Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czyżby rekordowy okoń??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 31 grudzień 2013 - 20:04

Kumpel zalogowany tutaj wysłał mi to zdjęcie na komórkę, a ja polewając przesłałem jemu link na pocztę.. widziałem to zdjęcie już kawałek czasu temu.

Dajecie się robić w jajo jak małe dzieci. :D

Życzę mega okoni w 2014r.

Połamania umysłów nad wymyślaniem sposobu na wielkie garby. ;)



#22 OFFLINE   Robertpl

Robertpl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 20:05

Są takie okonki ;)

W razie większych niedowierzań służe innymi materiałami w tym mailem i numerem tel. do łowcy ;)

Załączone pliki

  • Załączony plik  Okoń.jpg   123,11 KB   20 Ilość pobrań


#23 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 31 grudzień 2013 - 20:07

http://bigfishesofth...ean-page-2.html



#24 ONLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 31 grudzień 2013 - 20:27

Jednak coś na rzeczy było, fotka z tego linku ma ingerencję w piksele: http://www.wedkarz.p...pp/article/3252 a ta tutaj wydaje się być oryginałem: http://bigfishesofth...ean-page-2.html. Możliwe, że w czasie powtórnej kompresji złapała te szumu (zaznaczone na fotce wstawionej w moim poście). Z pikselkami nie ma żartów, potrafią być przyczynkiem pozwu rozwodowego jak i ogromnych ryb na wielu forach. No to idziemy się bawić, do północy zostało tylko kilka godzin...  ;) Połamania wędek przy stole sylwestrowym... :D



#25 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 20:46

...

 

Specjaliści z wędkarza polskiego jakoś się nie popisali... 

 

Oni co chwila się popisują  :D

 

Majowy szczupak 21,15 kg wagi przy 121 cm długości



#26 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 31 grudzień 2013 - 21:44

Z linku który wkleił hlehle:

"Gdy już kolos leżał ogłuszony w worku, wziął jeszcze trzeci szczupak, a właściwie szczupaczek o wadze 3 kg. W maju dostałem jeszcze szczupaki o wadze: 8, 4,20, 10,20 i 9,80 kilogramów. Kolega, w tym samym czasie, złowił szczupaków w tym jednego który miał prawie 6 kilogramów.
W pierwszą sobotę czerwca wróciłem ze szczupakiem 7,30 kg. I to był koniec. Roślinność rozwinęła się i szczupaki gdzieś zniknęły."

 

Gdy popatrzymy na fotografię obok zacytowanego fragmentu to wiemy gdzie się podziały.

A tak a propos - szwedzkie 120 cm z października ważyło 16,5 kg.(wrócił do wody).



#27 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 22:22

Ciekawe co powie na to sam łowca :)

 

Unser Siluro- Teamleader Björn Lüdtke hat im Rhein einen kapitalen Ausnahmebarsch gefangen. Mit einer Länge von 53cm und einem Gewicht von 5.5 Pfund ein echter “Pfundskerl”, genau wie sein Fänger. Der Fisch biss in den Abendstunden eines schönen Frühlingstages und nahm den an der 2.40m Mitsuki Kaitsu (WG 10-40g) angebotenen River Shad direkt über Grund beim Jiggen.

 

tyle i nie wiecej :P


  • Bujo lubi to

#28 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 31 grudzień 2013 - 23:04

Unser Siluro- Teamleader Björn Lüdtke hat im Rhein einen kapitalen Ausnahmebarsch gefangen. Mit einer Länge von 53cm und einem Gewicht von 5.5 Pfund ein echter “Pfundskerl”, genau wie sein Fänger. Der Fisch biss in den Abendstunden eines schönen Frühlingstages und nahm den an der 2.40m Mitsuki Kaitsu (WG 10-40g) angebotenen River Shad direkt über Grund beim Jiggen.
 
tyle i nie wiecej :P


Voll die Ente !!! Tak napisał sam łowca jak go poinformowalem na dziele Zuckenberga, ze jest Polakiem i ma rekord :)
  • patu i tofik lubią to

#29 ONLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 01 styczeń 2014 - 01:19

A zauważyliście, jakie łowca ma proporcjonalnie wielkie dłonie i grubaśne paluchy? ;) :D  Perspektywa, Koledzy, perspektywa :)



#30 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 01 styczeń 2014 - 13:30

Fajne rybki, ciekawe ile latek rosły.

#31 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 styczeń 2014 - 18:44

Unser Siluro- Teamleader Björn Lüdtke hat im Rhein einen kapitalen Ausnahmebarsch gefangen. Mit einer Länge von 53cm und einem Gewicht von 5.5 Pfund ein echter “Pfundskerl”, genau wie sein Fänger. Der Fisch biss in den Abendstunden eines schönen Frühlingstages und nahm den an der 2.40m Mitsuki Kaitsu (WG 10-40g) angebotenen River Shad direkt über Grund beim Jiggen.

 

tyle i nie wiecej :P

 

no to na oko pomylilem sie o jakies 3 cm ;)



#32 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 01 styczeń 2014 - 19:38

Tak a propos łokonków to w życiu największe jakie widziałem miały 55cm.
Kłusownicy amatorzy, którzy je złapali myśleli, że to sandacze :). Niestety nie mam dojścia do zdjęć, które wtedy zostały zrobione. Niemniej jednak niesmak pozostał do dziś, bo łowiłem w tym miejscu dość regularnie i nigdy przed czy po tym fakcie do granicy 50cm się nie zbliżyłem.
Z kolei piśmiakom tego brukowca nie sposób się dziwić. Widział ktoś kiedyś rzetelnego milicjanta ;).

#33 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 02 styczeń 2014 - 22:15

GARBUSY-tak w Norwegii lowilem duzo duzych okoni takie 45+ na zaporowce w Malopolsce zlowilem 52+..............na Czorsztynie pare lat temu widzialem padnietego okonia cos okolo tej magicznej 60"..........wiem ze jest takie jeziorko na wyspie w srodkoej Norwegii  gdzie malo kto lowi miejscowy Norweg obiecal mi 60+.......co do szczupakow to niektorzy myla szczupaka z maski i mieszancami ............maski zostal sprowadzony z Kanady do jezior Szwecji w latach 60"........osiaga wage 40+kg



#34 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 styczeń 2014 - 22:53

 

co do szczupakow to niektorzy myla szczupaka z maski i mieszancami ............maski zostal sprowadzony z Kanady do jezior Szwecji w latach 60"........osiaga wage 40+kg

 

szczerze  :)  nie wiem co ma piernik do wiertarki  :)  ale czy moglbys prosze rozwinac temat musky (muskie) w szwecji?


  • Tomasz eS lubi to

#35 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 styczeń 2014 - 23:49

szczerze  :)  nie wiem co ma piernik do wiertarki  :)  ale czy moglbys prosze rozwinac temat musky (muskie) w szwecji?

Dołączam się do pytania....


  • Tomasz eS lubi to

#36 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:00

Też jestem bardzo ciekaw ponieważ to dla mnie nowości a temat szczupaka śledzę z dużym zaciekawieniem i pierwsze słyszę żeby w europie występował gdzieś musky ale może coś w tym jest.



#37 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:09

Luzik koledzy wczoraj był nowy rok coś może jeszcze buzować w krwiobiegu :D 



#38 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:32

nie mniej było by uroczo :) mam do wyrównania z muskie rachunki a do Kanady narazie nie uda mi się wybrać :(



#39 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:37

Byla wzmianka o szczupaku 26 kg, Mam sasiada doktoranta genetyki obrabial probki szczupakow  Szwedzkich zbiornikow tam gdzie[ muski w skandynawi tak okreslany]  musky byl w latach 60" wprowadzony to srednia waga ryb byla duzo wieksza .Okon tez ma duzo podgatunkow to ma duzy wplyw na przyrosty 



#40 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 03 styczeń 2014 - 00:44

Kiedys byl gdzies w necie opisany polow wielkich muski w szwecji ryba miala 40kg........z pstragami jest podobnie w Norwegi jest ok 6 podgatunkow 0res pstragow morskich ryby 2 srodowiskowe i z 4 podgatunki potokowcow nie wspomne o formach jeziorowych 


Użytkownik marius13 edytował ten post 03 styczeń 2014 - 00:45