Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Jeszcze o Conquest 201DC


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#21 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3,527 posts
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Posted 12 May 2008 - 14:46

Nie znam się na DC i nie pamiętam ile waży szpula w moich Curado <_<

W weekend miałem przyjemność porzucać Calcutą DC założoną na Megabassa. W drugim rzucie musiałem ostro zahamować szpulkę multika, po prostu kończyła się plecionka. Nazajutrz o zahamowaniu szpuli zapomniał właściciel sprzętu...

A i jeszcze jedno, ten odgłos, po prostu rewelka!!! Normalnie Star Wars :mellow:

#22 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 13 May 2008 - 13:55

Tu na dole strony jest coś o odległościach http://www.plat.co.jp/english/bass/shimano/conquest200dc.htm

#23 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 May 2008 - 15:16

Interesują mnie gabaryty tego multika. Do którego Abu można go porównać?

pzdr
zewu

#24 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 13 May 2008 - 17:44

Witam

Miałem wczoraj okazję być na zbiorniku Dziećkowice.
Ku ogólnemu zaskoczeniu spotkałem na przystani castingowca w osobie UWAGA JERZEGO jest na urlopie w Polsce.
Przełamawszy pierwsze lody popłynęliśmy łodzią wzdłuż brzegu, oczywiście galernikiem byłem z wyboru :mellow: .
Jerzy miał okazję kilka razy śmigać moim zestawem - Mefisto + CC 201DC. Ocenę pozostawiam Jemu...
Lubię wędkować z brzegu więc po dwóch kilosach miłej przejażdżki wyskoczyłem na brzeg i zacząłem biczowanie wody w pasie przybrzeżnej roślinności...
Jeśli chodzi o mnie - potwierdzam 201DC to świetna maszyna. Używałem wobków typu Slider 10, 12, S i F jak również Fatso 10 i Dorado.
Wobki tym zestawem przy ustawieniu hamulca DC 50% posyłałem na odległość około 40-45 metrów. Po zejściu na skali do minimum (DC) Sliderem 10S wydłużyłem rzuty o kilka metrów.
Szczupaki nie były skłonne atakowć więc po czterech godzinach machania zaliczyłem wyjazd bez brania.

Dziećkowice wieczorkiem...


.

Attached Files

  • Attached File  0483.jpg   87.97KB   476 downloads
  • Attached File  0481.jpg   96.75KB   481 downloads


#25 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 13 May 2008 - 18:22

Jerzy miał okazję kilka razy śmigać moim zestawem - Mefisto + CC 201DC. Ocenę pozostawiam Jemu...

Też jestem ciekaw jego oceny. Swoją drogą to super, że mogliście się spotkać w realu :D
Jaką mocą dysponujesz w swoim Mefisto? Wyszło jakbym o samochód pytał :lol: :huh: :mellow:

#26 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 13 May 2008 - 18:40

Kijek ma oznaczenia: F7-69DG 3/8-4oz 12-32lbs
Jak na razie najwięcej na kiju rzutowo miałem 72g - Slider 12S.
Tego typu przynęta lata jak rakieta. Wpada do wody jak cegła (hamuję przed wejściem w toń, kładę na wodzie, działa jak tłumik :mellow: ).
Jak dla mnie zestaw jest supcio.
Jednak po 5-6 godzinach intensywnego biczowania zaczyna boleć ręka...

#27 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 13 May 2008 - 18:50

Andrzej, litości. Mnie 40g przyprawia o ból ręki. Wychodzę na słabeusza Embarassed .
Qrcze, zanim dojedzie moja dwuuncjówka, to może trzeba z siłowni skorzystać :huh:


#28 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • LokalizacjaWłodawa

Posted 13 May 2008 - 19:02

Do którego Abu można go porównać?

pzdr
zewu


Witam. CC 201 jest mniejszy niż model 5000 ABU, nieco mniejszy. Ma mniejszą o kilka mm średnicę i jest nieco węższy. W ręku siedzi zdecydowanie lepiej niż ABU 5601 i lepiej niż 4601. Jest bardziej kompaktowy i przez to przyjemniejszy przy łowieniu.

#29 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,086 posts
  • LokalizacjaŚLĄSK

Posted 13 May 2008 - 19:21

Popper

Powiem tak - najlepiej i najskuteczniej spisuje mi się Slider 10S (46g).
Bez wysiłku rzutowo, dobrze pracuje w wodzie, świetnie czuję go w toni na podciąganie.
Dzięki rezonansowi Mefista wyłapuję na tak dużej przynęcie każde źdźbło trawy, dotknięcie o rośliny, podskubywanie...
Samo branie jest bardzo mocno sygnalizowane...
Mój zestaw do castingu jest podobny wagowo do lekkiego zestawu karpiowego.
Jak wiesz jestem też karpiarzem i ołowie typu 60-120 gram to standard.
Dlatego rzutowo nie miałem problemów.
Macham od 1 maja i z każdą chwilą bardziej mnie to wciąga.
Kolega z Forum pomaga mi w zakupie Steez-a 7' do 1oz.
Mam zamiar przetestować inne moje przynęty spiningowe teraz to już obojga narodów spiningo-castowe :mellow: .
Mam nadzieję, że multik zostanie ten sam... CC 201DC :D

#30 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 13 May 2008 - 21:07

zewu normalnie specjalnie dla Ciebie .... i nie tylko

tytuly fotek mowią chyba wszystko...

.


PS. proszę się nie śmiać z mojego starego prześcieradła... <_< <_< <_<

Attached Files



#31 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 13 May 2008 - 22:44

Herman, dzięki za porównanie.
Mifek, wzruszyłem się, dzięki :D

pzdr
zewu

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 14 May 2008 - 16:38

Herman, dzięki za porównanie.
Mifek, wzruszyłem się, dzięki :D

pzdr
zewu




... czego się nie robi dla naszych użytkowników B)

#33 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 posts
  • LokalizacjaSzczecin

Posted 15 May 2008 - 08:56

Ja tylko dodam że ten DC z Mifkowych fotek jest od ok roku w moim posiadaniu i....jeszcze nie znalazłem innego multika na którego chciałbym go wymienić Dodam że w moim przypadku nie wykorzystuję go chyba zgodnie z jego przeznaczeniem- nie biję nim rekordów rzutowych lecz służy mi głownie jako kołowrotek trociowy, do rzutów dość krótkich acz precyzyjnych. Ma tu swoje wady- kiepsko z nim wychodzą rzuty z pod siebie, ale przy klasycznych rzutach jest rewelacyjny. Poza tym genialnie leży mi w reku co dla mnie jest bardzo ważne, odczucia z kręcenia nim są takie że aż chce się łowić no i ten fajny dźwięk przy rzucie...

W tym roku może przetestuję go z jerkówką jak zdążę sobie zrobić takową do końca sezonu...Ale wątpliwości co do uzytecznośći 201DC do tego celu nie mam żadnych, na pewno sprawdzi się świetnie.

Pozdr

#34 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • LokalizacjaWłodawa

Posted 15 May 2008 - 14:08

Koledzy, w tym miejscu, żeby nie tworzyć nowego wątku, chciałbym słowo powiedzieć od siebie o mniejszym kuzynie omawianego multiplikatora, mianowicie o Conqueście 101 DC. Moim zdaniem- absolutny top. Najładniejszy i najfajnieszy multiplikator jaki miałem w ręku. Posługiwanie się nim- rzuty, zwijanie- to czysta przyjemność.
Kiedyś przez ciekawość wziąłem go do ręki, rzuciłem ze dwa razy, posłuchałem jak śpiewa przy rzucie i ..... nie nie mogłem przestać o nim myśleć. Musiałem go mieć ... :D Nie twierdzę, że jest najlepszy. Twierdzę, że to super sprzęt i że ma coś w sobie.
Osoby wrażliwe lub o słabym nerwach przestrzegam przed braniem go do ręki :mellow:

Pozdrawiam


#35 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 15 May 2008 - 14:11

Herman, no co Ty??? Od kiedy otworzyłem pudełeczko z 201, od tej pory choruję na setkę :lol: :lol: :lol:
Tylko właśnie, nie wiem czy koniecznie z DC .

Attached Files

  • Attached File  w00t.png   849bytes   330 downloads


#36 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,436 posts

Posted 15 May 2008 - 14:14

Witam,

@Herman

Mozesz napisac od jakiej wagi przynet mozna wygodnie poslugiwac sie 101DC. Tak mysle sobie ze cos takiego by mi sie niedlugo przydalo :D

Pozdrawiam,

Bujo



#37 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 15 May 2008 - 14:17


Koledzy, w tym miejscu, żeby nie tworzyć nowego wątku, chciałbym słowo powiedzieć od siebie o mniejszym kuzynie omawianego multiplikatora, mianowicie o Conqueście 101 DC. Moim zdaniem- absolutny top. Najładniejszy i najfajnieszy multiplikator jaki miałem w ręku. Posługiwanie się nim- rzuty, zwijanie- to czysta przyjemność.
Kiedyś przez ciekawość wziąłem go do ręki, rzuciłem ze dwa razy, posłuchałem jak śpiewa przy rzucie i ..... nie nie mogłem przestać o nim myśleć. Musiałem go mieć ... Nie twierdzę, że jest najlepszy. Twierdzę, że to super sprzęt i że ma coś w sobie.
Osoby wrażliwe lub o słabym nerwach przestrzegam przed braniem go do ręki



dokladnie to bardzo udany mlynek. swietny do sredniego lowienia jak i do jerkow. kolega z sasiedniego forum z powodzeniem lowi nim pstragi.
bardzo fajna konstrukcja i rowniez zgadzam sie z opinia ze to najladnieszy mlynek w historii :D
ja swojego kocham...
pozdrawiam!


#38 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,436 posts

Posted 15 May 2008 - 14:26

Witam,

@Peresada,

Napisz jesli mozesz od jakiej masy przynet mozna komfortowo rzucac. Mialby docelowo byc zestawiony z... sam jeszcze nie wiem jaka wedka :D Zalezy jak sprawdzi sie Morrum 1601 ze szpulka Avail, na ktora wlasnie czekam.

Pozdrawiam,

Bujo

#39 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 15 May 2008 - 14:35

powinienes zapytac o to kolege @yotara z multiplikator.pl
on lowi pstragi na 101dc od poczatku sezonu. ja sam nie probowalem, lowie raczej od sredniego wzywz. 90g dla tego mlynka to nie wyzwanie.
pozdrawiam!

#40 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 posts
  • LokalizacjaWłodawa

Posted 15 May 2008 - 16:48

Witam,

@Herman
Mozesz napisac od jakiej wagi przynet mozna wygodnie poslugiwac sie 101DC.



Nie robiłem specjalnie testów od ilu gram da się tym rzucać. Ja nie używam do multików super lekkich przynęt, z zasady. Łowiłem nim minimum 10- 15 gramowymi przynętami. Do wabików 2-5 gram to mam stałoszpulowce.
Remek mi kiedys napisał, że 101 DC można łowić od 5 do 50 gram.