydując się na gt40


Ponawiam pytanie. Czy przetwornik bez chirp pokaże mi równie dobrze strukturę dna i umożliwi korzystacie z A-scope? Echo mam wybrane, tylko nie mogę się zdecydować czy z 40, czy z 52

#2332 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 06 październik 2019 - 09:38

Chirp zapewnia lepszą separację obiektów. A-scope działa też bez chirp, a z którym przetwornikiem będziesz miał lepszy obraz zależy też od ustawień i łowiska. Nie da się tego rozstrzygnąć autorytarnie i uniwersalnie dla wszystkich przypadków. Z przetwornikiem GT 40 masz chirp, ale tylko w widoku DV/CV i SV.



#2333 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1426 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 październik 2019 - 09:55

Jeszcze jedno pytanie- nie znalazłem obiektywnych porównań obrazów z echa bez i z chirp. To w tanich sprzętach cokolwiek daje, czy też chwyt marketingowy. Sorry za banalne dla Was pytania, ale jestem laikiem w tym zakresie.... a chciałbym wiedzieć co tracę decydując się na gt40


Ponawiam pytanie. Czy przetwornik bez chirp pokaże mi równie dobrze strukturę dna i umożliwi korzystacie z A-scope? Echo mam wybrane, tylko nie mogę się zdecydować czy z 40, czy z 52

W przypadku stockowych przetworników, chirp, to marketingowy bełkot. Dopiero profesjonalne przetworniki robią różnicę, ale to kosmos cenowy. Takie np airmar po 4 tyś zielonych.

Użytkownik rower26 edytował ten post 06 październik 2019 - 09:56


#2334 OFFLINE   stachmiesz

stachmiesz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaSztum

Napisano 06 październik 2019 - 10:01

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. W takim razie wezmę z gt40 :)

#2335 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 październik 2019 - 10:48

W przypadku stockowych przetworników, chirp, to marketingowy bełkot. Dopiero profesjonalne przetworniki robią różnicę, ale to kosmos cenowy. Takie np airmar po 4 tyś zielonych.

Nie do końca. Tryb pseudo chirp można wymusić w zwykłych przetwornikach, natomiast pasmo jest nędzne i niewiele to daje. Natomiast np. GT15 od Garmina który jest przetwornikiem typowo chirp z niskim q daje już zauważalnie lepsze odczyty i kosztuje kilkaset złotych. Za 4 tysiące zielonych to jest chirp dwukanałowy wysokiej mocy, na duże głębokości.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
  • Maciek. lubi to

#2336 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 październik 2019 - 11:53

W przypadku stockowych przetworników, chirp, to marketingowy bełkot. Dopiero profesjonalne przetworniki robią różnicę, ale to kosmos cenowy. Takie np airmar po 4 tyś zielonych.

 

Łukasz, to nie do końca tak jest- wszystko zależy od zastosowania-a  konkretnie głębokości. 

@ Siarq wstawiał kiedyś screeny z przetwornika Lowrance 83/200khz i Airmar TM150- nie było szału na śródlądowych głębokościach i wielkiej różnicy w detalizacji 2D. Te ciężkie kloce, o których piszesz-to profesjonalni rybacy -ofshorowi mają. Nie widać tego na łodziach.

Postęp idzie cały czas w przetwornikach stockowych- bardzo chwalony jest ducer HB- ten w nowych urządzeniach MSI+. Dwuzakresowy chirp i niezła separacja obiektów w 2D robią ponoć niezłą pracę. 



#2337 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 październik 2019 - 12:08

przy malych glebokosciach chirp niewiele wnosi, owszem obrazowanie jest ladniejsze, lepsza separacja obiektow. Ja osobiscie z obrazowania 2d praktycznie juz nie korzystam , tylko w funkcji fishreval  DI, glowny obraz roboczy u mnie to SI + DI , ktore daja pelny poglad sytuacji na  wodzie. Chirp moim zdanie to morze + duze glebokosci - rzadko spotykane na bajorach . calos powoli zmierza do obrazowania live jak u garmina co jest uzyteczne dla wedkarzy. Rybacy i owszem podstawa 2d



#2338 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 październik 2019 - 12:25

O, jeszcze jedna sprawa- dużo zależy od MFD, bo np. nowe update softowe Lowrance pogorszyło ponoć obrazowanie od TM150.



#2339 OFFLINE   trissot

trissot

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 07 październik 2019 - 13:18

Cześć

Z racji faktu nabycia pontonu, zacząłem zastanawiać się nad echosondą. Potrzebuję pomocy w wyborze, gdyż wcześniej nie miałem kontaktu z takim urządzeniem. Budżet to 700zł, oczekuję od niej własnego zasilania (wbudowany aku), chcę badać głębokość oraz strukturę dna, skłaniam się ku Deeperowi ale może jest jakaś ciekawa alternatywa, bez większego znaczenia nowe/używka. Z góry dziękuję za pomoc.



#2340 OFFLINE   kaziu_92

kaziu_92

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 październik 2019 - 13:47

Cześć

Z racji faktu nabycia pontonu, zacząłem zastanawiać się nad echosondą. Potrzebuję pomocy w wyborze, gdyż wcześniej nie miałem kontaktu z takim urządzeniem. Budżet to 700zł, oczekuję od niej własnego zasilania (wbudowany aku), chcę badać głębokość oraz strukturę dna, skłaniam się ku Deeperowi ale może jest jakaś ciekawa alternatywa, bez większego znaczenia nowe/używka. Z góry dziękuję za pomoc.

Deeper to raczej zabawka, a nie echosonda do profesjonalnego użytku. Żadne porządne echo nie będzie miało wbudowanego aku, co wg. mnie jest sporym plusem, ponieważ baterie we wszelkiej elektronice to zazwyczaj najsłabsze ogniwa. Od siebie mogę polecić echosondę Garmin striker 4 plus - całkiem kompaktowa i w kwocie 700 zł posiada takie funkcje jak GPS oraz możliwość tworzenia map batymetrycznych ;).


Użytkownik kaziu_92 edytował ten post 07 październik 2019 - 13:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych