Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4157 odpowiedzi w tym temacie

#1301 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 15 styczeń 2018 - 15:59

A skąd ta pewność że nie poszli w 3D...? Z tego co mi wiadomo od znajomego, który jest dość dobrze zaprzyjaźniony z serwisem Humminbirda w Austrii, to prace trwają. Możliwe, że nie chcą wypuścić na rynek bubla, który będzie obrazował w 3D jak kiepski komiks i przy tym wieszał się jak trzecia generacja Lowranca z 3D. 



#1302 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 styczeń 2018 - 16:06

Powiem szczerze, że po pierwszym wow z 3d, to jednak wolę dobrej jakości skan boczny. Przy tej jakości teksturowania w 3d która jest obecnie, to dużo więcej widać na zwykłym skanie bocznym, mam wręcz wrażenie, że pod tym względem każdy bije 3d, niezależnie od producenta.


  • bassy i xeniowy lubią to

#1303 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5502 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 styczeń 2018 - 16:07

ogolnie jakosc obrazowania 3d nie powala detalami. zarowno w axiom garmin czy lowrance. tu nie ma dyskusji. jednak jest uzyteczne pod wzgledem ustawienia sie i orientacji. nie uswiadczy sie tu widoku jak SI , za to mozna bez zbednego wyobrazania sobie zobaczyc duzy obszar dna w 3d. HB moglo by tez zapodac cos z 3d...urozmaicilo by rynek i wyscig szczurów zas nabral by tempa :) a hds gen3 i ss3d to ....nieporozumienie...ale marketingowo mistrz swiata i okolic


Użytkownik siarq edytował ten post 15 styczeń 2018 - 16:10


#1304 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 15 styczeń 2018 - 18:59

Dlatego póki co nie warto zawracać sobie głowy obrazowaniem 3D. Lepiej poczekać rok lud dwa i z pewnością w cenie dzisiejszych urządzeń, będzie można kupić sprzęt z dużo lepszym obrazowaniem i większą wydajnością. Za kilka lat standardem będzie 3D, a my znów będziemy testować najnowsze wynalazki wiodących firm  :)



#1305 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 styczeń 2018 - 19:52

Axiom z przetwornikiem 3D ma bardzo dobre obrazowanie SI. 



#1306 OFFLINE   Norcem

Norcem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNorwegia

Napisano 16 styczeń 2018 - 08:10

Jeszcze jeden link (niestety po norwesku, więc Google może nie sprostać) gdzie porownany jest elite chirp ze starym elite.
Rozwieje wątpliwości tych, którzy sądzą, że w taniej echosondzie z takim samym przetwornikiem będzie wow :)
http://teamcolibri.b...-chirp.html?m=1

W skrócie, do 20m głębokości nie widać różnicy, przy ok 40m dopiero zaczyna być zauważalna na korzyść chirp. Więc odpowiedzcie sobie sami, ile wody macie pod kilem i czy warto...

Przy okazji, na liście przetworników w elite chirp brak jest jakiegokolwiek przetwornika od airmara, który tą technologię wspiera.

Wrzucę jeszcze test podstawowego przetwornika chirp tm150

http://teamcolibri.b...wrance.html?m=1

#1307 OFFLINE   ksywa

ksywa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaDębica

Napisano 16 styczeń 2018 - 16:57

Po przeczytanie artykułu teamcolibri jednak zaczynam się przekonywać co do słuszności wyboru hook2 4x z gps, niestety nie udało mi się jeszcze natrafić na test z nad wody tego właśnie modelu. wszystkie odpowiedzi były bardzo pomocne.

Proponuje dalej kontynuować wątek bo wiele osób ma tu możliwość zapoznania się z opiniami i doswiadczeniem kolegów:)



#1308 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4677 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 styczeń 2018 - 18:49

A skąd ta pewność że nie poszli w 3D...? Z tego co mi wiadomo od znajomego, który jest dość dobrze zaprzyjaźniony z serwisem Humminbirda w Austrii, to prace trwają. Możliwe, że nie chcą wypuścić na rynek bubla, który będzie obrazował w 3D jak kiepski komiks i przy tym wieszał się jak trzecia generacja Lowranca z 3D.

Zacnie, zacnie.

Są ostatnimi z liczących się graczy, którzy nie mają obrazowania przestrzennego i marketingowo to są daleko z tyłu. Przez kilka lat wyznaczali trendy ws. SI a jak powszechnie wiadomi dali się wydmuchać na patentach combo- przetworników. Do dziś większość urządzeń na rynku od HB nie ma kanału obrazowania DI. Z resztą Nie tylko oni. Jestem ciekaw ile lat może potrwać ichniejsze wprowadzanie obrazowania 3D

Wieszanie się to raczej sprawa wydajności sprzętowej aniżeli samego obrazowania, carbony ponoć radzą sobie z tym już dobrze, axiom całkiem nieźle  - patrząc na wypusty YT

Moim marzeniem byłoby zwiększenie zasięgu obrazowań częstotliwości wyższych niż 455kHz ,  do tej pory nic dorównuje blackboxowi ss3d i enchanced SI. Widziałem materiały na zasięgach ok 80m i nie było zjawiska cieniowania. Dla tworzących mapy- w tym  SI to byłoby zbawienie, bo struktury denne są stałe i raz zrobiona mapa starczy na lata .Przy takich zasięgach zrobić ją jest o wiele szybciej niż w standardzie.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 16 styczeń 2018 - 18:49


#1309 OFFLINE   Norcem

Norcem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNorwegia

Napisano 16 styczeń 2018 - 21:23

Po przeczytanie artykułu teamcolibri jednak zaczynam się przekonywać co do słuszności wyboru hook2 4x z gps, niestety nie udało mi się jeszcze natrafić na test z nad wody tego właśnie modelu. wszystkie odpowiedzi były bardzo pomocne.
Proponuje dalej kontynuować wątek bo wiele osób ma tu możliwość zapoznania się z opiniami i doswiadczeniem kolegów:)


Śledź bloga, na FB widziałem że chłopaki testują, także niedługo pewnie coś będzie napisane.

#1310 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 15:02

Zacnie, zacnie.

Są ostatnimi z liczących się graczy, którzy nie mają obrazowania przestrzennego i marketingowo to są daleko z tyłu. Przez kilka lat wyznaczali trendy ws. SI a jak powszechnie wiadomi dali się wydmuchać na patentach combo- przetworników. Do dziś większość urządzeń na rynku od HB nie ma kanału obrazowania DI. Z resztą Nie tylko oni. Jestem ciekaw ile lat może potrwać ichniejsze wprowadzanie obrazowania 3D

Wieszanie się to raczej sprawa wydajności sprzętowej aniżeli samego obrazowania, carbony ponoć radzą sobie z tym już dobrze, axiom całkiem nieźle  - patrząc na wypusty YT

Moim marzeniem byłoby zwiększenie zasięgu obrazowań częstotliwości wyższych niż 455kHz ,  do tej pory nic dorównuje blackboxowi ss3d i enchanced SI. Widziałem materiały na zasięgach ok 80m i nie było zjawiska cieniowania. Dla tworzących mapy- w tym  SI to byłoby zbawienie, bo struktury denne są stałe i raz zrobiona mapa starczy na lata .Przy takich zasięgach zrobić ją jest o wiele szybciej niż w standardzie.

 

Z tego co pamiętam to Humminbird pierwszy miał obrazowanie 3D i to już ładnych parę lat temu: 

 

Jeżeli faktycznie obecnie pracują nad nowoczesnym 3D to jest duża szansa, że będzie to krok naprzód względem obecnych systemów Lowrance i Raymarine.

 

Przydałaby się wyższa szczegółowość, jak w ichniejszym MEGA SI.

 

Raymarine 3D fajnie pokazuje ukształtowanie dna, np. z której strony mamy stok i w którym kierunku się on wnosi lub opada. Do tego nieźle pokaże drobnicę. Problem jest natomiast ze szczegółowością obrazu dna i zapisami dużych ryb. Może zwiększą moc przetworników 3D do 1000-1200 W - zasięg 3D 100-150 metrów we wszystkich kierunkach z dużą szczegółowością to byłoby potężne narzędzie.



#1311 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4677 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 styczeń 2018 - 15:12

Tak, ale tamtejsze 3d nie bardzo radziło sobie z życiem. Poza kosmiczna ceną. Ktoś na olx krzyczał za to 3k jeszcze niedawno. Co do reszty - marzenia, nie wiem czy nierealne finansowo czasem. Skoro u Lowranców blackbox wzmacnia 455KHz, które ma największy zasięg, to moc urządzenia przy wyższych częstotliwościach musiała by być potężna.

HB ma swój 360 imaging jako system obrazowania dookólnego, a gdyby zrobić z tego 3D to byłaby miazga.



#1312 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5502 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 styczeń 2018 - 15:12

Już są sonary które obrazują podobnie do usg. Tyle że przetwornik wielkości wiadra z 20l a cena nie ujawniona :) pewnie w mln $. Także trzeba czasu aby upowszechnic dla mas

#1313 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 17 styczeń 2018 - 15:18

@Psulek kiedyś chyba wrzucał jakieś fotki zapisów z wojskowych sonarów bocznych - jakość miażdżąca..... Ale popatrzcie na tempo rozwoju technologii echosond dla Kowalskiego przez ostatnie kilka lat - wystarczy że się utrzyma, a konkurencja pomiędzy producentami jest dość ostra, więc pewnie może i przyspieszyć. 



#1314 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 17 styczeń 2018 - 15:49

Może jest podobnie jak z GPS dla cywili i nie może być zbyt dokładny?.

#1315 OFFLINE   Norcem

Norcem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNorwegia

Napisano 18 styczeń 2018 - 08:37

Czytałem ostatnio artykuł w prasie norweskiej (szkoda że nie mam linka). Pracują nad nowym typem echosondy, dla przemysłu rybnego, która to pozwoli ocenić wielkość, oraz zawartość tłuszczu w śledziu, jeszcze przed zarzuceniem sieci.

Przetworniki jak już ktoś napisał, jak wiadro i większe.

Zresztą, dwukanalowe chirpy od airmara też małe nie są, a każdy Kowalski może sobie taki sprawić (o ile pawęży nie urwie w 4metrowej skorupie) :P

#1316 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 styczeń 2018 - 10:20

To już są przetworniki in hull, więc spokojnie. Ważą coś koło 10kg :)

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#1317 OFFLINE   Norcem

Norcem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNorwegia

Napisano 18 styczeń 2018 - 10:26

Chyba zbyt mocno ingerowały by w konstrukcję łodzi, dlatego pisałem o pawęży :P

#1318 OFFLINE   bezel2708

bezel2708

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 styczeń 2018 - 20:45

Witam, jaka polecilibyscie echosonde z gps do 1500zł, gps głownie potrzebuje zaznaczac waypointy zeby do nich wracac.



#1319 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4576 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 styczeń 2018 - 20:47

Ja po raz kolejny polecam lekturę forum.


  • Pavko i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#1320 OFFLINE   60thPlace

60thPlace

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kuba

Napisano 14 luty 2018 - 23:13

Cześć

Coś sensownego do 700zł do łapania na spławik da radę ? Warto szukać używek ? Jak z awaryjnością takich zabawek ?