Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#1801 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 listopad 2018 - 18:31

Czyli w pa@#$%^kerze mnie okłamali . Twierdzono wówczas że wszystkie mają blokadę.....

#1802 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 26 listopad 2018 - 19:57

Nie wiem czy Cię okłamali, czy nie. Wiem na pewno, że seria hds miała. O niższych modelach nie słyszałem, jednak wykluczyć się nie da...swoją drogą kiedyś twierdzi że problem ti z wyświetlaczem to ch...owy aku. Więc...:)

#1803 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 26 listopad 2018 - 22:27

Hds-y też nie wszystkie miały. Decydował kod produktu.

#1804 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 listopad 2018 - 09:23

Niższe modele, bez slotu na kartę nie mają blokad, zazwyczaj tylko brak paczki PL. Wyższe zazwyczaj mają.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

#1805 OFFLINE   Crow

Crow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 11:38

I paczkę językową pl też mają?

 

Nie, j. polskiego nie ma na liście.



#1806 ONLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 grudzień 2018 - 21:53

Mam do wyboru Garmina echomap 91 sv oczywiście używkę z przetwornikiem gt 40 i trochę droższego nowego Hummbirda helixa 7 si G2N ,co będzie lepszym wyborem

Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 03 grudzień 2018 - 22:08


#1807 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 grudzień 2018 - 22:05

Mimo że jestem zwolennikiem Humminbirdów, to w tym wyborze zdecydowałbym się ze względu na większy ekran na Garmina. Jak się go nauczysz to będziesz Pan zadowolony.


  • Paweł J, MARIUSZ 69 i Maciek K lubią to

#1808 ONLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 grudzień 2018 - 22:12

Mimo że jestem zwolennikiem Humminbirdów, to w tym wyborze zdecydowałbym się ze względu na większy ekran na Garmina. Jak się go nauczysz to będziesz Pan zadowolony.


Kolega twierdził że w Hummbirdzie będzie dokładniejszym odczyt tego co się dzieje pod wodą, to jego słowa oczywiście, zdecydowany już byłem na Garmina i powstrzymałem się przed podjęciem decyzji.

#1809 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 04 grudzień 2018 - 08:08

Będzie dokładniejszy po zmianie przetwornika na XHS 9 HDSI T. Standardowy XNT 9 SI 180 T powinien dawać podobne odczyty do GT 40. Wiele zależy od indywidualnych ustawień i pojęciu użytkownika o tym co robi. 


  • MARIUSZ 69 i Maciek K lubią to

#1810 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 07 grudzień 2018 - 13:52

Panowie co sadzicie o nowej Lowrence 9 TI z czujnikiem LIVE ? Za wszystkie komentarze bede bardzo wdzieczny ! Dzieki.



#1811 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 grudzień 2018 - 14:15

Klaudio, tego jest niewiele u nas- jeżeli ktokolwiek kupił z userów.

Generalnie po dodaniu 800khz jako funkcjonalnego sonaru bocznego, ta echosonda ma sens jak największy. Rozsądne pieniądze, 

mało kabli na łajbie. Mapy głębokości i struktury poskłada ci za free. 

Wiadomo, że rozdzielczość ekranu nie będzie jak w topowych sprzętach, gniazd podłączeń też mniej. Za to świeży soft, nowy ducer i potencjał modernizacyjny softu na przyszłość. 

Także teraz jest to sprzęt niewiele ustępujący helixom9 ,bo one mają zdaje się większe możiiwości połączenia w sieć.

Spokojnie patroluj YT, pojawią się nowe materiały i będziesz mógł ocenić jak TI2 wypada w praniu. 

Ja jestem bardzo ciekawy jak wyglądać będą StructureMap generowane przez echo w częstotliwości 800khz i nowa paleta kolorów w ramach Active Imaging


  • CLAUDIO i malinabar lubią to

#1812 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 07 grudzień 2018 - 15:20

Klaudio, tego jest niewiele u nas- jeżeli ktokolwiek kupił z userów.

Generalnie po dodaniu 800khz jako funkcjonalnego sonaru bocznego, ta echosonda ma sens jak największy. Rozsądne pieniądze, 

mało kabli na łajbie. Mapy głębokości i struktury poskłada ci za free. 

Wiadomo, że rozdzielczość ekranu nie będzie jak w topowych sprzętach, gniazd podłączeń też mniej. Za to świeży soft, nowy ducer i potencjał modernizacyjny softu na przyszłość. 

Także teraz jest to sprzęt niewiele ustępujący helixom9 ,bo one mają zdaje się większe możiiwości połączenia w sieć.

Spokojnie patroluj YT, pojawią się nowe materiały i będziesz mógł ocenić jak TI2 wypada w praniu. 

Ja jestem bardzo ciekawy jak wyglądać będą StructureMap generowane przez echo w częstotliwości 800khz i nowa paleta kolorów w ramach Active Imaging

Bo wlasnie kupilem,ale chcialbym wiedziec cos wiecej niz opowiesci sprzedajacego! Chociaz on jest zajebistym wedkarzem i nagral jakis tam filmik,ale w niskiej rozdzielczosci ! Kupilem,pomacamy,zobaczymy i cos sie dowiem ! Dzieki Maciej_K.



#1813 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 grudzień 2018 - 15:22

To w zasadzie nie masz za co dziękować - skoro już ją masz. ;)

W każdym razie jakbyś mógł - nagraj coś na wodzie w częstotliwościach 455 i 800- zapodaj pomocną linkę. My też potrzebujemy danych do analiz, a jak swój człek zapoda- tym bardziej wiarygodne są.


  • bassy i CLAUDIO lubią to

#1814 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 07 grudzień 2018 - 15:35

To w zasadzie nie masz za co dziękować - skoro już ją masz. ;)

W każdym razie jakbyś mógł - nagraj coś na wodzie w częstotliwościach 455 i 800- zapodaj pomocną linkę. My też potrzebujemy danych do analiz, a jak swój człek zapoda- tym bardziej wiarygodne są.

Wlasnie kupilem.......ale jeszcze nie doszla paczka do domu! Nagram,nagram ale ja troche starodawny jestem nie wiem czy w pierwszym wyjezdzie dam rade cos wyciagnac (jakies wnioski) .U mnie to z czasem przychodzi ...powoli dojde do wszystkiego. Wiem ze ma mozliwosci duze ,wifii ,bluetooth....i wiele innych ciekawostek! Dzieki raz jeszcze Maciej_K.



#1815 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 grudzień 2018 - 15:50

Dokładnie tak, jak piszesz, powoli poznawać urządzenie i jego obsługę- a wiele rzeczy można opanować w domu. Niech pomaga, bo złowić musisz sam.


  • CLAUDIO lubi to

#1816 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 grudzień 2018 - 19:11

Ale fajnie, że pojawi się forumowy user ti2 active. Szkoda że lepsza rozdziałka jest dopiero w hds
  • CLAUDIO lubi to

#1817 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 grudzień 2018 - 19:16

Wiesz, kupić urządzenie z ekranem Carbona w cenie TI2-  miód i malina, ale tak nie przejdzie- choć na początku akcji z Live/Ti2 takie wrzuty chodziły, podobnie jak te o jednym ducerze z 3D, bez modułu- dla HDS Live.


  • CLAUDIO lubi to

#1818 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 grudzień 2018 - 19:29

Shit storm był i się zmyl :) wyszło jak zwykle.jedyny + tego taki , że można bylo/Jest kupić carbona w dobrej cenie. Zaczyna to wyglądać jak w samsungu z tel. Co rok seria wyższa, a w gruncie rzeczy puder i niewielkie zmiany...powoli to zmierza, aby technologie podglądu na żywo było dla wszystkich. Ale to jeszcze trza kilka generacji, zanim wydoja swoja. Tak jak to było z si

#1819 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 grudzień 2018 - 20:40

Generalnie jak na razie widziałem to cena nowego hds9 live z ducerem 3in1 jest nieznacznie większa w porównaniu do carbona z dołożonym ducerem. W związku z tym carbony cenowo też strasznie w dół nie polecą

Użytkownik bassy edytował ten post 07 grudzień 2018 - 20:43

  • CLAUDIO lubi to

#1820 OFFLINE   grizzli

grizzli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 19:28

Witam.

-lowrance Elite 5 ti
-lowrance Elite 7 ti
różnica to tylko wielkość ekranu?
Czy w 7 są jakieś funkcje których nie ma w 5 ??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych