Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka szybka okoniówka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Piterson

Piterson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 18 marzec 2016 - 09:25

Witam , Sicario jest zdecydowanie delikatniejszy od Kamisori Perch do 12g i 15g....Ja kupiłem sobie Kamisori 198cm do 15g...jak dla mnie sicario jest za delikatny , może dlatego że ja jestem przyzwyczajony do sztywnych patyków pod sandacze...Łowię na Zegrzu a tam można spodziewać się przyłowu większej rybki , a do okoni 20cm to mam wklejkę :)



#42 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 18 marzec 2016 - 09:38

Panowie. Nie chcę Mikado bo mam Inazumę i chcę kupić Kamisori 22 pod sandała. Może ktoś coś z Daiwy z 2016 albo jakieś Robinsony. Najlepszą wędkę okoniową jaką wspominam to był Robinson Xenon Perch. 


  • Jacek_Dgl lubi to

#43 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 18 marzec 2016 - 12:51

To ja zaproponuję Daiwe Megaforce Jiggerspin, c.w i długość wedle uznania. Są od 1-9 do 4-21. Czym wyższych c.w, tym dłuższa wędka. Lekką, czuła, dobrze przekazuje brania, ba, dobrze przekazuje szuranie po piachu a o kamieniach to już nie mówię. Mam model 2,60m 3-18g i uważam że 3g jest prawidłowo opisane a komfort podbicia kończy się na 10g + guma 5cm.
Używałem głównie żyłki możliwe że na plecionce byłoby lepiej. Kilka razy dosyć szeroko ją opisałem tu na forum więc jak poszukasz to może znajdziesz moje posty


Skoro już zaproponowałem to sam poszukałem
http://jerkbait.pl/t...ółki/?p=1695159

Użytkownik MichałM edytował ten post 18 marzec 2016 - 12:57


#44 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 18 marzec 2016 - 20:52

Panowie na okonia mam Inazume Flash Perch 220 do 18g (lowie w Szwecji stad taka gramatura) ale znajomy ze sklepu wędkarskiego namawia mnie usilnie na Cormorana GTS Trout&Perch 3-15g, ze niby taki rewelacyjny. Miał ktos styczność z tym kijem?

Użytkownik PatLove edytował ten post 18 marzec 2016 - 21:34


#45 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 26 marzec 2016 - 15:37

Także interesuje się pod okonia Cormoranem GTS 3-15g ale opinii prawie zero. Jak koledzy po kiju oceniacie Mikado Red cut x-tra lite 8g? Sprawdzi się pod bocznego troka oliwka 3g + paproszek oraz do lekkiego jiga max. 5g?



#46 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 27 marzec 2016 - 22:41

@zmorces

Sprawdzi. Da się tym już ładnie czuć twister 3,5 cm na główce 1g. Maksymalnie łowiłem tym na gumę 7 cm i główka 5g - to był już taki limit przyzwoitości. Kijek wyróżnia się na tle innych modeli Mikado pracą - pod rybą gnie się głęboko, w przeciwieństwie np. do modelu Diamond 2,1m.


  • zmorces lubi to

#47 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 28 marzec 2016 - 11:50

@darks86
Dzięki za komenatrz. Podjąłem decyzję zakupu owego kija :)



#48 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 28 marzec 2016 - 21:14

DRAGON NANO LITE XT80C ktoś coś na temat tej serii ?



#49 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 29 marzec 2016 - 08:12

Witam , Sicario jest zdecydowanie delikatniejszy od Kamisori Perch do 12g i 15g....Ja kupiłem sobie Kamisori 198cm do 15g...jak dla mnie sicario jest za delikatny , może dlatego że ja jestem przyzwyczajony do sztywnych patyków pod sandacze...Łowię na Zegrzu a tam można spodziewać się przyłowu większej rybki , a do okoni 20cm to mam wklejkę :)

Kolego czy Kamisori już po testach? Mógłbyś coś o nim napisać? Do jakiej gramatury agresywnie można poprowadzić wabik? Bardzo ciekawy kijek.



#50 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 29 marzec 2016 - 08:24

Kolego czy Kamisori już po testach? Mógłbyś coś o nim napisać? Do jakiej gramatury agresywnie można poprowadzić wabik? Bardzo ciekawy kijek.

Jak tam akcja jest opisana przy tych Kamisori ? XF ?



#51 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 29 marzec 2016 - 09:04

Nie wiem jak jest opisana ale to jest bardzo szybki kijek ze sporym zapasem mocy. Wersja 210 jest bardziej spolegliwa w szczycie



#52 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 17 kwiecień 2016 - 21:55

Zgadzam się z kolegą ,że nowa oferta spinningów Mikado na 2016 to wielki krok naprzód w dziedzinie użytych materiałów oraz dynamiki wędzisk. Osobiście zakupiłem okoniówkę 2,38 m cw.1-7g i jestem z niej bardzo zadowolony. Teraz myślę o ,,igle" na sandacza z tej samej oferty.

#53 OFFLINE   ivar

ivar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 04 październik 2017 - 21:37

Ja na takie okoniowo kleniowo pstrągowe wypady zabieram Sashima Trout spin 3-15g, o długosci 2,59cm i jest to dość uniwersalna wędeczka obsługująca mi delikatne spiningowanie, kolega który łowi jeszcze lżej ma Sashima perch jig, miałem ten jego kijek w ręku i też mi się podoba, nawet trochę nim połowiłem, ogólnie udana seria im wyszła. Biały kolor mnie początkowo irytował bo zawsze miałem ciemne kije, ale po kilku wyjściach nie zwracam już uwagi..


Użytkownik ivar edytował ten post 04 październik 2017 - 21:37


#54 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 05 październik 2017 - 07:54

Jakieś ciekawe nowości w tym temacie ? Coś szybkiego, nie wklejka, maks do 12 g. Szukam alternatywy dla kluski SG Parabellum 0-7 a coś pomiędzy nią a Mikado Inazuma Perch 18g. .... ?

Mogę doradzić tylko wklejkę...żeby to było coś między kijkiem do 7g a Inazumą F.P do 18g - Daiwa Silver Creek 2.35 / 3-14g  szybkie to i ryb nie gubi :)



#55 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 05 październik 2017 - 08:00

Od tego czas przemacałem i przełowiłem sporą ilość kijków. Główną okoniówką jest Batson Immortal.


  • delux64 lubi to

#56 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 05 październik 2017 - 08:43

Nie wiem czy się przewinęło już, ale Avida 76MLXF2 uważam za bardzo dobrą szybką okoniówkę ;)

#57 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 20 luty 2020 - 08:24

Czołem.

Szukam delikatnej ale szybkiej szpady pod pstrąga, okonia.

Miałem w rękach microflexa 1-7g i jest ok - coś takiego szukam. Dlaczego nie chce go kupić ? Bo mam microflexa 3-15g i ciekawość nabycia czegoś innego jest większa.

Myślałem na Dragonem MicroSpecial 0.5-6 gr ale z kolei mam już kija ze stajni dragona CXT SF-X więc może coś innego ....

Westing W3 StreetStick 183cm 1-5gr - też wydaje się propozycją wartą rozważenia.

Dilemma - ktoś coś zaproponuje fajnego ?

Założenia:

Długość: do 220cm

Akcja: Fast/XFast - parabola pod rybą

Budżet: do 450 PLN

 

Jeśli nie znajdę nic lepszego niż Microflex 190cm 1-7 gram to jednak wezmę Dama bo ten kijek spełnia moja podstawowe wymagania i chciałbym aby w propozycjach z Waszej strony parametry i charakterystyka tego Dama była wyjściową w stosunku do kija polecanego/docelowego.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam

Łukasz



#58 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6212 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 21 luty 2020 - 04:15

Popatrz jeszcze na DAM Perch Special.

#59 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 luty 2020 - 06:11

Już zakupiłem Westin W3 StreetStick 183cm 1-5g


  • BraWo lubi to

#60 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 22 luty 2020 - 17:30

Koledzy, a może ktoś opisać wędkę ABU Rocksweeper 682 L 2-15g,  203cm .

 

To już nie najnowsza konstrukcja i zbiera/zbierała bardzo dobre opinie.. Teraz można ją kupić na wyprzedaży

 

Poszukuję szybkiej, w klasie L wędki pod okonia pod opad i pod dropa (z łódki) , jak oceniacie "elektryczność" czułość tej konstrukcji ? Jak z opisem wędki z cw. ? Szczególnie z odbiorem na najniższym cw.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych