Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Perełka z okręgu Zamość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • Lokalizacjapołudniowy wschód

Napisano 26 listopad 2013 - 01:32

Kolega się podzielił linkiem. Po przeczytaniu zawartości autentycznie odjęło mi mowę. Nie wiem jak się do tego ustosunkować. "Logika" wywodu zgasiła moje resztki nadziei na lepsze jutro dla polskich wód. Ryb u nas jeszcze długo nie będzie. Ich liczna obecność jest po prostu nieuzasadniona ekonomicznie, społecznie niepotrzebna i niebezpieczna ekologicznie.

To sąsiedni okręg. Już tak ładnie im się lipień odradzał. Z pstrągiem też zaczynało być miejscami lepiej. Z miłości do Wieprza chciałem na 2014 roczną opłacać, mimo że to kawałek.

Teraz się obawiam że się wezmą i za nas...

 

Cóż, tu jest Polska. Rybom nie wolno dożywać starości.

 

http://www.pzw.org.p...ezyca_na_ziemie


Użytkownik hoin edytował ten post 26 listopad 2013 - 01:34

  • skalka lubi to

#2 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 26 listopad 2013 - 08:28

Smutne jest to co przeczytałem.
Więcej słów szkoda na komentowanie tych przemyśleń.

#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 26 listopad 2013 - 09:02

Ot życie, nasz kochany prezes efektów napełniających sakwę po 2 latach od wprowadzenia zmian oczekuje.
Prawa nie miało się udać w tak krótkim czasie, dobrze że nie pozdejmował odcinków NK, 
liczba wędkarzy górskich wzrosła by zapewne z 300 do 1300, szkoda że tylko na jeden sezon i w wiadomym celu.



#4 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 26 listopad 2013 - 09:12

Strasznie zaściankowe myślenie... takich bzdetów to już dawno nie czytałem.



#5 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 listopad 2013 - 09:34

Pan Prezes chyba szykuje się do awansu. :rolleyes:
Jak go podszkolą, może objąć tekę w ministerstwie Flisactwa i Rybołownictwa. Będzie prześwietnym słupem do ogłaszania kolejnych sukcesów w zarządzaniu naszymi bogactwami oraz w tłumaczeniu dlaczego ta mniej rozgarnięta część polskojęzycznej społeczności lokalnej - tymczasowo między Odrą a Bugiem - tego nie docenia. :)

Pozdrawiam
Grzesiek



#6 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 26 listopad 2013 - 11:05

Tego Pana ktoś powinien z księżyca na ziemię sprowadzić.

 

Jak zwykle krótkoterminowe myślenie i działanie.

 

Gratuluję cierpliwości może Karpia wpuścić do górskich - będzie taniej i się zwróci.

Kiedy wreszcie ci ludzie pojmą, że do ryb łososiowatych warto dokładać tak jak już dawno zrozumieli to gdzie indziej ???


  • hlehle lubi to

#7 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2670 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 26 listopad 2013 - 11:44

Większych bzdur to dawno nie czytałem.


Użytkownik Artech edytował ten post 27 listopad 2013 - 22:56


#8 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 listopad 2013 - 12:21

PZW to jakaś choroba w polandii i jak widzę antidotum brak :P 



#9 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 12:28

 

Gratuluję cierpliwości może Karpia wpuścić do górskich - będzie taniej i się zwróci.

 

 

Kolega to samo stwierdził - należy karasia wpuścić. Szybkie przyrosty, łatwa hodowla itd.

Te pstragi to jakaś pomyłka ... nie kalkulują się.



#10 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 26 listopad 2013 - 12:30

Kompletna żenada  ale to i tak dobrze co ma powiedzieć okręg Mazowiecki który nie ma nawet jednej rzeczułki górskiej o przeciętnym rybostanie a o "no killu" tam chyba nikt nie marzy :) Tam trzeba siąść i płakać albo nie raczej wziąć się do roboty panowie ;)



#11 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2013 - 12:32

Mazowsze nie ma pstrągowego no kill, bo nie ma co kill. Nasze "wody górskie" to od lat fikcja.



#12 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 26 listopad 2013 - 12:32

Kompletna żenada  ale to i tak dobrze co ma powiedzieć okręg Mazowiecki który nie ma nawet jednej rzeczułki górskiej o przeciętnym rybostanie a o "no killu" tam chyba nikt nie marzy :) Tam trzeba siąść i płakać albo nie raczej wziąć się do roboty panowie ;)

 

A może się zdziwimy mocno trzymam za to kciuki jest szansa na taki odcinek są już konkretne działania w tym kierunku czas pokarze co z tego wyjdzie :)

 

Wracając do Zamościa - najsmutniejsze jest ich błędne podejście do biznesu. Bo przecież o kasę chodzi nie ma się co oszukiwać. Boli ich, że dokładają i że może się to nie zwrócić.

 

Wolą bezpieczny model i asekuracyjny plan biznesowy.

Ale tak się nie osiąga sukcesu tylko stoi się w miejscu albo cofa w rozwoju.

 

A jakby złożyć taki plan na łowiska specjalne, postarać się o dofinansowanie w ramach rozwoju turystyki i regionu z UE przecież to można zrobić i mogło by to zrobić PZW. Tylko trzeba trochę pokombinować, napracować się przy wniosku no i przedewszystkim przejść kontrole a w ich przypadku mogło by się to źle skończyć


Użytkownik Pszemo edytował ten post 26 listopad 2013 - 12:38


#13 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 26 listopad 2013 - 13:17

Legendarne rzeki Roztocza znam od lat. Łowiłem tam kapitalne pstrągi i lipienie jednocześnie podziwiałem potencjał tych wód . Wtedy problemem była zbyt duża presja na te łowiska a tym samym za duża eksploatacja tychże. Wówczas składkę opłacało ponad dwa tysiące wędkarzy. Dzisiaj trzystu. Warto sobie zadać pytanie czemu tak się stało i gdzie leży przyczyna takiego stanu rzeczy. Otóż w gospodarce tymi rzekami były i dobre chwile jak wprowadzenie górnego wymiaru ale chyba tylko po to by za rok z tego rozwiązania zrezygnować. Powstały odcinki no kill z tym, że nie mają łatwego życia bo choćby ten na Porze istniał przez rok a później został ograniczony do tylko małego fragmentu rzeki. Na Białej Ładzie podniesiono wymiar ochronny dla pstrąga po czym go zdjęto. Później pojawiła się ekspansja kajakowa a razem z nią szereg fatalnych melioracji bo przecież drzewa przeszkadzały spływającym. W jakim celu przeprowadzono kolejną meliorację rzeki Por nie wiem do dzisiaj. Właściwie jedynym promykiem nadziei są działania Salmo Klubu, który zresztą został w tekście ze strony Zamościa wprost upokorzony. Prawdę powiedziawszy jesteśmy świadkami upadku rzek Roztocza i takiej szarpaniny zamiast logicznie prowadzonej gospodarki. Moim zdaniem ktoś za te ostatnie lata jest odpowiedzialny a tych wspaniałych łowisk po prostu szkoda.


Użytkownik Zielony edytował ten post 26 listopad 2013 - 20:22

  • skalka lubi to

#14 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 listopad 2013 - 17:32

A ja napiszę tak trzeba być osobą bardzo odważną albo ...........(każdy podstawia co chce) żeby coś takiego opublikować i jeszcze się pod tym podpisać. Mówiąc krótko jaki Prezes taki stan wód i gospodarka teraz czekam na cud gospodarczy w wymiarze kosmicznym na tych wodach. Tylko chłopaków z Salmo żal. Andrzej trzymajcie się, aż mnie zatkało :(   



#15 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 807 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 21:18

Ręce i nie tylko opadają.



#16 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 listopad 2013 - 22:28

Panowie, jedna uwaga, tylko pstrągi, czy inne ryby też? Tylko wody górskie, czy inne też? Lubimy sandacze, czy lipienie?

Proszę, troszkę mniej emocji, a więcej rozwagi. Takie decyzje nie są łatwe, zwróćcie uwagę na ilość wody w okręgu zamojskim i odnieście to do liczebności członkowskiej. Jedyne pieniądze okręgu pochodzą ze składek. 

 

Nie chcę być adwokatem diabła, ale pomyślcie Panowie chwilę, a potem ferujcie wyroki. Wypowiedź jest warta zastanowienia, a nie tylko potępienia.



#17 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 26 listopad 2013 - 22:38

Tego Pana ktoś powinien z księżyca na ziemię sprowadzić.

 

Jak zwykle krótkoterminowe myślenie i działanie.

 

Gratuluję cierpliwości może Karpia wpuścić do górskich - będzie taniej i się zwróci.

Kiedy wreszcie ci ludzie pojmą, że do ryb łososiowatych warto dokładać tak jak już dawno zrozumieli to gdzie indziej ???

Na księżyc to powinno się ich posłać.


  • Pszemo lubi to

#18 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 22:51

Panowie, jedna uwaga, tylko pstrągi, czy inne ryby też? Tylko wody górskie, czy inne też? Lubimy sandacze, czy lipienie?

Proszę, troszkę mniej emocji, a więcej rozwagi. Takie decyzje nie są łatwe, zwróćcie uwagę na ilość wody w okręgu zamojskim i odnieście to do liczebności członkowskiej. Jedyne pieniądze okręgu pochodzą ze składek. 

 

Nie chcę być adwokatem diabła, ale pomyślcie Panowie chwilę, a potem ferujcie wyroki. Wypowiedź jest warta zastanowienia, a nie tylko potępienia.

 

Ale co ma piernik do wiatraka?



#19 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 listopad 2013 - 00:41

Daniel, nie rozumiem wiatraka, zadzwoń, pogadamy. 



#20 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 listopad 2013 - 00:43

Większych bzdur to dawno nie czytałem.

Ja za to czytam podobne bzdury niemal codziennie. ;)

Pozdrawiam
Grzesiek


Użytkownik Maynard edytował ten post 28 listopad 2013 - 03:09