Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Opłaty za 2014] Mazowsze i Ciechanów - propozycja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 14 grudzień 2013 - 22:58

Wiem, że nie mam racji w sprawie wód, ale to już dowiedziałem się po tamtym własnym wpisie. Cóż, zapewnienia ustne ludzi jak okazało się po raz kolejny nic nie są warte. Liczy się to co jest faktem, po tym jak już słowa ucichną.

Z tym czy nie chcieli spłacić długu, to niestety nie mam jak się dowiedzieć, bo nagle ludzie wody w usta nabrali. Jedynie mam info, że ZO Mazowiecki, a raczej jego prawnicy mają się odwoływać do decyzji RZGW. Znów to tylko słowa i trzeba czekać.

 

Jest nieco dziwna akcja, bo pod młotek idą najatrakcyjniejsze wody, zdaje się 7 obwodów. Jak to się stało, że RZGW tak skrupulatnie wybrało sobie kilka z całości, jaką dzierżawił Okręg Płocko-włocławski? Tutaj jest taka dziura pod spekulację, że lepiej w nią nie zaglądać.

 

Co to oznacza dla wędkarzy i kół na dzisiaj?

Koła w Płocku mogą długo nie mieć chętnych do wnoszenia opłat. Bo za co mają płacić składkę Płoccy wędkarze. Za Wisłę pod Warszawą ? Większość to lokalni wędkarze. Wisła, Skrwa Lewa i Prawa to ich matecznik. Sam nie wiem, czy wpłacę na ten rok w Mazowieckim. Pewnie wybiorę Ciechanów.

Natomiast w ogóle nie żal mi wędkarzy z Włocławka, bo oni byli gotowi zabić się za swojego Dyrektora, Prezesa i jego Prezydium. Jaka karma taka nagroda.

 

Wędkarze pójdą za wodą, więc teraz będą siedzieli i czekali na nowego dzierżawcę. Majątek PZW przytuliło i zabezpieczyło do własnej dyspozycji. 

 

Fajny koniec roku, nie ma co.

Jak Włocławek wchłonął/zniszczył, moim zdaniem lepszy, okręg w Płocku, to jakoś nikt szat nie rozdzierał.

A dzisiaj okazuje się jak krótkie nogi to wszystko miało. Wygrać konkurs na rybackie użytkowanie w RZGW da się. Można zadeklarować takie kwoty, że żadna racjonalna, licząca pieniądze, konkurencja nie wytrzyma. Zapłacić za to zwycięstwo? Może "członkowie", może jeszcze ktoś inny? Nas to nie dotyczy, kilka lat udało się "jakoś" przetrwać. Do emerytury się liczy.



#42 OFFLINE   jacwar

jacwar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wardzyński

Napisano 30 styczeń 2014 - 00:39

Jak coś to zapraszamy do Nas :-}

http://www.nowe-mias...hp?MediumID=815



#43 OFFLINE   Greg Fish

Greg Fish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPl
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Fisherman

Napisano 30 styczeń 2014 - 10:00

Ablo http://www.pzw.org.pl/1495/    Na tym łowisku Okręgu Ciechanowskiego są "eksperymentalnie" wprowadzane różne nowinki. Pomysł, aby od 2014 roku w całym Okręgu ograniczyć długość używanej sztucznej przynęty do 5 cm w okresie ochronnym szczupaka został zaczerpnięty wprost z regulaminu tego łowiska. Wymiar górny ryb (zaczęło się od karpia), ograniczenie dobowej ilości okonia, lina, szczupaka, 50 cm dolny szczupaka przed laty itd., teraz roczny limit sandacza 10 szt, w przyszłości może... to się zobaczy, bowiem woda wodzie nierówna i presja też... Wymiary też są rozsądne i adekwatne do tej wody, okoń ma np. do 22 cm i od 35 cm. Efekty już widać, szczególnie podczas super fajnych połowów nocnych na spinning. Można? Można, przy zgodzie rozsądnych członków ZO Ciechanów i przede wszystkim aprobacie naszego ichtiologa, dyr. Adama Giereja. Dziś, wspólnie z wieloma już osobami, wspieram inicjatywę związaną z utworzeniem odcinka "NO KILL" na Wkrze poniżej Bolęcina. Taki odcinek "zaoszczędziłby" wydatków związanych z zarybianiem rzeki np. kleniem, czy jaziem, co w połączeniu z wprowadzonym już górnym wymiarem tych gatunków oraz realną kontrolą pozwala uwierzyć, że ten odcinek Wkry będzie za kilka lat ostoją zacnych ryb, adekwatnych do rodzaju wody. Bowiem przede wszystkim liczy się żywa, zdrowa ryba - taka jak na poniższym zdjęciu, która razem z podobnymi siedmioma innymi wróciła tej nocy do swojego domku...

img_20130713_215202.jpg


Użytkownik wsumierybak edytował ten post 31 styczeń 2014 - 09:02


#44 OFFLINE   jacwar

jacwar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wardzyński

Napisano 30 styczeń 2014 - 14:03

Mój ci on :-}






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych