Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze pudełka jaziowo-kleniowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
234 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:13

Daleko mam do Odry, moja Rzeka też jej nie przypomina, a Huntery są malina!

Klenie upodobały sobie szczególnie Brombe 25mm.

Jest albo selektywna, albo małych Kleni nie ma ( :lol: ) bo najmniejsze jakie się wieszały miały 45+

 

Załączony plik  mms_img967512532.jpg   108,45 KB   38 Ilość pobrań

 

Załączony plik  mms_img-1304055473 (1).jpg   53,11 KB   30 Ilość pobrań


  • Jack__Daniels, TomekSudety i LOBO47 lubią to

#122 OFFLINE   tebe

tebe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 358 postów
  • Imię:Tomasz

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:20

Daleko mam do Odry, moja Rzeka też jej nie przypomina, a Huntery są malina!

Klenie upodobały sobie szczególnie Brombe 25mm.

Jest albo selektywna, albo małych Kleni nie ma ( :lol: ) bo najmniejsze jakie się wieszały miały 45+

 

attachicon.gifmms_img967512532.jpg

 

attachicon.gifmms_img-1304055473 (1).jpg

To widać ja nie umiem na nie łowić...

 

Ładne rybki.



#123 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:25

.... kwestia gdzie i jak łowimy. Na Odrze, Ślęzie i Bystrzycy Bromby sprawdzają mi się znakomicie, natomiast na Instynkty mam zdecydowanie mniej brań niż np. na Sieki, małe Salmiaki, czy Rapalki .... i nie jest to kwestia "przekonania" ponieważ, gdy naczytałem się o "super" instynktach to próbowałem łowić przede wszystkim na nie .... i łowiłem, ale zdecydowanie lepsze okazały się  inne przynęty :)

 

J.


  • pit1982 lubi to

#124 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:47

@bjpol - zdradź jeśli to nie tajemnica na jakie Sieki i Salmiaki bo Instynkt 4 i 3 to jedne z moich najskuteczniejszych woblerów na wymienionych przez Ciebie małych rzekach.



#125 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 29 styczeń 2015 - 14:53

Z moich obserwacji wynika ( pomijam aspekt wyboru miejsca połowu miejsc, sposobu prowadzenia wabia, zachowania się nad wodą bo o tym z forumowych zasobów można byłoby encyklopedie  stworzyć) że najważniejsze przy łowach na smużaki jest to, by przy prowadzeniu ich żaden cm żyłeczki nie dotykał tafli wody.

Może to banał, ale wg mnie decyduje o tym, czy Kleń trzasnie czy spierniczy...

Ale ten fortel może nie mieć znaczenia na innych łowiska.

W każdym bądź razie na moim poligonie ma ogromne.

Wiadomo jak pracuje smużak.

W podobne drgania wpada żyłka przed smużką przyklejona do tafli wody.

Napewno nie zachęca to do ataku, a wręcz przeciwnie.

Ale to tylko takie moje zdanie poparte doświadczeniem przy smużeniu...  :)



#126 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 29 styczeń 2015 - 22:42

Ze swojej strony mogę polecić Hunter Chrabąszcz,Wobi, Paul Van Black,Igiełka i Pchełka Janusza Widła oraz wobki Forecasta. Szczególnie nie nastawiam się na klenie i jazie ale te woblery wystarczają mi przy okazyjnym łowom tych rybek działają.Przeważnie łowię na Pisie i Narwi oraz Szkwie :) Dodam jezeli widzę klenia np za kamieniem  to owada staram się  rzucać mu prawie na głowie branie natychmiastowe , ale gorzej z zacięciem :)


Użytkownik maciek17_mi edytował ten post 29 styczeń 2015 - 22:45


#127 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 29 styczeń 2015 - 23:18

Nie ma co zamykać kabłąka (chyba, że jeszcze w trakcie lotu wabia), bo nie zdążysz-przytrzymanie ręką szpuli sprawdza się dużo lepiej :) a w razie braku ataku, zawsze można pozwolić wabikowi na chwilę swobodnego spływu.

#128 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 30 styczeń 2015 - 08:45

Fajnie byłoby zrobić test, który polegałby na łowieniu na jedną przynętę do której jesteśmy przekonani. W teście musiałoby wziąć udział kilku wędkarzy i każdy zapraszałby na swoją wodę. Ciekawe czy moje doświadczenie w łowieniu kleni sprawdziłoby się na innych wodach i odwrotnie, czy doświadczenie w łowieniu kleni przez innych wędkarzy sprawdziłoby się na moich miejscówkach?

 

W ubiegłym roku byłem w Szwecji i przyglądałem się (na tyle na ile było to możliwe) jak łowią inni. Każdy z nas trochę inaczej prowadził przynętę, u każdego coś się różniło. Dlatego jestem tak ciekawy jak wyszedł by taki test.

 

Arek X a powiedz jak rzucasz smużaka? pod czy z prądem? Zauważyłem, że jak się spławia z prądem to żyłka może dotykać wody bo i tak pierwsza nad głowę klenia wpływa przynęta, a żyłka później. Odwrotnie jest jak rzuca się pod prąd i takich miejsc nie lubię bo trzeba się nagimnastykować, żeby prawidłowo poprowadzić przynętę. Mam taką jedną miejscówkę, gdzie wpływają klenie 50+ ale zazwyczaj mogę je tylko pooglądać i pewnie większą szansę miałbym na kukurydze, albo jakiegoś robaka niż na sztuczne przynęty. Jest tam zwalone drzewo, które przedziela rzeczkę swoim pniem za którym nurt mocno zwalnia i ryby mają czas, dużo czasu, żeby przyjrzeć się przynęcie. Niestety w tym konkretnym miejscu nie mam możliwości, żeby przynętę spławić bo po ewentualnym braniu ryby spierdzielą pod konar i to będzie koniec holu.



#129 Guest_tarpio_*

Guest_tarpio_*
  • Guests

Napisano 30 styczeń 2015 - 09:01

Daleko mam do Odry, moja Rzeka też jej nie przypomina, a Huntery są malina!

Klenie upodobały sobie szczególnie Brombe 25mm.

Jest albo selektywna, albo małych Kleni nie ma ( :lol: ) bo najmniejsze jakie się wieszały miały 45+

 

attachicon.gifmms_img967512532.jpg

 

attachicon.gifmms_img-1304055473 (1).jpg

U mnie na jednym z kanałów Odry na klenie rewelacyjny jest spirit7. Ale tylko w niebieskim kolorze i prowadzony z opadu lub wolno przy powierzchni (na tyle ile się da). Jeśli uda mi się wypatrzyć stado kleni pod przeciwległym brzegiem to prawie zawsze w pierwszych rzutach mam branie podczas opadu woblera. Nie wiem czym to jest spowodowane ale inne kolory spirita ryby ignorują.


  • Guzu, Kamil Z. i Jack__Daniels lubią to

#130 OFFLINE   Bluzer

Bluzer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Kamil

Napisano 30 styczeń 2015 - 09:16

Kiedyś Marek Kaczówka pisał o skuteczności niebieskiego koloru przy połowie kleni. Coś w tym jest bo i ze mną chuby chetniej wspólpracują gdy gdy wabik ma niebieski akcent



#131 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 30 styczeń 2015 - 09:29

U mnie na jednym z kanałów Odry na klenie rewelacyjny jest spirit7. Ale tylko w niebieskim kolorze i prowadzony z opadu lub wolno przy powierzchni (na tyle ile się da). Jeśli uda mi się wypatrzyć stado kleni pod przeciwległym brzegiem to prawie zawsze w pierwszych rzutach mam branie podczas opadu woblera. Nie wiem czym to jest spowodowane ale inne kolory spirita ryby ignorują.

 

Sprobuj takiej techniki przy uzyciu hermesa (moze byc niebieski). Mialem jeszcze lepsze wyniki ze Spiritem. Hermes jest wyzszy. Nurt go prowadzi w wachlarzu lepiej podczas takiego opadu.

 

U mnie technika skuteczna na klenie...i na brzany (te hiszpanskie).

 

k3.JPG

 

P1000680.JPG


  • Kamil Z., Jack__Daniels, Night_Walker i 1 inna osoba lubią to

#132 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 30 styczeń 2015 - 10:22

Arek X a powiedz jak rzucasz smużaka? pod czy z prądem? Zauważyłem, że jak się spławia z prądem to żyłka może dotykać wody bo i tak pierwsza nad głowę klenia wpływa przynęta, a żyłka później. Odwrotnie jest jak rzuca się pod prąd i takich miejsc nie lubię bo trzeba się nagimnastykować, żeby prawidłowo poprowadzić przynętę. Mam taką jedną miejscówkę, gdzie wpływają klenie 50+ ale zazwyczaj mogę je tylko pooglądać i pewnie większą szansę miałbym na kukurydze, albo jakiegoś robaka niż na sztuczne przynęty. Jest tam zwalone drzewo, które przedziela rzeczkę swoim pniem za którym nurt mocno zwalnia i ryby mają czas, dużo czasu, żeby przyjrzeć się przynęcie. Niestety w tym konkretnym miejscu nie mam możliwości, żeby przynętę spławić bo po ewentualnym braniu ryby spierdzielą pod konar i to będzie koniec holu.


Ja rzuty wykonuje prostopadle do nurtu, bądź w dół rzeki po skosie a i równolegle do kierunku prądu.
Nigdy nie rzucałem pod prąd.
Co tyczy się żyłki to miałem na myśli niedotykanie jej przy prowadzeniu np wachlarzem czy pod prąd na uniesionym kijku i napiętej żyłce.
Przy spławianiu smużaka nie uchronimy się tego, że żyłka nie będzie dotykać wody.
Będzie i to często tak, że przy nie spodziewanym ataku nie zdążymy nawet ruszyć kijkiem ;)
W dryfie, żyłeczka leżąca na wodzie nie płoszy ryb.
Częste ataki na spławianego dowodzą tej teori- myślę tu o swojej wodzie.
Po rzucie spławiam wabia na wysokość miejsca, gdzie smużak będzie ,,startował" na potencjalne stanowiska Kleni.

Użytkownik Arek X edytował ten post 30 styczeń 2015 - 14:15


#133 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2015 - 11:16

@bjpol - zdradź jeśli to nie tajemnica na jakie Sieki i Salmiaki bo Instynkt 4 i 3 to jedne z moich najskuteczniejszych woblerów na wymienionych przez Ciebie małych rzekach.

 
 
.... takiej wielkości i kształtu, kolory różne.
 
J.

Użytkownik milupa edytował ten post 19 luty 2015 - 10:31
zasady wstawiania zdjęć

  • peekol lubi to

#134 Guest_tarpio_*

Guest_tarpio_*
  • Guests

Napisano 30 styczeń 2015 - 11:31

 

 
 
 
.... takiej wielkości i kształtu, kolory różne.
 
J.

 

Wszystko zależy od wody i oczywiście upodobań ryb.



#135 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 12:02

Nie ma co zamykać kabłąka (chyba, że jeszcze w trakcie lotu wabia), bo nie zdążysz-przytrzymanie ręką szpuli sprawdza się dużo lepiej :) a w razie braku ataku, zawsze można pozwolić wabikowi na chwilę swobodnego spływu.

Próbuje różnych technik prowadzenia co nie zmienia faktu iż łowiąc ma smuzaki dużo brań jest pustych ,ale łowienie te wynagradza sporą liczbę brań przez co Sam na pewno wiesz ;)



#136 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 30 styczeń 2015 - 12:27

Próbuje różnych technik prowadzenia co nie zmienia faktu iż łowiąc ma smuzaki dużo brań jest pustych ,ale łowienie te wynagradza sporą liczbę brań przez co Sam na pewno wiesz ;)

To też zależy mocno od dnia i aktywności ryb. Bywają wyjazdy, że skuteczność zacięć sięga spokojnie 90%, jak nie lepiej. A bywają dni, że zasysają jakoś tak półgębkiem, często pudłując, lub rezygnując z ataku w ostatniej chwili, co czasem jest mylone z braniem ;)
Mi się wtedy sprawdza zejście w dół z rozmiarem wabika.

#137 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2015 - 12:41

.... takiej wielkości i kształtu, kolory różne.

 

Dzięki. Hornetom rzadko daję szanse i już dawno nic na nie nie złapałem. Oprócz jednej staaaarej 2, która rzadko zawodzi...



#138 Guest_tarpio_*

Guest_tarpio_*
  • Guests

Napisano 30 styczeń 2015 - 14:47

Sprobuj takiej techniki przy uzyciu hermesa (moze byc niebieski). Mialem jeszcze lepsze wyniki ze Spiritem. Hermes jest wyzszy. Nurt go prowadzi w wachlarzu lepiej podczas takiego opadu.

 

U mnie technika skuteczna na klenie...i na brzany (te hiszpanskie).

 

k3.JPG

 

P1000680.JPG

Nie łowiłem na hermesy choć czytałem że to bardzo łowne woblery. Dzięki za radę. Spróbuję.


  • Guzu lubi to

#139 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 30 styczeń 2015 - 16:29

Na lubelskiej Wiśle i Wieprzu na Huntera nie złowiłem jeszcze żadnej ryby, a na Lipke, Sieki łowię jazie i klenie...

Najlepiej kup woblery z tego regionu gdzie zamierzasz wędkować wtedy będziesz miał pewność że są skuteczne.

U mnie z miejscowych "dlubaczy" Nr.1 to J.Widel ale on smuzakow niw robi.



#140 OFFLINE   maciek17_mi

maciek17_mi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:49

U mnie z miejscowych "dlubaczy" Nr.1 to J.Widel ale on smuzakow niw robi.

Pchełką można smuzyć :)


Użytkownik maciek17_mi edytował ten post 30 styczeń 2015 - 21:49





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych