Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czyżby rekordowy okoń??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 04 styczeń 2014 - 19:49

Iras...ty nie widziałeś konkretnego okonia! jest mój gdzieś w wątku OKONIE 2013, nie mierzony ale ok 60cm :D

 

Pozdrawiam

Wrzuć link do "jerkbait się śmieje".. ;)



#82 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 19:54

Wrzuć link do "jerkbait się śmieje".. ;)

zwykła ludzka zazdrość :angry:



#83 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 04 styczeń 2014 - 19:58

zwykła ludzka zazdrość :angry:

Słabo znam to uczucie od strony wędkarskiej.. to raczej poczucie humoru i ciekawośc. ;)


  • miras1983 lubi to

#84 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 04 styczeń 2014 - 20:43

Iras75 napisal 

Kolego, żaden z was(zachwycających się rekordami) najwyraźniej nie posiada ani odrobiny wiedzy praktycznej na temat rozmiarów - długość/waga ryby.

Dobrze nabita ikrą i wygarbiona 50-tka okonia to jakieś 2kg.. max 2,2kg.   Ciekawe ilu z was miało w życiu kontakt z rybami 1-2kg tego gatunku i czy robiliście pomiary.

Ten okoń spreparowany, to może ważył 3150, ale razem z tą deską.. to jest ryba na oko +50cm i nie ma siły, żeby przekroczyła 2,5kg.

 

--------Okonie lowie od kiedy pamietam .To ryba ktora szczegolnie zima jest mi bliska sercu .

Wielkoscia chwalic sie nie bede bo co to zmieni .A zerkac zawsze mozesz dwojki lowimy regolarnie -strona co prawda nie aktalizowana ale jak by nie bylo cos tam lowimy .

http://fishingphoto....gallery/74-okon

Jezeli jestes ichtiologiem i przeprowadziles badania oraz macales rybe ,smialo mozesz powiedziec ze ryba ma danA wielkosc .Z mojej strony to tylko domyslne domniemania ,poszlaki nie fakty.Ja w przyblizeniu podaje wage .Fakta z deski sa juz potwirdzone przez ichtiologow oraz komisje ile ryba miala wiec po co zaprzeczac ze rekord szwecji to 3,150 a wiec i wedle mnie nie wiele .Jeszcze tylko dla ochlody oficjalny wpis w szwedzkim zwiazku wedkarskim -tej z deska cze tez z deski .(fakta niezaprzeczalne)

 

http://www.sportfisk...81/Default.aspx

Z ryba jenzi, jak na moje oko ( a ryb 1-2 i powyzej zlowilem troche ) typuja ja na ponad 3 jke i przy tym stoje .Oczywiscie o ile to nie fotomontaz .

 

Nie twierdze ze nie lowisz 1-2kg   a kto wie moze wiekszych .Kazdy ma swoje tajne jezioraka oraz przynenty .Prosz jednak o fotki 2-jek z Twojej strony temat bedziemy drazyc dalej .Rozumiem tez ze lowisz takowe a wynika to z wpisu .Chetnie zerkne na owe pieknotki i wymienie zdanie na temat ich polowu oraz zchowan .Szczegolnie zima .

 

pozdrTermos 



#85 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 styczeń 2014 - 20:48

Termos, ale tu jest dokładnie napisane, ile ten okoń miał:

 

http://www.jenzi-blo...n-bjorn-ludtke/

 

Nic nie trzeba domniemywać...



#86 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:01

Najwiekszy okon na swiecie ma 4,750 ,oficjalnie zgloszony .

Iskierka nadzieji ze kiedys peknie 5 jest .Mysle ze pakla jauz dawno jednak nikt jej nie zglosil .

pozdrTermos 



#87 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:05

@TERMOS- możesz wrzucić jakiś link do zdjęć/opisu tego największego na świecie?



#88 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:18

Nie wiem na ile wiarygodna jest ta strona, ale spójrzcie na wagę okonia z 1943 roku... :blink:

http://www.fishing-w...luviatilis/show



#89 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:25

 

Iras75 napisal 

Kolego, żaden z was(zachwycających się rekordami) najwyraźniej nie posiada ani odrobiny wiedzy praktycznej na temat rozmiarów - długość/waga ryby.

Dobrze nabita ikrą i wygarbiona 50-tka okonia to jakieś 2kg.. max 2,2kg.   Ciekawe ilu z was miało w życiu kontakt z rybami 1-2kg tego gatunku i czy robiliście pomiary.

Ten okoń spreparowany, to może ważył 3150, ale razem z tą deską.. to jest ryba na oko +50cm i nie ma siły, żeby przekroczyła 2,5kg.

 

--------Okonie lowie od kiedy pamietam .To ryba ktora szczegolnie zima jest mi bliska sercu .

Wielkoscia chwalic sie nie bede bo co to zmieni .A zerkac zawsze mozesz dwojki lowimy regolarnie -strona co prawda nie aktalizowana ale jak by nie bylo cos tam lowimy .

http://fishingphoto....gallery/74-okon

Jezeli jestes ichtiologiem i przeprowadziles badania oraz macales rybe ,smialo mozesz powiedziec ze ryba ma danA wielkosc .Z mojej strony to tylko domyslne domniemania ,poszlaki nie fakty.Ja w przyblizeniu podaje wage .Fakta z deski sa juz potwirdzone przez ichtiologow oraz komisje ile ryba miala wiec po co zaprzeczac ze rekord szwecji to 3,150 a wiec i wedle mnie nie wiele .Jeszcze tylko dla ochlody oficjalny wpis w szwedzkim zwiazku wedkarskim -tej z deska cze tez z deski .(fakta niezaprzeczalne)

 

http://www.sportfisk...81/Default.aspx

Z ryba jenzi, jak na moje oko ( a ryb 1-2 i powyzej zlowilem troche ) typuja ja na ponad 3 jke i przy tym stoje .Oczywiscie o ile to nie fotomontaz .

 

Nie twierdze ze nie lowisz 1-2kg   a kto wie moze wiekszych .Kazdy ma swoje tajne jezioraka oraz przynenty .Prosz jednak o fotki 2-jek z Twojej strony temat bedziemy drazyc dalej .Rozumiem tez ze lowisz takowe a wynika to z wpisu .Chetnie zerkne na owe pieknotki i wymienie zdanie na temat ich polowu oraz zchowan .Szczegolnie zima .

 

pozdrTermos 

 

Ja aktualnie(w ostatnich latach- do 2013) na pęczki łowię medalowe okonie. A te z linku, to sobie podaruj.

Załączone pliki


  • oland i Del Toro lubią to

#90 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:27

Istnieja tylko wzmianki na temat odlowu gdzies na dalekim Uralu .Zaraz zerkane gdzies mialem ten kawalek .



#91 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:47

Super -medalowe okonie mile widziane .Malo kto sie chwali ze je lowi . .A ten z fotki niczego sobie .

O wiecj prosimy .Na peczki , szczeze bym sie wybral jak tam sa .Zima na polnocy licha ai ani po lodzie ani po wodzie .

Krajowe czy z importu bo moje niebiesko-zolte .

 

---Tofik jest drobna wzmianka na ze max.perch osiaga 4.750kg 

 

http://ro.wikipedia....i/Biban_(pește)

Dosyc dawno czytalem w tutejszej prasie  o odlowach w dalekim uralu i tam podobno padl ten  slicznotek .

Jak zerkam po Necie . info brak ,szczatkowe nawet na wikingow stronach .

http://spa.118100.se/abborre 

ze ich mial tyle a najwiekszy troche ponad  co do konkretow to tylko poszlaki .

Ale kto wie .

pozdrTermos 



#92 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:50

Nie wiem na ile wiarygodna jest ta strona, ale spójrzcie na wagę okonia z 1943 roku... :blink:

http://www.fishing-w...luviatilis/show

Dagon- w tym linku ,już pomijam ten okaz 7kg.......to te mniejsze rozbudzają wyobraźnię ,tak, że zasnąć będzie trudno :o



#93 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:51

 

Iras75 napisal 

Kolego, żaden z was(zachwycających się rekordami) najwyraźniej nie posiada ani odrobiny wiedzy praktycznej na temat rozmiarów - długość/waga ryby.

Dobrze nabita ikrą i wygarbiona 50-tka okonia to jakieś 2kg.. max 2,2kg.   Ciekawe ilu z was miało w życiu kontakt z rybami 1-2kg tego gatunku i czy robiliście pomiary.

Ten okoń spreparowany, to może ważył 3150, ale razem z tą deską.. to jest ryba na oko +50cm i nie ma siły, żeby przekroczyła 2,5kg.

 

--------Okonie lowie od kiedy pamietam .To ryba ktora szczegolnie zima jest mi bliska sercu .

Wielkoscia chwalic sie nie bede bo co to zmieni .A zerkac zawsze mozesz dwojki lowimy regolarnie -strona co prawda nie aktalizowana ale jak by nie bylo cos tam lowimy .

http://fishingphoto....gallery/74-okon

Jezeli jestes ichtiologiem i przeprowadziles badania oraz macales rybe ,smialo mozesz powiedziec ze ryba ma danA wielkosc .Z mojej strony to tylko domyslne domniemania ,poszlaki nie fakty.Ja w przyblizeniu podaje wage .Fakta z deski sa juz potwirdzone przez ichtiologow oraz komisje ile ryba miala wiec po co zaprzeczac ze rekord szwecji to 3,150 a wiec i wedle mnie nie wiele .Jeszcze tylko dla ochlody oficjalny wpis w szwedzkim zwiazku wedkarskim -tej z deska cze tez z deski .(fakta niezaprzeczalne)

 

http://www.sportfisk...81/Default.aspx

Z ryba jenzi, jak na moje oko ( a ryb 1-2 i powyzej zlowilem troche ) typuja ja na ponad 3 jke i przy tym stoje .Oczywiscie o ile to nie fotomontaz .

 

Nie twierdze ze nie lowisz 1-2kg   a kto wie moze wiekszych .Kazdy ma swoje tajne jezioraka oraz przynenty .Prosz jednak o fotki 2-jek z Twojej strony temat bedziemy drazyc dalej .Rozumiem tez ze lowisz takowe a wynika to z wpisu .Chetnie zerkne na owe pieknotki i wymienie zdanie na temat ich polowu oraz zchowan .Szczegolnie zima .

 

pozdrTermos 

 

 

Nie wywołuj wilka z lasu:) Irek tylko czeka na lód, jak będzie łowił takie perche jak na ostatnim lodzie to zrozumiesz skąd ma taką pewną wiedzę:) Oczywiście nie ujmuje Twojego doświadczenia i złowionych sztuk,



#94 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 04 styczeń 2014 - 22:12

7kg niezly smok .Nie moge sobie tego wyobrazic ,rybsko wielki .

 

Nie wywołuj wilka z lasu:) Irek tylko czeka na lód, jak będzie łowił takie perche jak na ostatnim lodzie to zrozumiesz skąd ma taką pewną wiedzę :) Oczywiście nie ujmuje Twojego doświadczenia i złowionych sztuk,

 

covent-Spoko luzik -milo widziec jak ktos lowi a jak lowi dozo i doze to jeszcze lepiej .

A jak z lodu takie lowicie to super sprawa .Ja tez z utesknieniem czekam zeby poganiac .

 

ps .gdzie lowicie -bez szczegolow o wodzie  -ja kolo stolicy szwecji mam swoje tereny 



#95 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 01:31

Chyba jest ze mną coś nie tak, że nie potrafię od 17 lat złowić okonia, który przekroczyłby 2 kg.

Człowiek uczy się całe życie.. ;)



#96 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 09:27

Dla jasności ja takich nie łowie bo nie mam gdzie/nie umiem/nie mam czasu. A gdzie Irek łowi to oczywiście jego tajemnica ale nie jest żadną tajemnicą, że jest to w PL.



#97 OFFLINE   gajowy

gajowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjakońcówka Bugu
  • Imię:Adam

Napisano 05 styczeń 2014 - 14:15

Photoshop

Załączone pliki


Użytkownik gajowy edytował ten post 05 styczeń 2014 - 14:16


#98 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 styczeń 2014 - 15:33

ten wpis powyzej, to niby co nam mowi? :)



#99 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 05 styczeń 2014 - 18:46

7kg niezly smok .Nie moge sobie tego wyobrazic ,rybsko wielki .

 

Nie wywołuj wilka z lasu:) Irek tylko czeka na lód, jak będzie łowił takie perche jak na ostatnim lodzie to zrozumiesz skąd ma taką pewną wiedzę :) Oczywiście nie ujmuje Twojego doświadczenia i złowionych sztuk,

 

covent-Spoko luzik -milo widziec jak ktos lowi a jak lowi dozo i doze to jeszcze lepiej .

A jak z lodu takie lowicie to super sprawa .Ja tez z utesknieniem czekam zeby poganiac .

 

ps .gdzie lowicie -bez szczegolow o wodzie  -ja kolo stolicy szwecji mam swoje tereny 

TERMOS, wszystkie ryby złowiłem w Polsce.. okonie, sandacze, karpie i inne. Mamy jeszcze trochę rybnych wód i nie ma co narzekać, trzeba się poświęcić, a wyniki w końcu muszą przyjść.



#100 OFFLINE   maxxym

maxxym

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaRzeszow

Napisano 05 styczeń 2014 - 20:29

ja dzisiaj złapałem okonia lekko ponad 4kg, za chwilę wrzucę fote

 

Oto on:

p119.jpg

 

:lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik okonilowca edytował ten post 05 styczeń 2014 - 20:32

  • mifek, Bootleg i kotwitz lubią to