Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4178 odpowiedzi w tym temacie

#4161 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 23 maj 2024 - 01:55

Jest tylk  z bocznym w kompletacij ze strikerami, sklepów dużo, to nie jest problem

Dziękuje , po prostu w kilku sklepach prawdopodobnie wprowadzili mnie w błąd bo chcieli sprzedać sam ekran bez przetwornika (zarzekali się ,ze jest jakiś podstawowy przetwornik) za 2tys. a za gt52 chcieli kolejnego tysiaka .Stąd różnica w cenie. 



#4162 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 30 maj 2024 - 18:30

Panowie potrzebuje porady - planuje zakupić nowe echo z ekranem 12 cali, planowany budżet +- 10 tys. Zastanawiam się nad Helixem. Najbardziej zależy mi na dokładnym bocznym. Łowisko to Wisła i zbiorniki do 10m głębokości. Obecnie posiadam Lowrance HDS 9 Gen 2 Touch z przetwornikiem o ile dobrze pamiętam LSS2. Doradźcie proszę coś sensownego gdyż nie jestem na bieżąco w tym temacie. Z gory dziękuję.

#4163 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 378 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 30 maj 2024 - 21:11

Na nową 12 i kartę Zero Lines te 10 tys.może być mało.

#4164 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 30 maj 2024 - 21:29

Chyba ok 11 by wyszło z kartą jak przeglądałem dostępność

#4165 OFFLINE   Hudzik

Hudzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 31 maj 2024 - 19:38

Witam, jaki przetwornik do obrazowania bocznego , będzie kompatybilny z sędziwą echosondą lowrance hds 7 gen 2 tuch.? Do tej pory pływałem ze zwykłym przetwornikiem.



#4166 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4693 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 31 maj 2024 - 20:03

Witam, jaki przetwornik do obrazowania bocznego , będzie kompatybilny z sędziwą echosondą lowrance hds 7 gen 2 tuch.? Do tej pory pływałem ze zwykłym przetwornikiem.

LSS-2 i chyba totalscan



#4167 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 01 czerwiec 2024 - 15:39

Witam, który producent obecnie oferuje najlepszy przetwornik typu live?



#4168 OFFLINE   Seba112

Seba112

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 czerwiec 2024 - 12:25

Witam.
Stoję przed wyborem pierwszego echo i zastanawiam się nad dwoma modelami. W przyszłym roku zamierzam dołożyć tam przetwornik live. Co wy byście wybrali z tych dwóch opcji? Obydwie z gt56

- echmap ultra 122sv
- gpsmap 923xsv

#4169 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4693 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 czerwiec 2024 - 12:50

Witam.
Stoję przed wyborem pierwszego echo i zastanawiam się nad dwoma modelami. W przyszłym roku zamierzam dołożyć tam przetwornik live. Co wy byście wybrali z tych dwóch opcji? Obydwie z gt56

- echmap ultra 122sv
- gpsmap 923xsv

większy ekran lepszy, poza tym ultra wygodniejsza w trasporcie, bez przesyłu obrazu na tablet  w gpsmapach da się łowić :)



#4170 OFFLINE   tomro

tomro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Adam

Napisano 18 czerwiec 2024 - 09:32

Deeper jak wyżej, albo za 100 więcej lowrance fish hunter Pro, i będzie nówka przy okazji.

https://zeglarski.in...i-zastosowanie/

Ogólnie o rodzajach i zastosowaniach można sobie jeszcze poczytać tutaj. 



#4171 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4693 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 czerwiec 2024 - 06:16

Deeper jak wyżej, albo za 100 więcej lowrance fish hunter Pro, i będzie nówka przy okazji.

https://zeglarski.in...i-zastosowanie/

Ogólnie o rodzajach i zastosowaniach można sobie jeszcze poczytać tutaj. 

Kolego, powyżej pytanie dotyczyło echosond a nie gadgetów. 



#4172 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 19 czerwiec 2024 - 15:10

Witam. Panowie dawno mnie tu nie było bo i na rybach jestem ostatnio rzadko. Ale nadszedł w końcu ten dzień że mogę se pozwolić na wymianę jednostki pływającej typu dłubanka na porządny profesjonalny sprzęt z dziobòwką itd. I tu potrzebuję porady jakie dobre echo kupic bo obecnie od 20 lat posiłkuję się tą sama echosadą czarno białą bo nie widziałem potrzeby w to inwestować. No ale czasy sie zmieniają i czas pora na zmiana jak łôdź ma być na full. Rozważam kupno albo lowerance albo garmin 10-12 cali budżet z 16tys dziobòwka bedzie chyba garmin kraken więc rozsadek by nakazywał echo garmin ale chciał bym opinie fachowcòw jakie echo najlepsze do wedkarstwa i rozbudowy? Tak więc odświeżam temat i licze na fachową poradę .Pozdrawiam.

#4173 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4693 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 19 czerwiec 2024 - 15:32

Witam. Panowie dawno mnie tu nie było bo i na rybach jestem ostatnio rzadko. Ale nadszedł w końcu ten dzień że mogę se pozwolić na wymianę jednostki pływającej typu dłubanka na porządny profesjonalny sprzęt z dziobòwką itd. I tu potrzebuję porady jakie dobre echo kupic bo obecnie od 20 lat posiłkuję się tą sama echosadą czarno białą bo nie widziałem potrzeby w to inwestować. No ale czasy sie zmieniają i czas pora na zmiana jak łôdź ma być na full. Rozważam kupno albo lowerance albo garmin 10-12 cali budżet z 16tys dziobòwka bedzie chyba garmin kraken więc rozsadek by nakazywał echo garmin ale chciał bym opinie fachowcòw jakie echo najlepsze do wedkarstwa i rozbudowy? Tak więc odświeżam temat i licze na fachową poradę .Pozdrawiam.

Jak chcesz iść w dziobówki Garmina- najlepiej ekran też od nich. To jest fajne pływanie z poziomu ekranu do waypointa czy na rybę wypatrzoną na sonarze bocznym. Ekrany od wyboru do koloru czyli echomap Ultra 1 i 2 generacji, GPSmap 1223xsv, 8412xsv, przyszłościowa opcja to Livescope. 

Lowrance masz dwie opcje silnikowe- zależne od wielkości łodzi= albo Lowrance Ghost albo Motorguide xi3/xi5 Fiansowo może nie wystarczyć na HDS Pro12, ale pewnie jak w grę wchodzą układanki z Vat itp, to da się. Rozbudowa to ActiveTarget 1 i2 z systemów Live

Sprzęt Humminbirda do 16 tysięcy to 12 cali Helix, na Solixa 12 trochę chyba zabraknie. Dziobówek od wyboru do koloru, tutaj wielkość łodzi decyduje jaką trzeba dobrać. Rozbudować można o MegaLive czyli obrazowanie na żywo od Humminbirda, sonar obrotowy Mega360

 

Najważniejsza jest sprawa dobrania dziobówki do gabarytów łodzi, Force, Kraken nie nadają sie do łodzi mniejszych niż 450cm, bo są po prostu za mocne i wywołują wtedy incydenty na kotwicy. 

Najprostsze w obsłudze echosondy są od Lowrance, obraz boczny najlepiej wypada od Humminbirda, a Garmin ma całościowo najlepszy livesystem- jeśli to jest brane pod uwagę. Mapy najszerzej obrabia Lowrance- masz Navionic, Cmap, Maximapę. Garmin ma własne wydawnictwo Garmin-Navionics lub Garmin Bluechart a Humminbird obsługuje mapy Navionicsa. Jakościowo praktycznie nie ma różnic, bo to te same dane, często od tego samego dostawcy- C.K w rejonie WJM, natomiast różnią się sposobem prezentacji - zależnie od wybranego pakietu. Ostatnie dwa lata to pojawienie się map cieniowanych, na które przyjemniej się patrzy- takie pseudo 3D


  • darkonis lubi to

#4174 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 19 czerwiec 2024 - 16:50

Koledzy orientujecie się czy przetwornik Humminbird Mega Live Imaging  występował w różnych generacjach ? chodzi mi o to czy np. przetwornik z roku 2022  różni się od obecnego ?



#4175 ONLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1802 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 19 czerwiec 2024 - 17:19

Różniły się trochę konstrukcyjnie, ale działają tak samo. Wszystkie, które przyjeżdżały do Polski były już poprawione i jest to ostatnia wersja.



#4176 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 19 czerwiec 2024 - 17:20

Różniły się trochę konstrukcyjnie, ale działają tak samo. Wszystkie, które przyjeżdżały do Polski były już poprawione i jest to ostatnia wersja.

 dziękuję za pomoc



#4177 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano wczoraj, 20:12

Maciej K. Dzieki za info . Lòdka raczej uniwersalna 4-4,5m (z 300-400kg z osprzętęm itd) bo dużo mam strefy ciszy i dlatego myślałem o mocniejszej dziobòwce większym aku żeby nie walić 3 silnika, ale jak zrywa się na kotwie to chyba trzeba bedzie wziac 55lbs jakiś i normalnie z tyłu dodatkowy elektryk.

#4178 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano wczoraj, 20:13

Maciej K. Dzieki za info . Lòdka raczej uniwersalna 4-4,5m (z 300-400kg z osprzętęm itd) bo dużo mam strefy ciszy i dlatego myślałem o mocniejszej dziobòwce większym aku żeby nie walić 3 silnika, ale jak zrywa się na kotwie to chyba trzeba bedzie wziac 55lbs jakiś i normalnie z tyłu dodatkowy elektryk.

#4179 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano wczoraj, 20:14

Maciej K. Dzieki za info . Lòdka raczej uniwersalna 4-4,5m (z 300-400kg z osprzętęm itd) bo dużo mam strefy ciszy i dlatego myślałem o mocniejszej dziobòwce większym aku żeby nie walić 3 silnika, ale jak zrywa się na kotwie to chyba trzeba bedzie wziac 55lbs jakiś i normalnie z tyłu dodatkowy elektryk.