Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ciężarek / kotwica / wyciągarka do kotwiczenia łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
165 odpowiedzi w tym temacie

#101 ONLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 11 luty 2021 - 09:11

Denerwuje mnie dyndająca kotwica na falach obijająca łódkę, a przy każdej zmianie miejscówki wciągać na pokład się nie chce.
Pomyślałem więc o rozwiązaniu z kotwicą river tak jak to jest w windzie elektrycznej tylko mnie by interesowało rozwiązanie z knagą zaciskową. Może ktoś już przerabiał taki temat?

#102 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 11 luty 2021 - 09:26

Denerwuje mnie dyndająca kotwica na falach obijająca łódkę, a przy każdej zmianie miejscówki wciągać na pokład się nie chce.
Pomyślałem więc o rozwiązaniu z kotwicą river tak jak to jest w windzie elektrycznej tylko mnie by interesowało rozwiązanie z knagą zaciskową. Może ktoś już przerabiał taki temat?

 

Knagą zaciskową zablokujesz sobie tylko linę na zwykłej windzie z krążkiem ale kotwica będzie się telepała dookoła. Tu byś musiał mieć na windzie "kieszeń" gdzie ta kotwica mogłaby być zablokowana.

   62899750699e089b0aca6742fc836eaa.jpg

I albo sam coś wymyślisz albo kupisz komplet razem z kołowrotkiem do nawijania linki. 

Tylko aby to było porządnie zamocowane na lata to trzeba to zrobić przy składaniu łodzi tu mam na myśli dwa płaszcze. Chyba ,że masz jeden płaszcz i odpowiednie miejsce.

 https://www.szopener...-BLACK-II/2596 

Mam i jestem zadowolony.



#103 ONLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 11 luty 2021 - 11:22

Ja wiem o co w tym chodzi, tylko nie moge znaleźć tej samej podstawy z ta kieszenią która wywraca i trzyma Kotwicę. Na tej podstawie bym sobie zamontował knage samozaciskową i po sprawie. Jest winda stronger sh-10 ale za ta cenę to ja już wolę Kotwicę do środka chować. Ten Twój link coś nie działa.

Pozdrawiam Bartek

#104 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 luty 2021 - 11:32

Taniego rozwiązania nie znajdziesz. Tu masz kolejne, niestety wszystkie rozwiązania łapiące kotwicę kosztują. https://anmur.eu/Rol...STRONGER-p49610



#105 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 11 luty 2021 - 11:38

Ja wiem o co w tym chodzi, tylko nie moge znaleźć tej samej podstawy z ta kieszenią która wywraca i trzyma Kotwicę. Na tej podstawie bym sobie zamontował knage samozaciskową i po sprawie. Jest winda stronger sh-10 ale za ta cenę to ja już wolę Kotwicę do środka chować. Ten Twój link coś nie działa.

Pozdrawiam Bartek

Już poprawiam ,samej windy jakoś nie mogę zalinkować . Tu masz ofertę 

https://www.szopener...I-OSPRZET/431/2   

 

ostatnia pozycja - wybierz sam 

Winda kotwiczna ręczna SET BLACK II 

 

 

Jak szukałem dla siebie to gdzieś widziałem same uchwyty bez kołowrotka. Były nieco inne ,mniejsze i bardziej na pawęż czyli na tył.  

 

edytka :) taka wersja 

 shp_300x300_winda-kotwiczna-reczna-55-kg


Użytkownik M a r a s edytował ten post 11 luty 2021 - 11:48

  • Bartek1989 lubi to

#106 ONLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 12 luty 2021 - 19:02

Mógł by mi ktoś zmierzyć w kotwicy river średnicę tego "trzpienia" Do którego wieżę się linę. Z tego co widzę na zdjeciu to rozrzesza się i interesuje mnie srednica w najszerszym miejscu czyli juz przy łopatkach. Z góry dziękuję ;)

#107 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 luty 2021 - 19:09

Powiedz ile LBS bo będzie spora różnica pomiędzy 10 a 30...



#108 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 12 luty 2021 - 19:13

Bartek kup sobie taką jak będzie potrzebował na alle... i masz 14 dni na wszelkie pomiary i speawdzenia, jak Ci nie będzie pasowała to w tym czasie odeślesz tracąc raptem parę złotych na transport, a jak masz smarta to nic nie stracisz. Pamiętaj przy tym, że kotwice różnego ciężaru będą miały delikatnie różne wielkości.

#109 ONLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 12 luty 2021 - 19:27

Myślałem, ze ten trzpień jest tej samej średnicy nie zależnie od wagi a różnica jedynie w łopatkach. Ale jak widać się myliłem. Do łodzi 360 na zaporówke myślę o 12-15 lbs

#110 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 luty 2021 - 20:04

River jak sama nazwa wskazuje jest na rzekę na stojąca wodę się nie nadaje. Ona robi przy wypuszczeniu linki x razy głębokość. Np na Odrze mam metr wody wypuszczam 2-3 m liny i jest beton. Im głębiej tym gorzej. Teraz jak na zaporowce masz np 6m zacznie robić jak wypuscisz 12-20m liny... Zwykła gumowana zrobi lepsza robotę...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
  • Paulus lubi to

#111 ONLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 12 luty 2021 - 21:00

Ja na Siemianówka biorę a tam głównie na 2-3m łapie. Na 4-5 bardzo żadko się ustawiam.
Taką gumowaną musiał bym często na pokład wrzucać a kombinuję coś co by mi na falach komfortowo pozwalalo miejscówki zmieniać bez wrzucania na pokład. Czyli tak jak robi to elektryczna ale u siebie chcę wciągać recznie i blokować w knadze zaciskowej
  • Tresor lubi to

#112 ONLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 18 luty 2021 - 14:35

Zostało podjechać do spawacza żeby blaszkę pod knagę przyłapał i wytoczyć stożek w rolce. Największym problemem okazało się kupno rolki. Teraz bym kupił wałek poliamidowy i u tokarza wytoczył taką rolkę jaką chcę. Całość wypróbowane w imadle i narazie działa. Na montaż muszę poczekać aż Covid puści  :unsure:

Załączone pliki



#113 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 18 luty 2021 - 15:13

Mam pytanie:) Na fotce wyżej widać jak jest zawiązana kotwica. Jaki supeł zastosować aby było OK ?

 

Szekla trochę blokuje na dolnej rolce więc odpada .Kausza do lin ? trudno będzie zacisnąć.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?



#114 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 18 luty 2021 - 16:39

Zostało podjechać do spawacza żeby blaszkę pod knagę przyłapał i wytoczyć stożek w rolce. Największym problemem okazało się kupno rolki. Teraz bym kupił wałek poliamidowy i u tokarza wytoczył taką rolkę jaką chcę. Całość wypróbowane w imadle i narazie działa. Na montaż muszę poczekać aż Covid puści  :unsure:


Bardzo estetyczne i przemyślane wykonanie, gratulacje. Poszukaj lepszej knagi zaciskowej, miałem ,,identyczną,, sprężyna w niej wytrzymała kilka tygodni.

#115 ONLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 18 luty 2021 - 18:09

Dzieki ;) myślę jeszcze nad malowaniem proszkowym. Knaga była już zamontowana na łódce jak ją kupilem, działa od półtorej roku i narazie nic jej nie brakuje ;)
A węzeł bardzo prosty, tylko jeszcze do wytestowania. Robi się zwykły supeł z długą końcówką, następnie przeklada się ta końcówkę przez oczko w kotwicy. I wracamy ta sama drogą przez supeł

Użytkownik Bartek1989 edytował ten post 18 luty 2021 - 18:23


#116 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 18 luty 2021 - 21:55

Dzieki ;) myślę jeszcze nad malowaniem proszkowym. Knaga była już zamontowana na łódce jak ją kupilem, działa od półtorej roku i narazie nic jej nie brakuje ;)
A węzeł bardzo prosty, tylko jeszcze do wytestowania. Robi się zwykły supeł z długą końcówką, następnie przeklada się ta końcówkę przez oczko w kotwicy. I wracamy ta sama drogą przez supeł

Wrzuć jakiś rysunek.

#117 ONLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 18 luty 2021 - 22:23

Bartek1989
Jak chcesz wciągać kotwicę typu river tak jak robią to windy elektryczne to kup to ucho z rolką właśnie od elektycznej wciągarki. Koszt 80pln. Zwróć się do kolegi Atana-przedsawiciel Traca.

Sorry teraz zauważyłem , że zrobiłeś sam. No ale nie usuwam . Może się komuś przyda.

Załączone pliki


Użytkownik binio1111 edytował ten post 18 luty 2021 - 22:26


#118 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1148 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 18 luty 2021 - 22:36

Dzieki ;) myślę jeszcze nad malowaniem proszkowym. Knaga była już zamontowana na łódce jak ją kupilem, działa od półtorej roku i narazie nic jej nie brakuje ;)
A węzeł bardzo prosty, tylko jeszcze do wytestowania. Robi się zwykły supeł z długą końcówką, następnie przeklada się ta końcówkę przez oczko w kotwicy. I wracamy ta sama drogą przez supeł

http://lakierniaproszkowa.com/ Polecam malowałem tam felgi samochodowe a przy okazji można kupić kilka blaszek :)

#119 ONLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 19 luty 2021 - 12:24

Wrzuć jakiś rysunek.

Rysunek z wymiarami czy rysunek węzła?
Binio szkoda, że tak późno się odezwałeś, pewnie bym kupił, przekopałem caly internet i nie znalazłem tego ucha. Ale z drugiej strony przynajmniej zajęcie miałem ;)

#120 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 luty 2021 - 22:06

Rysunek węzła.
  • fred88 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych