Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Windy kotwiczne f-my TRAC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 grudzień 2018 - 19:04

Panowie, a kotwica pługowa- lżejsza, praktycznie niepodatna na zasyfienie- miała by sens przy wciągarce?



#142 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 grudzień 2018 - 19:16

To prawda, ale podejrzewam że taki sam efekt uda się uzyskać przy mniejszej prędkości, może wtedy nie jeden taki lot, a kilka słabszych, też wywołać taki sam efekt. Zależy też jaka będzie ta fala. Faktycznie, jak ja to testowałem to była jedyna łódź na wodzie bo zdrowy rozsądek nakazywał jednak zostać na lądzie. Ale może się okazać że warunki na wodzie zmienią się a my musimy wrócić.

Zresztą w windach TRAC jest karabińczyk który się zapina w razie takiej potrzeby i wtedy kotwica nie szarpie za linę kotwiczną tylko za stalową linkę, i po problemie.



#143 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 grudzień 2018 - 19:21

@Maciej_K ma sens tylko przy takiej kotwicy trzeba stosować dociążenie w postaci łańcucha lub ołowiu w linie. Czyli musimy wypuścić więcej liny żeby kotwica zadziałała. Na głębokości 5m wystarczy wypuścić 6m liny przy kotwicy RIVER a przy pługowej to nawet 10m może być za mało.



#144 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 styczeń 2019 - 20:51

@Atana

 

Taki off topic do tematu wind TRAC, czy jeszcze nikt nie zarzucił firmie dyktowania i narzucania cen swoim dystrybutorom. Przeglądając oferty zauważyłem że wszyscy sprzedawcy jak „jeden mąż” mają identyczne co do złotówki ceny, co skutecznie mnie zniechęca do zakupu. Zapewne face to face można dogadać się ze sprzedawcą jak to zrobiłem w temacie echa Lowrance. Windę do wiosny kupię a czy będzie to TRAC czy inna Minn kota  czas pokaże. 


  • szczupak1 lubi to

#145 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 styczeń 2019 - 21:18

to sie nazywa cena katalogowa... i tak jest wszedzie. to za ile kupisz to inna bajka



#146 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 16 styczeń 2019 - 21:36

W polsce,  cena katalogowa = zmowa cenowa.

Taki tam przykład


  • szczupak1 lubi to

#147 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 styczeń 2019 - 21:56

@Malokociniak.... gdzie ty żyjesz. Każdy jeden producent na świecie ma katalog i ceny katalogowe. Od tych cen sprzedawcy dostają np 30% rabatu i ile ugraja tyle ich. Inna kwestia jest narzucenia pod rygorem sprzedaży poniżej ceny katalogowej. I tu jest pies pogrzebany, jeśli główny dystrybutor nie sapie po ile sprzedaje jego kontrahent to.jest ok, w przeciwnym wypadku jest dymanie konsumentów i firmy... proceder dość znany i praktykowany

#148 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 17 styczeń 2019 - 17:56

jestem po pierwszym ktotkim pływaniu z winda trac .... super sprawa wszystko lata jak ta lala .... 

( i napewno nie jest głosna !!!!!!!!!!)

dzis nie wyobrazam sobie ciagac mokrej liny ... 

oby tylko  pracowała bezawaryjnie dlugie lata ... ale to czas pokaze

http://www.trac.net....-25-autodeploy/


Użytkownik radmac5 edytował ten post 17 styczeń 2019 - 17:57


#149 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 styczeń 2019 - 13:02

@radmac5, cieszę się że sprzęt się sprawdził, na pewno będzie działał długie lata. Gwarancję udzielamy 2 lata a potem i tak są wszystkie części i serwis. Ostatnio miałem na stole serwisowym windę TRAC która miała ok 10 lat. Za 120 pln uzdrowiliśmy ją i będzie działać kolejne 10 lat. Klient nie był do końca zadowolony bo miał nadzieje że damy mu motywacji do zakupu Gen. 3 z AutoDeploy.

 

A co do zmowy cenowej to  cenę w EU ustalamy na podstawie ceny hurtowej, kosztów transportu, cła, najprzeróżniejszych oświadczeń, dokumentów które trzeba dostarczyć i opłacić i kosztów lokalnych. Żaden sklep ani producent łodzi który w ofercie posiada TRAC-a nie dostaje wytycznych odnośnie cen detalicznych. Tak się akurat złożyło że wszyscy mają tą samą cenę i osobiście uważam że to jest najlepsze rozwiązanie bo jest klarowne i uczciwe.

Najważniejsze dla nas jest żeby utrzymać podobne ceny na całym świecie. Nie wiem dlaczego konkurencyjny produkt do naszej windy Deckboat 40 Gen.2 w USA kosztował o 6$ drożej a w PL o 800 PLN drożej. Nasza polityka eliminuje takie absurdy. Posiadamy w ofercie większość producentów silników spalinowych i elektrycznych, każdą echosondę i wszystkie ceny mamy takie same jak importer. 

 

@Małkociniak, zawsze na spotkaniu face to face można coś wynegocjować, czasem systemowo. Dla przykładu, zakup u nas łodzi + silnika to montaż będzie gratis i dorzucamy mnóstwo części wymaganych do montażu takiego silnika. Średnio przy silniku 60-90km oszczędzamy od 1500 do 2500 pln. To samo tyczy się echosondy, przyczepy czy wciągarki.

A odnośnie już samej windy, kupując łódź, jeżeli producent danej łodzi posiada TRAC-a w ofercie, lepiej kupić go u niego. U nas wyjdzie drożej. On będzie miał ją na magazynie, elektrykę zrobi w odpowiednim dla siebie momencie, wciągarkę dokręci też kiedy trzeba i w sumie wyjdzie taniej. Bywa że cena montażu windy w bakiście może przekroczyć cenę wciągarki.



#150 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:27

Że wszyscy sprzedajacy maja tekie same ceny to nie przypadek tylko polityka cenowa dystrybutora i głównego importera. Jeśli sprzedajacy się wyłamie a konkurencja doniesie na niego do głównego dystrybutora kończy się współpraca. Najzdrowszym dla klienta jest brak regulacji cenowych (zmowy) jeden sprzedawca zadowoli się marżą na poziomie 20% inny nie odpuści a ni procenta z narzuconych 50%. Takie rzeczy powinien regulować rynek, widać niestety uwsteczniamy się. 

Zdrowa dla klienta jest też sprzedaż spoza oficjalnej dystrybucji z którą dystrybutorzy walczą i całe szczęście dla klieta ostatecznego jest to walka z wiatrakami.


Użytkownik Małkociniak edytował ten post 19 styczeń 2019 - 15:28


#151 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:47

jestem po pierwszym ktotkim pływaniu z winda trac .... super sprawa wszystko lata jak ta lala .... 

( i napewno nie jest głosna !!!!!!!!!!)

dzis nie wyobrazam sobie ciagac mokrej liny ... 

oby tylko  pracowała bezawaryjnie dlugie lata ... ale to czas pokaze

http://www.trac.net....-25-autodeploy/

..a moja jakaś głośna  :( (subiektywnie oczywiście) - zapewne kupie minnkote coby porównać, wtedy zostanie cichsza



#152 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:15

@lexi

zapraszam do kontaktu, jeżeli jest głośna to nie bez powodu. Może jej po prostu brakować prądu.

 

 

@Małkociniak

 

Zaczynając od końca to internet umożliwia klientowi zakupienie czego chce i gdzie chce.

A co do cen, to nie są regulacje. Nie znam w tej branży ani jednej zmowy lub regulacji. To jest zwykła ekonomia która istnieje wszędzie na świecie ponieważ ludzie zachowują się jak ludzie. Dla przykładu:

Jeżeli jakaś firma, jest tylko fabryką i sprzedaje swoje wyroby do sklepów, a sklepy mają własną politykę cenową, to klienci zdecydują gdzie kupują a sklepy się dostosują i bez jakiejkolwiek komunikacji między nimi w tym zakresie. Zasady Popyt/Podaż i tyle. Niektóre sklepy odpadną, inne dojdą ale wszyscy się zrównają z ceną. Takie eksperymenty można sobie wykonać we własnym zakresie, proste założenia cen i możliwości, kilkanaście osób przy stole i w 30 min "jakimś cudem" jest jedna jedyna cena u wszystkich. Bez względu na to jaka i za co.

I tą cenę można również wyliczyć

Problem jest tylko w przypadku monopolu, ale jak już będą co najmniej 2 firmy oferujące taki sam produkt, to obniżenie ceny lub dodanie możliwości będzie walką pomiędzy tymi dwiema fabrykami/producentami. I to oni powinni walczyć żeby produkt był jak najlepszy. I dopiero jak te dwie fabryki się dogadają, to tutaj mamy zmowę cenową.

 

Dodam tylko że pisząc "Fabryka", mam na myśli instytucję która jest jedyna produkująca dany przedmiot lub usługę. I w zmowie cenowej musi wziąć udział "fabryka" 


Użytkownik Atana edytował ten post 19 styczeń 2019 - 16:34


#153 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 styczeń 2019 - 19:30

off topic:

Kilkanaście lat świadczyłem usługę prowadzenia stcji paliw pewnego koncernu i wiem co to jest zmowa cenowa na poziomie obrębu miasta, byli też w mieście  tacy którzy zadawalali się marżą na poziomie 3-5% zarabiali za to obrotem. 

Kupowałem żarówki H-7  znanego świtowego producenta oswietlenia samochodowego, importer dawał mi 30% upustu od ceny "katalogowej" ja zadawalałem się 15% marżą nikt niczego mi nie narzucał, oferowałem najtańszą markową żarówkę.

 

Znalazłem windę Track na Ebay'u i prawdopodobnie zlece zakup koledze, no chyba że któryś sprzedawca wyłamie się z układu i zaoferuje mi fajne aku do windy w kosztach, tak jak to zrobił sprzedawca echa, bo ceny nie mógł opuścić no bo wie Pan......


Użytkownik Małkociniak edytował ten post 19 styczeń 2019 - 19:35

  • szczupak1 lubi to

#154 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 19 styczeń 2019 - 22:35

Ja tak zrobiłem



#155 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 styczeń 2019 - 11:40

Branża paliwowa, to zupełnie inna bajka. Na samym szczycie jest taki OPEC, organizacja zrzeszająca producentów ropy z Azji i Afryki. Celem tej organizacji jest tworzenie i utrzymanie zmowy cenowej. Oczywiście poprzez regulację podaży, żeby nie było tak bezpośrednio.


Użytkownik Atana edytował ten post 20 styczeń 2019 - 12:04


#156 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 20 styczeń 2019 - 11:52

Zmowy cenowe mogą powstawać na różnych etapach produkcji/dystrybucji. Ze zmową cenową na poziomie miejscowości OPEC ma niewiele wspólnego;)
  • Małkociniak lubi to

#157 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 styczeń 2019 - 12:14

To przecież oczywiste że nie ma ;) tylko przykład idący z góry. Żeby w naszej branży istniała zmowa, to na przykład producenci, Suzuki, Yamaha, Evirude, Mercury i reszta musieli by się dogadać co do cen = zmowa cenowa. Jeżeli każdy z nich ustali sobie cene detaliczną a dealerzy się tego trzymają to żadna zmowa. Ale chyba już mocno odjechaliśmy od tematu wątku :)



#158 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 20 styczeń 2019 - 14:35

Co by nie pisał to nasi handlowcy biją  na łeb swoimi marżami wszystkich z UE i nie tylko a nasze wysprzedaże  towaru to kpina .

Ja za silnik  nowy z 2017 w Norwegii Mercury 9,9  KM z nietypową po 22,5 calową   kolumną zapłaciłem 5 ,5 tys PLN .

Były Yamahy po 6,5 tyś pln a z krótka stopą . Teraz proszę sobie porównać  zarobki Norwega i Polaka  żyjemy w trzecim świecie .

Jakie cyrki miałem z rejestracją  w systemie Mercurego mojego silnika żeby mieć gwarancję 5 lat to już inna bajka . 

Ratują  nas takie sklepy jak Ebay ,Aliexpres , Hobby King , Amazon , ale nie  ma co sie łudzić i tak nam ukrócą zakupy .

W Lublinie  powstał oddział celno-pocztowy paczek z Chin trzeba z czegoś utrzymać gryzipiórków  z UE .

 

Kolego Atana czy jest możliwość zakupić windę ale bez łoża na którym leży   kotwica . Po prostu łoże  już sobie zrobiłem na dziób i rufę .

Uważam że te produkowane są  za krótkie  pod 12 kg kotwice .

Gdzie można kupić  części to wind TRAC



#159 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 20 styczeń 2019 - 15:21

.........

Gdzie można kupić  części to wind TRAC

https://www.tracoutd...category/parts/



#160 OFFLINE   Atana

Atana

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 styczeń 2019 - 15:34

@Tabor

Windy bez rolki o której piszesz są tylko duże modele jak Big Water 2 czy Titany

Wszystkie pozostałe,poza Deckboat 40 mają rolkę jako osobny element w pudełku. Wystarczy jej nie wykorzystać lub wykorzystać samo kółko i ucho które utrzymuje kotwicę. Np tak jak to:

Rolka-kotwiczna-SS316.png

Co do części to wykaz niektórych jest na stronie producenta jak kolega wyżej podał.

Tutaj jest kilka zdjęć, również niektórych części.

http://www.trac.net....sci-zamienne-2/

Zasadniczo mamy większość części u na miejscu, najlepiej nam napisać na sklep@atana.pl o którą chodzi, można opisać co się stało to dobierzemy odpowiednią, lub opisać o którą część chodzi lub podać jej Nr, z ostatniej strony instrukcji. Albo wysłać nam wciągarkę. Warto też zdiagnozować dlaczego coś się zepsuło.


Użytkownik Atana edytował ten post 20 styczeń 2019 - 15:35





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych