Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#1861 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:22

Jako użytkownik Simrada napiszę tyle, że  nie mają one (jeszcze?)  funkcji Genesis Live- czyli odpada tworzenie map na żywo za free, oczywiście możesz użyć do tego Sonarchart, ale to nie są małe pieniądze- karta i subskrypcja odnawiana corocznie. Z drugiej zaś strony to nazbieranie logów, poproszenie kogoś o pomoc i mapa będzie lepszej wiarygodności.

Poza tym  GO7\E TI porobi ci darmową mapę z mozajki bocznej- structure overlay. Eksportujesz to na SD i masz. W sumie to najbardziej potrzebny i szybki sposób rozpoznania wody: pływasz co 50m, zbierasz dane o widokach dna- a bedzie na tym widać każdą górkę podwodną, zgrupowanie zielska, obiekty inne na dnie. Wymagana jest dyscyplina pływania równoległymi trasami i znajomość kilku ustawień echa.

 

85ha to w optymalnych warunkach pogodowych  3 dni pływania na elektryku dla zwykłej mapy 2D i masz siatkę tras takiej gęstości, że rozpoznasz wszystko,  co trzeba. Na spalinie pewnie w dzień do obrobienia, ale taki wiosenno-letni, czyli dłuższy.

 

Spełniające kryteria wymogów - bo cen nie znam w żadnym z przypadków, na chwile obecną wydają się( kolejność przypadkowa)

Garmin Striker plus sv7- mapowanie jako funkcja bezpłatna

Humminbird Helix7 MEGA G3N(mapa w czasie rzeczywistym poprzez jednorazowo opłacaną kartę Zerolines)

Może udać się znaleźć Elitę TI i totalscan ,ale to model schodzący.

No i Go7 z zastrzeżeniem mapowania live.

 

Polecam popatrzeć w specyfikacje urządzeń- skoro masz głęboką wodę, to warto zobaczyć jaki jest zasięg wysokich częstotliwości w poszczególnych urządzeniach. Aby nie okazało się , że czegoś na wodzie brakuje.

 

Jak pisałem powyżej -nie znam cen, a to pewnie będzie kluczowe kryterium.

 

Edyta: HB może mieć za krótkie rączki- głębokość  graniczna MEGA SI/DI to 37,5m

https://www.echolotz...si-gps-g3-2019/


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 14 styczeń 2019 - 19:33

  • miętus lubi to

#1862 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:33

cabage@,  czy masz na myśli ten oto model: Simrad GO7 XSR with Active Imaging 3-in-1 Transducer, którego dystrybutorem na Polskę jest Parker Poland ?



#1863 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:52

Tak, z tego co mi wiadomo to simrad powinien też doczekać mapowania na żywo...

#1864 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 14 styczeń 2019 - 20:00

W zestawach z totalscan-em mocno potaniały;

https://www.force4.c...2AaAvX1EALw_wcB

https://www.force4.c...transducer.html



#1865 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 14 styczeń 2019 - 20:34

Ale go7 simrad nie ma jeszcze obsługi livegenesis i chyba nie obsługuje jeszce przetworników 3w1 choć pewnie niedlugo to sie zmieni. Co do Hummibirda g3 to jedt zamieszanie z przetwornikami i poczekalbym aż to sie wyjaśni. garmin striker plus 7 lub 9 to dobry wybór tyle że mapy są jak narysowane kredkami, paleta kolorów pozostawia wiele do życzenia ale cena jest dobra bo to okrojone echo - Wg mnie najbardziej dopasowane do potrzeb Twoich. Jeśli planujesz używać np silnika dziobowego z gps to wybor masz między humminbirdem a Lowrance ale to ceny wyższe

Użytkownik wuran edytował ten post 14 styczeń 2019 - 20:35


#1866 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 styczeń 2019 - 20:41

3in1 dla GO wyszło w zeszłym roku, EVO teraz to dostało.

HB nie ma już praktycznie innego wyboru niż g3 - G2wyprzedane. Zamieszanie dotyczyło nowych ducerów tych MegaImaging+. Te bez plusa są sprawdzone od dwóch lat.


  • blacharz i wuran lubią to

#1867 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:41

HB G2 jeszcze się znajdą  ;) , poszukać tylko dobrze trzeba.



#1868 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:13

Co myślicie o tej echosondzie - Humminbird Helix 7 CHIRP DI GPS G2 za 3419 zł ?

Ktoś z taką pływa ? Jakie ma spostrzeżenia i jak się sprawuję w "boju" ? 

Według opisu jego funkcji wydaje się być interesującym wyborem. Z ciekawszych funkcji ma dwie wiązki Dual Beam Plus mogące działać pojedynczo, dwie obok siebie lub nałożone dwie na siebie, co daje maksymalnie 60 stopni pokrycia dna. Wyposażona jest w system pozwalający na tworzenie map batymetrycznych w czasie rzeczywistym Autochart Live z wbudowanym w pamięć programem Lake Master.  Posiada GPS i Down Imaging. Ma panoramiczny wyświetlacz z powłoką antyrefleksyjną, zwiększone podświetlenie ekranu oraz nowy, mocniejszy o 25% procesor. Wysyła sygnał do głębokości 450m. Sonar ma moc 500W. Poniżej link do charakterystyki tego echa:

https://www.mc-sklep...s-g2-p-944.html


Użytkownik miętus edytował ten post 15 styczeń 2019 - 10:14


#1869 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:24

Jeżeli nie musisz kupować na już- zaczekaj. W Niemczech G3 jest wyceniane na około 800 E.

Ja mając do wyboru G3 ze sprawdzonym ducerem MEGA i G2- wybrałbym te pierwsze rozwiązanie. Choćby z tego powodu, że ma dwuzakresowy Chirp - medium i high, co przyda się do separacji obiektów w toni.

Co do gwarancji- nie ma serwisu HB w Polsce, sprawę załatwiasz zam wysyłając do USA lub Austrii.

Jeżeli już, to sprawdziłbym długość gwarancji, zgodnie z prawem EU powinno być to 2 lata. Do tego czasu masz względny spokój, po jego upływie- awarii np  ekranu, trzeba echo wysłać i zapłacić za wymianę uszkodzonego elementu.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 15 styczeń 2019 - 10:25


#1870 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:39

A ja powiem od siebie żeby się wstrzymać i zaczekać na mapowanie w Simrada-ch. Za niecałe 4 tyś kupujesz echo z wypasionym przetwornikiem, dotykowym i czytelnym wyświetlaczem, które ma doczekać się mapowania...



#1871 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:42

Bez dwóch zdań racja Marcin, spośród wymienianych ech to Simrad ma najlepsze obecnie obrazowanie dzięki 3in1, program do mapowania na bogato czyli Reefmaster harmonijnie współpracuje z danymi od tego echa. No i ekran full dotyk.

Jedynym konkurentem realnie jest Carbon linkowany powyżej, ale nie będzie miał polskiego menu.

 

Każde z proponowanych koledze ech ma zalety- od ceny poprzez jakość obrazowania na mapowaniu za free skończywszy. Także udanych wyborów, jest czas do wiosny, no chyba że trzeba "na już".


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 15 styczeń 2019 - 10:46


#1872 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:29

Jeżeli nie musisz kupować na już- zaczekaj. W Niemczech G3 jest wyceniane na około 800 E.

Ja mając do wyboru G3 ze sprawdzonym ducerem MEGA i G2- wybrałbym te pierwsze rozwiązanie. Choćby z tego powodu, że ma dwuzakresowy Chirp - medium i high, co przyda się do separacji obiektów w toni.

Co do gwarancji- nie ma serwisu HB w Polsce, sprawę załatwiasz zam wysyłając do USA lub Austrii.

Jeżeli już, to sprawdziłbym długość gwarancji, zgodnie z prawem EU powinno być to 2 lata. Do tego czasu masz względny spokój, po jego upływie- awarii np  ekranu, trzeba echo wysłać i zapłacić za wymianę uszkodzonego elementu.

Maciej, z zakupem echa nie spieszę się. Mam czas do maja, czerwca a może i dłużej jak będzie trzeba. Skoro Humminbird Helix7 G3 z wielofunkcyjnym i sprawdzonym ducerem MEGA będzie za kilka miesięcy dostępny w Polsce, to na pewno warto zaczekać. Ewentualnie można przecież zakupić przez Internet za stronach niemieckich. To przecież, nie problem. Z drugiej strony, to duży minus, że w razie jakieś awarii echosondy w okresie gwarancyjnym, trzeba ją reklamować wysyłając aż do USA lub Austrii.



#1873 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:48

Koledzy, chciałbym też zadać takie pytanie, czy gdybym miał kupić Garmina Striker 7sv to kupować w komplecie z przetwornikiem GT40-TM o mocy 500W, który w klasycznym obrazowaniu zapewni szerokość wiązki stożka o wartości 45 lub 15 stopni, czy kupować z przetwornikiem GT52HW-TM o mocy 250W, który w klasycznym obrazowaniu zapewnia szerokość wiązki stożka o wartości jedynie 24 lub 16 stopni ? Przecież będzie to miało duży wpływ na szerokość pokrycia struktur dna i pływających  przy dnie ryb.


  • fonix lubi to

#1874 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:54

Jeżeli 

 

Maciej, z zakupem echa nie spieszę się. Mam czas do maja, czerwca a może i dłużej jak będzie trzeba. Skoro Humminbird Helix7 G3 z wielofunkcyjnym i sprawdzonym ducerem MEGA będzie za kilka miesięcy dostępny w Polsce, to na pewno warto zaczekać. Ewentualnie można przecież zakupić przez Internet za stronach niemieckich. To przecież, nie problem. Z drugiej strony, to duży minus, że w razie jakieś awarii echosondy w okresie gwarancyjnym, trzeba ją reklamować wysyłając aż do USA lub Austrii.

W okresie gwarancyjnym reklamujesz w Polsce, nigdzie nie musisz wysyłać. Natomiast jeżeli kupisz przez internet np. w Niemczech to już inna para kaloszy.



#1875 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:55

Maciej, z zakupem echa nie spieszę się. Mam czas do maja, czerwca a może i dłużej jak będzie trzeba. Skoro Humminbird Helix7 G3 z wielofunkcyjnym i sprawdzonym ducerem MEGA będzie za kilka miesięcy dostępny w Polsce, to na pewno warto zaczekać. Ewentualnie można przecież zakupić przez Internet za stronach niemieckich. To przecież, nie problem. Z drugiej strony, to duży minus, że w razie jakieś awarii echosondy w okresie gwarancyjnym, trzeba ją reklamować wysyłając aż do USA lub Austrii.

Nie wiem, czy to będzie pociecha- u nas nie ma serwisów echosond- niezależnie od marki (mogę się mylić). To globalne korpo są i mają kilka przedstawicielstw regionalnych - w zależności od wielkości kapitału ludzkiego- potencjalnych klientów.

A co do wyboru- decydują albo cena, albo preferencje. Tutaj musisz sam odpowiedzieć sobie co będzie ci potrzebne najbardziej.

Ja mogę odnieść się do Simrada, Helixa -bo te mam. Wybierając Helixa5 chciałem zrobić mapy, mogłem wziąć bez SI- bo 5 cali  to za mało.   Biorąc nowe echo, z większym ekranem,  kierowałem się sonarem bocznym o największym możliwym zasięgu, więc wybór był pomiędzy Simrad/Carbon + SS3D. Padło na Simrada, bo znalazłem w lepszej cenie niż mogłem wydać na Carbona....


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 15 styczeń 2019 - 11:56

  • Elwojtas lubi to

#1876 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:59

A ja powiem od siebie żeby się wstrzymać i zaczekać na mapowanie w Simrada-ch. Za niecałe 4 tyś kupujesz echo z wypasionym przetwornikiem, dotykowym i czytelnym wyświetlaczem, które ma doczekać się mapowania...

Simrad GO7 XSR z Active Imaging 3-in1 to  pewnością godne uwagi echo, ze względu na bardzo dobre parametry techniczne. Obawiam się trochę o dotykowy wyświetlacz. Trochę sceptycznie na niego spoglądam. Nie mówię, że się od razu zepsuje. No, ale jak stanie się, to po okresie gwarancji, to blado to widzę. Wolałbym żeby ustawiać parametry echa tradycyjnymi przyciskami.



#1877 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:04

Simrad GO7 XSR z Active Imaging 3-in1 to  pewnością godne uwagi echo, ze względu na bardzo dobre parametry techniczne. Obawiam się trochę o dotykowy wyświetlacz. Trochę sceptycznie na niego spoglądam. Nie mówię, że się od razu zepsuje. No, ale jak stanie się, to po okresie gwarancji, to blado to widzę. Wolałbym żeby ustawiać parametry echa tradycyjnymi przyciskami.

Sporo ludzi użytkuje Simrady. Sam od roku mam i chwalę pracę wyświetlacza , ciepło czy zimno czy deszcz działa bardzo dobrze.

 

A czy to Humminbird, Garmin,Raymarine - Wszystko może się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie



#1878 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:16

Sporo ludzi użytkuje Simrady. Sam od roku mam i chwalę pracę wyświetlacza , ciepło czy zimno czy deszcz działa bardzo dobrze.

 

A czy to Humminbird, Garmin,Raymarine - Wszystko może się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie

Czy mogę Ciebie zapytać u jakiego dealera zakupywałeś Simrada GO, jaki masz model tej echosondy, czy trzeba do echa osobno dokupić przetwornik, ile kosztował Ciebie taki zestaw ? Możesz dodać swoją opinię na temat pracy tej echosondy, ewentualnie jakie ma wady lub niedociągnięcia ?



#1879 OFFLINE   raffi

raffi

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Arent

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:19

Te modele to raczej na sam początek. Jeśli niechcesz dużo wydać a mieć coś fajnego to poszukaj Garmin Striker. Do 2 tysięcy można kupić coś fajnego. Lowrance i Humminbird płacisz za firmę. Ja używam Humminbirda i Axioma i jestem zadowolony ale Garmin też daję radę.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

#1880 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 styczeń 2019 - 13:37

@raffi za marke sie placi wszedzie, czy to hm, lowracne mercedes czy volvo...kazda z tych firm w danym przedziale cenowym oferuje bardzo zblizone produkty, jedni maja to drudzy cos innego. lusek nie policzysz nigdzie , bardziej preferncje badz niuanse rozniace echa decyduja . rownie dobrze mozna nabyc na aliexpres za 100$ echo i tez cos tam pokaze


  • psulek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych