Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4149 odpowiedzi w tym temacie

#3421 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 26 listopad 2021 - 15:17

Stricte video to raczej nie ale lowrance możesz zapisywać i odtwarzac w echu lub na komputerze. A jak na kompie to już zapis do pliku video nie problem.

Pozdrawiam,
Piotrek

#3422 OFFLINE   Patris

Patris

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 listopad 2021 - 23:50

To inaczej cena Garmin = cena Lowrance. I wtedy którą warto?
 
Czy zapis logów można wyeksportować jako plik wideo na przykład?

Uważam że 9 cali to absolutne minimum, są teraz nieźle promocje na Black fridey, teraz za cenę 7 możesz kupić 9

#3423 OFFLINE   WędkarskieDylematy

WędkarskieDylematy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Brzeziński

Napisano 29 listopad 2021 - 11:41

Uważam że 9 cali to absolutne minimum, są teraz nieźle promocje na Black fridey, teraz za cenę 7 możesz kupić 9

To chyba przeoczyłem te okazje, bo nic nie znalazłem w super cenie.



#3424 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 grudzień 2021 - 11:05

Panowie, zastanawiam się nad kupnem echo , ale pokroju chirpa i tu pytanie czy warto dopłacić do chirp + czy może są inne lepsze opcje w lepszej cenie jak np Garmin STRIKER Cast z GPS.
Pływam pontonem wiec nie potrzebuje echosondy z monitorem wystarczy taka z apka na telefon :)

#3425 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 01 grudzień 2021 - 11:37

Panowie, pomocy, porady potrzebuję

Kupiłem na blakfrajerdej przetwornik livescope 32 z czarną skrzynką 10. 

Wypstrykałem się z kasy, ale jest mercedes w garażu. Myślałem że sobie spokojnie pozbieram do wiosny na gpsmap albo echomap ultra z przetwornikiem gt56, ale mnie nosi bo sezon za oknem, jeszcze równy miesiąc.

No i znalazłem echomapę uhd 72 sv z gt54 za 3900 - nowa, na wyprzy. Znam wadę - słaba rozdzielczość. No i tutaj pytanie do Was - ma ktoś może doświadczenie, czy taki zestaw da radę z livescope (nie chodzi mi technicznie, bo to wiem, tylko czy to dobrze będzie obrazować). Bo jak da, to mógłbym już w tym roku....;) A jak nie, no to nie, po prostu nie chcę wywalić w błoto tych prawie 4 tyśków. Osobiście mam wrażenie, że to pakowanie silnika lambo do malucha ;) ale może nie, może ktoś uważa inaczej ;)



#3426 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 01 grudzień 2021 - 11:59

Panowie, zastanawiam się nad kupnem echo , ale pokroju chirpa i tu pytanie czy warto dopłacić do chirp + czy może są inne lepsze opcje w lepszej cenie jak np Garmin STRIKER Cast z GPS.
Pływam pontonem wiec nie potrzebuje echosondy z monitorem wystarczy taka z apka na telefon :)

Moim zdaniem każde echo z monitorem jest lepsze niż takie do rzucania. Sam mam deepera pro+, rzadko go używam i głównie jak łowię z brzegu, żeby zobaczyć co tam leży na dnie ;).Problem jest taki, że jak daleko rzucisz to traci na kilkanaście sekund albo i dłużej połączenie z telefonem. I jak łowisz w rzece, to zazwyczaj kulka już płynie gdzie indziej, niż chciałeś sprawdzić. 

Co do chirpa - nie wiem, nie mam doświadczenia, ale zobacz to porównanie, może pozwoli podjąć decyzję: 



#3427 OFFLINE   mbas

mbas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Basiński

Napisano 01 grudzień 2021 - 13:40

Panowie, pomocy, porady potrzebuję

Kupiłem na blakfrajerdej przetwornik livescope 32 z czarną skrzynką 10. 

Wypstrykałem się z kasy, ale jest mercedes w garażu. Myślałem że sobie spokojnie pozbieram do wiosny na gpsmap albo echomap ultra z przetwornikiem gt56, ale mnie nosi bo sezon za oknem, jeszcze równy miesiąc.

No i znalazłem echomapę uhd 72 sv z gt54 za 3900 - nowa, na wyprzy. Znam wadę - słaba rozdzielczość. No i tutaj pytanie do Was - ma ktoś może doświadczenie, czy taki zestaw da radę z livescope (nie chodzi mi technicznie, bo to wiem, tylko czy to dobrze będzie obrazować). Bo jak da, to mógłbym już w tym roku.... ;) A jak nie, no to nie, po prostu nie chcę wywalić w błoto tych prawie 4 tyśków. Osobiście mam wrażenie, że to pakowanie silnika lambo do malucha ;) ale może nie, może ktoś uważa inaczej ;)

No i jeszcze jedno pytanie - jest jakaś opcja, żeby to zmontować w jakiś przenośny zestaw? ćwiczył ktoś z was panoptixa w wersji travel ;)?

głównie chodzi mi o montaż black boxa - chyba na skrzynce do baterii, no bo gdzie indziej? 

No nie, jeszcze kolejna niewiadoma - zakładając, że ekran nie będzie większy niż 9 cali - jaką baterię wziąć do takiego setu?



#3428 OFFLINE   Methodiko

Methodiko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaAnglia
  • Imię:Kamil

Napisano 01 grudzień 2021 - 23:23

Witam wszystkich, jestem lajkiem jesli chodzi o echosondy, praktycznie 0 pojecie.Lowie glownie na zaporowkach w uk sandacze okonie , sa ta głębokie jeziora do 40m wiec bez echosondy ciezko i tutaj mam pytanie do Was .Co najlepiej wybrac na początek, myślałem nad Hook Reveal 7-9 tylko nie wiem jaki przetwornik będzie najlepszy na takie głębokości, myślałem nad tripleshot.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#3429 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 grudzień 2021 - 07:01

Tripleshot z 40 stopniową wiązką na głębokie wody to zły pomysł, to jest zbyt szeroko, moc przetwornika za niska i tłumienie sygnału za duże. Szukaj wyżej- czyli elite ti ,ti2, FS bo tam lepszy przetwornik, albo kupHooka  tribleshota i dokup do niego przetwornik HDI i wtedy zamiennie będziesz przepinał i korzystał z obrazowania 2d - bo na głębinie 40m to sonar boczny niekoniecznie już da jakość obrazu w tańszych echach. 



#3430 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 02 grudzień 2021 - 09:40

Czy ktoś wie czy można podłączyć Lowrance HDS z Lowrance Elite Ti2 pod 1 przetwornik ? Wiem, że producent zezwala na HDS+HDS i Ti2+Ti2, ale o HDS+Ti2 nic nie jest napisane, ani + ani -, Co z 2 różnymi tierami ?



#3431 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 grudzień 2021 - 10:08

Czy ktoś wie czy można podłączyć Lowrance HDS z Lowrance Elite Ti2 pod 1 przetwornik ? Wiem, że producent zezwala na HDS+HDS i Ti2+Ti2, ale o HDS+Ti2 nic nie jest napisane, ani + ani -, Co z 2 różnymi tierami ?

Na stan mojej wiedzy- nie można . Jedynie fs poprzez ethernet do HDS wepniesz i podzielisz sygnał z przetwornika

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

#3432 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5486 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 grudzień 2021 - 16:04

Powinno fs z hds po Ethernet zagadać, ale tylko praktyka potwierdzi

#3433 OFFLINE   Methodiko

Methodiko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaAnglia
  • Imię:Kamil

Napisano 02 grudzień 2021 - 16:24

Tripleshot z 40 stopniową wiązką na głębokie wody to zły pomysł, to jest zbyt szeroko, moc przetwornika za niska i tłumienie sygnału za duże. Szukaj wyżej- czyli elite ti ,ti2, FS bo tam lepszy przetwornik, albo kupHooka tribleshota i dokup do niego przetwornik HDI i wtedy zamiennie będziesz przepinał i korzystał z obrazowania 2d - bo na głębinie 40m to sonar boczny niekoniecznie już da jakość obrazu w tańszych echach.

To w takim razie raczej chyba nie ma sensu inwestować w Hooka wnioskuje, niestety elite ti,ti2 przekracza mój budżet.Juz naprawdę nie mam pojecia co wybrac, jakies propozycje innych echo?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#3434 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 grudzień 2021 - 16:31

To w takim razie raczej chyba nie ma sensu inwestować w Hooka wnioskuje, niestety elite ti,ti2 przekracza mój budżet.Juz naprawdę nie mam pojecia co wybrac, jakies propozycje innych echo?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatal

Jaki masz budżet na ekran?



#3435 OFFLINE   Methodiko

Methodiko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaAnglia
  • Imię:Kamil

Napisano 02 grudzień 2021 - 16:33

Jaki masz budżet na ekran?

4 tysiace

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#3436 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 grudzień 2021 - 16:37

Ti2 9 cali były niedawno osiągalne nowe za 4,5k wyprzedaży, jeśli nie możesz dołożyć, to sprawdź Garmina strikera 9 lub raymarine element9 , który po ostatnim softwarowym upgrade rysuje już mapy w normalnej rozdzielczości i navionics obsłuży- tak samo jak Lowrance. 



#3437 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 02 grudzień 2021 - 16:55

Niedawno w plecionie Hook 9" był po 2900 PLN.Echosonda robi mapy batymetryczne.

#3438 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 grudzień 2021 - 16:58

Niedawno w plecionie Hook 9" był po 2900 PLN.Echosonda robi mapy batymetryczne.

Tak, ale na głębokich wodach UK niekoniecznie tripleshot jest odpowiednim przetwornikiem. 



#3439 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Imię:piotr

Napisano 02 grudzień 2021 - 17:06

Ok,racja.Celowałbym w Elitkę 9"

#3440 OFFLINE   Methodiko

Methodiko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaAnglia
  • Imię:Kamil

Napisano 02 grudzień 2021 - 18:19

Tak, ale na głębokich wodach UK niekoniecznie tripleshot jest odpowiednim przetwornikiem.

Faktycznie, jesli nie moge korzystać z bocznego skanu na głebokiej wodzie to nie bede szedl w hooka, nic mi nie pozostaje tylko zbierac na elitke i czekac na dobra oferte.Dziekuje Panowie za wyrażenie swojej opini.Pozdrawiam

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych