Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka szybka okoniówka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 31 grudzień 2013 - 11:02

mi się fajnie łowi okonie na Robinson Perch 0,5 - 7g.



#22 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 02 styczeń 2014 - 14:19

Ja tez sie podepne pod temat. Mialem juz wklejke i nie chce kolejnej, nie chce tez witki jak daiwa exceeler 2-10g. Wedka powinna byc raczej krotka (kolo 2m max krotsza mile widziana).

W tym momencie moim podstawowym kijem jest abu garcia veritas jednoczesciowa o akcji ML - czuly, ladnie przechodzi w parabole (regularnie przylawiam szczupaki do tej pory max na ta wedke 96cm). kij na sucho sprawia wrazenie strasznej paly jak na swoj c.w. (niby 7-15g?). szukam czegos podobnego jednak z troszke mieksza szczytowka (gumke 5cm na glowce 10g widze tylko jak nei wieje) myslalem o veritasie 2czesciowym o akcji UL albo dam nanoflexie 7-21.

Nie szukam wedki do dlubania 10 cm okonkow tylko czegos z minimalnie czulsza szytowka niz veritas.

Myslalem tez o ronie thomsonie v2 7-21g jest 1 czesciowy wyglada czulszy i nawet niedrogi (50euro?) jednak jakym dorwal cos co sie sklada do ponizej 1m to moglbym od czasu do czasu jak gdzies lece brac ze soba a tak kija wyjazdowego nei mam...

widzial ktos veritasa UL w sklepie? (najlepiej w krk moze bym sobie sam w styczniu obejrzal).



#23 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 02 styczeń 2014 - 15:41

Mam mikado nsc 2.60 do 7g jest to wklejanka rewelacyjne do łowienia z opady okoni

#24 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2147 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:08

Panowie, kto używa P842-2 - proszę o info na priv. Mam kilka pytań:)



#25 OFFLINE   hudi21

hudi21

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjaorzysz
  • Imię:krzysztof

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:45

Posiadam P842 w jednym kawałku.Teraz stoi za szafą ale jesienią będzie łowił okonie.Najlepsze czucie jak dla mnie od 7 do 15gr +guma 3-4"dodam że łowię dosyć głęboko 8-14m.



#26 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 21:03

Nie chcę zakładać nowego wątku więc zapytam może ktoś z kolegów już używa poniższego modelu:

 

Spro Addiction Micro Bait Game 218cm / 2-11g akcja x-fast, jest to tegoroczna nowość


  • xyzzvpc lubi to

#27 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:06

Ja tez sie podepne pod temat. Mialem juz wklejke i nie chce kolejnej, nie chce tez witki jak daiwa exceeler 2-10g. Wedka powinna byc raczej krotka (kolo 2m max krotsza mile widziana).

W tym momencie moim podstawowym kijem jest abu garcia veritas jednoczesciowa o akcji ML - czuly, ladnie przechodzi w parabole (regularnie przylawiam szczupaki do tej pory max na ta wedke 96cm). kij na sucho sprawia wrazenie strasznej paly jak na swoj c.w. (niby 7-15g?). szukam czegos podobnego jednak z troszke mieksza szczytowka (gumke 5cm na glowce 10g widze tylko jak nei wieje) myslalem o veritasie 2czesciowym o akcji UL albo dam nanoflexie 7-21.

Nie szukam wedki do dlubania 10 cm okonkow tylko czegos z minimalnie czulsza szytowka niz veritas.

Myslalem tez o ronie thomsonie v2 7-21g jest 1 czesciowy wyglada czulszy i nawet niedrogi (50euro?) jednak jakym dorwal cos co sie sklada do ponizej 1m to moglbym od czasu do czasu jak gdzies lece brac ze soba a tak kija wyjazdowego nei mam...

widzial ktos veritasa UL w sklepie? (najlepiej w krk moze bym sobie sam w styczniu obejrzal).

Veritasem nie łowiłem.Sądzę,że powinieneś oglądnąć Nihonto tt zander do 18 g w jednoskładzie.Mam ten patyk i kupiony w zamyśle do sandacza na lekko jest używany jako ciut cięższa okoniówka i lżejsza szczupakówka.Używam w zestawie z Zauber 2000 plus plećka 0,08 mm.Zestaw lekki,czuły i nie gubi ryb.Tylko uchwyt nie każdemu przypadnie do gustu no i marka Mikado.Zander to ten patyk ma tylko w nazwie i nie sugerowac się tym.


  • PabloPlus lubi to

#28 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 lipiec 2015 - 11:14

Ja zapomnialem ze tu pisalem :) od momentu popelnienie postu uzywalem mikado nihonto flashspin 235 do 10g. Fajny kijek i spokojnie ogarnal szczupaka 95cm. Jakbym sie mial do czegos przyczepic to byl ciutke za mocny na okonie. Niestety polamalem wklejke i poszedl na dobicie na morze. Kupilem favorita blubirda do 7g jest leciutki i troche miekszy mysle ze da rade.

#29 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 19 wrzesień 2015 - 07:34

Matagi TR76 Super Shore L



#30 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 27 wrzesień 2015 - 17:47

Ja dorwałem w ostatnim czasie na giełdzie Fenwicka HMXS 76L-2-F 1,5-10g. Komfortowe łowienie od 4g +2" do max 11g + 2" . Fajna szybka okoniówka za nie wielkie pieniądze. Lekka i czuła. Może nie nadaje się do paprochów ale te ciut większe gumisie będą jak znalazł do tej wędki. Przyjemnie obsługuje najmniejsze wirujące ogonki, cykady i obrotówki. Jak na razie gigantów nie było ale kilka pasiaków około 30 cm i szczupak 50 kilka cm dał się złapać.



#31 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 wrzesień 2015 - 19:14

A jakiś fajny szybki patyczek o długości 2.80-3.00 do 15-18 jest ktoś w stanie polecić?



#32 OFFLINE   spinnluki

spinnluki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 28 wrzesień 2015 - 05:27

A jakiś fajny szybki patyczek o długości 2.80-3.00 do 15-18 jest ktoś w stanie polecić?

cześć,

obejrzyj Moderate: 2,82 m c.w. 2-12 g lub 3,05 m c.w. 3-15 g.

 

pozdrawiam



#33 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 wrzesień 2015 - 10:05

cześć,
obejrzyj Moderate: 2,82 m c.w. 2-12 g lub 3,05 m c.w. 3-15 g.
 
pozdrawiam


Jakoś moderate nie kojarzy mi się z szybkim kijem no ale różnie to bywa z opisami producentów. Co to za kije bo nazwy nie widzę a po samych parametrach nie rozpoznaje.

#34 OFFLINE   LOBO47

LOBO47

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 wrzesień 2015 - 17:40

Budżetowo to Mikado Lexus Sapphire 240 do 10g a cenowo/jakościowo DRAGON FISHMAKER 2,60m / 1-7g

Teraz idzie dostać jedynki w dobrych cenach!



#35 OFFLINE   spinnluki

spinnluki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 30 wrzesień 2015 - 05:22

Co to za kije bo nazwy nie widzę a po samych parametrach nie rozpoznaje.

Moderate napisałem z dużej litery, czyli to jest właśnie nazwą wędziska. Spinningi od kilku lat na rynku.



#36 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 17 marzec 2016 - 21:14

Jakieś ciekawe nowości w tym temacie ? Coś szybkiego, nie wklejka, maks do 12 g. Szukam alternatywy dla kluski SG Parabellum 0-7 a coś pomiędzy nią a Mikado Inazuma Perch 18g. .... ?



#37 OFFLINE   viciu

viciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wiktor

Napisano 17 marzec 2016 - 21:40

Dzisiaj miałem w ręce mikado sicario 2,23m 1-7g.jest to jednolity blank i nieco zanirzonym C.w. Tak realnie myślę że da radę tak 10g +mała gumka.wedka bardzo lekka (84g) i szybką myślę że też będzie bardzo czuła.według mnie pod okonia idealna

#38 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 17 marzec 2016 - 21:56

Chciałem napisać tylko nie  Sicario, ze względu, że mam tą Inazumę i planuję zakup Kamisori. Nie chcę się do Mikado przywiązywać ;)



#39 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 marzec 2016 - 22:57

Macałem kamisori 220 do 12 g

Na sucho kij b.dobry-lekki,sprężysty bez drgań po wymachu,wizualnie wykonanie choć dla mnie mniej ważne też przyzwoite.W zasadzie miałem już kupić ale..... chciałem wcześniej porównać z tym sicario 1-7g.Niestety ten kamisori był jedynym w sklepie z nowych Mikado.

Ponieważ szukam czegoś delikatnego( ale powyżej wklejki do dłubania.którą już mam) do opadu tak najczęściej 2-4 g plus guma 3- 5cm miałem wątpliwość czy ten kamisori ciut nie za mocny i jednak ugięcie trochę zbyt szczytowe jak na moje okonie 20-28 cm.

Reasumując wg mnie w ciemno można tam podpiąć 8-10 gram

Przy okazji czy ten sicario1-7 g jest faktycznie delikatniejszy od kamisori do 12g. Mimo teoretycznie lżejszej specyfikacji obawiam się,że sicario jako  wyższy model będzie jeszcze sztywniejszy w szczycie i jeszcze mniej progresywny niż kamisori. Jesli miał ktoś możliwość porównania tych dwóch modeli proszę o opinię.



#40 OFFLINE   pietryk

pietryk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:P

Napisano 17 marzec 2016 - 23:41

Mikado sicario. To taka odchudzona inazuma flash perch, z tym ze dwa razy droższa. Jak znaje chwilkę wstawię jutro kilka fotek ugięcia. Mówię o 238 cm 1-7 gr

Użytkownik pietryk edytował ten post 17 marzec 2016 - 23:44





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych