Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 04 marzec 2009 - 19:41

Dołu jest sporo aby pokazać możliwości nowego szkła B) Jest to sigma 10-20mm.Foto to pierwszy eksperyment pracy na warstwach(niebo i ziemia były wywoływane oddzielnie).Dalsze eksperymenty będą jak dojdzie polar.

#702 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 marzec 2009 - 19:44

Corel PSP czy PS??

#703 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 04 marzec 2009 - 19:50

PS CS3.Jestem na 240 stronie podręcznika.

#704 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2009 - 20:03

Fish, naprawdę fajne fotki !!

W związku z tym że również lubię robić zdjęcia samolotom, a ostatnio zafascynowały mnie samoloty na wysokościach przelotowych na dobry początek kupiłem sobie coś takiego: Teleskop Sky-Watcher (Synta) SKMAK90SP OTA, długość ogniskowej: 1250 mm + przejściówka do Miolty/Sony :D

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ostatnio trafiłem A 380 (potęga po prostu), ale obiektywem na maks ogniskowej 300 mm.
Zdjęcie wykadrowane i średniej jakości, ale...



Wiem że trochę OT, ale przyda się i nad wodą, może wypatrzę jakieś ciekawe miejsce 5 km dalej, lub przyuważę jakiś kłusoli :mellow: <_<

Pozdrawiam
Kuba

Załączone pliki



#705 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 04 marzec 2009 - 20:15

@Kubson na pewno wielu zaciekawią możliwości sprzętu foto więc to nie OT tylko prezentacja :)Pstryknij coś na powiedzmy 300mm a później na tych 1250mm dla porównania.


#706 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 04 marzec 2009 - 20:15

Widzę, że masz takie same zainteresowania jak mój syn

To jego fotka A380, ale zrobiona zwykłym kompaktem Canona.

Załączone pliki



#707 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 marzec 2009 - 20:16

kubson powiem ci jedno. powinienes podjechac na rybki na jaroslawki pod goleniowem. tam pare kilometrow dalej jest lotnisko. jak ma sie dobry dzien to po kilka w ciagu godziny smiga na glowa albo gdzies z boku... a w oczekiwaniu na samolocik mozna kija pomoczyc :mellow:

#708 OFFLINE   Kubson

Kubson

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 475 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2009 - 20:23

Fish, poćwiczę i wtedy coś wrzucę, sam jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie.

tpe1 - oglądanie samolotów zawsze mnie fascynowało, teraz stwierdziłem że czas uwiecznić kilka kadrów :D

mifek - to jest to, zawsze słyszałem że dobrze jest połączyć przyjemne z pożytecznym, w miejscu o którym mówisz mógłbym połączyć przyjemne z przyjemnym, a wtedy to byłby chyba totalny odlot B)

Pozdrawiam
Kuba

#709 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2009 - 20:38

Mialem sygnaly od uzytkownikow i nie wyglada zebym przesadzal.
Rozwoj watku bardzo przypomina rozwazania sprzetowe odnosnie wedek, kolowrotkow, itp.
Jak ktos chce miec zestaw, ktorym bedzie chcial uwiecznic startujacy samolot i łuske ryby w zblizeniu, i cos pomiedzy bedzie musial w przypadku lustrzanek zdrowo ..pokombinowac :D
A tu miala byc mowa o aparacie dla wedkarza.

Jasne...wszystko sie obgoni pelnoklatkowa lustrzanka i kilkoma obiektywami...w razie watpliwosci mozna dokupic jakis super zoom kolo 1000.
Jakby sie trafialy rownolegle poza tokami głuszcow jakies rzadkie mrowki, to mozna rozwazyc dwa pelnoklatkowe body.
Nie bedzie koniecznosci tak czestej wymiany obiektywow... <_<

Gumo

#710 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 04 marzec 2009 - 21:18

@Gumo to kto jaki chce mieć aparat,z jakim obiektywem i możliwościami rozwoju musi sam wybrać.Dobrze aby miał jakieś obeznanie w temacie foto przed zakupem.Czy wystarczy kompakt,czy lustrzanka z walizką obiektywów mało istotne liczy się pasja.Ja nie widzę problemu przy kilkudniowym wyjeździe wzięcia lustrzanki i zapakowania w samochód,krótkiego zooma na łódkę,tele do ptaszków,szerokiego kąta do pejzaży,makro do robaków i 5 kijów od 2 do 200g ;). Takiego zestawu oczywiście nie wezmę na piesze wędkowanie wystarczy aparat,jeden obiektyw i jeden kij.Pasja wędkowania i fotografowania to bardzo udane połączenie.

#711 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 marzec 2009 - 08:13

[quote title=FISH napisał(a) dnia Wed, 04 March 2009 09:18Pasja wędkowania i fotografowania to bardzo udane połączenie.[/quote]


...amen...


#712 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2009 - 08:44

@Fish, ja tez nie widze problemu. Mam tylko watpliwosci czy aby to polaczenie, w tej skali, ktora w tym watku zaczela przewazac nie jest bardziej po stronie bardzookolowedkarskiej... :D

Gumo

#713 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 05 marzec 2009 - 18:30

Poznaj możliwości,wybierz co przydatne i zastosuj to w praktyce.Dobry fotograf zrobi udany portret małpką,zielony amator z super lustrzanką wykona pstryki.Świadomość fotograficzna wśród wędkarzy ciągle rośnie,zdjęcie z okazałą rybą w łazience przestaje być powodem do dumy i jest piętnowane przez wszystkich.Doceniane są fotografie w plenerach,pokazujące ruch i emocje.Aby to docenić trzeba jednak samemu spróbować.Fotografia jest łatwa jak się nie umie robić zdjęć.Wystarczy przecież tylko wdusić guzik...Po co te wszystkie teoretyczno-praktyczno-sprzętowe rozważania?

http://lh5.ggpht.com/__cPNyne5qA4/SXyRGE6M2RI/AAAAAAAAAVk/7o83d5RLSG4/s800/IMGP1330k.jpg

#714 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 marzec 2009 - 19:39

... pociągne dalej wątek niewędkarski <_<

Szukam niedrogiego telezooma na specjalne okazje.
Czytałem trochę o Tamronie 70-300mm, i 55-200mm i Nikorze 55-200mm. Ten pierwszy słynie ze strasznych aberacji przy górnych zakresach ogniskowych, drugi ma całkiem niezłe opinie.
Pytanko, używa ktoś wyżej wspomnianych szkiełek?

#715 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 05 marzec 2009 - 20:24

Systemu nikona nie znam.Masz jeszcze Sigmę 70-300APO z korektą abberacji.

#716 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 05 marzec 2009 - 21:28

Dla tych co szukają czegoś do kieszeni na różne okazje może Canon SX 200 IS :unsure:
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAc t&fcategoryid=144&modelid=18329

#717 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 marzec 2009 - 23:40

... pociągne dalej wątek niewędkarski <_<

Szukam niedrogiego telezooma na specjalne okazje.
Czytałem trochę o Tamronie 70-300mm, i 55-200mm i Nikorze 55-200mm. Ten pierwszy słynie ze strasznych aberacji przy górnych zakresach ogniskowych, drugi ma całkiem niezłe opinie.
Pytanko, używa ktoś wyżej wspomnianych szkiełek?


Najlepszy do Twojego aparatu to Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED AF-S VR2.

Pozdrawiam
Remek

#718 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 marzec 2009 - 05:56

......

Najlepszy do Twojego aparatu to Nikkor 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED AF-S VR2.

Pozdrawiam
Remek

No masz Patryk coś za coś- (f/4.5), jak pisaliśmy na privie :D

#719 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2009 - 12:43

Ja bym wzial Nikon 70-200mm f/2.8G ED-IF AF-S VR Zoom. Bedzie szybszy z uwagi na lepsze swiatlo, co pozwoli zrobic nieporuszone zdjecia zwierzat i ludzi w ruchu.
Zwlaszcza, ze poza swiatlem ma wbudowane dwa rodzaje stabilizacji obrazu...
Co prawda zakres ogniskowych troche maly...no ale zawsze mozna pomyslec nad rozbudowaniuem zestawu w przyszlosci... :unsure:

Gumo

#720 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 marzec 2009 - 13:31

Gumo,
Miałem obydwa obiektywy. Jeden pozostał - wspomniany przez Ciebie. To zupełnie inne konstrukcje, inne obiektywy. Jeśli Patryk chce dobry, albo bardzo dobry tele to niech kupi ten co podałem (stosunek jakości do ceny i możliwości jest baaaardzo korzystny). 70-200 lub stara wersja 80-200 to inne konstrukcje - drogie, duże i specjalizowane. Co do lepszego światła - 70-200 to obiektyw klasy pro czyli wymagania są trochę inne niż wielu z nas potrzebuje. Stabilizacja obrazu w 70-300 jest moim zdaniem lepsza. W 70-300 jest gorszy obraz rozmycia (bardzo charakterystyczny, łatwo rozpoznawalny - tzn. pzejścia nie są miękkie). Jakość 70-300 jest na prawdę b. wysoka. Polecam - koniecznie wersję NOWĄ z VR2.


Pozdrawiam
Remek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych