Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czyżby rekordowy okoń??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 03 styczeń 2014 - 07:53

[quote name="marius13" post="136[/quote][quote name="marius13" post="1366151" timestamp="1388697301"]GARBUSY-tak w Norwegii lowilem duzo duzych okoni takie 45+ na zaporowce w Malopolsce zlowilem 52+..............na Czorsztynie pare lat temu widzialem padnietego okonia cos okolo tej magicznej 60"..........wiem ze jest takie jeziorko na wyspie w srodkoej Norwegii  gdzie malo kto lowi miejscowy Norweg obiecal mi 60+.......co do szczupakow to niektorzy myla szczupaka z maski i mieszancami ............maski zostal sprowadzony z Kanady do jezior Szwecji w latach 60"........osiaga wage 40+kg[/quote]
Możesz przybliżyć miejsce tego jeziora na wyspie? Może warto by sie tam przejechać.

#42 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 03 styczeń 2014 - 07:58

.Okon tez ma duzo podgatunkow to ma duzy wplyw na przyrosty 

Np.zaraz się dowiemy że mamy w polsce okonie nilowe :lol:


Użytkownik fish28 edytował ten post 03 styczeń 2014 - 07:59


#43 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2014 - 08:20

Znam przypadki wsiedlania palii (lake trout - Salvelinus namaycush) do wód północnej Szwecji. Nie dorasta do tak imponujących rozmiarów jak w Kanadzie, ale osobniki ca. 1m i pod 7kg widziałem (kto wie, może już zmieszane, bo wizualnie ciut się różniły). Złowione przeze mnie i Harrego, niestety duuuużo mnijesze, wyglądały na namaycush-e czystej krwi :)

Nie wykluczam prób introdukcji muskie, ale nigdy nie natknąłem się na taką wzmiankę



#44 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 08:51

namaycushe mozna lowic w szwajcarii, sa zbiorniki ze zdrowa juz populacja, ryby sa tak duze, ze zywia sie szczupakami  :)

natomiast o musky w szwecji dowiedzialem sie wczoraj i jak na razie uplasowalem je pomiedzy krolwena sniezka, i wilhelm tellem ... znaczy sie, teoria nowo-roczna wydaje sie byc dobrym tropem :lol:



#45 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 03 styczeń 2014 - 09:16

Cytat z Wikipedi:

Though interbreeding with other pike species can complicate the classification of some individuals, zoologists usually recognize from zero to three subspecies of muskellunge.[6]

  • The Great Lakes (spotted) muskellunge (Esox masquinongy masquinongy) is the most common variety in the Great Lakes basin and surrounding area. The spots on the body form oblique rows.
  • The Chautauqua muskellunge (E. m. ohioensis) is known from the Ohio River system, Chautauqua LakeLake Ontario, and the St Lawrence River.
  • The clear or barred muskellunge (E. m. immaculatus) is most common in the inland lakes of Wisconsin, Minnesota, northwestern Ontario and southeastern Manitoba.

The tiger muskellunge (E. masquinongy x lucius or E. lucius x masquinongy) is a hybrid of the musky and northern pike. Hybrids are sterile although females sometimes unsuccessfully engage in spawning motions. Some hybrids are artificially produced and planted for anglers to catch. Tiger muskies grow faster than pure muskies, but do not attain the ultimate size of their pure cousins as the tiger muskie does not live as long. The body is often quite silvery and largely or entirely without spots but with indistinct longitudinal bands.

Ani słowa o Skandynawii. I zauważcie że tylko rejon Wielkich Jezior i pogranicze kanadyjsko-amerykańskie, ani bardziej na północ, ani na południe nie notuje się występowania muskie. Dawno temu bo chyba w latach 60 próbowano do wód polskich wprowadzić bassy. Gdzieś na Żuławach ponoć jeszcze się zdarza je złowić ale z tego co pamiętam to okazem był osobnik 20cm. Niby warunki podobne ale się nie przyjeły. Skandynawia wbrew pozorom ma zupełnie inny klimat niż pogranicze K-USA. Lato w Szwecji może być ciepłe ale krótkie a tam potrafi zacząć się w III tygodniu V (a na płn. Szwcji widziałem lód na jeziorach) a skończyć po tzw. Indian Summer w II połowie X.

I w Szwecji temperatury powyżej 30C nie są zbyt częste a tam jest sporo takich dni że bardziej kojarzy się to z tropikami ze względu na wilgotność sięgającą 90% i więcej. 



#46 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2014 - 09:24

namycushe mozna lowic w szwajcarii, sa zbiorniki ze zdrowa juz populacja, ryby sa tak duze, ze zywia sie szczupakami  :)

 

Jeżeli celowy połów od czasu do czasu kończy się sukcesem, to chyba będziemy musieli poważnie porozmawiać ;)

Ostatnio coraz bardziej ciągną mnie te alpejskie jeziora. Harry w zeszłym roku był rodzinnie-rozrywkowo nad Gardą i gały mu wywaliło z orbit.


Użytkownik krzysiek edytował ten post 03 styczeń 2014 - 09:35


#47 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2014 - 09:28

Jeżeli celowy połów od czasu do czasu kończy się sukcesem, to chyba będziemy musieli poważnie porozmawiać ;)

Ostatnio co raz bardzie ciągną mnie te alpejskie jeziora. Harry w zeszłym roku był rodzinnie-rozrywkowo nad Gardą i gały mu wywaliło z orbit.

Myśl bo i ja już nie mogę usiedzieć w miejscu ;)



#48 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 03 styczeń 2014 - 10:12

Może panowie macie racje poproszę kolege o zmieszanie szczupaka z krokodylem ha ha Tak powaga wiem ze będą wprowadzone mieszanki szczupaka i muskie, chodzi tu o podniesienie atrakcyjności turystcznej niektórych rejonow Szwecj, mieszanie eliminuje negatywne uwarunkowania gatunkowe, badania sa prowadzone rownolegle w szwecji Finlandii i Norwegii cos się ma na rzeczy.Koledze z OSLO powiem niech sam ruszy i poszuka fajnych miejsc podpowiem jest dużo duzych wysp gdzie mieszka kilka osob albo nikt ,czasem tam został zapomniany swiat, rzeczki jeziorka nie tknięte ludzka lapa ..........mam nadzieje ze nikt nie odnajdzie mojego edenu, i nie zadepta tak jak zadeptują szkiery widze rodakow na przeprawach promowych z zamrażarkami [takimi na 230] w busach , morskie lowiska polnocnej Norwegii [Niemiec potrafi za tydzień łowienia na Lofotach zaladowac do swojej przyczepy 600 kg fileta dorsza czarniaka rdzawca.......miało być o okoniach się porobilo ha ha

#49 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 03 styczeń 2014 - 10:29

widać przerażenie w oczach łowcy takiego okazu,ale musiał chodzić na kiju



#50 OFFLINE   meyger

meyger

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 styczeń 2014 - 10:34

http://www.wedkarz.p...pp/article/3252

 

:huh: Odczucia mam mieszane... może to zwykły fake?? Na jerka wrzucam jako ciekawostkę

szacun dla łowcy.

 

 

Poprawka ; w komentarzu redakcji piszą że to ściema :angry:


Użytkownik meyger edytował ten post 03 styczeń 2014 - 10:41


#51 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2014 - 10:45

Czytaj uważnie. Ściemą jest to, że okoń miał 68 centów. W rzeczywistości miał 53 centy i był bardzo gruby. I tak to ogromna ryba...



#52 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 03 styczeń 2014 - 11:46

czyli 60+ nie istnieje? :ph34r:



#53 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:10

Istnieje, tylko na razie w granicach naszej wyobraźni. Za takiego okonia mogę oddać spotkanie z metrówką :)



#54 OFFLINE   woyciech

woyciech

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • LokalizacjaDenmark
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:42

Witam

Magiczne 60 cm istnieje. Sam w ubiegłym roku 2013 widziałem złowionego okonia na 57 cm. Rozmawiałem z jednym miejscowym kolegą, przedstawicielem tutejszego klubu to jego oficjalny rekord to 62 cm. Więc 60 nie jest mitem. A więc panowie, w nowym roku dla wszystkich łowców okoni takiego właśnie 60 życzę. 

Pozdrawiam Mariusz



#55 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 03 styczeń 2014 - 20:42

tez oddam metrowego} uwaga  sandacza} za 60" okonia



#56 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 styczeń 2014 - 20:51

Jeżeli celowy połów od czasu do czasu kończy się sukcesem, to chyba będziemy musieli poważnie porozmawiać ;)

 

nie ma sprawy :)

 

 

szczupaki i muskie miesza sie w stanach, to raczej nic nowego ... natomiast muskie w skandynawii plasuje nadal na regale z bajkami :)

troche o muskie i innych esoxach http://fishandboat.c...chap11pikes.htm i mala tablica pokazujaca najwazniejsze roznice

 

MuskyIDcolor.jpg

 

tutaj mozna sobie policzyc jak duzy musialby byc zebaty aby wazyl 40+ kg http://www.muskyhunt...ght-calculator/

 

za 60" okonia oddalbym wiele :lol:



#57 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 03 styczeń 2014 - 21:26

Byłem kiedyś na Śląsku nad jeziorem... :P .Widziałem ogromne, rozłożone przy brzegach siatki na których suszyła się dafnia. Ryby tam miały podobno bardzo duże i szybkie przyrosty masy. Wieści od miejscowych o wielkich linach ( +7kg) były potwierdzone przez kilka osób. Pojechałem wtedy właśnie na linki bo kiedyś bardzo lubiłem je łowić. Nic się nie działo więc postanowiłem troszkę poszukać okonków spinem i... kilka złowiłem, takich 30-40 cm. Były to wówczas jedne z największych moich pasiaków. W tym czasie przechadzał się blisko starszy Pan i chwilkę porozmawialiśmy. Powiedział "Panie, tu są okonie dwa razy takie, po 70 centów" i brzmiało to bardzo poważnie. Nie wiem czy to prawda, czy należy troszkę odjąć od tych 70cm ;)  ale wiem na pewno, że ryby tam rosły szybko i duże.



#58 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:25

pitt z całym szacunem nie masz racji



#59 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 03 styczeń 2014 - 23:23

pitt-w tym przypadku chodzi o mieszanke tiger muske .................odnośnie udokumentowanego rekordu swiata muske to 155cm i 60 kg nieudokument....200cm....zrodlo wędkarskie hobby .........znajdz sobie i poczytaj .............gdzies w necie widziałem wzmianke o muske ZLOWIONYM W POLUDNIOWEJ SZWECJI  40kg.............jak chcesz zorganizuje Ci tel. do naukowca z Finlandii ,który ogarnia temat ...........a najlepszym specem od muske jest Pan Witek Kowalczyk z Relaxa  Chicago..........bez urazy mowiles ze dużo wiesz o szczupakach wiec możesz cos więcej wiedzieć :)  pozdrawiam Mariusz ;)


Użytkownik marius13 edytował ten post 03 styczeń 2014 - 23:24


#60 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 styczeń 2014 - 06:16

najbardziej w tej wiadomosci podoba mi sie to:

...68,5cm...

masakra jakas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

aaaaa, bo oni przymierzyli rybę do wędki,

a że była to akurat bolonka do drop shota... :D