Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

drop-shot - problem z nieskutecznym zacięciem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 kwiecień 2014 - 10:03

Jak ten szkop zamontował ten haczyk, bo jakość filmiku nie powala. Czyżby na rurce termokurczliwej i jak to zastopowane w pionie?

Od początku:

W/g Dietmara fluorokarbon długości ok. 1,5m połączony jest z plecionką za pomocą kółka łącznikowego co ma wyeliminować zbędne ruchy np.krętlika .żeby każde skubnięcie było bespośrednio przekazywane - ja osobiście wiążę fc z plecionką ok 20 cm od wiązania zaciskam delikatnie tulejkę stosowaną do przyponów np. tytanowych (np. Jenzi) następnie nawlekam hak tak żeby grot patrzał do góry i zabezpieczam  od dołu kolejną zaciśniętą tulejką -pomiędzy tulejkami jest tyle miejsca ,żeby hak mógł kręcić się swobodnie wokół osi fc- Uważam ,że ten szczegół sprawia ,że rybki dodatkowo są wabione właśnie tym ruchem okrężnym niemożliwe jest to w sytuacji kiedy hak wiążemy do fc od czasu stosowania tego systemu nie mam pustych brań spowodowanych wcześniej atakiem na przynętę od strony fc.

Ciężarek koniecznie typowy ds daje nam możliwość regulacji prezentacji  przynęty-jeśli ołów podczepimy 50 cm od haka nie przejmujmy się nadmiarem fc poza ołowiem ,lepiej jest mieć zapas być może za chwilę będziemy musieli zaprezentować przynętę wyżej nad dnem -wystarczy przesunąć obciążenie.



#42 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 20 kwiecień 2014 - 10:15

Dzięki za obszerną wypowiedź, ale chodziło mi o sam montaż haka. Tej metody już nie raz używałem jednak jakoś nie do końca mi leży... robiłem zestaw podobnie z tym, że łączenie fluo z plecionką węzeł zderzakowy a na zakończeniu przyponu koralik i węzeł gdyby ciężarek się zakleszczył w zielsko to żeby go wyszarpnąć a nie został w wodzie.

Ten gościu na filmiku ma coś innego niż tulejki przyponowe i o to mi chodziło...



#43 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 kwiecień 2014 - 10:30

Z całą pewnością są to tulejki zaciskowe " klemm hulse"



#44 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 maj 2014 - 15:13

Od początku:

W/g Dietmara fluorokarbon długości ok. 1,5m połączony jest z plecionką za pomocą kółka łącznikowego co ma wyeliminować zbędne ruchy np.krętlika .żeby każde skubnięcie było bespośrednio przekazywane - ja osobiście wiążę fc z plecionką ok 20 cm od wiązania zaciskam delikatnie tulejkę stosowaną do przyponów np. tytanowych (np. Jenzi) następnie nawlekam hak tak żeby grot patrzał do góry i zabezpieczam  od dołu kolejną zaciśniętą tulejką -pomiędzy tulejkami jest tyle miejsca ,żeby hak mógł kręcić się swobodnie wokół osi fc- Uważam ,że ten szczegół sprawia ,że rybki dodatkowo są wabione właśnie tym ruchem okrężnym niemożliwe jest to w sytuacji kiedy hak wiążemy do fc od czasu stosowania tego systemu nie mam pustych brań spowodowanych wcześniej atakiem na przynętę od strony fc.

Ciężarek koniecznie typowy ds daje nam możliwość regulacji prezentacji  przynęty-jeśli ołów podczepimy 50 cm od haka nie przejmujmy się nadmiarem fc poza ołowiem ,lepiej jest mieć zapas być może za chwilę będziemy musieli zaprezentować przynętę wyżej nad dnem -wystarczy przesunąć obciążenie.

Witaj. Mam także kilka pytań...

Czy dolną tuleję dodatkowo zabezpieczasz klejem? lub w inny sposób? Podczas holu nie przesuwa Ci się ona? Jaki FC stosujesz?



#45 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 10 maj 2014 - 08:29

Witam.

Jakiej wielkości haki stosujecie do przynęt 7cm ??? 



#46 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 12 maj 2014 - 10:21

Przy łowieniu okoni na DS często okonie odbijają się od przynęty i nie można ich zaciąć. Pomaga zastosowanie miękkiego kija , lub zastosowanie żyłki zamiast plecionki ( np 0.22) Dość ważne jest aby w taki sposób podszerpywać wędką żeby co chwilę przynęta miała luz, takie prowadzenie przynęty powoduje że często nie czujemy brania , ale w chwili gdy na nowo zaczynamy podszarpywać to okoń już siedzi i wystarczy go dociąć. 


  • Tomek88 lubi to