Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

17 lub 18 grudnia wyjazd nad Drużno z W-wy na jeden dzień - są chętni ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 grudzień 2013 - 20:51

Byłem w zaszczytnej funkcji kierowcy i można pojechać i w jedną i drugą a nawet połowić! Ale jak zawsze jest ale . Po pierwsze jeżeli dzień wcześniej mocno wiało woda wygląda jak kawa z mlekiem i esoxa prawie zabić trzeba przynętą żeby go skusić! Po drugie  wcale nie jest tak kolorowo bo u tutaj nie zawsze rybki biorą a tyle kilometrów kręcić żeby złowić tyle co na dołkach hmm.  Oczywiście trafiłem również dobry dzień 9 szt wyciągniętych podobnie spiętych jednak największe ok 80 ! Najlepsze w całym łowieniu na Drużnie w czasie dobrej słonecznej pogody są polaroidy i możliwość obserwacji ataków szczupaków bardzo duży plus !

Podsumowując jeżdżę ale żebym namawiał to nie powiem. Zdjęcie poniżej kiepska pogoda cały dzień pływania myślę, że i na Wiśle by się wydłubało

Załączone pliki


Użytkownik wyjec edytował ten post 13 grudzień 2013 - 20:54


#22 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 grudzień 2013 - 21:31

Widać po koledze, że kiepska  ;)

Według wielu źródeł to najlepsza duża i płytka szczupakowa woda w Polsce. A tam gdzie szczupaki tam i ja. Jakby to było ze 150 km od W-wy to bym co kilka tygodni zaglądał.



#23 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 13 grudzień 2013 - 22:28

 Mimo,że i tam biją w łeb i limity naginają to na razie woda jakos sobie radzi.Ciekawe jak długo.Najlepsza pogoda tam to umiarkowany wiatr,ważne,aby nie było flauty bo szczuple robią sie tam wtedy bardzo ostrożne.Sprawdziło się juz wielokrotnie.Dwa tygodnie temu znajomy byl z kumplami z Olsztyna, w ciągu dwóch dni wyjął 15 wymiarowych ryb, największe do 80.Ale podbierał kompanowi 94cm a tego dnia największy padł 115cm.Także przy trafieniu na odpowiednią pogodę można połowić szczupłe jak nigdzie indziej w tym kraju.



#24 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6282 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 13 grudzień 2013 - 23:08

Nie przesadzajcie z tym przejazdem. Osiem godzin za kółkiem w ciągu doby to nie jest nic strasznego. Jadąc "z głową" spokojnie dacie radę. Nie raz i nie dwa jeździłem na suwalszczyznę późną jesienią i zimą, można. Nie wolno się zawzinać na jak najszybszy powrót, jechać normalnie, przerwa raz na 1,5 godzinki, pięć minut wystarczy. 

W ubiegłym roku zrobiliśmy 2600 km w 3 dni z krótkimi noclegami. Parę lat temu hardcorowo skoczyłem 1700 km w ciągu doby. Można przejechać wiele kilometrów, ale trzeba jechać "z głową". W styczniu przejechałem 1000 km z Krakowa do wiochy w Serbii w 17 godzin, chłopaki posnęli jak dzieci, a ja sobie popijałem kawkę co kilkaset kilometrów, paliłem papieroski, pożerałem batoniki. Po przyjeździe na miejsce byłem najświeższym podróżnikiem.  :D Ich bolały karki, coś gniotło w d.....e, ja miałem chęć na kielicha rakiji i kromkę chleba ze wspaniałą, dojrzewającą szynką.  :)

 

@godski - jedź spokojnie, zatrzymaj się czasem, nie szarżuj, a bez problemu przewieziesz towarzystwo tam i z powrotem. Mam nadzieję, że fajnie połowicie, czego życzę szczerze.



#25 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 14 grudzień 2013 - 10:54

Bartek, też zdarza mi się jechać 1500 km na Bałkany "na raz", ale że jadę tak, czy że Ty tak jechałeś, to tylko wymóg sytuacji a ściślej ograniczony czas. Bo szkoda tracić 8 godzin na postój gdzieś po drodze kosztem czasu na miejscu. Tyle, że przed taką trasą to dobrze się wysypiam i myslę że Ty też :) Choć czort Cię tam wie, taki traper to może raz na tydzień śpi i starcza ;) 

 

Nie wiem jaka masz @godski możliwość położenia się powiedzmy o 18-19 żeby spokojnie pospać do 2. U mnie często ktoś czymś brząka, trzeszczy, skrzypi, chodzi itp :P Także wolałbym wypalić z Wawy o 18-19, być na miejscu na 22 i pospać se do 6- 7 :) 

 

Ale co tam, każdy ma inny organizm i inne preferencje, a njważniejsze, że chęci są i możliwości :) Ja też życzę udanego wyjazdu i bezpiecznej drogi.



#26 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 grudzień 2013 - 11:52

 Mimo,że i tam biją w Także przy trafieniu na odpowiednią pogodę można połowić szczupłe jak nigdzie indziej w tym kraju.

Przy trafieniu w pogodą jest wiele wiele łowisk gdzie połowisz tylko ciężko się dowiedzieć o takim łowisku :) .



#27 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 16 grudzień 2013 - 10:06

Bylismy w piatek. Woda jest wysoka siega do kantu betonow w bazie. Do mniej wiecej 3/4 dlugosci kanalu oraz na czesci poludniowej patelni jest kawa z mlekiem. Oprocz doplyniecia dodatkowo sporo czasu zajmuje znalezienie sklarowanej wody. Na najplytszych zatokach przed wieza stal lod i lapanie nie bylo mozliwe. Zlowilismy 6 szczupakow, najwiekszy 72cm, mielismy tez jeszcze drugie tyle bran/spadow. Na innych lodkach glownie szczupaki w okolicach 60cm.

 

Nie wiem co tam jest odlawiane ale stoja oznakowane sieci na poludniowej patelni Druzna.

 

Ogolnie nie bylo szalu, szczupaki zerowaly krotko, rozmiarowka nie powalala ale ta woda ma potencjal i jest na swoj sposob piekna.



#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:14

Dziekuję za informację. Wyjazd na 90% jutro lub pojutrze.



#29 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:22

Masz kogoś więcej, bo ja na środę jakby dało radę, ale wieczorem będę mógł potwierdzić.



#30 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2013 - 14:30

Na tą chwilę nie.



#31 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:14

Potwierdzam na środę, jutro też jestem zajęty, ale na środę już sobie zrobiłem okienko :)



#32 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:32

OK. Reszta na tel.



#33 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 16 grudzień 2013 - 17:38

Szkoda Andrzeju że żeś się tak rozpędził i w środku tygodnia mkniesz nad Drużno ... Tak to byśmy co wypili i pogawędzili w sobotę :)



#34 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6282 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 16 grudzień 2013 - 23:39

Bartek, też zdarza mi się jechać 1500 km na Bałkany "na raz", ale że jadę tak, czy że Ty tak jechałeś, to tylko wymóg sytuacji a ściślej ograniczony czas. Bo szkoda tracić 8 godzin na postój gdzieś po drodze kosztem czasu na miejscu. Tyle, że przed taką trasą to dobrze się wysypiam i myslę że Ty też :) Choć czort Cię tam wie, taki traper to może raz na tydzień śpi i starcza ;)

 

Nie wiem jaka masz @godski możliwość położenia się powiedzmy o 18-19 żeby spokojnie pospać do 2. U mnie często ktoś czymś brząka, trzeszczy, skrzypi, chodzi itp :P Także wolałbym wypalić z Wawy o 18-19, być na miejscu na 22 i pospać se do 6- 7 :)

 

Ale co tam, każdy ma inny organizm i inne preferencje, a njważniejsze, że chęci są i możliwości :) Ja też życzę udanego wyjazdu i bezpiecznej drogi.

 

Dzięki Olo za wiarę, ale jestem tylko człowiekiem i sypiam każdej doby chwilkę. Chodzenie, skrzypienie i trzeszczenie nie przeszkadza mi zupełnie. Jeśli nikt nie nadepnie mojej głowy, to śpię. Jakoś dziwnie nie pasuję do standardu, czyli nadal potrzebuję snu, mimo starzenia się. Na co dzień śpię około 7 godzin, a w weekend odsypiam tydzień i kimam 12-13 godzin w sobotę. Niedziela jest dla ryb, więc leżę zwykle koło 3-4 godziny.

Na wyjazdach nie mam problemu ze spaniem 3 godziny na dobę przez tydzień, ale potem potrzebuję jednego dnia na rekompensatę.

 

W swoich wojażach miewałem różne epizody za kółkiem, niektóre całkiem głupie. Najbardziej przegiąłem pałę jadąc w Norwegii. Siedziałem za kierownicą 27 godzin, bez sensu, nie polecam nikomu. 



#35 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 grudzień 2013 - 20:46

Pistolet i mamunia 94cm na Drużnie zaliczone :)



#36 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 18 grudzień 2013 - 20:55

To pogratulować. No a jak kondycyjnie taki jednodniowy wypad?



#37 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 18 grudzień 2013 - 20:57

Kierowałem w obie strony i żyję a nawet mam się dobrze ;)



#38 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 grudzień 2013 - 21:21

Nie było tragedii, tyma bardziej, że nie kierowałem ;) . Trochę krótka dniówka a i jeszcze z godzinę błądziliśmy szukając kanału....

Szczupak pewnie miał ze 2-3 cm więcej. Był mierzony na kolanie w pozycji lekko zgiętej. A metra na bank nie miał. Do obejrzenia w dziale: "Szczupaki 2013"



#39 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 18 grudzień 2013 - 21:29

Andrzej , jak Ci się podoba ta woda? :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych