Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 sierpień 2008 - 21:32

Nowy zaawansowany kompakcik nikona: http://www.nikon.pl/product/pl_PL/products/broad/1635/overvi ew.html

#222 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 07 sierpień 2008 - 21:38

Remku powtórzyłeś mój post na temat.

pozdrawiam :D

#223 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 sierpień 2008 - 21:49

Nie zauważyłem :D Fajny, sterowany z pilota, gorąca stopka, ładnie wygląda. Szkoda, że mała matryca ale ... cena bardzo ładna. GPS dla wędkarza jak znalazł. Można robić miejscówki a później na googlu sprawdzać lokalizację itd. Super!

#224 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 07 sierpień 2008 - 23:30

http://www.fotopolis....php?n=1860&p=0 Canon PowerShot PRO1 :D

#225 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 22 wrzesień 2008 - 19:17

Jaką lustrzankę wybrać do 2000pln?Mam już kompakt,potrzebuję czegoś do archiwizacji ciekawszych wypraw wędkarskich i fot pejzaży z możliwością ich powiększenia do formatu choć 20x40cm.
Obiektyw z długą ogniskową na razie mnie nie interesuje.Jestem kompletnie zielony w tym temacie,moje typy są aktualnie takie:
http://optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=3&add0 =596&add1=608&add2=594
Do tego koniecznie podręcznik fotografowania dostępny najlepiej allegro ;)

#226 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 22 wrzesień 2008 - 20:00

kilka spaw.
Ksiązkę można sobie kupić od razu i poćwiczyć na kompakcie.
Powiększenia pejzaży jak piszesz 20x40 można zrobić z dobrego kompaktu.
Swoje typy już masz więc nie o korpusach tylko obiektywach.
Jeżeli chcesz poczuć różnicę na lustrzance to należy dokupić dobry obiektyw. Te, które są sprzedawane z korpusem czyli t.z. kity należy sobie darować.
Co mogę poradzić. Weź kartę SD z kompaktu, umów się z kolegą co ma twój upatrzany aparat i porób sobie tym aparatem trochę fotek na swojej karcie. Potem rzuć to na papier i poddaj samoocenie. Jeżeli będzie odpowiadać to kup sobie wybrany zestaw.

pozdrawiam :D

#227 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 22 wrzesień 2008 - 21:11

Ja mam aktualnie Nikona D60 i z czystym sumieniem mogę polecić,ale jak juz brac to tylko z obietywem VR.Pozdrawiam

#228 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 23 wrzesień 2008 - 19:09

Faworytem będzie prawdopodobnie Pentax ze względu na uszczelnienie korpusu i przyzwoitą optykę kitową.Poza tym fajnie wygląda :mellow:
Porównanie tych aparatów w plenerze raczej niemożliwe w moich stronach bo to nowości z 2008r i nikt tego nie ma.Przy zakupie muszę kierować się opiniami z netu.

#229 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 23 wrzesień 2008 - 19:53

FISH@ trochę się gubię. Wczoraj pisałeś, że nie masz zielonego pojęcia. Dziś piszesz o uszczelnionych korpusach, przyzwoitej optyce kitowej.... Może jutro napiszesz, że nie ma to jak format DX, a pod koniec tygodnia zaczniesz się przymierzać do nowego formatu Leici S2.
Troszkę zwolnij. Ja wiem, że Włodawa leży daleko ale na kilku ostatnich zlotach n.p. ja miałem jeden z przedstawionych przez ciebie aparatów z dobrym obiektywem. Widziałem też chyba u kogoś wspomnianego canona. Czyli można trafić na te produkty w Polsce.
Porada co do aparatu to tak jak porada co do wędki. Mnie jakiś kij może leżeć, a u innego wędkarza nie zabardzo. To się tak prosto nie przekłada.
Dlatego tak jak pisałem wczoraj kup sobie najpierw ksiązkę.
Przesyłam ci adres strony na której możesz zapoznać się z pracami z różnych obiektywów i aparatów. Może to ci jakoś pomoże.
http://pl.pixel-peeper.com/lenses/?lens=915&perpage=30&a mp;focal_min=none&focal_max=none&aperture_min=none&a mp;aperture_max=none&res=3&p=3

pozdrawiam :D

#230 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 23 wrzesień 2008 - 20:49

To że nie mam pojęcia o lustrzankach to prawda a od ostatniej wypowiedzi trochę się wczytałem w fora.Body w tej klasie są na podobnym poziomie,w optyce kitowej wypada gorzej canon,lepiej pentax.Najlepiej wziąść nikona bo jest najwięcej obiektywów do wyboru poza tymi w zestawach.Jeżeli chodzi o przykładowe zdjęcia ze stron www to osobiście nie pokuszę się o ocenę.Abym coś zobaczył musiałbym mieć po takiej samej focie z każdego aparatu.Użytkownik canona uważa że to najlepsza marka,a nikona że nikon B) Im droższy tym lepszy i już :?Prawdopodobnie należy najpierw kupić książkę,później obiektyw ,a body na końcu i stwierdzić że zrobiło się złe zakupy :lol:

#231 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 23 wrzesień 2008 - 20:56

Fish,zwróć uwagę na ceny obiektywów,często zdarza się,np:Olympus,że oryginalne obiektywy są bardzo drogie.Z tego co patrzyłem do Nikona są w miarę rozsądne ceny.

#232 OFFLINE   brzoza

brzoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 430 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 02:41

Z obiektywow moge polecic firme Tamron. Moja dziewczyna zajmuje sie fotografia profesjonalnie i zakupila ostatnio dwa obiektywy tej firmy. Sa rewelacyjne i znacznie tansze od innych marek. Jakis maniak fotografii porownywal obiektywy kilku firm i Tamrony wypadly znakomicie, jak znajde link do testu to podesle.

#233 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 wrzesień 2008 - 06:49

...ja polecam Ci Nikona D60 ( lub D40 - róznice małe), sam uzytkuję 60-tkę, i ja narazie jestem zadowolony. Do zwykłych, amatorsko-wędkarskich fotek dokupująć obiektyw Nikkora 18-200mm z VR-em masz zabawkę na każdą okazję...
Nie zgodzę sie z Thymallusem, żę szkła KIT-owe są do niczego, to tylko często powtarzana w necie bzdura. Nie jest to może szczyt techniki ale to człowiek robi zdjęcia a nie aparat. Dobre ustawienia w manualu, odpowiednie swiatło, dobra obróbka i z foty mozna wyciągnąć wiele... Nawet najlepsze szkło nie pomoże niudolnemu fotografowi...

#234 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 24 wrzesień 2008 - 07:54

No i mamy polemikę z Patrykiem. To dobrze. Ciekawi mnie tylko jak Patryk skompletuje zestaw z proponowanego Nikkora 18-200 za 2000 i korpusu jak pytający ma do dyspozycji 2000 zł. Dalej pisze o ręcznym ustawianiu co akurat w omawianym modelu jest trudne bo pierścień do tego ustawiania działa mało precyzyjnie. Dalej Patryk pisze o dobrej obróbce czyli rozumię, że zdjęcia przeba przetworzyć w komputerze. Jeżeli autor wątku ma komputer bo zadał pytanie na forum to już odpowiedni program do obróbki zdjęć kosztuje. Photoshop, Captere NX czy inny, a budżet już wyczerpany.
Dalej mając program i tak jest trudno likwidować wady optyczne typu dystorsja tak charakterystyzne dla tego obiektywu. Na pocieszenie można napisać, że dystorski w lesie czy nad rzeką to nie widać lub trudno zauważyć. Bo do tych celów ma służyć obiektyw. Duże winietowanie można poskromić komputerowo to prawda. Sprawę komy pomińmy bo w nocy tak ciemnym obiektywem trudno fotografować nawet z VR.
Najbardziej polemiczne jest ostatnie zdanie:
- Nawet najlepsze szkło nie pomoże niudolnemu fotografowi... -
Transferując to na obszar wędkarstwa można napisać, że najlepsza wędka nie pomoże nieudolnemu wędkarzowi. Czyli propagujmy rosyjskie teleskopy z ubiegłego wieku bo wyniki są takie jakie są.
Ponure to stwierdzenie.

pozdrawiam :D

#235 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 24 wrzesień 2008 - 07:58

A mnie nurtują inne pytania do Thymallus'a :

Andrzej a jakim aparatem Ty robisz zdjęcia ?
I czy możesz pokazać próbkę możliwości swojego sprzętu ?

PZDR
Zanderix



#236 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 24 wrzesień 2008 - 08:13

Witaj Zanderix
Już Ci odpowiadam. Od wczesnch lat 80 używam lustrzanek f. Nikon. Do tego mam szkła Nikkora i innych producentów.
Wiosną miałem wystawę -na mieście-. Może tej zimy powieszę nową. Na dziś prowadzę rozmowy o miejsce na ścianie. U mnie w mieście jest z tym trudno. jak już będę wszystko widział to podeślę Ci zaproszenie.
Jedziesz krętymi dróżkami do wielkiej rzeki, przez most w lewo i potem już prosto na południe drogą nr.2.

pozdrawiam :D

#237 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 24 wrzesień 2008 - 08:18

@Thymallus

OK - dzięki za zaproszenie.

PZDR
Zanderix


#238 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 wrzesień 2008 - 09:29

Thymallus, fakt, w podanej kwocie 2000 PLN nie ma szans ( sam obiektyw to ok. 1800-2000PLN ). Przeoczyłem tą informację...

P.S. pisząc o ręcznych ustawieniach miałem na myśli ustawienia aparatu, za ostrość odpowiada niezły AF...
Co do programów, są niezłe DARMOWE programy do szybkiej obróbki i retuszu, typu GIMP, Picassa, Photofiltre, itp itd. Do zwykłego poprawiania tego co zepsuje człowiek, jak ulał. Do zabawy juz oczko wyżej, Corel lub PSP...

#239 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 24 wrzesień 2008 - 09:40

...tak poza tematem, Andrzeju podaj jakiś link do swojej galeri lub prywatnej stronki, gdzie można poogladać wirtualnie Twoje prace. Z góry dzięki :D ...

#240 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 wrzesień 2008 - 09:52

Nawet najlepsze szkło nie pomoże niudolnemu fotografowi...


Sorry Patu, ale szkła profi to zupełnie inna półka niż kity. Szkła profi są wykonane w innych technologiach, z innych materiałów, poddane bardziej rygorystycznym procesom. Czy nie pomogą nieudolnemu fotografowi? Kup szkło profi 600mm i zrób zdjęcie wędkarza stojącego na łodzi. Moim zdaniem każdego tutaj obecnego zatka z wrażenia :D

Pozdrawiam
Remek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych