Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2014r


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 lipiec 2014 - 12:53

Na Warcie podobnie...albo 'nie biero', albo biorą strasznie nerwowo. Trzeba przeżucić całe pudełko żeby znaleźć przynętę, na którą w ogóle klenie reagują. Pewnie z feederkiem łatwiej...



#822 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1080 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:59

po co ludzie biora klenie z rzeczulek??mysle ze glownie po to by  je zjesc i jest to najczesciej praktykowana metoda nad polskimi wodami niewazne czy to wschod czy zachod polnoc czy poludnie ludzie beretuja ryby w celu konsumpcji.

jaka jest tego przyczyna glownie bieda spoleczenstwa kturego obywatel liczy kazda zlotowke a zlowienie paru ryb zapewnia mu pokarm na 2-3 obiady dla rodziny  ,oczywiscie zdarzaja sie wyjatki ludzie bogaci kturzy beretuja wszystko zeby zezrec jak i biedni kturzy mimo tego ze sa biedni maja szacunek do wody i wypuszczaja ale ogulnie moim zdaniem sytuacji jaka jest nad polskimi wodami czyli beretowanie nadkompletow,ogulna zasada catch and kill ,jest winna bieda w kraju ,bo nikt mi nie powie ze w tym kraju jest dobrze a szczegulnie na wsi a wiadomo polak musi sobie poradzic to idzie nad rzeke i klusuje,sadze ze mozna duzo naglasniac takie akcje pietnowac nawet co niektorych karac ale niewiele to zmieni puki zwyklemu obywatelowi nie bedzie zylo sie lepiej a na to w najblizszych czasach raczej sie nie zanosi



#823 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3252 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 22:10

Najdłuższe zdanie jakie w życiu przeczytałem, o "kturzy", "szczegulnie" nawet nie wspomnę :o :o :o zwykle nie czepiam się o takie rzeczy, ale to, aż razi w oczy :o


  • robert67, pawello i TOMI803 lubią to

#824 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 02 lipiec 2014 - 06:55

po co ludzie biora klenie z rzeczulek??mysle ze glownie po to by  je zjesc i jest to najczesciej praktykowana metoda nad polskimi wodami niewazne czy to wschod czy zachod polnoc czy poludnie ludzie beretuja ryby w celu konsumpcji.

jaka jest tego przyczyna glownie bieda spoleczenstwa kturego obywatel liczy kazda zlotowke a zlowienie paru ryb zapewnia mu pokarm na 2-3 obiady dla rodziny  ,oczywiscie zdarzaja sie wyjatki ludzie bogaci kturzy beretuja wszystko zeby zezrec jak i biedni kturzy mimo tego ze sa biedni maja szacunek do wody i wypuszczaja ale ogulnie moim zdaniem sytuacji jaka jest nad polskimi wodami czyli beretowanie nadkompletow,ogulna zasada catch and kill ,jest winna bieda w kraju ,bo nikt mi nie powie ze w tym kraju jest dobrze a szczegulnie na wsi a wiadomo polak musi sobie poradzic to idzie nad rzeke i klusuje,sadze ze mozna duzo naglasniac takie akcje pietnowac nawet co niektorych karac ale niewiele to zmieni puki zwyklemu obywatelowi nie bedzie zylo sie lepiej a na to w najblizszych czasach raczej sie nie zanosi

W moim odczuciu, to co piszesz to upraszczanie problemu, bieda to jedno a zmiana nawyków myślenia - nazwijmy to-  konsumpcyjnego, to drugie. Nie uwierzę że ludzie zabierają( zabijają) klenie z głodu czy biedy , z głupoty, próżności i ze 100 innych bliżej nie określonych przyczyn owszem.

 

ps. słownik pisowni/ortograficzny nie gryzie. ;)


  • TOMI803 lubi to

#825 OFFLINE   Maro1947

Maro1947

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 03 lipiec 2014 - 18:47

Dzisiejszy klon z Bzury w samo południe. Przynęta bandziorek Bielika.543062_SAM_0653-I.jpg



#826 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 04 lipiec 2014 - 02:02

Wczorajszy Klenik z forumowym minimum , wziął na głęboko schodzącego woblera prowadzonego w rynnie .

  

1404434834010.jpg

 



#827 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 lipiec 2014 - 11:41

czwartkowe http://jerkbait.pl/b...-samowyzwalacz/ (zeby nie dublowac)


  • Kamil Z., Predatorhunter i krystiano1981r lubią to

#828 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 04 lipiec 2014 - 12:18

Bromba i chrabąszcz smużący, czyli lato pełną gębą! ;)

 

Załączony plik  Brombowy.jpg   51,58 KB   10 Ilość pobrań

 

Załączony plik  klenik_chrabąszcz.jpg   55,54 KB   10 Ilość pobrań

 

Sprzętowo:

CD 3,05m do 14g, Caldia 2506W, żyłeczka 0,16mm, reszta jak wyżej ;)

 

 

Pozdrówka!

Kamil



#829 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 04 lipiec 2014 - 18:07

Śliczne foty pięknych kleni w temacie - takich oby jak najwięcej  :D



#830 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 11:09

Dziś z Pawłem odwiedziliśmy jedną z bieszczadzkich rzek, woda piękna, ale ryby prawie nie "gryzły". Coś tam jednak udało się wydłubać i nawet trafił się jeden rodzynek, niezawodna okazała się poczciwa, mała żabka. Za to cztery godziny nad wodą to i tak super sprawa, biorąc pod uwagę to, że ostatnio kiepsko z wolnym czasem. Poza tym była okazja przetestować ostatnie woblery.

Załączone pliki



#831 OFFLINE   tomesgw

tomesgw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 05 lipiec 2014 - 14:39

Dzisiejszy wczesny poranek spędzam nad Odrą, przelewy przelewy i jeszcze raz przelewy. Widoczne ostatki tarła kleni, które staram się omijać i nie przeszkadzać rybom w amorach. Dzień obfituje w liczne brania które bardzo często były niestety puste, mnóstwo spadów, ale też 8 kleni które wylądowały na brzegu. Największy 46 co jest równoznaczne z moim PB, dwa na forumowe minimum i reszta w przedziale 30-40 cm. Dzień jak najbardziej na plus :)

Załączony plik  DSC_0300.jpg   167,31 KB   10 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0307.jpg   60,68 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_0306.jpg   217,3 KB   13 Ilość pobrań

Załączone pliki


Użytkownik blady91 edytował ten post 05 lipiec 2014 - 14:45


#832 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3204 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 05 lipiec 2014 - 17:23

Dzisiejszy wczesny poranek spędzam nad Odrą, przelewy przelewy i jeszcze raz przelewy. Widoczne ostatki tarła kleni, które staram się omijać i nie przeszkadzać rybom w amorach. Dzień obfituje w liczne brania które bardzo często były niestety puste, mnóstwo spadów, ale też 8 kleni które wylądowały na brzegu. Największy 46 co jest równoznaczne z moim PB, dwa na forumowe minimum i reszta w przedziale 30-40 cm. Dzień jak najbardziej na plus :)

attachicon.gifDSC_0300.jpg

[attachment=180840:DSC_0307.jpg

attachicon.gifDSC_0311.jpg

attachicon.gifDSC_0306.jpg

Trzecia fota robi robotę:)



#833 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 05 lipiec 2014 - 18:17

Dziś zrobiłem sobie przerwę od pstrągów i pojechałem na klenie. Po rozgrzewce z krótkimi rybami wreszcie muchę zeżarł "grubszy" zwierz   :P

Było co przy nim robić. Wziął w miejscu, gdzie leży zatopione drzewo, co cwaniaczek szybko wykorzystał i zaparkował w korzeniach. Zdążyłem go już ocenić i zrobiło mi się przykro, że mój rekordowy kleń wygra tę walkę. O dziwo przypon wciąż trzymał, więc postanowiłem ratować zdobycz. Niestety, nie doszedłem do połowy rzeki a woda praktycznie wlewała się już w spodniobuty.. Co było robić, szybko na brzeg, kamizelka w szuwary spodnie zdjęte i z powrotem do wody. Gdy doszedłem do podwodnych konarów woda sięgała po szyję  :lol: na szczęście rybę udało się oswobodzić, po czym z całej siły odciągnąłem klenia od zawad. Chwila przeciągania "linki" i był już mój  :P  

 

18ow9i.jpg

 


Użytkownik Michał P. edytował ten post 05 lipiec 2014 - 18:24


#834 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 lipiec 2014 - 23:52

U mnie bieda z nędzą jak przystało na Warmię ale przyjedzie czas na zachód i wtedy się odkuję a na razie przynajmniej pokrzywy większe niż nad Odrą :D

 

 

10514659_927889893893658_347940939473226

 


Użytkownik guciolucky edytował ten post 05 lipiec 2014 - 23:53


#835 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 23:55

chyba tez wieksze niz u mnie :P



#836 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 06 lipiec 2014 - 09:15

Można by się licytować na pokrzywy ;) , ale kurna komary u mnie nawet przez goretex tną... :D

 

 

Wczoraj jeden maluch i jedna rybka 40+, bez fot, bo tak skubane cięły, a Ultrathon się skończył ;) Do tego jeszcze 2 puste brania na Brombę. Wsio może w 20min łowienia.



#837 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 lipiec 2014 - 15:15

Dzisiejszy poranek wyjątkowo udany dla mnie był . Na dzień dobry ładny kropas , później już lepiej :)

Kluchy ładne , grube , waleczne i w wiekszości nie chciały pozować do fotek grzecznie  ;)   3x50+ , 2 x45 .  Fotka z GoPro , 50+

 

Załączony plik  klonek.jpg   127,74 KB   6 Ilość pobrań

 

 



#838 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 lipiec 2014 - 12:06

Kluchy ładne , grube , waleczne i w wiekszości nie chciały pozować do fotek grzecznie  ;)  

 

attachicon.gifklonek.jpg

 

Pieeekny grubas.

 

Wpadnij do mnie na Nidd, moje klonki wiedza o co toczy sie gra i chetnie zapozuja, mysle ;)

 

Tak czy inaczej -  po moim powrocie koniecznie musimy pokleniowac, panie Mateuszu. Tym razem obiecuje, ze nie zdezerteruje przed czasem - musze sie zemscic za tego pieknego lorbasa, ktorego pojmales w Addingham :lol:

 

Tym razem nie zdezerteruje przed czasem :blink:

 

Na co padly rybki?


  • gulf lubi to

#839 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 07 lipiec 2014 - 13:02

Warciany kleks -47cm

sprzętowo

Byron grey mammoth senso cast 3.00m

kołowrót dragon destiny 3000

żyłka 0,16mm ,mrówa od Tomiego

 

Załączony plik  P1080056.JPG   62,46 KB   9 Ilość pobrań


Użytkownik robas edytował ten post 07 lipiec 2014 - 20:17

  • Maciek Rożniata lubi to

#840 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5157 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 07 lipiec 2014 - 23:54

10313645_929155693767078_796824617074092






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych