Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2014r


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#1121 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 wrzesień 2014 - 19:53

Na wschodzie jest mniej pięknie, ryby wyżarte a turyści zostawiają na dnie komórki podczas picia na kajakach :-(

 

10712890_974587882557192_730807985191077



#1122 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 wrzesień 2014 - 19:56

..cały Gucio, zawsze lucky :) . Tak 3mać ;) .

Ładna fotka a i kleń zacny.


  • robert67 lubi to

#1123 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 20 wrzesień 2014 - 21:51

Wymiatacie aż miło!!! Graty dla Was  :D

Chwilę się zastanawiałem gdzie umieścić link do mojego filmiku by nie walnąć jakiegoś  OFF TOPA?! W sumie postanowiłem wsadzić go tutaj ponieważ dotyczy on niemalże tylko połowu kleni oraz jest on wideo-podsumowaniem mojego słabego sezonu letniego 2014r. 

Mimo iż nie ma tam jakiś okazałych kabanów to mam nadzieję że i tak się spodoba ?

 

Bardzo fajny film, widać że kobieta nagrywała sceny przyrodnicze :)


Użytkownik lokoko83 edytował ten post 20 wrzesień 2014 - 21:51

  • Winko lubi to

#1124 OFFLINE   lukas202

lukas202

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 20 wrzesień 2014 - 22:33

A i mi się filmik podobał,  widać, że reżyser pozytywnie zakręcony ;) , gratuluję ''słabego" sezonu Panowie.......


  • Winko lubi to

#1125 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1799 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 21 wrzesień 2014 - 08:05

Fajna wstawka Winko :)

#1126 OFFLINE   Kazimir91

Kazimir91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKruszewo
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kluza

Napisano 24 wrzesień 2014 - 20:10

Teraz ja !

 

Długo czekałem na ten dzień / noc...

Warcinka w skwierzynie the best !

 55 cm wielkołuskiego szczęścia


  • tasiek321 lubi to

#1127 OFFLINE   Kazimir91

Kazimir91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaKruszewo
  • Imię:Dominik
  • Nazwisko:Kluza

Napisano 24 wrzesień 2014 - 20:14

Teraz ja !

 

Długo czekałem na ten dzień / noc...

Warcinka w skwierzynie the best !

 55 cm wielkołuskiego szczęścia

Załączone pliki



#1128 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 24 wrzesień 2014 - 20:49

Kawał zbója



#1129 OFFLINE   Dygnitorz

Dygnitorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaSzczucin/Kraków
  • Imię:Jacek

Napisano 25 wrzesień 2014 - 18:10

To chyba był ostatni kleń na muchę w tym sezonie, ryby się jeszcze podnoszą, ale jeść nie chcą... Trzeba będzie się przeprosić ze spiningiem, odkurzyć pudełka z woblerami, może jeszcze potrafię zarzucić normalną wędką. Chociaż wydaje mi się, że po sezonie z muchówką to już nie będzie to... Stanowczo odradzam wszystkim, którzy się zastanawiają nad kupieniem muchówki, NIE RÓBCIE TEGO! ostrzegam, wiem co mówię... przez 13 lat przeszedłem przez wszystkie rodzaje spiningu od ultra lekkiego do sumowego i nie wyobrażałem sobie, że może być coś fajniejszego w wędkarstwie od potężnego kopnięcia wściekłej ryby w prowadzoną przynętę, ale jak złowiłem pierwszego klenia na suchą muchę zrozumiałem jak bardzo się myliłem...

Załączony plik  IMG_1628 modified.jpg   40 KB   16 Ilość pobrań



#1130 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 25 wrzesień 2014 - 19:27

Mucha tylko na emeryturę :P lub rentę :D. Gdy wszystko już zbrzydnie z korbą :P


  • penkulski i slav lubią to

#1131 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 26 wrzesień 2014 - 13:35

kilka kleników mi się złapało :-)

 

https://www.youtube....ixOZF0yjXzsKE5g


  • tomas, Maciek Rożniata, Kamil Z. i 1 inna osoba lubią to

#1132 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 wrzesień 2014 - 16:22

Gdyby nie lekcje korespondencyjne u Kuby i kawa u Siwego pewnie jeszcze z rok bym męczył łowisko bez sukcesu :) Jednak dzięki pomocy kolegów o taki klenik się trafił, że nie wspomnę o tych za co poszły !

Moją radość i rybkę dedykuję więc Darkowi i Kubie :) Ps. w niedzielę będą większe hehehe

Załączony plik  DSC04156.JPG   69,71 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC04151.JPG   128,23 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC04157.JPG   110,78 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC04160.JPG   99,15 KB   21 Ilość pobrań



#1133 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 26 wrzesień 2014 - 18:08

Mucha tylko na emeryturę :P lub rentę :D. Gdy wszystko już zbrzydnie z korbą :P

..a kto Ci wtedy będzie sznurem machał :P :lol: ...



#1134 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • LokalizacjaElblag
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sieński

Napisano 26 wrzesień 2014 - 19:57

kilka kleników mi się złapało :-)

 

https://www.youtube....ixOZF0yjXzsKE5g

Fajny filmik i w dodatku ze znajomej wody...Łowisz tam też jesienią?



#1135 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5010 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 wrzesień 2014 - 21:06

Tomek, dzięki za dedykacje i oby w sobotę były nie mniejsze a w niedzielę już same kabany :lol: Ten złoty kolor jest specyficzny dla wysokości tej mety poniżej są mniej kolorowe. Klucha pół metra więc nie narzekaj na jakość.



#1136 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 26 wrzesień 2014 - 21:49

Fajny filmik i w dodatku ze znajomej wody...Łowisz tam też jesienią?

Dzięki.Ostatnie kleniki to chyba z wody mało znanej.Ja tam przecieram szlaki.Były jeszcze ujęcia z trzcinami,pokrzywami takimi 2 metry,błotkami do jajek jak sie wpadnie.brak ścieżek nawet bobrowo-dzikowych. Ale zabrakło miejsca/czasu by to ująć.

 

a w ogóle fajnie,że sa miejsca takie dziewicze,nie ruszone.No ale to trzeba swoje wyjeździć,a nie czekać na gotowca z internetu ze współrzędnymi.

 

łowię jesienią,nawet przed sylwestrem byłem.Było dobrze,nawet bardzo dobrze.


  • Winko lubi to

#1137 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 27 wrzesień 2014 - 08:10

Tomek, dzięki za dedykacje i oby w sobotę były nie mniejsze a w niedzielę już same kabany :lol: Ten złoty kolor jest specyficzny dla wysokości tej mety poniżej są mniej kolorowe. Klucha pół metra więc nie narzekaj na jakość.

No niby jest spory ale boli widząc większe a co gorsza mieć je na kijku :) hehe ale co tam wszystkiego wyjąć się nie da (w jeden dzień) hehehe :)



#1138 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 28 wrzesień 2014 - 06:43

Dzięki.Ostatnie kleniki to chyba z wody mało znanej.Ja tam przecieram szlaki.Były jeszcze ujęcia z trzcinami,pokrzywami takimi 2 metry,błotkami do jajek jak sie wpadnie.brak ścieżek nawet bobrowo-dzikowych. Ale zabrakło miejsca/czasu by to ująć.

 

a w ogóle fajnie,że sa miejsca takie dziewicze,nie ruszone.No ale to trzeba swoje wyjeździć,a nie czekać na gotowca z internetu ze współrzędnymi.

 

łowię jesienią,nawet przed sylwestrem byłem.Było dobrze,nawet bardzo dobrze.

 

Świetny filmik! Naprawdę fajnie sie oglądało. Co do rzeczki to ma ona na prawdę swój jedyny i nie powtarzalny widok - te trawy .... Graty - świetne nagranie ;)

PS:

Kolego Dygnitorz nigdy się z Tobą nie zgodzę na temat tego co piszesz odnośnie metody muchowej!? Sam mieszkam nad górskimi rzekami gdzie nad wodą przeważają osoby łowiące właśnie z muchówką w ręku i mimo tego jakoś po 20 latach sinningowania nadal nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego co by mnie miało tak bardzo w tej metodzie urzec! Swego czasu z czystej ciekawości kupiłem sobie nawet muchówkę i na siłe próbowałem się przekonać do tej metody - straciłem dwa tygodnie na daremnie i nadal łowie na spina  :D


  • Dygnitorz lubi to

#1139 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 713 postów

Napisano 28 wrzesień 2014 - 21:03

Tomek (Winko),straciłeś 2 tygodnie .... :)

Wiesz jakbyś stracił 2 lata to rozumiem.

Ale sam nie łowię na muchę, chociaż dawniej jak było dużo lipieni i pstrągów w Dunajcu i widziałem jak je muszkarze koło Czchowa łowili (widziałem ponad 50cm kardynały) to marzyłem, że kiedyś...Wydawała mi się ta metoda bardzo atrakcyjna.

Potem łososiowatych było jak na lekarstwo.

A jednak 20 lat przepływanka na przemian ze spiningiem, a potem to już tylko spining, teraz w moich okolicach to muszkarzy już nie widuję...


Użytkownik jerzy6 edytował ten post 28 wrzesień 2014 - 21:05

  • Winko i Dygnitorz lubią to

#1140 OFFLINE   Dygnitorz

Dygnitorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaSzczucin/Kraków
  • Imię:Jacek

Napisano 01 październik 2014 - 19:30

 

Kolego Dygnitorz nigdy się z Tobą nie zgodzę na temat tego co piszesz odnośnie metody muchowej!? Sam mieszkam nad górskimi rzekami gdzie nad wodą przeważają osoby łowiące właśnie z muchówką w ręku i mimo tego jakoś po 20 latach sinningowania nadal nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego co by mnie miało tak bardzo w tej metodzie urzec! Swego czasu z czystej ciekawości kupiłem sobie nawet muchówkę i na siłe próbowałem się przekonać do tej metody - straciłem dwa tygodnie na daremnie i nadal łowie na spina  :D

Winko, może właśnie w tym jest problem, że masz to wszystko na codzień. W moich okolicach nikt nie łowi na muchę, nie ma pstrągów, lipieni, czy innych "muchowych" ryb. jest Wisła, w której od ostatniej powodzi ciężko złowić coś godnego uwagi i jeszcze jedna mała rzeka, której poświęciłem cały sezon. Jest w niej mnóstwo ryb ogromne klenie, jazie i przyzwoite szczupaki. Nikt, albo prawie nikt tam nie łowi dlatego, że się nie da łowić inaczej niż muchą... nie ma możliwości poprowadzić żadnej innej przynęty w sposób atrakcyjny dla ryb w okresie letnim, kiedy wszystkie rośliny wodne rosną jak szalone. Może to jest w tym wszystkim takie fajne, cała rzeka jest praktycznie tylko dla mnie, ryby w sezonie biorą doskonale (mój tegoroczny rekord - ponad 60 ryb w 4 godziny łowienia) testuję swoje przynęty, poznaję rzekę od całkiem nowej strony, chociaż wydawało mi się, że znam ją doskonale. Nie uważam się za specjalistę od muchy, łowię tylko na suchą, nie wiem na czym polega mokra, czy nimfa (te metody wydają mi się bez sensu), kręcę sobie proste muchy z pianki i to mi w zupełności wystarcza. Może moje zamiłowanie do suchej muchy wynika z tego, że jestem wzrokowcem, a widok klenia, który wychodzi z dołka - wynurza się jak u-boot i wsysa swoją wielką białą gębą muchę, która sobie swobodnie płynie po powierzchni na długo pozostaje w pamięci. Mimo bardzo owocnego sezonu, mam ogromny niedosyt i już nie mogę się doczekać wiosny, żeby znowu sprawdzić się z tymi kleniami, które w tym roku były sprytniejsze. Wiem, że co roku w październiku będę czuł podobny niedosyt, już mam tyle pomysłów, tyle odcinków rzeki do odwiedzenia, tyle upatrzonych dołków, tyle wszystkiego... Bo przecież w tym wszystkim nie chodzi o to żeby złapać króliczka, ale o to żeby go gonić! 

Jak będzie nam kiedyś dane spotkać się nad wodą (jak patrze na Twoje klenie, chętnie bym się spróbował na Twoim odcinku Ropy) to wymienimy się na godzinę wędkami i zapewniam, że nie uznasz tej godziny jako stracony czas  :D

Do zobaczenia nad wodą!

Załączony plik  klenik.jpg   155,75 KB   20 Ilość pobrań