Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Krótka nimfa - co o tym myślicie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
316 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 09 styczeń 2014 - 20:25

Michałku chętnie przytule to co masz na zbyciu ;)


Użytkownik fireblood edytował ten post 09 styczeń 2014 - 20:26


#162 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 styczeń 2014 - 20:28

Michałku chętnie przytule to co masz na zbyciu ;)

 

No przecież odmieni mu się jak tylko przyjdą mrozy. Idę o zakład, że w maju będzie latał z suchą... :D



#163 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 09 styczeń 2014 - 23:16

Michał a może dołączysz do mnie i uskutecznisz float... Jedynie RAPR musimy troszkę zmodyfikować, nie pozwalają mi łowić w Sromowcach żyłką i nimfami, coś strażnikom nie pasuje. Kij na blanku switch-a, kołowrotek z ruchomą szpulą (centerpin), żyka 0,23 i nimfy jak Pan Bóg przykazał. A to, że kawałek korka na żyłce - komu to przeszkadza...? Dziwny kraj, dziwni ludzie... ;)  :D

 

Patrz jak fajnie można było by ciupać... http://www.youtube.c...h?v=i81DpyXmxPU



#164 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 00:22

Michał a może dołączysz do mnie i uskutecznisz float... Jedynie RAPR musimy troszkę zmodyfikować, nie pozwalają mi łowić w Sromowcach żyłką i nimfami, coś strażnikom nie pasuje. Kij na blanku switch-a, kołowrotek z ruchomą szpulą (centerpin), żyka 0,23 i nimfy jak Pan Bóg przykazał. A to, że kawałek korka na żyłce - komu to przeszkadza...? Dziwny kraj, dziwni ludzie... ;)  :D
 
Patrz jak fajnie można było by ciupać... 


Nie ma co sie rozdrabniac, na kilku szkockich i walijskich rzekach można łowić pięknie na toczonego, w Szwecji już niestety tylko nimfy ale można za to poszaleć do woli na lipkach i pstragach :) A wedke co by sie nadała to będę robił, Batson rx8 11'6'' 12 lbs, jedyny model oznaczony akcja fast, ciut ponad 100 gram blank ale bardzo smukly, jak mnie porypie do końca to ubiore w fuji torzite ale tytany to już minimum, rezonans na drewnie, jak sie uda z pierscionkami z tytanu i cokolwiek sobie jeszcze wymyślne :) :) :) Będzie ciekawie :) Fundusze jak znalazł gdy pozbęde sie tfu sucharowego sprzętu muchowego tfu :)

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Pisze poważnie



#165 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 08:29

Michałku chętnie przytule to co masz na zbyciu ;)

 

 

Robert,

 

Nie ma sprawy, dam ci znac zanim cos pojawi sie na gieldzie  :)

 

Bujo



#166 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 08:33

Bujo jakbyś wyrzucał swoje suchary to do mojego kosza ;)

Tak na serio to nie denerwuj się szkoda serca :)

Kiedy będziesz w kraju, miałeś być na spotkaniu, a się nie pojawiłeś ( tak liczyłem na twoje muszki )

 

 

Hej,

 

Niestety Londyn nie chce mnie wypuscic ze swoich sidel ale jeszcze max dwa tygodnie i bede w Polsce i to na dluzej :) Suchary juz rozdane, nowych robil nie bede :) Jak bedziecie chcieli to mozna zrobic jakies warsztaty kretacza ale jak dla mnie tylko nimfy i streamery bo to tez nie koszerna metoda. Lada chwila dojda do mnie super ciekawe materialy na streamery, dla ojca naczelnego tez musze cos ukrecic bo wedke i cala reszte juz ma :) 

 

Nimf za to moge ci troche podarowac, jakas stara produkcja, z pol garsci sie nazbieralo :) 

 

Bujo



#167 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 styczeń 2014 - 08:35

Michał , ta Twoja konwersja to nic nowego , ani trudnego . Teraz każdy Seba tak myśli i łowi .. :)



#168 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3659 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 10 styczeń 2014 - 09:31

Michałowi najwyraźniej coś na głowę padło, może pracy za dużo :/



#169 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2014 - 10:07

Zauważyliście jak bardzo stała się popularna metoda muchowa. Na wszystkich forach związanych z połowem drapieżników, ryb łososiowatych tematem nr 1 jest switch i DH + reszta muchowej zajawki - nimfa. I bardzo dobrze, rynek powinien zareagować większą ofertą. Sporo osób deklaruje swoje całkowite przejście na muchę jako jedyna metoda połowu. Ciekaw jestem kiedy ten trend się odmieni...



#170 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 styczeń 2014 - 10:42

Będzie jak z castem - rok-dwa eksplozji, wszystko i wszędzie na cast, od uklejek po sumy. Później przyjdzie otrzeźwienie, że może jednakowoż nie jest o najlepsze z możliwych i najłatwiejsze podejść i będą... wyprzedaże ;)

Zostanie mniejsza, zwarta grupa hardkorów, łowiąca drapieżniki, bez lipieniowo paproszkowego.... wiadomo czego



#171 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 10 styczeń 2014 - 11:01

http://en.wikipedia....wiki/Hype_cycle


  • Kuba Standera lubi to

#172 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 12:33


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 12:47


#173 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 16:51

Witam,

 

W przyrodzie musi byc roznowaga :) A na taka nimfke nawet nad Bugiem sobie ot ciut jazgarzyka, na mokra uklejeczke i swiat jest  znowu piekny :) Ja zostawiam sobie tylko metody nie-muchowe czyli nimfa plus streamer :) 

 

Pozdrawiam,

 

Bujo 


  • OloPe lubi to

#174 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 styczeń 2014 - 17:42

Zauważyliście jak bardzo stała się popularna metoda muchowa. Na wszystkich forach związanych z połowem drapieżników, ryb łososiowatych tematem nr 1 jest switch i DH + reszta muchowej zajawki - nimfa. I bardzo dobrze, rynek powinien zareagować większą ofertą. Sporo osób deklaruje swoje całkowite przejście na muchę jako jedyna metoda połowu. Ciekaw jestem kiedy ten trend się odmieni...

Do świetna wiadomość będzie większy wybór w komisie i na allegro :) po co przepłacać skoro inni już to zrobili .



#175 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2014 - 18:52

Do świetna wiadomość będzie większy wybór w komisie i na allegro :) po co przepłacać skoro inni już to zrobili .

 

Komis zostawił bym w spokoju, sporo osób sprzedaje ponieważ sytuacja finansowa ich do tego zmusza w taki lub inny sposób. Dobrze, że są chętni i kupują. Komentowanie w moim odczuciu dalece nie stosowne... To tak jakby rzucić komuś w oczy jesteś "frajer" bo przepłaciłeś kupując drogo w sklepie a ja jestem cwaniak bo tanio kupiłem w komisie. Każdy lubi okazje, ja również. Staram się je szukać po sklepach, jeśli giełda to siedzę cicho i nie komentuję... W ten sposób kupiłem dwa kołowrotki Loop (sklep w Anglii dzięki pomocy Kolegów z forum) inny zaś sprzedaję na aukcji robiąc miejsce przy kiju. Jak Kolega lubi okazje to na "?" jest moja ???? tylko 30% tego co kosztowała w realu. To jest okazja...



#176 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 10 styczeń 2014 - 18:54

Cześć!

 

Fajnie,ze się trochę ogień wypalił,bo miałem obawy ,że nam wątek na tym ognichu wyparuje.Taki syndrom "złotego środka" ,że tak powiem :angry:

Zakupy w komisach forumowych to dla mnie od lat źródło dobrego sprzętu.Za pół ceny markowe kołowrotki,i wędziska.Ostatnio zielone LT nawet, o którym kiedyś dyskutowaliśmy, się pojawiło :D

 

.Danielsson,Nautilus,Lamson,zapasowe szpulki,a wszystko z FF komis.Jeszcze się nie zawiodłem,choć na oczy sprzedających nie widziałem.Jak na suchą-czekamy,czekamy,zaoczkował,mail,zadowolenie :)

 

Może po porażce moje spojrzenie na ten tryb zakupów się zmieni,ale na razie jest ok.

 

Ale nie o tym. Myślę,że początkujący muszkarze mogą srodze się zawieść.gdy złowienie ryby może być trudniejszym niż miało być.Gdy zerwany przypon wiązać trzeba będzie ponownie,gdy spławiającej się ryby nie będzie można siegnąć,a kolega spinningista obok kosi,oj kosi! Zostaną przy tym nałogu najbardziej zdeterminowani i o nich wszak chodzi. :)

 

Myślę,że za jakiś czas zajrzą także do tego wątku,bo kilka wpisów to ho ho...(nie moje bynajmniej) :D

 

 



#177 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:06

Komis zostawił bym w spokoju, sporo osób sprzedaje ponieważ sytuacja finansowa ich do tego zmusza w taki lub inny sposób. Dobrze, że są chętni i kupują. Komentowanie w moim odczuciu dalece nie stosowne... To tak jakby rzucić komuś w oczy jesteś "frajer" bo przepłaciłeś kupując drogo w sklepie a ja jestem cwaniak bo tanio kupiłem w komisie. Każdy lubi okazje, ja również. Staram się je szukać po sklepach, jeśli giełda to siedzę cicho i nie komentuję... W ten sposób kupiłem dwa kołowrotki Loop (sklep w Anglii dzięki pomocy Kolegów z forum) inny zaś sprzedaję na aukcji robiąc miejsce przy kiju. Jak Kolega lubi okazje to na "?" jest moja ???? tylko 30% tego co kosztowała w realu. To jest okazja...

Masz rację Andrzeju,nie komentuje się takich rzeczy.W tamtym roku w czerwcu kupiłem switcha sage tcx za 799 euro teraz jest za 519 euro to znaczy żem frajer? ;)



#178 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:28

.


Użytkownik darko edytował ten post 12 luty 2014 - 14:51

  • Meme lubi to

#179 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 10 styczeń 2014 - 20:58

Masz rację Andrzeju,nie komentuje się takich rzeczy.W tamtym roku w czerwcu kupiłem switcha sage tcx za 799 euro teraz jest za 519 euro to znaczy żem frajer? ;)

 

Bo to pierwszy raz, ja mam chyba skazę, na ogół wdepnę... ;)



#180 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:49

Nie to znaczy ,że stać Cię na realizacje marzeń,gratuluję...

Dzięki Darko,to tylko przedmiot dzisiaj jest jutro może nie być.A moje marzenia...hmm mam tylko jedno ale o tym kiedy indziej :) nie chce zapeszyc






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych