Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WIGRY 434 od EUROŁODZIE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Uzależniony od łowienia

Uzależniony od łowienia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 02 grudzień 2013 - 11:26

Hej, ja posiadam WIGRY 355 i kilka rzeczy już z perspektywy czasu przeszkadza a mianowicie....to, że chlapie do środka od dziobu (a pływam na spalince 6kM), w bakiście dziobowej mam akumulator 120Ah a więc jakieś chyba ok 30-35kg i dziób jest bardziej obciążony a jeszcze jak jest 3 wędkarzy na pokładzie i 1 stoi na dziobie jakieś 100kg to już całkiem lipa bo przy niewielkiej fali niemalże woda wlewa się przez dziób na maxa jak płynę, a jest to pręd. 10km/h (mówię tu o pełnym obciążeniu łódki jakieś ok. 350kg) nie wiem jak na innych łódkach tego typu o takich samych parametrach i takim silniku ( może tak ma być). Gdyby może silnik miał większą moc to by dziób bardziej podnosił w górę. Także miejsce na aku. w bakiście dziobowej nie jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem, ale na 355 chyba zbytnio innego nie dałoby się zrobić, bo gdyby go umieścić w tej długiej bakiście burtowej to znowu przechylałoby pewnie  na lewo. A to chlapanie to nie wiem z czego wynika, czy z konstrukcji dziobowej łódki czy z tego, że jest za niska (chociaż nie wydaje mi się żeby miała za niskie burty jak na tę klasę).

Ale w 434 widzę, że miejsce na aku jest w bocznej po lewej stronie, a fotel po prawej także powinno się to równoważyć w jakiś sposób. No ale piszesz kolego, że 434 nie chlapie, to spoko, może dlatego, że ma wyższe burty, bo chyba konstrukcja "podwozia" jest taka sama jak 355. Do 434 jest możliwość dokupienia miękkich materacy i pokładu słonecznego. Chciałbym mieć u siebie pokład bo uważam, że to fajna sprawa ale chyba producent tego nie robi. Będziesz miał u siebie na rufie windę kotwiczną zaciskową?, jeśli tak to zwróć uwagę aby była dobrze wysunięta (i tym samym dłuższa niż chyba ta dziobowa, bo u mnie są takiej samej długości i ta rufowa jest tak zrobiona, że kotwica gumowany ciężarek 5kg przy podciąganiu potrafi zahaczyć o dno i można jak mocniej szarpniesz uderzyć coś uszkodzić, ja po prostu to wiem i na samej górze już uważam na to, a jak już płynę to nawet jak delikatnie stuka o kadłub to nic się nie dzieje bo jest gumowany i jak się płynie to go odchyla). Sprawdź jeszcze żeby jak już będzie łódka zrobiona nie było na kadłubie (burtach) przebarwień w żelkocie tzn. jaśniejszych plam (ja mam kolor niebieski i są przebarwienia takie jaśniejsze plamy na samym dole prawie przy kilu po obydwu stronach i z tyłu przy pawęży, niestety nie da się nic z tym zrobić bo jest to zrobione przy procesie produkcji, już nie zwracam na to uwagi i łódka jest już użytkowana także porysowana trochę i przybrudzona także jak ktoś nie wie to nie zauważy tego, taki może szczegół, ale przecież kupujemy nową łódź...) Mnie ona wyszła jakieś 7 tys. ze wszystkim dodatkowym brutto (3700 zł kosztowała w podstawie z relingami) z dodatkami takimi jak: miękkie materace, wiosła, inst. elektr.,windy zaciskowe, wzmocniona pawęż (ochraniacz aluminiowy), drabinka, korek spustowy w pawęży, pantograf na elektryka (tak średnio zrobione bo to kawałek sklejki na podporach i nie da się tego złożyć tylko na stałe odstaje ale musi być jak się chce używać elektryka, najlepiej jakby był na dziobie sterowany nożnie, pewnie dałoby się coś wykombinować), pokrowiec, gniazdo zapalniczki, no i może jeszcze jakieś drobiazgi ominąłem...niestety za wszystko dopłata ale tak jak we wszystkich łódeczkach. Pan Zbyszek spoko, można się dogadać, kontakt super, serwis myślę, że też...Myślę, że jest w stanie dużo rzeczy dodatkowych zrobić na łódce tylko trzeba powiedzieć bo z tego co wiem to robił różne rzeczy...Fajna sprawa wg. mnie to wciągarka elektryczna kotwicy, z czasem planuję zamontować na dziobie, możesz jeszcze pomyśleć o uchwytach transportowych na kije gdzieś np. z przodu konsoli to ważna sprawa....u mnie nie bardzo jest gdzie zamocować stacjonarne, tak żeby nie przeszkadzały...także myślę o takich na rufę do relingów montowanych. Fox 420 podoba mi się, dużo przemyślanych bajerów....no ale cena wiadomo inna. Osobiście to jakbym teraz zmieniał łódź (ale to chyba nie prędko) to bym się zastanowił nad aluminiową np. SKYLLA (fajna jest na allegro wystawiona w dobrym wypasie, możesz luknąć z ciekawości). 

A tak ogólnie to jestem zadowolony raczej z WIGRY 355 tylko nie mam porównania do innych bo to moja pierwsza łódka (no mankament to, że chlapie). Myślę, że ta 434 to fajna łajba, można popływać fajnie rekreacyjnie no i oczywiście na rybki (a jak można dać jej jeszcze słoneczny pokład to spoko, uważam to za świetną rzecz....ale trudno ocenić na oko Ty widziałeś i pływałeś nią także wiesz najlepiej...Pozdro :)

Witaj,

czy te plamy to nie jest wina nie dogrzania materiału?

Zastanawiam sie nad windą na rufie... 95% łowie na rzece więc nurt mnie ustawia nawet przy dość silnym wietrze. Chyba knaga wystarczy na takie sporadyczne cumowanie rufy...

 

Zajebista sprawa to elektryczna wyciągarka kotwicy minkoty.

file:///C:/Users/User/Desktop/56_VAlvl.htm

Są fotki...

Myślę nad takim wynalazkiem... jeszcze siłe mam i moge się poszarpać ale gdy woda zimna toż to jest cudeńko B)



#42 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 02 grudzień 2013 - 16:35

.


Użytkownik pio76 edytował ten post 18 listopad 2014 - 13:04


#43 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 02 grudzień 2013 - 18:04

Winda jeszcze byc tak,bardzo dobra mam

Załączone pliki



#44 Guest_Horn_*

Guest_Horn_*
  • Guests

Napisano 02 grudzień 2013 - 21:40

Nie wiem z czego wynikają te plamy, bo się na tym nie znam...łódkę kupiłem w czerwcu. Może kolega @Horn by się wypowiedział, jako producent łodzi...

 

 

- przeterminowany materiał

- wymieszane dwa gatunki żelkotu

- za niska temp kładzienia 

- za wysoka temp kładzienia

- za mało inicjatora

- za dużo inicjatora

- zła grubość żelkotu ( mała ilość pigmentu w żelkocie)

- za mało inicjatora w pierwszej warstwie przyżelkotowej i rozpuszczenie żelkotu

 

itd itp

ogólnie albo brak doświadczenia szkutnika kładzącego laminat 

albo oszczędności

 

Najlepiej pokaż fotki jak to wygląda


Użytkownik Horn edytował ten post 02 grudzień 2013 - 21:40


#45 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 07:39

W moich wigrach nie ma zadnych przebarwien



#46 OFFLINE   Uzależniony od łowienia

Uzależniony od łowienia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 03 grudzień 2013 - 16:47

Siema Koledzy,

 

decyzja podjęta, zaliczka wysłana... Wigry 434 od Eurołodzie...

Już przebieram nogami do wiosny B)

Jeszcze będę dawał znać jak proces tworzenia i kontakt z właścicielem. Na razie wszystko się dobrze zapowiada :D

 

Pozdrawiam



#47 OFFLINE   PiECIA

PiECIA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 postów
  • LokalizacjaStasi Las
  • Imię:Piotrek

Napisano 03 grudzień 2013 - 17:16

Winda jeszcze byc tak,bardzo dobra mam

Ty być biała człowieka, czy Ty być dziki z Afryka?
Litości...
  • czocho i kotwitz lubią to

#48 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 03 grudzień 2013 - 18:14

:D  :D  :D



#49 OFFLINE   Welski

Welski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • LokalizacjaGdansk

Napisano 03 grudzień 2013 - 19:31

Ty być biała człowieka, czy Ty być dziki z Afryka?
Litości...

Ale nie widze gramasu na twarzy u kolegi,

a  Winde zapamietasz do Końca Świata a może i troszku dłużej i oto biega 

pozdrówka


  • czocho lubi to

#50 OFFLINE   Uzależniony od łowienia

Uzależniony od łowienia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 05 grudzień 2013 - 18:56

Stawiam hipotezę...

 

traumatyczny przekaz informacji, zwiększa pamięć długotrwałą o tej informacji...



#51 OFFLINE   august.zibi

august.zibi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjanowinka
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Augustynowicz

Napisano 06 grudzień 2013 - 09:42

zapraszam na film wigry 434 YOUTUBE      

Opcja wyposażenia dowolna . Wykonujemy zlecenia wyposażenia indywidualnego np. kolorystyka ,kierownica, pojemność zbiornika,relingi,fotele,siedzaki,itp



#52 OFFLINE   Uzależniony od łowienia

Uzależniony od łowienia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 06 grudzień 2013 - 10:45

Cześć Zbyszku,

świetny materiał. Tylko utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że podjąłem dobrą decyzję B)

Łódź pięknie się prezentuje...

Pozdrawiam



#53 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:52

Bo produkcja z Nowinki jest piekna i sporo tansza. Wedkarsko nie jest gorsza a moze i lepsza ze wzgledu na whgodny obrotowy fotel i dluga bakiste...
Fox zachwycil wedkarzy marketingowo. Stworzyl lodz specjalnie dla nich, z mozliwoscia konfiguracji i mocnym wsparciem osoby wlasciciela firmy jako pro wedkarza. Lodka super ale za to co napialem trzeba troche dolozyc piejiedzy a ja jeszcze musze kupic silnik i przyczepe;)

Zbyszek jest moim bardzo dobrym kolegą od urodzenia. Urodziłem się w Augustowie, mój tato jest z Nowinki gdzie kupę lat mieszkałem.Pracowałem sam parę lat jako szktunik laminarz.

Znam produkcję od podszewki i takiej jakości jaką ma Firma EUROŁODZIE w Polsce marno szukać.

Gorąco polecam!!!

Aha i jeszcze jedno wszystkie łodzie mają atesty !!!


Użytkownik Albatros edytował ten post 06 grudzień 2013 - 21:03


#54 Guest_Horn_*

Guest_Horn_*
  • Guests

Napisano 08 grudzień 2013 - 00:15

 

Aha i jeszcze jedno wszystkie łodzie mają atesty !!!

 

Robi wrażenie, naprawdę bardzo duże.... szczególnie oświetlenie nawigacyjne zamieszczone kolorami po niewłaściwych burtach... :huh: 


  • PiECIA lubi to

#55 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 11:53

Robi wrażenie, naprawdę bardzo duże.... szczególnie oświetlenie nawigacyjne zamieszczone kolorami po niewłaściwych burtach... :huh:

Powtórzę  się i tutaj.

Jesteś uszczypliwy wytykasz błędy innym ok. Masz prawo. Jeśli tak, podaj proszę nazwę firmy NIP i REGON oraz certyfikat Polskiego Rejestru Statków. A wtedy może Ja i część ludzi uwierzy w twoją super wiedzę.

Z wyrazami szacunku.

Albatros :blink:


Użytkownik Albatros edytował ten post 08 grudzień 2013 - 11:54


#56 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 grudzień 2013 - 13:55

Przepraszam że się wtrącę, ale cały ten temat zalatuje mi ustawką jak celebryci z paparazzi.

#57 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 15:12

Jednak większość Polaków powiem ładnie jest dziwna.

Wniosek: jak ci Polak łyżki wody nie podał to już ci pomógł, bi cię nie utopił.


Użytkownik Albatros edytował ten post 08 grudzień 2013 - 15:18


#58 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2013 - 20:00

Przepraszam że się wtrącę, ale cały ten temat zalatuje mi ustawką jak celebryci z paparazzi.

Też mam takie odczucia ale skoro temat jest i padło pytanie o przebarwienie to może się właściciel wypowie na ten temat bo mnie to ciekawi( jak oglądałem w polmirze romanę tez jedna była z przebarwieniami dużo tańsza od innych)



#59 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2013 - 22:55

.


Użytkownik pio76 edytował ten post 18 listopad 2014 - 13:06


#60 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 08 grudzień 2013 - 23:06

Chodzi mi o producenta jak jest na forum to niech się wypowie dlaczego tak jest.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych