Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konserwacja sprzętu - smary i smarowanie

serwis kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1350 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 październik 2014 - 16:02

Gdyby mialaby pojawic sie lista chetnych na smar molykote...to jednym z chetnych bede ja :)

 

Tak na zapas nieco sie zapisuje - wciaz jeszcze mam ow bialy specyfik.



#502 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 07 październik 2014 - 17:18

Namówiłeś mnie ;)  I ja chętnie wypróbuje.  Żebym jeszcze tylko sam smarował swoje kołowrotki :lol:



#503 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 08 październik 2014 - 12:28

Witam za miecha okolo moze 2 bedę miał tego penna 2oz w puszce po 30 zł ze 20 sztuk a może i 100 kto wie ? hehehe

Jak będą chętni.

Pozdrawiam


Użytkownik Albatros edytował ten post 08 październik 2014 - 12:34


#504 OFFLINE   Koincydencja

Koincydencja

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 08 październik 2014 - 19:06

Się już jeden chętny znajdzie jakby co...



#505 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 837 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 październik 2014 - 13:29

Się już jeden chętny znajdzie jakby co...

Drugi  - hehehe.



#506 OFFLINE   IRON_2010

IRON_2010

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Marcin

Napisano 18 październik 2014 - 21:51

Witam , mam pytanie czy może ktoś używał takiego smaru , pasty  do smarowania kołowrotka , można by tego użyć do przesmarowania stradica ?  http://smary.elub.pl...olykote-d-paste



#507 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 21 październik 2014 - 13:54

Jestem po presmarowaniu pierwszego młynka (Team Dragon FD735) smarem Penn zamówionym dzięki uprzejmości kolegi godski i musze powiedzieć, że mazidło daje radę. Na początku kołowrotek chodził z dużym oporem i nie byłem zadowolony ale w miarę łowienia rozkręcił się i teraz działa naprawdę fajnie choć nie jest to ten typ smaru na którym korba zrobi 20 obrotów przy jednym pociągnięciu ale kołowrotek ten używam do orania z opadu i finezja mi tu nie potrzebna.



#508 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 październik 2014 - 16:22

Molykote Panowie po testach?, jakieś wnioski? :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 21 październik 2014 - 16:22


#509 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 21 październik 2014 - 16:33

Witam za miecha okolo moze 2 bedę miał tego penna 2oz w puszce po 30 zł ze 20 sztuk a może i 100 kto wie ? hehehe

Jak będą chętni.

Pozdrawiam

 

Chętnie wezmę na testy jedną puszkę 



#510 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 21 październik 2014 - 18:50

Molykote Panowie po testach?, jakieś wnioski? :)

Wnioski mam takie, że to świetny smar do smarowania łożysk w piastach i suporcie mojego roweru bo jest mało podatny na wymywanie przez wodę. Do kołowrotków jednak się moim zdaniem nie nadaje - jest za gęsty.



#511 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 październik 2014 - 19:29

Ewentualnie do zęby do młynków do cięższego zastosowania (sum, troć, morze...) 



#512 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 23 październik 2014 - 17:48

Wnioski mam takie, że to świetny smar do smarowania łożysk w piastach i suporcie mojego roweru bo jest mało podatny na wymywanie przez wodę. Do kołowrotków jednak się moim zdaniem nie nadaje - jest za gęsty.

Paweł ale stwierdziłeś to z praktyki czy tylko słyszałeś o tym smarze, że się nie nadaje do smarowania kołowrotków bo jest za gęsty, a swoją drogą napisałeś "mało podatny na wymywanie przez wodę", to chyba dobrze bo będzie przylegał do trybików i nawet jak się coś (woda) do środka dostanie to nie zrobi krzywdy.


Użytkownik toked1971 edytował ten post 23 październik 2014 - 17:56


#513 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 23 październik 2014 - 20:40

Paweł ale stwierdziłeś to z praktyki czy tylko słyszałeś o tym smarze, że się nie nadaje do smarowania kołowrotków bo jest za gęsty, a swoją drogą napisałeś "mało podatny na wymywanie przez wodę", to chyba dobrze bo będzie przylegał do trybików i nawet jak się coś (woda) do środka dostanie to nie zrobi krzywdy.

Mam ten smar bo zamówiłem tutaj w pierwszym rzucie. Jest za gęsty i kropka. A jego brak wymywania przez wodę - ja nie łowię pod wodą lecz nad więc taka jago cecha mi jest nie potrzebna w kołowrotku za to w rowerze górskim którym jadę przez błoto po piasty jak najbardziej.


  • popper lubi to

#514 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 23 październik 2014 - 21:23

Mam ten smar bo zamówiłem tutaj w pierwszym rzucie. Jest za gęsty i kropka. A jego brak wymywania przez wodę - ja nie łowię pod wodą lecz nad więc taka jago cecha mi jest nie potrzebna w kołowrotku za to w rowerze górskim którym jadę przez błoto po piasty jak najbardziej.

Dobre, naprawdę dobre to z tym łowieniem nad wodą a nie pod, udało Ci się, ale skoro już wypowiedziałeś swoje zdanie, że nie nadaje się do kołowrotka, to może napisz coś, dlaczego jest taki zły, bo zasadniczo tylko napisałeś, że jest za gęsty i kropka, a to ciut za mało. Oczywiście jeżeli w ogóle przesmarowałeś kołowrotek i możesz coś więcej napisać. A czy w Twoim rowerze górskim którym jedziesz przez błoto po piasty nadaje się jak najbardziej, to na tym forum jest mało interesujące.



#515 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 23 październik 2014 - 21:32

CZy to trudno zrozumieć że jest za gęsty? Jest tak gęsty, że powoduje wewnętrzne opory w pracy mechanizmu co powoduje konieczność kręcenia z większą siłą. Może jakbym nim przesmarował Stellę na milionie łożysk to odczucia byłyby inne ale w Red Arcu niestety były takie jak piszę. Dodatkowo smar na pinionie po jednym łowieniu dodatkowo jakby się zbrylił. Szkoda, że mieszkasz tak daleko bo mam w domu 10 różnych smarowideł to byś mógł porównać - różnicę czuć nawet w palcach. Nie namawiam nikogo do swojego zdania - smaruj czym chcesz.



#516 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 23 październik 2014 - 21:55

Koledzy a nie myśleliście,żeby wykupić wszystkie smary z CPN'u, wj... go jednego gara i wymieszać ze sobą....Może by powstało panaceum na wszelkie szmery w kołowrotku. Na giełdzie jerkbait.pl coraz trudniej trafić kołowrotek w które Polak swoich rąk nie wkładał. A juz takiej np stelli kilkuletniej, porządnie dotartej i nieotwieranej to ze świeczką szukać.  O dziwo czy stary czy nówka z półki sklepowej,czy za dwie stówki czy za dwa tysie, przed sezonem czy po sezonie, czy był łowiony czy nie, każdy musi mieć margarynę wymienioną na nową,a najlepiej taką co  w wiadrze można kupić, żeby przypadkiem nie przybrakło  ;)


  • godski i Doman lubią to

#517 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 październik 2014 - 07:50

Molykote Panowie po testach?, jakieś wnioski? :)

 

Bardzo zadowolony jestem z tego smaru.

Otrzymalem go kilka miesiecy temu. 
Przesmarowalem jeden kolowortek - Stella 2500 JDM...i pojechalem na tydzien na ryby (lowienie codziennie po jakies 12-14 godzin). 

Zlowilem bardzo duzo ryb, w tym sporo ryb duzych. Z pracy kolowrotka bylem bardzo zadowolony. Smar idealnie sie rozprowadzil po kolowrotku. Nie bylo efektow roznych oporow podczas bardzo wolnego zwijania. Nie bylo wrazenia suchego kolowrotka. 
Po tym tescie przesmarowalem nim jeden z kolowrotkow, ktory od lat dzielnie sluzyl w moim arsenale - Certate 2500R. 

Bylem zdumiony (pozytywnie) jak bardzo ten kolowrotek zyskal (wczesniej pracowal m.in. na Daiwa Molybden czy Timken Synthethic). Praca rowna, cichcza, czuc ze smar bardzo dobrze sie rozprowadzil. 

Takze w tym roku mialem okazje zastosowac ten bialy smar zarowno do kolowrotka z posuwem na walku, jak i na mimosrodzie. W obu przypadkach sprawdzil sie kapitalnie. 

Po kilku godzinach lowienia, zarowno Certate jak i Stella kreca kompletnie bez oporow wynikajacych z obecnosci smaru. Mocne zakrecenie korbka i puszczenie jej skutkuje w obu kolowortkach conajamniej kilkunastoma obrotami tejze korbki (a kilkudziesioma obrotami rotora kolowrotka).

Jesli w najblizszym czasie bede smarowal jakikolwiek swoj kolowrotek spiningowy, to z pewnoscia zastosuje wlasnie ten bialy smar Molycote.

Ponadto umiescilem w tym watku wpis o checi kupienia kolejnej porcji tego smaru - podzielilem sie nim z Kolegami...

Mam nadzieje, ze komus moja opinia w czyms pomoze

 

Pozdrawiam

 

Guzu

 

p.s. roweru gorskiego nie posiadam


Użytkownik Guzu edytował ten post 24 październik 2014 - 10:58

  • Zwierzu i toked1971 lubią to

#518 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 24 październik 2014 - 08:00

Bardzo zadowolony jestem z tego smaru.

Otrzymalem go kilka miesiecy temu. 
Przesmarowalem jeden kolowortek - Stella 2500 JDM...i pojechalem na tydzien na ryby (lowienie codziennie po jakies 12-14 godzin). 

Zlowilem bardzo duzo ryb, w tym sporo ryb duzych. Z pracy kolowrotka bylem bardzo zadowolony. Smar idealnie sie rozprowadzil po kolowrotku. Nie bylo efektow roznych oporow podczas bardzo wolnego zwijania. Nie bylo wrazenia suchego kolowrotka. 
Po tym tescie przesmarowalem nim jeden z kolowrotkow, ktory od lat dzielnie sluzyl w moim arsenale - Certate 2500R. 

Bylem zdumiony (pozytywnie) jak bardzo ten kolowrotek zyskal (wczesniej pracowal m.in. na Daiwa Molybden czy Timken Synthethic). Praca rowna, cichcza, czuc ze smar bardzo dobrze sie rozprowadzil. 

Takze w tym roku mialem okazje zastosowac ten bialy smar zarowno do kolowrotka z posuwem na walku, jak i na mimosrodzie. W obu przypadkach sprawdzil sie kapitalnie. 

Po kilku godzinach lowienia, zarowno Certate jak i Stella kreca kompletnie bez oporow. Mocne zakrecenie korbka i puszczenie jej skutkuje w obu kolowortkach conajamniej kilkunastoma obrotami tejze korbki (a kilkudziesioma obrotami rotora kolowrotka).

Jesli w najblizszym czasie bede smarowal jakikolwiek swoj kolowrotek spiningowy, to z pewnoscia zastosuje wlasnie ten bialy smar Molycote.

Ponadto umiescilem w tym watku wpis o checi kupienia kolejnej porcji tego smaru - podzielilem sie nim z Kolegami...

Mam nadzieje, ze komus moja opinia w czyms pomoze

 

Pozdrawiam

 

Guzu

 

p.s. roweru gorskiego nie posiadam

Dzięki Danielu za wyczerpującą opinię. Zdania więc wychodzi na to, że są póki co podzielone. Ja również nie mam jakiś zastrzeżeń do tego smaru. Posmarowałem nim multika exsence dc i nie stwierdzam większych oporów kręcenia niż w oryginale gdzie tego smaru było jakby kot napłakał.

Ma dobrą lepkość moim zdaniem i lepszy chociażby od smarmaxa. Może jeśli się go nałoży zdecydowanie za dużo wtedy opory występują, bo faktycznie jest gęsty, ale przy umiarkowanym dozowaniu cięższego kręcenia nie stwierdzam okiem amatora ;)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 24 październik 2014 - 08:01


#519 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2014 - 08:49

Daniel, używasz go na wałek posuwu i ośkę ?


Użytkownik godski edytował ten post 24 październik 2014 - 11:23


#520 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 24 październik 2014 - 08:55

Daniel, używasz Godlewski na wałek posuwu i ośkę ?

Daniel używa Cię między innymi do posuwu? :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek, multiplikator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych