Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

NOWE POMYSŁY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
781 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 grudzień 2013 - 16:11

Wkleję, co napisałem w wątku w RB.

Postulowałem kiedyś stworzenie wątku, czy działu z testami, gdzie każdy mógłby wrzucić krótki opis wędki (uwzględniając linkę i kołowrotek), w jakich warunkach, z jakimi przynętami/rybami i jak sobie radzi, dać kilka zdjęć poglądowych na ugięcie, ale nie było odzewu. Rodbuilderów i użytkowników przybyło nam od tamtego czasu, więc może warto odświeżyć koncept. Jerkbait jest największym skupiskiem polskojęzycznych posiadaczy klasowego sprzętu wędkarskiego i zawsze czytając rozstrzelone informacje w różnych wątkach, czułem pewien niedosyt. Sam rozpocząłbym taki wątek, ale gdzie mi tam w moich gumofilcach... :rolleyes:

O "lubię to" już było i myślę, że doszliśmy do zgody ;) , że to uniwersalny sposób na podziękowanie, polubienie czegoś, zgodzenie się z kimś, bez potrzeby rozwlekania wątku słodzeniem, gratkami itp.
"Jerk it" ogólnie spoko, kojarzy mi się z "terefere - ty też terefere".  :P  Nie do końca czuję wydźwięk "dżerkuję to", ale ogólnie fajne, bo oryginalne, za to nie po polskiemu :rolleyes: i tak można do Wielkanocy dyskutować :lol:

Pozdrawiam
Grzesiek



#62 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 17:40

Czy są możliwości techniczne na drugi przycisk, czyli obok "Lubię", bardziej adekwatny? Gdy ktoś pomoże znaleźć właściwą informację, podpowie jak naprawić kołowrotek czy wskaże na ciekawą promocję, to ani "Lubię", ani też "Podziwiam" zupełnie nie pasuje. Skoro "Przydało się" nie zyskało szerokiej aprobaty, to może zwykłe "Dziękuję"?

 

I bardzo proszę o zmianę nazwy z "Lubię" na "Podoba mi się". "Lubię" kojarzy mi się tak bardziej zniewieściale...

 

 "Lubię to" mógłby się nazywać "Słodzę". 10x lepsze echo moim zdaniem ;) . Pomysł z rankingiem merytorycznym jest lepszy, niesie zdecydowanie więcej powagi, ciężaru. Taka notka "Pomógł" albo "Podziękowanie" za merytoryczny wkład w rozwiązanie problemu, albo za cenną uwagę. Na wniosek użytkownika, ale nadawane po akceptacji moderacji. 



#63 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 grudzień 2013 - 17:50

 

.............ale nadawane po akceptacji moderacji.

Intuicyjnie czuję ich radość. Moderatorów znaczy ;)


  • mario lubi to

#64 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 17:59

Intuicyjnie czuję ich radość. Moderatorów znaczy ;)

 

Faktycznie. Zapomniałem o tym. Nie te rozmiary forum. 



#65 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 grudzień 2013 - 18:48

Czy są możliwości techniczne na drugi przycisk, czyli obok "Lubię", bardziej adekwatny? Gdy ktoś pomoże znaleźć właściwą informację, podpowie jak naprawić kołowrotek czy wskaże na ciekawą promocję, to ani "Lubię", ani też "Podziwiam" zupełnie nie pasuje. Skoro "Przydało się" nie zyskało szerokiej aprobaty, to może zwykłe "Dziękuję"?

 

I bardzo proszę o zmianę nazwy z "Lubię" na "Podoba mi się". "Lubię" kojarzy mi się tak bardziej zniewieściale...

 

Nie, tylko jeden. Jestem zwolennikiem minimalizmu :)



#66 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 21 grudzień 2013 - 21:15

Dobrym pomysłem byłoby też założenie jednego wspólnego i podpiętego tematu o tematyce " czyj to wobler " itd. Co chwilę pojawiają się kolejne :)

Wszystkie obecne tematy dotyczące pytań o woblery połączyłem w jeden, link do niego jest w temacie - Linki do ważnych wątków.

 

http://jerkbait.pl/t...o-to-za-wobler/


  • joker i tofik lubią to

#67 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 21 grudzień 2013 - 23:22

No Piotrek,dobra robota,chwali się............. ;)



#68 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 01:18

ja proponuje wprowadzenie testu na inteligencje i podstaw komunikacji, celem jest zmniejszona ilosc  [ bardzo proszę bez takich epitetów ]  meldujacych sie na portalu http://jerkbait.pl/t...acza/?p=1359526


Użytkownik Friko edytował ten post 22 grudzień 2013 - 22:03

  • godski, Ricci i krystiano1981r lubią to

#69 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2013 - 01:44

Popieram. Zatkało mnie jak to przeczytałem. Ciężko rozsądne argumeny przeciwstawić.



#70 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 22 grudzień 2013 - 10:46

Wracając do tematu wątku :
Nader często ma miejsce sytuacja gdy nowo upieczony user...
[ który właśnie wczoraj znalazł w necie hasło " spinning " lub "casting " i postanowił ( pod wpływem obejrzanego na YouTube filmu z holem rekina ) że od dzisiaj to jest jego hobby ]
.... zakłada po raz kolejny wątek w stylu :
- " Mój pierwszy zestaw castingowy w kolorze zielonym..."
- " Uniwersał ( spinning / casting ) na pasiaki i wąsatego ? - POMÓŻCIE !!!
- " Jaki kołowrotek polecacie za max 100 zł -

W takich wypadkach zwykle nikt nie odpowiada bo ręce opadają z klawiatury ; albo ( jeśli pytanie jest wyjątkowo zabawne ) to parę osób ponatrząsa się trochę z pacjenta i na koniec Pitt się zlituje i wrzuci po raz setny jakiegoś linka.

Możeby spróbować jakoś rozwiązać ten problem ; np. stworzyć specjalny dział ( dział ) wprowadzający na forum z zawieszonym zasobem podstawowych informacji podanych w przystępnej formie.
Nowy User miałby możliwość pisania tylko w tym dziale aż do czasu gdy poprawnie wypełni jakiś prosty test z wiedzy podstawowej.
Całość działaby się automatycznie - taka dwuetapowa rejestracja.

#71 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 22 grudzień 2013 - 12:39

Pomysł z zawieszeniem podstawowych informacji dla początkujących wędkarzy OK!

Natomiast możliwość korzystania przez nowego usera tylko z tego działu i jakiś test to chyba nie jest dobry pomysł!

Bo co jeśli nowym userem tego forum będzie chciał zostać jakiś bardzo doświadczony wędkarz, który złowił w życiu więcej ryb niż 100 wirtualnych łowców z jb.pl.

To twój pomysł, o ile wejdzie w życie - mocno go zniechęci!!



#72 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 22 grudzień 2013 - 12:53

A ja jestem za tym, aby w dziale "Wieści znad wody" w wątkach stricte służących do pochwalenia się złowionymi okazami np. szczupaki 2013, bolenie 2013, sandacze 2013 itd. było można umieszczać jedynie fotki złowionych ryb, bez tych gratulacji, gratek itd..

Czasami, żeby sobie fotki z okazałymi rybkami pooglądać trzeba się przedzierać przez dziesiątki postów typu gratki.

Ewentualnie mógłby powstać dodatkowy dział "Okazy naszych forumowiczów" i tam winny wylądować wątki szczupaki 2013, bolenie 2013, sandacze 2013 itd.

A dział "wieści znad wody" nadal służyłby do wymiany spostrzeżeń, wieści znad konkretnej wody co do miejsc, łowionych gatunków, przynęt itd.

 

P.S.

Oczywiście w nowo powstałym dziale "Okazy naszych forumowiczów", czy jakby on tam się miał nazywać - byłby zakaz gratkowania, tylko posty z fotkami ryb :)

Pyt. do administratora:

A czy powyższy pomysł autorstwa mojej skromnej osoby jest rozważany :) ??

Spotkał się z aprobatą kilku userów, więc może warto... :)


  • Maciek_7 i bjpol lubią to

#73 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 22 grudzień 2013 - 16:22

Jestem za. Od zarania koncepcji ;)

#74 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 grudzień 2013 - 17:10

Wszystko jutro podsumuję bo każdy pomysł chcę dokładnie zrozumieć. Na razie wrzucajcie co chcecie. :)



#75 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 22 grudzień 2013 - 21:39

Wracając do głównego tematu:

http://jerkbait.pl/t...drobna-korekta/

Pozwoliłem sobie przypomnieć mój wniosek. Zdania nie zmieniłem, nadal uważam, że autor wątku powinien mieć regulaminowe narzędzie do dbania oto, by zapanować nad czasem nadpobudliwymi userami. Prawo, nie obowiązek. To mam nadzieję w rozsądnym czasie pozwoli na zmniejszenie okłódkowanych wątków.

Choćby jako czasowy eksperyment, dla sprawdzenia poprawności działania tak zmienionego regulaminu.



#76 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18585 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 grudzień 2013 - 21:51

Proszę tylko o wypowiedzi merytorycznie trzymające się tematu. Offtopic będzie usuwany a osoby zakłócające spokojny przebieg tematu musza liczyć się z karami administracyjnymi.

 

Prywatne animozje proszę załatwiać na priv, a nie za pośrednictwem forum !

 

:angry: 



#77 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 grudzień 2013 - 22:54

Wracając do głównego tematu:

http://jerkbait.pl/t...drobna-korekta/

Pozwoliłem sobie przypomnieć mój wniosek. Zdania nie zmieniłem, nadal uważam, że autor wątku powinien mieć regulaminowe narzędzie do dbania oto, by zapanować nad czasem nadpobudliwymi userami. Prawo, nie obowiązek. To mam nadzieję w rozsądnym czasie pozwoli na zmniejszenie okłódkowanych wątków.

Choćby jako czasowy eksperyment, dla sprawdzenia poprawności działania tak zmienionego regulaminu.

 

Tutaj mamy jasność na forum - od moderacji są moderatorzy i tak pozostanie. 

 

Pozdrawiam

Remek



#78 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 grudzień 2013 - 22:57

ja proponuje wprowadzenie testu na inteligencje i podstaw komunikacji, celem jest zmniejszona ilosc  [ bardzo proszę bez takich epitetów ]  meldujacych sie na portalu http://jerkbait.pl/t...acza/?p=1359526

 

Oj Pitt :) najważniejsze, że Ty mimo, jak odczuwam frustracji, pomagasz początkującym i szukającym. Dzięki! Testu nie będzie ... bo mógłbym nie zdać :)



#79 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 grudzień 2013 - 23:01

Postulowałem kiedyś stworzenie wątku, czy działu z testami, gdzie każdy mógłby wrzucić krótki opis wędki (uwzględniając linkę i kołowrotek), w jakich warunkach, z jakimi przynętami/rybami i jak sobie radzi, dać kilka zdjęć poglądowych na ugięcie, ale nie było odzewu. Rodbuilderów i użytkowników przybyło nam od tamtego czasu, więc może warto odświeżyć koncept. Jerkbait jest największym skupiskiem polskojęzycznych posiadaczy klasowego sprzętu wędkarskiego i zawsze czytając rozstrzelone informacje w różnych wątkach, czułem pewien niedosyt. Sam rozpocząłbym taki wątek, ale gdzie mi tam w moich gumofilcach... :rolleyes:

 

Czyli jak rozumiem to byłby dział gdzie userzy w określonej formie wrzucaliby testy swojego sprzętu. Userzy mogliby komentować. Ciekawy pomysł!



#80 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 grudzień 2013 - 23:02

Wspólne wypady ?
Organizuje spotkanie nad wodą
Pojedzmy razem
Spotkajmy się nad wodą

 

jednym wyrazem bo .... jutro chcę uruchomić więc .... pomóżcie :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych