Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konserwacja sprzętu - smary i smarowanie

serwis kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1350 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 29 styczeń 2016 - 17:56

sądzę ,że werdykt o smarze na podstawie jednego kołowrotka jest mało wnoszący, akurat dg10 to świetny smar jak ma się świadomość do czego się nadaje, a dzisiaj ogromna rzesza ultralajtowców i wędkarzy podlodowych ceni sobie leciutką pracę młynka :)

No właśnie. Jedynie do czego może się nadać to do młynków ultralajt gdzie potrzebne są niskie opory toczenia, ale przecież wg. Shimano jest to jeden z najgętszych smarów polecany do przekładni. Lubię jak kolowrotek po przesmarowaniu stawia lekki opór, który i tak po kilku godzinach kręcenia zaniknie. Więc krótko... Dg10 nie dla mnie.

#862 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 styczeń 2016 - 11:21

Amazon.com
chyba też go wypróbuję bo tani jest a całkiem fajnie wygląda :-)

 

Tak kolorowo nie jest. Przy wysyłce do Polski trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z wysyłką (kilkanaście $) i zaliczkami na poczet opłat celnych (Przy smarze Ardent, dolicza te opłaty już przy 2 sztukach) także mało opłacalne w ten sposób.



#863 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 30 styczeń 2016 - 14:28

Koledzy czy naprawdę nikt nie ma nadmiarowej ilości smaru i oliwki by odsprzedać? Założyłem temat w dziale kupię ale być może tam serwisujący młynki koledzy nie zaglądają.

#864 OFFLINE   przemos

przemos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Przemek

Napisano 31 styczeń 2016 - 16:40

Jaki polecacie smar do Spro Red Arc do przekładni oraz do łożysk???



#865 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 styczeń 2016 - 17:19

Jaki polecacie smar do Spro Red Arc do przekładni oraz do łożysk???

Taki jak do Zauberów, Stradików, Pennów, Jaxonów i innych.

Czyli niebieski Penn, czerwony Quantum Hot Sauce, Shimano DG 6/DG10, żółty Ardent.



#866 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 31 styczeń 2016 - 17:29

.


Użytkownik didi edytował ten post 31 styczeń 2016 - 17:30


#867 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 31 styczeń 2016 - 18:54

Taki jak do Zauberów, Stradików, Pennów, Jaxonów i innych.

Czyli niebieski Penn, czerwony Quantum Hot Sauce, Shimano DG 6/DG10, żółty Ardent.

A mnie jeden z kolegów zaproponował do Zaubera smar Mobilith i kupuje, co sam o tym myślisz? Pytam bo osobiście smaru nie znam i nie to że nie ufam sprzedającemu bo smar kupuję oczywiście, po prostu różne opinie są wskazane bo każdy może mieć inne zdanie o określonym smarze. Skoro już pytam to jeszcze zadam banalne pytanie gdzie dać go w postaci czystej, gdzie rozmieszanej lekko z oliwką a gdzie sama oliwkę? Ot tak by było dobrze, bez przesady - masełka się nie spodziewam w zauberze a że wszystkie łożyska wymieniam na ezo więc i oporówkę wyjąć i umyć muszę to i pasuje wszystko dokładnie i właściwie nasmarować włącznie z hamulcem. 



#868 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 31 styczeń 2016 - 19:14

w zauberowatych mobilith będziesz miał czarny jak smoła po kilkunastu godzinach łowienia, nie wspomnę o tym co będzie jak  Ci się zacznie do oporówki dostawać :D smar fajny ale raczej do maszyn xxl do zadań hardcore



#869 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 31 styczeń 2016 - 19:20

w zauberowatych mobilith będziesz miał czarny jak smoła po kilkunastu godzinach łowienia, nie wspomnę o tym co będzie jak  Ci się zacznie do oporówki dostawać :D smar fajny ale raczej do maszyn xxl do zadań hardcore

dlaczego tak jest za lepki? za sztywny do tego mlynka? może lepszy byłby Daiwa MO grease bo taki też mogę kupić od kolegi jaki zaoferował pomoc w odsprzedaniu smaru? Nim kupiłem i nim kolega jaki zaoferował wysłał mam jeszcze możliwość zmiany. Nota bene tylko jeden zaoferował że odsprzeda. 


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 31 styczeń 2016 - 19:22


#870 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 31 styczeń 2016 - 19:21

a ja uważam że do zaubera będzie idealny.szkoda że kolega wcześniej nie wspomniał bo mobilitha u mnie pod dostatkiem.


Użytkownik busz231 edytował ten post 31 styczeń 2016 - 19:22


#871 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 31 styczeń 2016 - 19:24

a ja uważam że do zaubera będzie idealny.szkoda że kolega wcześniej nie wspomniał bo mobilitha u mnie pod dostatkiem.

 

no temat założyłem w dziale kupię  - http://jerkbait.pl/t...nne-propozycje/ ale tam pewnie mało kto zagląda.



#872 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 814 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 31 styczeń 2016 - 19:26

Ja caly czas uzywam ardenta, co roku rozkrecam maszynki nim przesmarowane i nie widze zeby smar zmienial barwe a tym bardziej konsystence dlatego jest to u mnie nr 1  :)



#873 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 31 styczeń 2016 - 20:07

a ja uważam że do zaubera będzie idealny.szkoda że kolega wcześniej nie wspomniał bo mobilitha u mnie pod dostatkiem.

tak samo dobry jak realne te tytanowe elementy o których Kolega ostatnio wspominał, nie piszę o mobilicie na podstawie 2 młynków a kilkudziesięciu i zdecydowanie nie polecę go nikomu do lekkich maszyn, brudzi się szybko i jest chyba bardzo wrażliwy na zmiany temperatur, zwłaszcza zimą daje się to odczuć.



#874 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 01 luty 2016 - 16:58

no właśnie dlatego może być dobry dla niektórych zębatek powlekanych które się bardo mało ścierają.poza tym kilka lat wstecz był to smar którym sporo kolegów swoje maszynki smarowali i było ok a teraz jest be?moim zdaniem napewno jest on lepszym smarem niż niektóre dedykowane kołowrotkom np 'molykote'


  • blackabyss lubi to

#875 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów

Napisano 03 luty 2016 - 13:36

Cena produktów Ardent do konserwacji kołowrotków idzie w górę, zapewne z uwagi na duże zainteresowanie tymi specyfikami...



#876 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 03 luty 2016 - 13:42

Tylko czekać jak wzrosną ceny u serwisantów jadących na ardencie  ;)



#877 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 03 luty 2016 - 15:35

Jeden z kolegów zaoferował pomoc i podesłał trochę smaru GD06, na jeden młynek na serwis starczy i o to chodziło, ponadto zamówiłem i czekam za smarem i oliwką Ardenta, zauber po wymianie wszystkich łożysk dostanie Ardenta a w drugim młynku pójdzie smar shimano, że obydwa na dziś dzień mają podobną kulturę pracy to będę miał porównanie jak pracują na różnych smarach no i co da zamiana łożysk na ezo w zauberze.


Użytkownik Hunter_pike edytował ten post 03 luty 2016 - 15:36


#878 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów

Napisano 03 luty 2016 - 16:01

Przemek opisz swoje spostrzeżenia po zakończeniu konserwacji młynków. Jestem ciekawy czy zmiana na EZO młynek  będzie ciszej i lżej kręcił.



#879 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 03 luty 2016 - 16:14

Przemek opisz swoje spostrzeżenia po zakończeniu konserwacji młynków. Jestem ciekawy czy zmiana na EZO młynek  będzie ciszej i lżej kręcił.

 

Oczywiście że opiszę i jeśli moje założenia się potwierdzą to kupię sobie drugiego zaubera, również w nim wszystkie łożyska wymienię, przesmaruję ardentem i w duszę z myśleniem o TP czy Stelli, to ma przyjemnie, lekko kręcić ale na kiju ma być i bez obaw o ryski mam sobie to użytkować a nie w fotelu poodtykać kręcąc dla fantazji i uwielbienia że mam stelkę. Cena za młynek z tuningiem też wychodzi kilka razy niższa. 



#880 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 luty 2016 - 17:39

Jakby ktoś szukał, to smar i oliwki Ardent są już dostępne w sklepie sumowym...





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek, multiplikator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych