Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   rodeo

rodeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Grzesiek

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:50

Jest to mój pierwszy post, także Witam wszystkim i mam zamiar zagościć tu trochę dłużej. 

Od roku śledzę ten temat i zdecydowałem się a raczej wytypowałem dwie sondy.

Striker 7sv chirp i helix 7x si chirp, kasa 3000-3200 pln.

 

Pływam głównie po Narwi czasem siemionka raz na jakiś czas wypad na jeziora. W okresie letnim średnia głębokość to 2m, rynny dołki 4-11m.

Sondę głównie wykorzystuje do czytania dna ( obecnie Lowrance  DSI - dno czyta ładnie gorzej z rybami ) ale chciałbym zobaczyć też jakieś łuki i poszukać łądnych ryb głównie za sandaczem, sumem. 

GPS potrzebny chociażby po to aby odnalezc się we mgle lub na rozlewiskach gdzie niema jakiegoś punktu odniesienia. 

 

Zdecydowałbym się na helix 5 si chirp ale czy ekran nie będzie za mały ? 

Striker 7sv ekran 7 cali gps jakieś tam jest, nie wchodzi w grę dokupienie drugiego przetwornika za drogo to wyjdzie. 

helix 7 si chirp ma sporo zalet jak dla mnie ale czy warto dołożyć pare stówek ? 



#1222 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 20 grudzień 2017 - 21:56

Obie możesz kupić w założonym budżecie.



#1223 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:21

Jest to mój pierwszy post, także Witam wszystkim i mam zamiar zagościć tu trochę dłużej. 

Od roku śledzę ten temat i zdecydowałem się a raczej wytypowałem dwie sondy.

Striker 7sv chirp i helix 7x si chirp, kasa 3000-3200 pln.

 

Pływam głównie po Narwi czasem siemionka raz na jakiś czas wypad na jeziora. W okresie letnim średnia głębokość to 2m, rynny dołki 4-11m.

Sondę głównie wykorzystuje do czytania dna ( obecnie Lowrance  DSI - dno czyta ładnie gorzej z rybami ) ale chciałbym zobaczyć też jakieś łuki i poszukać łądnych ryb głównie za sandaczem, sumem. 

GPS potrzebny chociażby po to aby odnalezc się we mgle lub na rozlewiskach gdzie niema jakiegoś punktu odniesienia. 

 

Zdecydowałbym się na helix 5 si chirp ale czy ekran nie będzie za mały ? 

Striker 7sv ekran 7 cali gps jakieś tam jest, nie wchodzi w grę dokupienie drugiego przetwornika za drogo to wyjdzie. 

helix 7 si chirp ma sporo zalet jak dla mnie ale czy warto dołożyć pare stówek ? 

W każdej sytuacji poza łowieniem na lodzie z echem ekran większy będzie lepszy niż mniejszy.

Wyobraź sobie sytuację, że musisz dzielić ekran na dwa odczyty- np. mapa+ dowolne obrazowanie echa. Właśnie wtedy przydają się dodatkowe cm przekątnej.

Poza tym większy ekran oznacza, że nie musisz siedzieć z nosem przy nim i wpatrywać się w poszukiwaniu wymarzonych ryb.

Helix ma bardzo kompaktowy przetwornik - rozmiar 5 i 7 używają tego samego w wariancie si. To duże ułatwienie w montażu.



#1224 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:28

Striker 7sv ekran 7 cali gps jakieś tam jest, nie wchodzi w grę dokupienie drugiego przetwornika za drogo to wyjdzie. 

Możesz rozwinąć myśl? Po co ci dwa przetworniki?



#1225 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:32

Możesz rozwinąć myśl? Po co ci dwa przetworniki?

Pewnie naczytał się forum różnych głupot i chce GT-40 zamiast GT-52 ;)  :D . A w zestawie brak.



#1226 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 20 grudzień 2017 - 22:34

Pewnie naczytał się forum różnych głupot i chce GT-40 zamiast GT-52 ;)  :D . A w zestawie brak.

Akurat w Helixach przetwornik nie lepszy. A zawsze można zmienić od razu przy zakupie, chociaż może wyjść nieco drożej.


Użytkownik psulek edytował ten post 20 grudzień 2017 - 22:36


#1227 OFFLINE   rodeo

rodeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Grzesiek

Napisano 20 grudzień 2017 - 23:41

Pewnie naczytał się forum różnych głupot i chce GT-40 zamiast GT-52 ;)  :D . A w zestawie brak.

Właśnie się naczytałem, i jednak na płytkie wody lepszym rozwiązaniem byłby gt-40. 

 

Obie możesz kupić w założonym budżecie.

Z tego co widzę helix 7x si chirp cena to około 4k przynajmniej na portalach aukcyjnych. Z rynku wtórnego wolałbym odpuścić ze względu na gwarancję. Chociaż z tą gwarancją to i tak za ocean wysyłają, ale lepsza taka niż wcale. 

 

W tej chwili to ciśnienia wielkiego niema bo zaraz rzeki staną a na lód deeper gdzieś w szafie leży.

W styczniu coś muszę wziąć bo jak przeciągnę to kasa się zaraz rozejdzie... 



#1228 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 21 grudzień 2017 - 06:13

Niby po co za ocean wysyłać? Humminbird ma serwis w Austrii (wiem bo korzystałem) i nie ma problemu z ewentualną naprawą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • chlodnica lubi to

#1229 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 21 grudzień 2017 - 07:05

Akurat w Helixach przetwornik nie lepszy. A zawsze można zmienić od razu przy zakupie, chociaż może wyjść nieco drożej.

Możesz rozwinąć stwierdzenie i przetworniku w Helixach, co w nim "nie lepszego". (jestem zainteresowany bo mam Helix Mega)



#1230 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 21 grudzień 2017 - 08:16

Właśnie się naczytałem, i jednak na płytkie wody lepszym rozwiązaniem byłby gt-40. 

 

Z tego co widzę helix 7x si chirp cena to około 4k przynajmniej na portalach aukcyjnych. Z rynku wtórnego wolałbym odpuścić ze względu na gwarancję. Chociaż z tą gwarancją to i tak za ocean wysyłają, ale lepsza taka niż wcale. 

 

W tej chwili to ciśnienia wielkiego niema bo zaraz rzeki staną a na lód deeper gdzieś w szafie leży.

W styczniu coś muszę wziąć bo jak przeciągnę to kasa się zaraz rozejdzie... 

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz Helixa 7 CHIRP SI G2 nawet za 3200



#1231 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 grudzień 2017 - 08:41

Nie mówimy o Mega tylko urządzeniach podstawowych.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 21 grudzień 2017 - 08:42

  • Pietruk lubi to

#1232 OFFLINE   rodeo

rodeo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaPodlaskie
  • Imię:Grzesiek

Napisano 21 grudzień 2017 - 14:19

Czyli z tych trzech co wymieniłem najlepszym rozwiązaniem będzie helix 7 si chirp ? 



#1233 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2017 - 14:29

Właśnie się naczytałem, i jednak na płytkie wody lepszym rozwiązaniem byłby gt-40. 

 

 

Mylisz się. Szeroki kąt stożka przydaje się najbardziej przy średnim i głębokim trollu a nie na płytkiej wodzie.


  • psulek lubi to

#1234 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 grudzień 2017 - 17:08

Czyli z tych trzech co wymieniłem najlepszym rozwiązaniem będzie helix 7 si chirp ? 

 

Śmiała teza. Każdy z producentów ma wady i zalety. Wchodzi nowy Striker Plus SV.  W cenie podobnej do Helixa można mieć 9", a w niżeszej 7" z GT40. Nowy Striker ma też obsługę map z Quickdraw Contour, dodatkowo w wersjach 7" i 9" jest obsługa WiFi. 


Użytkownik psulek edytował ten post 21 grudzień 2017 - 17:08


#1235 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 grudzień 2017 - 17:13

Mylisz się. Szeroki kąt stożka przydaje się najbardziej przy średnim i głębokim trollu a nie na płytkiej wodzie.

Dokładnie. Szeroki stożek służy do namierzania ryb w toni. Problem w tym, że na płytkiej wodzie w toni poza rybami jest często masa innych rzeczy (roślinność) i dupa blada - jest dużo śmiecia na ekranie.  



#1236 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 21 grudzień 2017 - 20:51

To co radzisz kolego Psulek ?Co lub jakie echo ( z jakim przetwornikiem ) będzie najlepiej się sprawdzało ??



#1237 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 grudzień 2017 - 00:50

Zależy czego oczekujesz i na co cię stać - nie ma prostej odpowiedzi. Każdy ma inne potrzeby. Jeżeli chodzi o sam sonar, to jakość jest zbliżona, chociaż HB trochę przegiął z tymi stożkami, bo rzeczywiście są mega wąskie. Na dzień dzisiejszy dobry stosunek jakości do ceny oferują echa 7" z SV/SI, szczególnie jak chcesz szybko poznać nową wodę, albo znasz słabo tam gdzie łowisz. Jeżeli planujesz trolować w toni albo łowić wertykalnie, to można doinwestować w szeroki stożek w 2d (Garmin), chociaż w wertikalu ludzie sobie jakoś radzą z tym co jest. Jeżeli łowisz tylko wertykalnie, to wystarczy ci 5" z w miarę szerokim stożkiem i Clear Vu/DI, żebyś miał jako taką pewność, że kwokasz nad sumem a nie nad dębem :).


Użytkownik psulek edytował ten post 22 grudzień 2017 - 00:53


#1238 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 grudzień 2017 - 13:09

Potrzebuje porady.
Dostałem bony do sklepu które muszę wykorzystać do 31.12....
W sklepie mają 2 tematy
1 https://centrumwedka...ook-4x-downscan
2 https://centrumwedka...sonda-striker-4
Która wybrać?
Będzie to moje 1 echo. (Po za deeperami) Ponton mały, Odra średnia głębokość 60~150cm max 6m. Stojące wody mnie nie interesują. Wert tez. Ma mi wskazywać głębokość wody (w lato bywa niebezpiecznie plytko) i jego twardość większych wymagań nie mam. Większość ryb i tak łowie z przelewów gdzie jest 10-20cm wody...
GPS tez nie potrzebuje myślę jeszcze nad HooK 3. Poradźcie w 2 zdaniach co mi będzie się lepiej spisywać.

#1239 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2017 - 13:42

Potrzebuje porady.
Dostałem bony do sklepu które muszę wykorzystać do 31.12....
W sklepie mają 2 tematy
1 https://centrumwedka...ook-4x-downscan
2 https://centrumwedka...sonda-striker-4
Która wybrać?
Będzie to moje 1 echo. (Po za deeperami) Ponton mały, Odra średnia głębokość 60~150cm max 6m. Stojące wody mnie nie interesują. Wert tez. Ma mi wskazywać głębokość wody (w lato bywa niebezpiecznie plytko) i jego twardość większych wymagań nie mam. Większość ryb i tak łowie z przelewów gdzie jest 10-20cm wody...
GPS tez nie potrzebuje myślę jeszcze nad HooK 3. Poradźcie w 2 zdaniach co mi będzie się lepiej spisywać.

Z tych dwóch to numer 1. Ekran i Di za tym przemawia,



#1240 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 25 grudzień 2017 - 16:38

Akurat GPS się na rzece przydaje, jak masz potrzebę wrócić po zmroku albo dopłynąć rano we mgle. Poszukaj, może jest striker 4cv albo hook 4. Miałbyś połączenie pozytywnych cech obu urządzeń.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych