Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4160 odpowiedzi w tym temacie

#2441 OFFLINE   Tłdk

Tłdk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Łuczyk

Napisano 04 grudzień 2019 - 12:03

Gdyby któryś z Kolegów którzy kupili echo za 350 EUR uznał jednak, że to zbędny bądź nietrafiony zakup to zapraszam na priv, chętnie odkupię. Oczywiście z marżą sprzedającego.

#2442 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 04 grudzień 2019 - 12:35

https://www.foxschan...0-tm-transducer

 

https://www.cactusna...vsaAu4VEALw_wcB

 

https://rowlandsmari...-no-transducer/

 

9 bez przetwornika.


Użytkownik albercik2 edytował ten post 04 grudzień 2019 - 12:38


#2443 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 05 grudzień 2019 - 15:04

No i jak z tym językiem,jest czy nie ma?
  • Matti99 lubi to

#2444 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 22:52

ciężko powiedzieć, instrukcja nie jest po polsku :P to może nie być...;/



#2445 OFFLINE   Lewy1106

Lewy1106

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaSande i Vestfold
  • Imię:Błażej

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:31

Cześć koledzy, noszę się z zamiarem kupna swojej pierwszej echosondy, nie wiem czego potrzebuję, nie wiem czym się kierować, doradźcie proszę. Mam kilka typów, ale coś by trzeba wybrać, możliwie jak najlepiej.

Raymarine 7 axiom dv, warto mieć opcję real vision i dorzucić do rv ? w czym pomaga 3d ?

Raymarine 9 element

lowrance elite-7 ti2 ai 3-i-1

garmin echomap plus 92sv

SIMRAD GO7 XSR AI 3-i-1



#2446 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2160 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 grudzień 2019 - 21:56

lowrance elite-7 ti2 ai 3-i-1 lub garmin echomap plus 92sv

potem SIMRAD GO7 XSR AI 3-i-1 lub Raymarine 9 element



#2447 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5505 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 grudzień 2019 - 22:05

Simrad go wypada lepiej od ti , garmin wiekszy ekran ,ale jakosc obrazu...

#2448 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 09 grudzień 2019 - 22:53

A więc jako użytkownik Lowrance / Simrad / Garmin (Striker).... Ekran w Simradzie jest dużo lepszy od Elite Ti2 czy Garmina... Mimo identycznych rozdzielczości co konkurencja, ostrość, czytelność o klasę wyżej jak Lowrance a o 2 klasy wyżej od Strikera czy echomapa. 

 

Patrząc na sonar to Garmina odłożył bym w ciemny kąt bo nie ma podejścia do Active Imaging 3w1 (chyba że GT41- ale tutaj masz tylko 455kHz). Zasięg, detalizacja, wyświecenie ryb przy 455 kHz o niebo lepsze jak Garminie (porównywalne z Raymarine - podobono). Tu Simrad i AI 3in1 pokazuje pazurki a Garmin przegrywa na starcie. Jedyne co można próbować porównywać to Raymarine, ale za to w Raymarine zasięg działania bocznego  sonaru w Mega częstotliwości pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli nawet kupisz Raymarine z przetwornikiem HV i porównasz do możliwości Active Imaging 3in1 wygra Lowrance ze względu na zasięg.

W mojej opinii jeżeli nie potrzebujesz mapowania to bierz Simrada, jeżeli zależy na mapach to bierz Lowrance-a. I niezależnie od firmy zbieraj na 9" a nie 7".

 

To moje indywidualne zdanie.

Pozdrawiam

@Cabage



#2449 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 grudzień 2019 - 06:11

Tylko Lowrance/Simrad ma możliwość zrobienia mapy struktury z danych sonaru bocznego, to najbardziej cenna wędkarsko mapa. Zwykła mapa 2D bardziej do nawigacji niż do ryb. Górki świecą się na sonarze bocznym z daleka, nie trzeba przepływać nad nimi, by je znaleźć jak  w 2D. Zasięg sonaru bocznego to samo- najlepiej ze stawki wypadają Lowrance/Simrad. Ekran dotykowy- bardzo przyspiesza obsługę, czyli znowu te dwa brandy. Są droższe ale moim zdaniem to obecnie nr1 w relacji funkcjonalności/jakości obrazowania na rynku. Przetwornik 3w1 naprawdę dużo wniósł. 

No i pozostaje niewymieniony na twej liście Humminbird Helix 8/9 G3MSI - najostrzejszy SI w wysokich częstotliwościach, dużo możliwości ustawień - ale to niekoniecznie dobre dla początkującego. Jeżeli dołożysz 400zł, kupisz kartę Zeroline- mapowanie będzie w 2d oraz pokaże twardość dna i roślinność- co jest potencjalnie cenne wędkarsko. Brak ekranu dotykowego, dobry przetwornik 2D- chyba najlepszy w stockowych wariantach. Helix był kiedyś moim nr1 w subiektywnym rankingu, ale odechciało mi się klikać, zmieniać ustawienia obrazu trzema/czterema parametrami- w Lowrance/Simrad załatwia to czułość i w zasadzie to wszystko. 

Co mogę polecić- wybrać się na targi, zobaczyć w realu tryb symulatora, poklikać- jak pozwolą. 

Wielu rzeczy trzeba się nauczyć z obsługi echa w domu, by potem nie złościć się, że sprzęt za kupę $ nie pokazuje ryb itp. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 grudzień 2019 - 06:11


#2450 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 grudzień 2019 - 06:47

Tylko Lowrance/Simrad ma możliwość zrobienia mapy struktury z danych sonaru bocznego, to najbardziej cenna wędkarsko mapa. Zwykła mapa 2D bardziej do nawigacji niż do ryb. Górki świecą się na sonarze bocznym z daleka, nie trzeba przepływać nad nimi, by je znaleźć jak w 2D. Zasięg sonaru bocznego to samo- najlepiej ze stawki wypadają Lowrance/Simrad. Ekran dotykowy- bardzo przyspiesza obsługę, czyli znowu te dwa brandy. Są droższe ale moim zdaniem to obecnie nr1 w relacji funkcjonalności/jakości obrazowania na rynku. Przetwornik 3w1 naprawdę dużo wniósł.
No i pozostaje niewymieniony na twej liście Humminbird Helix 8/9 G3MSI - najostrzejszy SI w wysokich częstotliwościach, dużo możliwości ustawień - ale to niekoniecznie dobre dla początkującego. Jeżeli dołożysz 400zł, kupisz kartę Zeroline- mapowanie będzie w 2d oraz pokaże twardość dna i roślinność- co jest potencjalnie cenne wędkarsko. Brak ekranu dotykowego, dobry przetwornik 2D- chyba najlepszy w stockowych wariantach. Helix był kiedyś moim nr1 w subiektywnym rankingu, ale odechciało mi się klikać, zmieniać ustawienia obrazu trzema/czterema parametrami- w Lowrance/Simrad załatwia to czułość i w zasadzie to wszystko.
Co mogę polecić- wybrać się na targi, zobaczyć w realu tryb symulatora, poklikać- jak pozwolą.
Wielu rzeczy trzeba się nauczyć z obsługi echa w domu, by potem nie złościć się, że sprzęt za kupę $ nie pokazuje ryb itp.

A czy warto zainwestować w hds live? Czy wystarczy elite 9ti2? Róznica w cenie spora , czy przekłada się to na możliwości echa ?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#2451 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4678 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 grudzień 2019 - 06:55

A czy warto zainwestować w hds live? Czy wystarczy elite 9ti2? Róznica w cenie spora , czy przekłada się to na możliwości echa ?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  To zależy od kasy, przyzwyczajeń, sposobu użytkowania. 

+ matryca ekranu(jasność, szybkość działania, rozdzielczość erkanu)

+ szczegóły na sonarze bocznym/Di - w powiększeniu

+ możliwość podpięcia zaawansowanych czujników- 3D, Livesight, Airmar dużej mocy

+ wydajność sprzętowa- system, RAM itp. 

 

Jeżeli ktoś nie używa sonaru bocznego jako głównego narzędzia poszukiwawczego miejscówek/ryb - taka zmiana nie ma sensu. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 10 grudzień 2019 - 06:59


#2452 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5505 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 grudzień 2019 - 07:18

Jedyne co brakuje grupie navico ,to patent garmina szybkozlacza wypinania ekranu... to zrobili swietne.

#2453 OFFLINE   Lewy1106

Lewy1106

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaSande i Vestfold
  • Imię:Błażej

Napisano 10 grudzień 2019 - 21:37

Koledzy, prawdopodobnie kupie simrada xse 9" pytanie czy warto dopłacić i brać przetwornik active imaging 3i1 zamiast totalscana (który jak rozumiem też jest 3 w 1) ?


Użytkownik Lewy1106 edytował ten post 10 grudzień 2019 - 22:01


#2454 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 10 grudzień 2019 - 21:44

Totalscan lipa.... Jak masz możliwosc to tylko 3in1 activimaging(każdy mający pojęcie tak powie bez zbędnej dyskusji), nie pytaj o szczegóły, parametry, cyferki, bo widzę że jesteś początkujący.
  • cabage lubi to

#2455 OFFLINE   Lewy1106

Lewy1106

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaSande i Vestfold
  • Imię:Błażej

Napisano 10 grudzień 2019 - 21:58

jestem, to też pytam ale tak właśnie zakładałem, wolałem się upewnić ;)



#2456 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 10 grudzień 2019 - 21:59

Pamiętaj, że Simrad nie ma mapowania Live. To zależy na jakich awenach zamierzasz użytkować Swoje urządzenie - czy są dostępne mapy Twojej wody. 

 

Bo wg.mnie, nawet najlepsze urządzenie bez dobrej mapy....to lipa. 



#2457 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 10 grudzień 2019 - 22:02

Simrad GO 9 XSE + Active Imaging 3in1 . Używałem to echo dwa lata, trochę z Totalscanem i Active Imaging 3in1 . Różnica na korzyść Active Imaging nie do porównania .


  • Tupas lubi to

#2458 OFFLINE   arekk

arekk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 22:26

Witam,

tak czytam i czytam i im wiecej czytam tym glupszy sie robie :)   szukam echosondy ktora bedzie uzywana na duzym , glebokim (zeskoki z 20m na 70m) jeziorze. Nie potrzebuje fajerwerkow jedynie czegos co dobrze pokaze strukture dna i stada siei :)     Budzet przewidziany to max 200€. Nie musi byc nowka. Moge kupic uzywana. Czym warto sie zainteresowac?



#2459 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 11 grudzień 2019 - 05:21

W Polsce nie obowiązuje złotówka? Czy coś mnie ominęło.. Pisz po ludzku bo zaraz ktoś wyskoczy z budżetem w kopiejkach
  • wicher_dziki_koń i skilos lubią to

#2460 OFFLINE   Tupas

Tupas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Kamil

Napisano 11 grudzień 2019 - 07:13

Simrad GO 9 XSE + Active Imaging 3in1 . Używałem to echo dwa lata, trochę z Totalscanem i Active Imaging 3in1 . Różnica na korzyść Active Imaging nie do porównania .

Można wiedzieć na co się przesiadłeś? oraz jak wypada nowe echo względem ostatniego simrada, ofc jeśli nabyłeś nowe echo, dzięki.