Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#3621 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 18 sierpień 2022 - 19:33

Witam,

Planuję zakup echosondy z GPS, mapowanie, sonar boczny która zmieści się w torbie Budżet na całość to 6 tyś. Zastanawiam się nad zakupem Humminbird HELIX 7 CHIRP MEGA SI+ GPS G4N.

Co o tym sadzicie ? Czy może uzbierać 8 tyś i wybrać wersje większą 9 ? 

Jeśli zależy Ci na dużych mapach (większych niż 1km x 1km) to inne marki niż HB. Mam HB, Garmina i Lowrance. Dla mnie na pierwszym miejscu Lowrance, potem HB i Garmin. Nie obejmuje to systemu Panopptix / Live gdzie kolejność jest Garmin, Lowrance, HB. Gdyby nie ograniczeni z wielkością wyświetlanej mapy to HB byłoby przed Lowrance. I jeszcze jedno Helix G4 chyba nie ma ekranu dotykowego, choć jeśli wczesniej używałeś Helixa to ogarniasz klawiszologię


Użytkownik wuran edytował ten post 18 sierpień 2022 - 19:33


#3622 OFFLINE   bezaocb

bezaocb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 sierpień 2022 - 20:08

Jeśli zależy Ci na dużych mapach (większych niż 1km x 1km) to inne marki niż HB. Mam HB, Garmina i Lowrance. Dla mnie na pierwszym miejscu Lowrance, potem HB i Garmin. Nie obejmuje to systemu Panopptix / Live gdzie kolejność jest Garmin, Lowrance, HB. Gdyby nie ograniczeni z wielkością wyświetlanej mapy to HB byłoby przed Lowrance. I jeszcze jedno Helix G4 chyba nie ma ekranu dotykowego, choć jeśli wczesniej używałeś Helixa to ogarniasz klawiszologię

Obecnie mam Garmina  echo 150, nadszedł czas na zmianę na coś większego i bardziej zaawansowanego. 

Ten model byłby lepszy LOWRANCE Elite FS 7 Active Imaging 3-in-1 ROW ? A jak oceniasz  wyświetlacz w HB vs Lowrance ? 



#3623 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 18 sierpień 2022 - 20:54

W HB klawisze to żaden problem ogólnie intuicyjne klawisze.
Jak masz brac 8ke to warto już uderzyć w 9-10 jeżeli zalezy Na Side immaging.

#3624 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 sierpień 2022 - 20:59

Obecnie mam Garmina  echo 150, nadszedł czas na zmianę na coś większego i bardziej zaawansowanego. 

Ten model byłby lepszy LOWRANCE Elite FS 7 Active Imaging 3-in-1 ROW ? A jak oceniasz  wyświetlacz w HB vs Lowrance ? 

Lowrance jest brandem najprostszym w obsłudze. Natomiast jeśli zaakceptować że trzeba w HB czżęsto regulować obraz, bo nie ma trybu auto na podobieństwo Lowracne czy Garmina- jest ok z Helixem. Przyciski najpotrzebniejsze są na panelu i to wystarcza do sprawnego regulowania ekranu. Co do dylematu 7 czy 8 cali

8mkę bierz bo ma lepszy przetwornik. 7mke pokazłem tutaj także, na kanale sonary i mapy masz sporo różnego sprzętu głównych brandów sonarowych. 



#3625 OFFLINE   bezaocb

bezaocb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 sierpień 2022 - 07:44

Dzięki za odpowiedzi już wiem na co zwrócić uwagę jednak będę szukał większej 8-9.



#3626 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 19 sierpień 2022 - 11:17

na Happyangler wpadły promocje na echosondy ale nie jestem pewny czy dalej wysyłają na europę.



#3627 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 sierpień 2022 - 10:08

Dzień dobry społeczności JB. :)

 

Obecnie uczyłem się pływać na echosondzie LOWRANCE HOOK2 4x, aczkolwiek powoli już mi jest niewystarczająca. Potrzebuję czegoś na bocznym sonarze, co ładnie rysuje obraz. Łowię na jeziorze głównie z łódki. 

Cena myślę, że za komplet do max 5000zł z lekkim haczykiem, jeżeli warto. Jakby nie patrzeć obecny hook, jest 0:1 pod nami, a chciałbym do tropienia sandaczy używać również boczny sonar. Jest po prostu łatwiej. 

Mam nadzieję, że pomożecie coś dobrać :) Pozdrawiam 



#3628 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 22 sierpień 2022 - 12:50

najlepszy boczny to HB

 

popatrz do Macka na https://sonaryimapy.blogspot.com/


  • smk111 lubi to

#3629 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 sierpień 2022 - 22:10

A konkretny zestaw jakiś? :)

#3630 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 23 sierpień 2022 - 06:01

Szukaj jak największego ekranu np 9 cali, doradzilnym tez jak najwyższą rozdzielczość. Może Humminbird HELIX 9 CHIRP MEGA SI+ GPS G4N. Najlepiej gdybys najpierw zobaczył na żywo takie echo na wodzie

#3631 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 sierpień 2022 - 06:40

A konkretny zestaw jakiś? :)

Krzysiek, to nie my będziemy używać tego sprzętu- a ty. Jeśli masz mało doświadczenia z elektroniką i niekoniecznie chcesz poświęcić więcej czasu na ogarnięcie echa- weź Lowrance FS 9 cali. Mówię o używce raczej, a są osiągalne. Druga opcja to Helix 7, bo 5 tysia nie starczy na nowe Helixy 8, 9 cali,  a jak chcesz mieć normalne echo, które ryb poszuka bezproblemowo, to kup soboe Strikera 9Vivid i po prostu łów ryby. Sprzęt w okolicach 3k, łatwo zbywalny- bo to najtańsze 9 cali i ryby w tych kolorkach bardzo ładnie świeci. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 sierpień 2022 - 06:40

  • Przemek_M lubi to

#3632 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 sierpień 2022 - 08:01

Krzysiek, to nie my będziemy używać tego sprzętu- a ty. Jeśli masz mało doświadczenia z elektroniką i niekoniecznie chcesz poświęcić więcej czasu na ogarnięcie echa- weź Lowrance FS 9 cali. Mówię o używce raczej, a są osiągalne. Druga opcja to Helix 7, bo 5 tysia nie starczy na nowe Helixy 8, 9 cali,  a jak chcesz mieć normalne echo, które ryb poszuka bezproblemowo, to kup soboe Strikera 9Vivid i po prostu łów ryby. Sprzęt w okolicach 3k, łatwo zbywalny- bo to najtańsze 9 cali i ryby w tych kolorkach bardzo ładnie świeci. 

Ten striker 9vivid ładnie się prezentuje i fajny ekran w tej cenie. Miałeś duże doświadczenie z tym modelem? Dobrze rysuje na sonarze bocznym? :) 



#3633 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 sierpień 2022 - 08:51

Ten striker 9vivid ładnie się prezentuje i fajny ekran w tej cenie. Miałeś duże doświadczenie z tym modelem? Dobrze rysuje na sonarze bocznym? :)

Ja pływam z wszystkim co jest na rynku. Rysuje tak, jak go poustawiasz jasnością i kontrastem- wejdź do mojego projektu sonary i mapy na yt- jest tam playlista striker 7,9 i pooglądaj sobie 


  • Mariusz26 lubi to

#3634 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 23 sierpień 2022 - 10:26

Ja pływam z wszystkim co jest na rynku. Rysuje tak, jak go poustawiasz jasnością i kontrastem- wejdź do mojego projektu sonary i mapy na yt- jest tam playlista striker 7,9 i pooglądaj sobie 

Popatrzę. dzięki : ) 



#3635 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 23 sierpień 2022 - 12:39

Witam. Proszę o poradę. Mam zamiar kupić Garmin Panoptix LiveScope Plus System (przetwornik LVS 34 + moduł GLS 10) Jaką echosondę do tego? W grę wchodzi wielkość12 cali. Z góry dzuiękuję.



#3636 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 sierpień 2022 - 13:25

8412 xsv lub 1223 xsv


  • Janus lubi to

#3637 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 23 sierpień 2022 - 20:18

8412 xsv lub 1223 xsv

8412xsv ma chyba lepszą rozdzielczość (1920x1080) od 1223xsv (1280 x 800)

używam czasem 1223 xsv i wkurzają mnie ramki które jak nie masz wbudowanego ekranu w ściankę/kokpit to przy zdejmowaniu osłony ekranu wypadają ramki. Osłona ekranu wchodzi strasznie na wcisk, dla mnie najwygodniesza osłona to HB w Solixie gumowa


  • Janus lubi to

#3638 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 sierpień 2022 - 20:23

8412xsv ma chyba lepszą rozdzielczość (1920x1080) od 1223xsv (1280 x 800)

używam czasem 1223 xsv i wkurzają mnie ramki które jak nie masz wbudowanego ekranu w ściankę/kokpit to przy zdejmowaniu osłony ekranu wypadają ramki. Osłona ekranu wchodzi strasznie na wcisk, dla mnie najwygodniesza osłona to HB w Solixie gumowa

W trybie live różnica praktycznie niezauważalna jest pomiędzy powyższymi, a ramki z tego co kojarzę są takie same dla wszystkich gpsmapów, w moim 923 takie też są i nic nie odpada, dobry wcisk załatwia, Fakt, że guma na hb jest spoko. 


  • Janus lubi to

#3639 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 23 sierpień 2022 - 21:32

Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś porównywał jakość Garmin LiveScope Plus LVS34 Geber z Garmin Panoptix LiveScope XR LVS62-Geber. Jaka jest różnica?



#3640 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 sierpień 2022 - 21:42

Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś porównywał jakość Garmin LiveScope Plus LVS34 Geber z Garmin Panoptix LiveScope XR LVS62-Geber. Jaka jest różnica?

odpuść lvs62, tam jest o połowę mniejsza detalizacja obiektu, zasięg większy oczywiście w związku z niższym khz ale to nie jest sprzęt na sródlądzie nasze, został zaprojektowany do łowienia w morzu, w bardzo głębokim trollingu łososiowym czy łowieniu innych ryb na 30m i więcej głębi. Na płytkiej wodzie są zakłócenia i obrazz rozmyty. LVS34 jest na nasze warunki najlepszym rozwiązaniem, głównie przez to że prosto z pudła ładnie pokazuje i nie trzeba ustawieniami manipulować no i nie ma tylu martwych stref pomiędzy wiązkami live, które niestety są w lvs 32


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 sierpień 2022 - 21:43

  • Janus lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych