Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#1841 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 29 grudzień 2018 - 20:36

Poszukaj, mozna zmalezc garmin 92sv z przetwornikiem za niewiele więcej

#1842 OFFLINE   Grubyziom

Grubyziom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaGrudZiadz
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Czerwiński

Napisano 01 styczeń 2019 - 06:43

Echo typowo pod verta sumowego garmin/ humminbird ?przedział 3000-5000. Jaki i dlaczego ?

#1843 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 styczeń 2019 - 10:25

Równie dobrze nada się też Lowrance elite ti2 jak i simrad go xse... :) Najlepszego w nowym roku

#1844 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 02 styczeń 2019 - 10:42

Witam w Nowym roku:) Panowie czas na zmianę echa..szukam czegoś do 8tys..wcześniej pracowałem na elite 7ti i złego słowa nie powiem ale z czasem zaczęło brakowc tych przekatnych ekranu:) na oku mam elite 9ti2,podobno 800khz w active imaginig ma już sens i obrazuje bardzo fajnie,lepiej niż dotychczas,kolejna to helix 9 mega g2..ale też jest plan trochę idący w górę bo czy nie lepiej dożyć gorsza i nie pójść w helix 10 mega...mam tylko jedną wątpliwość,czy helixowskie stożki np 200khz i 20stopni nie jest troche wąski? Pytanie do posiadaczy jak sprawdza wam się 2d? Czy łączenie stożkow czyli dualbeam jest wyświetlane na jednym oknie 83/200 czy trzeba mieć dwa osobne okna? Jak to fizycznie można wykorzystać?
  • gammbler i BartasL2 lubią to

#1845 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 styczeń 2019 - 11:15

Posiadając Helixa z Mega SI, niezwykle rzadko wykorzystuję klasyczne 2D CHIRP. Wszystko co potrzebuję zobaczyć widzę na SI/DI. Klasyczne 2D wykorzystuję tylko poza zasięgiem SI/DI a na takich głębokościach wąskie stożki 20/60 to dla mnie akurat zaleta. 83/200 (umowne oczywiście bo ta echosonda ma 2D CHIRP) jest wyświetlane w jednym oknie, 



#1846 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 480 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 02 styczeń 2019 - 11:22

Właśnie na Pana odpowiedź liczyłem,bo przyznam że zawsze sledze watki elektroniki i często pan udziela się w kwestii hummibidrow,korci mnie ten model,mocny przetwornik,1024x600 ekran to już dość fajnie szczegółowo pokaże.lepdza opcja niż elite 9ti2?

#1847 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 styczeń 2019 - 12:19

Jak zelży ci na szczegółowości, to polecam obejrzeć to:

 

 


Użytkownik psulek edytował ten post 02 styczeń 2019 - 12:21


#1848 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 styczeń 2019 - 13:47

Obejrzałem sobie filmik z sumem.... i szału nie ma. Ryba 4,5 m pod przetwornikiem, obrazowanie takie sobie jak na tak dużą rybę. Raz jest widoczna, to znowu jej nie ma. Gdyby stała przy dnie to jej nie zobaczymy. Oczekuję nieco więcej za taką kasę. 

PS. Opinia jest jedynie moją subiektywną oceną , mam nadzieję że nie narusza niczyich dóbr osobistych ani uczuć religijnych. 


  • hm62 i siarq lubią to

#1849 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 styczeń 2019 - 13:55

Paweł, ale koledze chodziło o echo, bo 8k to na  same przetworniki do live styknie. 

 

Witam w Nowym roku:) Panowie czas na zmianę echa..szukam czegoś do 8tys..wcześniej pracowałem na elite 7ti i złego słowa nie powiem ale z czasem zaczęło brakowc tych przekatnych ekranu:) na oku mam elite 9ti2,podobno 800khz w active imaginig ma już sens i obrazuje bardzo fajnie,lepiej niż dotychczas,kolejna to helix 9 mega g2..ale też jest plan trochę idący w górę bo czy nie lepiej dożyć gorsza i nie pójść w helix 10 mega...mam tylko jedną wątpliwość,czy helixowskie stożki np 200khz i 20stopni nie jest troche wąski? Pytanie do posiadaczy jak sprawdza wam się 2d? Czy łączenie stożkow czyli dualbeam jest wyświetlane na jednym oknie 83/200 czy trzeba mieć dwa osobne okna? Jak to fizycznie można wykorzystać?

 

Kuba by widzieć w 2 częstotliwościach trzeba wydzielić dwa okna do tego, 

Jeżeli miałeś elite , to teoretycznie może ci brakować ekranu dotykowego w helixach. 800khz w nowych ducerach  ET2 daje obraz bardzo zbliżony do Mega imagingu a jednocześnie z większym zasięgiem, przy czym Mega przestaje być mega na głębokiej wodzie. Może nowe helixyG3 - ze zwiększoną mocą ducerów i dualchirpem tutaj pomogą. 

 

Co do Panoptix/Live. Moim zdaniem to w naszym krajowym łowieniu nadaje się tylko do verta, realny zasięg w opcji front jest mały i wymaga to dużego ekranu by wygodnie używać.Może na rzece, gdzie jakiś dołek z rybami się trafi- to wtedy ok. 

 W relacji $/przydatność na  wodzie relacja mocno niekorzystna, a kupowanie do tego, by filmować hole i obserwować trollingowe przynęty- jestem na nie. 



#1850 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 02 styczeń 2019 - 14:08

@Paprykarz , dobre :)


  • psulek lubi to

#1851 OFFLINE   karper

karper

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • Lokalizacjaolesno
  • Imię:karap

Napisano 04 styczeń 2019 - 20:22

koledzy po fachu jakie echo polecacie takie za ok 3 000 zł 



#1852 OFFLINE   Kaflo

Kaflo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaŁDZ

Napisano 04 styczeń 2019 - 20:54

Ostatnio nabyłem Helix 7 Si GPS G2 za 2800 z polskiej dystrybucji. Wczesniej miałem helixa 5 si GPS i byłem bardzo zadowolony, więc tu może być tylko lepiej. Plus wbudowana funkcja tworzenia map na żywo z opcją twardości dna. nie miałem nigdy garmina albo lowrance ale w tej cenie też coś znajdziesz

#1853 OFFLINE   seba77

seba77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 10 styczeń 2019 - 22:49

Witam. Pytanko co byscie wybrali Lowrance hds 5X czy lowrance X125. Mialem X125 ale o hds 5X niemam bladego pojecia? Spoko echo?

#1854 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2019 - 11:36

Witam. Pytanko co byscie wybrali Lowrance hds 5X czy lowrance X125. Mialem X125 ale o hds 5X niemam bladego pojecia? Spoko echo?

Zdecydowanie HDS. Inna liga i możliwość rozbudowy. Oba echa bez GPS.

Z minusów waga i pobór prądu.


Użytkownik godski edytował ten post 11 styczeń 2019 - 11:37


#1855 OFFLINE   seba77

seba77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 12 styczeń 2019 - 04:33

Czytalem o wlasnie cos o mozliwosci dokupienia modulu lss-2hd. tyle ze kasa za nowy straszna...musze uzywki szukac... pewnie w USA

#1856 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 14 styczeń 2019 - 18:19

Witam wszystkich kolegów pływających na łodziach i pontonach

 

Przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu chcę zakupić echosondę. Chcę z niej korzystać na głębokich jeziorach, tych płytszych również. Szczególnie upodobałem sobie jedno jezioro morenowe z średnią głębokością 17m i maksymalną 35 m. Powierzchnia tego jeziora to 85 ha więc na prawdę jest gdzie pływać. Są na nim górki podwodne, fajne ranty, rozległe zatoki z bogatą roślinnością podwodną itp. W strefie przybrzeżnej są odcinki z dużą ilością powalonych przez silne wichury dużych drzew. Na dnie, nawet na głębokości 6 m trafiają się drzewa i duże gałęzie. Trafiają się nawet stare pozatapiane łodzie. Moim celem są okonie, szczupaki, sandacze, ewentualnie sumy.

Od echosondy oczekuję następujących rzeczy:

1) Dobrej jakości klasyczne obrazowanie CHIRP, tak abym mógł bezproblemowo namierzać ławice drobnicy w toni, stojącego szczupaka np. na 8 m w toni

2) Dostępność bocznego skanowania SideVu, abym mógł określić z której burty pojawi się ławica

3) Dostępność dolnego skanowania ClearVu, abym mógł zlokalizować w strefie przydennej sandacza lub suma

4) Bardzo dobrej czytelności ekranu, zwłaszcza w silnym nasłonecznieniu

5) Dobrej rozdzielczości ekranu i przekątnej 7 cali

6) Możliwości tworzenia map batymetrycznych w czasie rzeczywistym i zapisywaniu go w pamięci urządzenia

7) Możliwości zaznaczania na mapie ciekawych miejscówek

8) Przyzwoitej jakości wykonania i użytych materiałów do produkcji echosondy

9) Przetwornika, który będzie bardzo dobrze sprawdzał się na głębszych jeziorach i zbiornikach zaporowych

 

Na zakup planuje przeznaczyć budżet w wysokości około 3500-3700 zł. Proszę zaawansowanych w temacie kolegów o jakieś propozycje echosond.



#1857 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 14 styczeń 2019 - 18:38

Simrad GO7. A tak swoją drogą to 85ha to raczej niewielkie jezioro :)



#1858 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 14 styczeń 2019 - 18:59

Simrad GO7 z tego co widzę, nie jest dostępny w Polsce. W chwili obecnej nawet na stronie amazon.com nie jest dostępna. Sprowadzać z USA - odpada. Co do jeziora, to umówmy się że, ma średniej wielkości powierzchnię :) . Jest za to w nie których miejscach bardzo głębokie. Dzięki za podpowiedź.



#1859 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:02

Jest spokojnie dostępny z Polskiej dystrybucji, kilku kolegów z forum też ma te echa w ofercie.



#1860 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:07

Również potwierdzam że simrad go 7 będzie super wyborem. Szczególnie z nowym przetwornikiem activ imaging.

Użytkownik cabage edytował ten post 14 styczeń 2019 - 19:07





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych