Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Świder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
244 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 29 czerwiec 2019 - 12:13

Płytko, ale zaraz za Stoczkiem jest trochę ciekawiej więc może jakiś kleń by się trafil

Użytkownik #Nord edytował ten post 29 czerwiec 2019 - 12:13


#202 OFFLINE   ŻoliborzFishingTeam

ŻoliborzFishingTeam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2019 - 17:03

Masa drobnego szczupaka do 40cm. Pojedyncze wieksze sztuki, drobny okon i fajny jaz i klen. Niestety Jak wszedzie Amatorzy rybiego bialka laduja w glowe nawet 30cm szczupaki. Od tego roku maja Latwiej bo obok PZW Siedlce posiada stawy Izydory aczkolwiek za doplata mozna lowic na tym odcinku rzeki ktora jest we wladaniu OM!

#203 OFFLINE   Piotrmurzyn

Piotrmurzyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 12 sierpień 2019 - 13:18

Mam od 30 lat działkę w Woli Karczewskiej. Ponieważ nigdy nie widziałem tam żadnej kontroli, im mniej będzie wędkarzy, tym więcej będzie kłusoli- to pewne. Ryb i tak jest coraz mniej z uwagi na:
- sznur kajaków od maja do września (co ciekawe kajakarze najwyraźniej nie niszczą rezerwatu hałasem, waleniem wiosłami, wywalaniem ton śmieci, sraniem w krzakach nadbrzeżnych),
- wybudowanie wspomnianej zapory (przestały migrować z wisły brzany, świnki jak też inne ryby). Dla informacji dodam,że po naszych (działkowców) interwencjach u dyrektora RZGW w Otwocku zmieniono operat dla zbiornika i opuszczono wodę tak, że właściwie spiętrzenie jest znikome (o wysokosć samego progu). Mieliśmy wodę w piwnicach, podobnie jak niektórzy mieszkańcy wsi. Po ww. zmianie zapora wogóle przestała być potrzebna (o ile kiedykolwiek była). RZGW zresztą nie ma i nie miało nigdy kasy na interwencyjne podnoszenie czy opuszczanie klap.
- miejscowych i przyjezdnych z Otwocka i okolic łażących z żakami i tłukących prądem tak, że nieraz w całej wsi prądu nie ma,
- działkowców z ololicznych kompleksów łowiących non stop, najczęściej bez żadnych uprawnień.
Powyżej Glinianki w weekend widziałem z 5 muszkarzy- pewnie nie wiedzieli bidulki o zakazie;).
Jadę dzisiaj, to połażę i popatrzę. Myślę, że łowiących w długi weekend będzie mnóstwo.

Im mniej wędkarzy tym może być więcej kłusowników. Bo kto na nich doniesie lub im wklepie.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

#204 OFFLINE   Piotrmurzyn

Piotrmurzyn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Wysocki

Napisano 12 sierpień 2019 - 13:22

Czy zwykły śmiertelnik jest w stanie sobie taką ogarnąć bez znajomości?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Tak.
Ja sobie załatwiłem.
80pln za 5 lat.
Oczywiście są okresy i miejsca z zakazem.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

#205 OFFLINE   pablo40404

pablo40404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 22 maj 2021 - 21:30

Panowie ktoś coś o Świdrze?

#206 OFFLINE   pablo40404

pablo40404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 23 maj 2021 - 15:58

Jako że byłem dziś porzucać muchą, to podzielę się tym co zastałem. Zastałem niewiele, dużo piachu, wielkie trące się leszcze i kilku ludzi, którzy się trochę dziwili, że tam łowie. Łowiłem na odcinku od mostu do ujścia Wisły. Siadł jeden wielki leszcz wręcz potężny, ale nie wylądował na brzegu, więc ciężko określić czy podczepiony, czy zeżarł mokrą muszkę. Do tego jeden lekko ponad wymiar okoń.
Byłem tam pierwszy raz i tu pytanie do was? Czy przy niższym stanie wody, w tej rzece da się coś połowić? Czy nie ma co tracić czasu ( którego za wiele nie mam) i poszukać innej rzeki do rozprostowania sznura raz na jakiś czas?

Użytkownik pablo40404 edytował ten post 23 maj 2021 - 15:58


#207 OFFLINE   Radek79

Radek79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaCentrum

Napisano 23 maj 2021 - 16:22

Od tego mostu w dół PZW w górze już inne zezwolenie

#208 OFFLINE   Psil

Psil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 maj 2021 - 21:32

Osobiście nie bywam ale znajomy zagląda.
Dłubie dość ładne klenie przy niskim stanie.
Gdzie konkretnie bywa to nie powiem bo jakoś nigdy nie pytałem.
Okolice Otwocka bo tam mieszka.
W zeszłym roku największy miał koło 60cm.

#209 OFFLINE   Sebastian Lovec-Rapy

Sebastian Lovec-Rapy

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawww.Lovec-Rapy.eu
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Rybitwa

Napisano 25 maj 2021 - 08:54

Na tym odcinku raczej na eldorado się nie nastawiaj, ale czasem uda się coś wydłubać:)

#210 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 27 maj 2021 - 00:15

Uda się jak pozwolą na to kąpiący się w rzece i stada kajakarzy. Ja tam zaglądam tylko z muchówką i tylko wtedy kiedy pogoda przegania chętnych do korzystania z kąpieli. 



#211 OFFLINE   pablo40404

pablo40404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 maj 2021 - 10:50

Super, dzięki za odzew. Zapomniałem zupełnie o letnich kochanych kajakach :). Będzie trzeba porzucić się z popołudnia na poranki.

#212 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 27 maj 2021 - 18:10

Pływają już od 8 rano więc niewiele czasu pozostaje jedyne co ich ogranicza to poziom wody poniżej 60 kilku cm na wodowskazie ja przynajmniej wtedy jeżdżę nie tylko rano



#213 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 19 czerwiec 2022 - 12:15

Cześć, mam takie pytanie. Jeśli już był taki wątek w tym temacie, to przepraszam.
Czy jeśli już załatwi się zezwolenie na odcinek rezerwatowy, to można łowić w Świdrze brodząc? Chciałbym tam zacząć łowić na muchę, a do tego takiemu amatorowi jak ja, jednak przydałaby się przestrzeń za plecami.

#214 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 20 czerwiec 2022 - 22:11

Nie ma zakazu brodzenia na odcinku rezerwatowym.



#215 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 21 czerwiec 2022 - 12:52

Przeczytaj dokładnie otrzymane zezwolenie na połów w rezerwacie Świder. Powinno tam być napisane co wolno. Brodzenie generalnie jest dozwolone. W niektórych zezwoleniach nawet wyszczególnione.

#216 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 25 czerwiec 2022 - 21:15

Dziękuję za odpowiedzi. Brodzenie (jak wiadomo z głową - czyli poza okresem tarłowym) rzeczywiście jest dozwolone, a to naprawdę ułatwia łowienie i poruszanie się na tych odcinkach, również dlatego, że jest masa kleszczy.

#217 OFFLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 02 lipiec 2022 - 12:15

Cześć.

Może ktoś z forumowiczów był dziś ok. 9.00 nad Świdrem na odcinku PZW tuż za mostem drogowym na tzw. Nadwiślance? Widziałem muszkarzy. Ciekawy jestem wyniku :)

Dziś byłem na tym odcinku, i o ile w zeszłym tygodniu, w największą "lampę" widać było ryby (małe klenie i pojedyncze małe okonki), to dziś nic. Nawet jednej rybki nie widziałem. 

Ciekawy jestem czy muszkarze mieli więcej szczęście.

 

Dzisiejsze wędkowanie skończyłem nad jeziorem Moczydło w Karczewie z jednym braniem jakiejś malizny. Kolejne wędkowanie (każde po ok. 5 godzin) bez ryby :/ 



#218 OFFLINE   markus383

markus383

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOtwock Mały

Napisano 10 lipiec 2022 - 12:15

Dziś przejazdem byłem nad Świdrem w okolicy miejscowości Kolbieli. Rzeka jest przepiękna, a przed tamą tworzy rewelacyjne rozlewisko. Aż żal, że nie ma ryb, a także łowić na tym odcinku nie wolno, bo rezerwat. Taki potencjał jest marnowany ☹️

Załączone pliki


Użytkownik markus383 edytował ten post 10 lipiec 2022 - 12:16


#219 OFFLINE   SilverN

SilverN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Głowaczów

Napisano 07 wrzesień 2022 - 08:56

Dziś przejazdem byłem nad Świdrem w okolicy miejscowości Kolbieli. Rzeka jest przepiękna, a przed tamą tworzy rewelacyjne rozlewisko. Aż żal, że nie ma ryb, a także łowić na tym odcinku nie wolno, bo rezerwat. Taki potencjał jest marnowany ☹️

Naprawdę szkoda tej rzeki. Ma ogromny potencjał i tyle. Nie wiem z czego to wynika, ale na odcinku od jej ujścia do Wisły do np. plaży miejskiej(ja mam zezwolenie) jest dramat. Znam ten odcinek i szkoda życia. Kolega ostatnio był przez prawie 5 godzin - w tygodniu, bo inaczej nie ma sensu jechać i złowił dwa jelce i klenika 14 cm. Tu już nawet nie chodzi o stan wody tej rzeki. Czy Świder jest zarybiany na jakichś odcinkach, czy jak kiedyś pozostawiony samemu sobie? A w ogóle, w ładne weekendy to jakaś masakra. Ludzie wbijają nawet poza wyznaczone ścieżki w rezerwacie, tak, że wędkowanie wtedy to czysta... nieprzyjemność. Myślałem, że jak załatwię sobie zezwolenie na rezerwat to od tego ucieknę ;)


Użytkownik SilverN edytował ten post 07 wrzesień 2022 - 08:57


#220 ONLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 07 wrzesień 2022 - 14:14

Zarybiany jest przez OM. Możesz znaleźć info na stronie PZW.
Niestety rezerwat to jakaś fikcja na papierze. Zezwolenie mam ale jak jest cieplej i ładna pogoda nie jeżdżę, bo nie ma się co denerwować. Od wiosny kajaki. Zorganizowane spływy i prywatne. Że na to jest pozwolenie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych