Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2014r


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#1141 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 02 październik 2014 - 04:54

 

Jak będzie nam kiedyś dane spotkać się nad wodą (jak patrze na Twoje klenie, chętnie bym się spróbował na Twoim odcinku Ropy) to wymienimy się na godzinę wędkami i zapewniam, że nie uznasz tej godziny jako stracony czas  :D

Do zobaczenia nad wodą!

attachicon.gifklenik.jpg

 

Wierz mi że nie mało było takich co próbowali mnie przekonać ale mi muchowe wedzisko po prostu w ręce nie leży i to wszystko. jak chodzi o rzekę Ropę to nie ma najmniejszego problemu, w listopadzie będę jakieś dwa tygodnie w PL bądź też zimą czy latem - z miłą chęcią - zapraszam  ;)



#1142 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 październik 2014 - 16:33

W tym roku uparłem się żeby złowić klenie na muchę i udało się, nie miałem większych ryb ale zabawa była świetna. Nie miałem odpowiednich much, rzeka też nie należy do tych przychylnych muszce ale zbierający kleń naprawdę mnie rozwala. Mam nadzieję, że za rok uda mi się wyruszyć na południe i nieco rozwinąć w tej jakże pasjonującej metodzie połowu ryb. Mucha jak każda inna metoda jednych wciągnie jak heroina a innych odepchnie jak zgniłe jajo, jedno wiem na pewno  - nic nie pobudza kory mózgowej wędkarza tak jak wszelkie kombinacje związane z metodą muchową...



#1143 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 03 październik 2014 - 17:53

W tym roku uparłem się żeby złowić klenie na muchę i udało się, nie miałem większych ryb ale zabawa była świetna. Nie miałem odpowiednich much, rzeka też nie należy do tych przychylnych muszce ale zbierający kleń naprawdę mnie rozwala. Mam nadzieję, że za rok uda mi się wyruszyć na południe i nieco rozwinąć w tej jakże pasjonującej metodzie połowu ryb. Mucha jak każda inna metoda jednych wciągnie jak heroina a innych odepchnie jak zgniłe jajo, jedno wiem na pewno  - nic nie pobudza kory mózgowej wędkarza tak jak wszelkie kombinacje związane z metodą muchową..

Też mam zamiar wziąć się za muchowanie,ale cały czas to odkładam.Też juz widzę oczami wyobraznii klenie zbierające muszki,ale to samo widzę na żywo jak grube kleniska podpływają do smużaczka,oglądają go z każdej strony,potem widać tylko białe wargi i siedzi....Ach te letnie klenie...Miło powspominać :P


  • Winko lubi to

#1144 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 03 październik 2014 - 19:36

- nic nie pobudza kory mózgowej wędkarza tak jak wszelkie kombinacje związane z metodą muchową...

Raczej jak widok stadka dużych i bardzo dużych kleni nie dających się skusić na żadną przynętę... :)


  • guciolucky, malcz i Kacp lubią to

#1145 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 październik 2014 - 20:33

Też w tym roku miałem mocne postanowienie muchowego kleniowania i coś tam się udało zrealizować ;) Łowienie piękne i klimatyczne. Aczkolwiek okazów nie było(max chyba 42cm) i większość brań w momencie pacnięcia muchy o wodę. Do swobodnie spławianego piankowca wyjścia były, ale większość ryb zawracała w ostatniej chwili. Mniejsze muszki odpadały, bo momentalnie startowały uklejki i tego typu "kabany". Spinning był sporo skuteczniejszy, ale może to kwestia mojego obycia i posiadanego doświadczenia z poszczególnymi metodami ;)

 

1024776_muchowy-kleksik.jpg

 

1024781_klenik_mucha.jpg

 

 

Pozdrówka

Kamil



#1146 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 03 październik 2014 - 21:59

Ja borykam się z problemem okolicznych wód na których mógłbym łowić muchówką.

To co jest, z powodzeniem obskoczę spinem i castem.

Moja rzeczka kleniowa jest na tyle zarośnięta drzewami i krzaczyskami że wręcz wyklucza machanie "lassem".

Nie mam nikogo znajomego od kogo mógłbym czerpać muchową wiedzę, więc w przyszłym roku dla zasmakowania tematu zaczynam od kursu na Sanie u A. Sikory.

Lepiej jak ktoś mi pokaże od A do Z co i jak, i będzie tlumaczył błędy jakie pojawiają się na początku muchowania :mellow:.


  • guciolucky lubi to

#1147 OFFLINE   Dygnitorz

Dygnitorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaSzczucin/Kraków
  • Imię:Jacek

Napisano 09 październik 2014 - 17:58

A może to jeszcze nie koniec łowienia kleni na suchą w tym roku? Próbował ktoś ostatnio? Podnoszą się jeszcze? Pogoda sprzyja, chyba powalczę w sobotę z muchą :-)



#1148 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 10 październik 2014 - 19:22

Tak ciepło... I powiedzcie czy warto ich szukać jeszcze w Odrze z brzegu???

#1149 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3232 postów

Napisano 11 październik 2014 - 15:36

Dzisiaj zgodnie z wczorajszą zapowiedzą ruszyłem nad gorlicką Ropę w poszukiwaniu, szczupaków, kleni i okoni. Pobudka o 7 rano, szybkie śniadanie, spakowanie sprzętu do samochodu i jazda. Po kilku minutach melduję się nad rzeką. Jesienny poranek to to za czym tęskniłem w czasie lata, cisza, spokój, lekka mgła... ;)

Załączony plik  1066592_DSC05533.JPG   35,81 KB   14 Ilość pobrań

Na pierwszy ogień poszła kołyska kolegi @spinnerman. Miałem ją pierwszy raz w ręce i muszę powiedzieć, ze bardzo przypadła mi do gustu. Staranne wykonanie, a także nietuzinkowa praca gwarantują jej stałe miejsce w moim pudełku. Szkoda, że szczupaki nie wykazywały dziś aktywności bo na bank jakiegoś by skusiła ;)

Załączony plik  1066591_DSC05530.JPG   29,1 KB   14 Ilość pobrań

Drugą część wyprawy postanowaiłem przeznaczyć na pogon za kleniem. Ryby dopisały, brania były bardzo agresywne i nawet nie zaliczyłem zadnego spadu czy pustego brania. Kluchy moze i nie powalały wielkością, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało.

Załączony plik  1066601_DSC05550.JPG   93,44 KB   14 Ilość pobrań  Załączony plik  1066600_DSC05546.JPG   44,28 KB   14 Ilość pobrań  Załączony plik  1066599_DSC05544.JPG   80,33 KB   13 Ilość pobrań

Załączony plik  1066603_DSC05552.JPG   45,87 KB   13 Ilość pobrań Załączony plik  1066596_DSC05541.JPG   60,84 KB   12 Ilość pobrań Załączony plik  1066598_DSC05543.JPG   131,73 KB   12 Ilość pobrań

Załączony plik  1066594_DSC05537.JPG   29,41 KB   12 Ilość pobrań Załączony plik  1066595_DSC05538.JPG   49,5 KB   12 Ilość pobrań Załączony plik  1066604_DSC05554.JPG   54,57 KB   12 Ilość pobrań

Killerem okzał się twister manns'a 42mm z dwoma ogonkami uzbrojony w hak z jednogramową główką jiggową.

Załączony plik  1066602_DSC05551.JPG   62,39 KB   12 Ilość pobrań

Nie sposób nie wspomnieć o pięknie napotkanej przyrody, tak więc:

Załączony plik  1066580_DSC05556.JPG   96,97 KB   12 Ilość pobrań  Załączony plik  1066593_DSC05536.JPG   128,01 KB   12 Ilość pobrań

Dane mi tez było skosztować wyśmienitych, dzikich jagód:

Załączony plik  1066606_DSC05558.JPG   54,3 KB   12 Ilość pobrań

Podsumowując wyjazd uznaję za bardzo udany, miło było odetchnąć na świeżym powietrzu i odpocząć od zgiełku miasta, który obecnie mam na codzień.

 

 



#1150 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 11 październik 2014 - 16:37

@Pride Piękne foty i fajny opis! Gratulacje!


  • Pride lubi to

#1151 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 11 październik 2014 - 16:48

Pride super foto relacja! 


  • K-Pon i Pride lubią to

#1152 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 19 październik 2014 - 15:44

Witam, kolejny smakosz moich wobków, październikowy, gruby "beny"  :P w rozmiarze "55".  

 

38187373040604618315.jpg


Użytkownik @spius83 edytował ten post 06 listopad 2014 - 20:38


#1153 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 19 październik 2014 - 17:05

Śliczna klucha!!! Gratuluję!!! 

Mi dzisiaj udało się wyjąć 11 kleni a właściwie keników bo wszystko max wymiar  :(



#1154 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 19 październik 2014 - 17:10

Śliczniutki ten ,,beny'' - graty!



#1155 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 19 październik 2014 - 18:37

Dzis rano mialem dylemat czy Odre witac na lekko czy jednak ciezko. Wybralem opcje druga czego zaluje) Podczas oblawiania glowki obok rozlozyl sie gosciu z gruntem. Gadka szmatka i opowiada jak to tydzien temu polowil na owej glowce. Mowi mi ze mial jaziki i dwa klenie. Jeden potargal mu zestaw i poszedl a drugiego wyjal taki ot okolo 3kg... Szczena mi opadla bo nigdy bym nie obstawial ze to kleniowa miejscowka. Mowi mi ze on ryb nie zabiera bo to bo tamto. Ja na to ze dobrze ze sie to chwali, a on mi dodal, ze klenia jednak wziol..ehhh do teraz serducho mi peka

#1156 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 19 październik 2014 - 20:26

Dzięki Panowie, morda mi się cieszyła jak diabli, chociaż nie jest to moja życiówka. Skubaniec był tak gruby, że miałem problemy chwycić go za kark  ;) . Szkoda tylko, że w ostatnim momencie cofnął troche ogon do tylu i wyszło jakby był nieproporcjoinalny, ale i tak fote robiłem sam więc najgorzej nie wyszło. Nie mam pojęcia jak można zabić taką rybę !!! 

 

.. Szczena mi opadla bo nigdy bym nie obstawial ze to kleniowa miejscowka.

Właśnie o to chodzi, mit woblerka kleniowego w rozmiarze max 4 cm i "typowe" miejscówki jest tak mocno zakorzeniony, że ciężko się przelamać. Przerabiałem to na własnej skorze. Nie jestem typowym kleniarzem łowiącym na wobki 2-3 cm. Nie mogę pochwalić się ilością jak inni koledzy, łowię  raczej kilka w sezonie, ale co najbardziej cieszy to złowienie ryby nie schematycznie. Duża ryba to leń  :).



#1157 OFFLINE   mnietek

mnietek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski / Biała Podlaska
  • Imię:Marcin

Napisano 20 październik 2014 - 17:14

Szybki wypad po pracy na pół godziny dosłownie, szczupaki nie brały, za to skusił się na siedmiocentymetrowego poppera własnej produkcji kleń długości 44 cm. Zdjęcie robione na szybko na trawie, najlepsza była mina dwóch gości, którym nie w smak było to, jak kleń odpływał od brzegu.

 

Sprzętowo raczej nie kleniowo, bo i plecionka i przypon tytanowy o wytrzymałości 5 kg. W tej rzece wsześniej łowiłem dużo kleni na mrówki, ryby max do trzydziestu pięciu centymetrów, większe się spinały, ale po tym, jak zaczęły się nimi na początku jesieni wyjątkowo interesować szczupaki, zacząłem używać innych przynęt.

Na zdjęciach widać jeszcze kawałki trzciny na popperze, nie chciałem, żeby przytrzymywać rybę dłużej na powietrzu, więc zdjęcia po prostu nie powalają.

Załączone pliki

  • Załączony plik  002.jpg   77,28 KB   15 Ilość pobrań
  • Załączony plik  001.jpg   86,96 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  005.jpg   71,57 KB   14 Ilość pobrań


#1158 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 październik 2014 - 21:37

Gratuluje Wszystkim łowcom pięknych kleniorów.

Ja na klenie chodzę z wobkami od 4cm...

Powodzenia ;)


  • Mr.Happy lubi to

#1159 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 371 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 26 październik 2014 - 20:36

Dziś przeklepałem "swój" odcinek Wisły, Zimno niemiłosiernie, ręce  marzły... mało przyjemnie. Jeszcze w zeszłym tygodniu pięć kleni i sporo brań a dziś nawet dotknięcia.Ryby wyniosły się chyba na głębsze odcinki, woda bardzo się wychłodziła od zeszłego tygodnia. Woda ma iść sporo do góry, trzeba jeszcze popróbować :)



#1160 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 29 październik 2014 - 21:00

Jesienna "paskuda" przyprószona liściem. Trochę smutny...zima idzie  :ph34r: . Do "5" z przodu zabrakło niewiele.

27818892614655076040.jpg


Użytkownik @spius83 edytował ten post 29 październik 2014 - 21:01